Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antrenmanları grup olarak mı yaparsınız yoksa yalnız kurt olarak mı :)

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Serkan Mıstınoğlu tarafından paylaşıldı.

?

Grup antrenmancısı mısınız, yoksa yalnız kurt mu

1. Grup antrenmanı taraftarıyım

38,9%
  2. Ben yalnız kurdum

61,1%
  1. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    Sizce grubun veya yalnız olmanın avantaj ve dezavantajları nelerdir

ERTUNGA bunu beğendi.
  2. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Açıkcası ben yanlız yapmayı tercih ediyorum, diğer türlü disiplin sağlanamıyor iyi gruplar dışında tabi. Kendim bünyemi istediğim gibi zorluyorum, istediğim yerde dinleniyorum vs. kimseyi bekleme gibi bir zorunluluk olmuyor. Grupla hareket etmekte ayrı bir zevk tabi, birisine öncülük etmek yada rüzgarından gitmek bile psikolojik olarak güç katıyor bence.

3. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    serkan ,
    2009 dan beri grup antremanlarında çok adam ile çalıştık ve de başarılı olduk ,özellikle rüzgara karşı partnerli savunma yapıldı,önemli olan aynı performansta pedalşörlerin uzun yollarda birbirini yakalaması ,evet aytekin erzan ile bu çarşamba 62 + 62 = 124 km ye soyunduk ,ama farklı yerlerden geldik , 5 saat 59 dakikada bitti benim olay ama 44 dişte bu kadar ,,,üste çıkmak gibi derdim yok zati ,yarışlara girmeyede, ortada kalmak iyidir,,evet dediğim gibi yalnız yaparsın ama rüzgara karşı ne yapacan rüzgar seni bitirir...2 yıl önce mtb lerde çalışma yapmış idik ben aytekin erzan ve onur berberci ile herkesde mtb var idi ama aytek ve onur mtb de çok hızlı idiler ,evet onlar ile çalıştım ve çok faydasını gördüm onlar sayesinde kondüsyon arttı ,şu bi gerçekki kondüsyonu yüksek adamları önce yakalayamazsın ama inatla adamlar ile çalışırsan sonunda ister istemez sende gelişirsin ,bu forumda biliyorsun anadolu performans olarak ekip antreman çalışmalarını yaptık ve de daha da yapmaya devam edeceğiz, bu arada kartepe olayına soyunan yok buradan,
    artık kartepe yolları tamamiyle asfalt oldu oraya artık yol yakışır ve 23 hacim ,benim bisiklet o etapta traktör kalır ,evet bakalım zaman ne gösterecek yol bisikleti ile her yere giremezsin, ama cyclo cross lar ile dalarsın ,evet zamanı geldi cyclo cross unda paraya bakıyor ,,

Serkan Mıstınoğlu bunu beğendi.
  4. Alperen ERTEN

Alperen ERTEN Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Issiz rotalar hariç tek başıma. Performansı benden iyi biri bulursam max 2-3 kişi. Fazlasına gelemem zırt pirt sorun çıkıyor

5. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    '' Kurtlukta düşeni yemek kanundur '':islik: İşte bu yüzden tek başıma sürüyorum bisikleti başka bir kurt yanımda olunca yemeğe kalkıyorum :)

6. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ben hep yalnız sürdüm. :) ama geçenlerde bisiklet sürmemle alay eden arkadaş kendine bisiklet aldı ;) onunla çok ıssız orman yollarını girdik çok keyifliydi :) mesela ben tek başıma o yollara asla giremem. Grubun bu açıdan faydası var. Tek başına hertürlü kendine göre sürüyorsun. O yüzden avantajlı yalnız sürmek :)

7. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    Grupla antrenman yapmak her zaman avantajlıdır ne kadar kalabalık olursanız seyir halinde o kadar dikkate alınırsınız mekanik bir sıkıntı yaşandığında yanınızdakilerden destek alırsınız yeri gelir enerji barınızı , suyunuzu , izatonik içeceğinizi paylaşırsınız
    önde gidenlerin rüzgarına girerek daha az enerji harcayarak daha uzun kilometreler birlikte gitmeniz mümkün olur sizde öne geçer biraz önce önünüzde olanların arkanızda dinlenmesini sağlarsınız bu sayede yardımlaşmış olursunuz elbette bu arkadaşlığınıza da yansır bireysel gitmek de keyiflidir kimseyi beklemek ya da temposuna uyum sağlamak zorunda kalmazsınız dilediğiniz yerde mola verir dilediğiniz yerde hızlanır ya da yavaşlarsınız seçim sizin :)

Kudret Kurtcebe ve Emre Sertkaya bunu beğendi.