Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antrenmana çıktık, dövüldük ıslatıldık :D

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında eYa tarafından paylaşıldı.

1. eYa

eYa Bisikletkolik

Seviye:
    Eskişehir Gençlik sporun yol bisikletçilerinden Baha ve Başar'ın peşine Semih'le ben mtb ile takıldık, biraz zorlayalım kendimizi maksat antrenman olsun diye.

Kütahya yolunda 3 turdu hedef, max 32 ortalama hız ile. Yola çıkarken yağmur indi inecek gibiydi. Neyse birbirimizi gazlayaraktan çıktık yola. Şeker değiliz ya eriyecek. İyi, güzel, gidiş tatlı tatlı kaslar ısındı v.s. ama dönüşte ıslanacağımız garanti gibiydi. Kızıninler kavşağından döndük fidanlık rampasını tırmandık hurraaa bir yağmur ::eek:

Gözümde gözlük var ama yine gözümü açamıyom yağmurdan. Yollar göl oldu, bisiklet çamur ve su makinası. 2 dakika içinde sırılsıklam olduk zaten. Üstüne birde fındık kadar dolu başlayınca iş karıştı tabi :Skull-175

Her doluyu kolumuza yediğimizde aaaah diye naralar atarak, bir yandan ıslanarak bir yandan 30 ortalamayı aşıp bi an önce şehire gelmeye çalışıyorduk. Bi yandan da hoşuma gitmiyor değil bisikletle 30-35 hızla antrenman yaparken bedavadan duş almak, yüzmek :D :D

Şehirlerarası yol diye güveniyordum ama Ömür mevkiinde yer yer yol üzerinde göletleri görünce yağmurun şiddetinin daha bir farkına vardım. Göletlere dalınca bir de bisiklet yavaşlıyor tabi.

Neyse güç bela naralar içinde girdik şehire, şehirin durumu daha beter. Kütahya caddesi porsuğun bi kolu olmuş gibi :D Bi de üstüne trafik. Kim çıkardı bu arabaları yahu. :cool:

Akın bisikleti ilk sığınağımız olarak kullandık. Yağmur da dindi. Elbiselerin suyunun birazını Murat abinin dükkanında süzdürüp hemen ev yolunu tuttum tekrar. Murat abi nasıl ödeyecez hakkını yaw :D

Kızılcıklı cad su altında, trafik felç, tramway yine çalışmıyor. Gözünü sevdimin bisikleti Savaş caddesinden 5 dakikada yenibağlarda evimdeyim. Allah trafiktekilerin yardımcısı olsun.

Eve gelince farkettim kolumda ufak ufak bi sürü şişlik olmuş, dolu sağlam haşlamıştı. Allahtan kafamızda kask vardı. Fındık kadar doluların çaaaattt diye kaska vurma seslerini duydukça kaskın bir faydasını daha keşfettim :D Gözlük de bir nebze olsun işe yarıyor tabi.

Hoştu güzeldi tabi üşümeseydik, dolu kolumuzu şişirmeseydi. Sıcak sıcak bişiler içtim inşallah hasta olmayız.

Kısacası dolu tarafından dövüldük, yağmur tarafından ıslatıldık 1 saat kadar. :Skull-175 Eğlemedik değil hala aaaahhh sesleri ve Baha'yla ikimizin gülüşleri, Başar'ın Baha'ya serzenişleri ve yukarıdan inen yağanak yağmur ve dolu, göl haline ve doludan beyaz benekli hale dönen yolları ve bir de üstüne bisikletin bize ihanet ederek tekerlekleri ile bizi ıslatması aklıma geldikçe gülüyorum :D :D :D

nazz ve Uğur Taşdemir bunu beğendi.
  2. unlu

unlu Kıdemli Üye

Seviye:
    görünüşe göre bol acılı bi dürüm yemişsiniz:D ne güzel bisiklet sürmek dimi. olacak böyle şeyler tabiki gittiğiniz yol kaç km kadardı? sizi daha nice gezilerde görmek isteriz

İYİ SÜRÜŞLER

3. sarda

sarda Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun Efrahim o yağmurda benimde aklımdan bisikletle gezmek geçti ama dolu yağınca kalsın demiştim :D Siz uygulamalı olarak denemişsiniz :) inşAllah hasta olmazsınız ...

4. eYa

eYa Bisikletkolik

Seviye:
    Sabah erken saatte kalkmış olarak ilk cevaplara cevaplarımı ekliyeyim :) Dün eve gelince kahvaltıyla birlikte bir ekmeği indirmişim mideye afiyetle :D Isı kaybı +antrenman epey enerji kaybettirdi. Üstüne sıcak suyla kakao da iyi geldi söylemesi ayıp. :D

Şimdi turp gibiyim çok şükür. Kolumdaki şişlikler de inmeye başladı. Bir tanesi hala şiş hafiften. Giderken dolunun koluma çarpıp dağılma sahnelerini unutamıyorum. Dolu zaten hızlı yağıyordu bir de biz 30-35 hızla doluya karşı gidince sopalandık. Kütahya yolunda araçlar bile yolda gitmeye korkup köprü altında soteye yatmıştı. 60-70le giden aracın camını çatlatabilir galiba fındık kadar olunca dolu.

Km bilgilerini de yazayım. 19.78 km sadece kütahya yolunda yaptığımız +şehir içi dönüş eve dönüş mesafesi var içinde. Gidiş-geliş 1 tur. süre 42 dk. Ortalama 28.2 maksimum hız 43.5. Aslında 30 ortalama civarı ile 3 tur dönecek idik tabi hayal oldu :) :D

5. Nedret Günaydın

Nedret Günaydın Onursal Üye

Seviye:
    işte bisikletçi ruhunu taşıyan bir gençlik.yağmur,çamur,dolu,göletler hiçbir şeye aldırış etmeden katledilen yol.bayağı bir zevklimi desem heyecanlımı desem yoksa değişikmi desem.ama herşeye rağmen bisiklete binmek çok güzel...

6. rochas

rochas Kıdemli Üye

Seviye:
    tam macera olmuş :) geçmiş olsun..

7. Karakartal Platton

Karakartal Platton Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bisikle sürmek her zaman zevk vermeye bilir.(Sadece böyle durumlarda) ;)

8. eYa

eYa Bisikletkolik

Seviye:
    Sağolun arkadaşlar.

@ÇARŞIIIIIIII PLATOON: Epey zevkliydi aslında :D :D

Hala gülüyorum yahu delirdim mi ne :D :p

9. böCek

böCek Kıdemli Üye

Seviye:
    geçmiş olsun eya :) ancak bu kadar keyifli anlatılır yani :) sonuna kadar okudum bende yazıda bekliyorum önümüzü kestiler gasp etmek istediler sora dayak yedik felan diye :p:p nese doğa ananın sopası can acıtmaz fazla:)