Antrenman-Tur-Kilo İlişkisi...

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
@Ahmet Tarık

Peki, yine de teşekkürler ben yarından itibaren içtiğim çeşmelerden 2 saat arayla su alacağım bakalım hangisi sızlatıyor yada sorun hızlı içmemde mi :D

Scudo

IbrhmAkgl

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
@Ahmet Tarık

Bir keresinde 3 saatlik bir turdan önce ve hemen sonra basküle çıktım. Bu sürede sadece 500 ml su içtim buna rağmen 3 kg fark vardı iki ölçüm arasında. Su çok önemli, yağ yakımı için de gerekli sanırım. Ama bir yerde durup bir şişe suyu tek seferde içmek mideyi zorluyor. Bunun yerine bisikletten inmeden sık sık tempoyu düşürüp bir iki yudum içmek daha sağlıklı gibi geliyor bana.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@IbrhmAkgl

Konu açılmışken şunu da ekleyeyim. Bir hocamız 2 metreye yakın, 130 kilo rahat vardır. Genel cerrah. Çok uzun bir ameliyata giriyor, ayakta, yorgun. Çıktığında 7 kilo kaybetmiş oluyor adam :) Gerisini siz düşünün :)

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
@IbrhmAkgl

sık sık tempoyu düşürmek bana uymaz uzun süre yüksek tempolu kalmam gerek çünkü Allah izin verirse bu sene yarışlara katılmayı planlıyorum (mtb) oyüzden genelde 1 - 2 km den sonra (yüksek tempolu) bir dakika durup bacaklarımı dinlendirip suyumu içip devam ediyorum. Sporcular genelde tempoyu düşürmeden 2 3 yudum içiyorlar (genelde yol verilemeyecek yerlerde) o o zaman tempoyu düşürmeden sık sık içmek :)

IbrhmAkgl

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
@Ertuğrul

Yarış ve yarışa yönelik antrenmanlar için diyeceğim birşey yok. Ama tur, spor ve hobi maksatlı ise tempolu sürüşte su içmek dikkati dağıtabilir ayrıca yük altında nabız ve solunum yüksek olacağından su içmek mide kramplarına sebep olabilir diye tempoyu düşürmek lazım demiştim.

adnan kahveci

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Salcano
@IbrhmAkgl
evt interval kardio ama arkadaş düz antremana interval dediği için interval olarak kullandım..siz normal üzeri tempoda yapılan sporu[düz ] anlayınız..