Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

antrenman programı yardımmm

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında ömer gürbüz tarafından paylaşıldı.

1. ömer gürbüz

ömer gürbüz Yeni Üye

Bisiklet:
    Colnago
    merhaba arkadaslar forumunuza bu gece katıldım
    elimde 1984 model colnago yol bisikleti var.ancak bisiklet konusunda çok ciddi bilgim yok tecrubelerinizden faydalanmak istiyorum
    öncelikle bir antrenman programıyla forma girmek ve yarışlara katılmak en büyük hayalim.sorularımı sıralıyorum :)
    1-1.74 boyundayım kilom 66 nasıl bir antrenman programım olması gerekir
    2-neler yemeliyim mümkünse bir diyet programı
    3-günde kaç km yol gitmeliyim bunlar düz mü yoksa rampalı yollar mı olması gerekir.tempolu mu yoksa normal bir şekilde mi gitmeliyim
    4-84 model bir bisikletin bakımı nasıl olur.bisikletteki tek sıkıntı bazı bölgelerin küf tutmus olması

en yakın zamanda resmini koyacağım yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

2. observer

observer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ilk olarak boy kilo oranin bence super ikinci olarak basketbol olsa bir iki drill soylerderik calisirdin ama bisiklet oyle degil.duz yolda kondisyon calisman lazim brnce km ve nabiz saati olursa daha iyi olur ucuncu olarak forumda antreman bolumnde cebrail seker in ve cem unden abimizin paylastigi guzel antreman programlari var

3. yetkin yılmaz

yetkin yılmaz Aktif Üye

Bisiklet:
    Peugeot
    Seviye:
    Önce bisikletinizi yola hazır hale getirin.bakımını yapın küf giderici temizlik ürünleri var.bakımdan kastım zinciri yağlayın,vites ve fren sistemine bir bakın geçişler rahatmı frenler iyi sıkıyormu.vidalar ve sıkılması gereken yerler varsa kontrol edin sonra belirli km' ler yapın;bacaklarınız ve vücudunuz bir alışşsın sonra belli rampaları çıkmaya bakın nerde kesiliyorsunuz ve neden gözlem yapın uykunuza ve dinlenmenize çok dikkat edin.ve bol bol su ve mineral alın.

4. Emre Sertkaya

Emre Sertkaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    bisiklette amatör , keyfi takıldıgım için performans programı için birşey diyemem ama boy ve kilon gayet iyi diyetten kastın zayıflamaksa hıc geregı yok bence . protein , karbonhıdrat karısımı guzel bir beslenme programı olusturman lazım ve ayda yarım kilo 1 kilo alacak sekılde spor ile birlikte 70 kiloya ulasırsan hem fiziksel yonden hemde performans olarak vücudun çok daha iyi olur .

5. ömer gürbüz

ömer gürbüz Yeni Üye

Bisiklet:
    Colnago
    bisikleti yola hazır hale getirdim gerekli bakımlarını da yaptım tavsiyeleriniz icin cok tesekkür ederim

6. ömer gürbüz

ömer gürbüz Yeni Üye

Bisiklet:
    Colnago
    diyetten kastım zayıflamak değil dediğiniz gibi protein karbonhidrat karısımı güzel bir beslenme programı nasıl olusturmalıyım günd kaç km bisiklet sürmeliyim kaç saat uyumalıyım ilginiz için tesekkürler

Emre Sertkaya bunu beğendi.