Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antremanlara yeni başladım

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Oğuzcan Gedik tarafından paylaşıldı.

1. Oğuzcan Gedik

Oğuzcan Gedik Aktif Üye

Seviye:
    Boyum 186
    kilom 85

salcano ng650 mtb bisikletim var

bursda oturuyorum uludağ yoluna çıkayım dedim ama 10 km de yorulmaya başladım geri döndüm bayağı ter attım

sanırım güneşten oldu ama kendimi geliştirmem için önerileriniz nelerdir

-Paşa- bunu beğendi.
  2. Merdo Filiz

Merdo Filiz Yeni Üye

Seviye:
    Bacak kaslarını güçlendir bunun dumbella ayak parmaklarını kaldırıp yürü böyle alışrsın pedal sürmeye ve yorulmazsın Men s Health da okumuştum

delqn.izkrenov bunu beğendi.
  3. Ufuk Yılmaz 45

Ufuk Yılmaz 45 Aktif Üye

Seviye:
    tempo tutturamıyorsan da yorulabilirsin.Yorgunluk nerede önce onu bilmek ve ona göre hareket etmek lazım.Enerjin kalmıyorsa normalde çevirdiğinden 10-15 devir daha az çevirmeye çalış,daha uzun mesafe gidebilirsin.. ya da yüksek viteste sürüp bacaklarını zorluyorsan vitesi düşürüp devir sayısını 10-30 artırabilirsin.Yani bu durumda kendi kendinin doktoru olmalısın.

Ayrıca yokuş çıkıyorsan yorulman normaldir ve de kilon bence fazla.Yağ oranını azaltmalısın ama bunu yaparken yemeklerden kesmemelisin tam tersine yemelisin ama karbonhidrat ağırlıklı beslenmelisin.Makarna,muz,kuru üzüm,üzüm,... ayrıca kalsiyum ihtiyacını da karşılamayı unutma.Nabzı düzenler.

Lafı çok fazla uzatmak istemiyorum.Sağlıklı ve doğal beslen.Yemeklerden önce ve sonra doyduğunu anlaman için birer bardak su iç ve en önemlisi antreman esnasında da su iç ve bu susama hissi doğmadan olsun ve her seferinde max.3 yudum almalısın.Yani saatte 1 mataradan fazla su tüketme.

CandanC bunu beğendi.
  4. Doğa Aslan

Doğa Aslan Üye

Seviye:
    ufuk un söylediklerine aynen katılıyorum ve kilon banada fazla geldi bn ilk turumda 30 40 km gitmiştim ama bisikleti bırakma zaten ilk başlar başlamaz herkes uçacak deyil ya zamanla kasların açılır ama bisikleti düzenli olarak kullanmalısın ve kendinide fazla yorma derim

5. samet_özdemir

samet_özdemir Bisikletkolik

Seviye:
    rampa tırmanmadan önce bi 5 - 10 km düşük vites yüksek kadans yaparsan bacakların açılır ve daha rahat tırmanırsın rampayı.

6. -Paşa-

-Paşa- askssy

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Oğuzhan kardeşim öncelikle aramıza hoşgeldin.
    Sana sadece şunu söylemek istiyorum. Bisiklete biz 3 kişi başladık ilk turumuz yaklaşık 25 km idi ve 7 saatte tamamlamıştık. Tur ardından 2 saat hareketsiz yatmıştım. :) Şimdi aynı yolu 1 saat 20 dakkada filan yapıyoruz ve hiç yorulmuyoruz. Bu değişim zamanla, sabırla ve sevgiyle olur. Umarım anlaşılmışımdır :) sevgiler..

7. Erman Öztürk

Erman Öztürk Üye

Seviye:
    kardeşim aynen bende senin gibiydim yeni başlayanlardanım 1 ay 1 buçuk ay oldu ve bacaklarımdaki değişimi hakikaten farkettim uzun yola karşı dayanıklılık giderek artıyor vs. her binişinde her pedal çevirişinde yerine oturcağına eminim. fakat diğer yorum bırakanlarında dediği gibi düzenli kullanmak gerekli hem bisikletle kilonuda kontrol etme imkanın var.