Antremandan Once - Antremanda Boza İçmek

SametAksuoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
457
biz bisikletlerle vefa bozacısına çok kez tur düzenledik. içtikten sonra enerji verdiği tecrübe ile sabit :)

• Beğen
Tepkiler: ihtiyar
Scudo

Murat Saygin

Daimi Üye
Tepki
40
Bisiklet
Bianchi
konuyu açtığımı unutmuşum faydalı yorumlar gelmiş hepsini okudum arkadaşlar teşekkürler deneyelim bakalım alkol olması önemli değil zaten ihtiyar nickli abimde açıklamış hepsini

Santibag

Daimi Üye
Tepki
129
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hocam taze tüketilmesi özellikle daha az alkol isteyenler için önemli. Alkol patateste, yanlış hatırlamıyorsam sarımsakta da vardı. Ama bozada bir de fermantasyon olduğu için ne kadar taze, o kadar iyi. Ben şahsen alkolü uçak yakıtı olarak gördüğüm için(cidden :D şaka değil) onu içmek istemem. Veya tek kelime yeter. "Haram". İster için ister içmeyin, bana ne. Ama alkol bilirsiniz kafa yapar :D Bunu içmeyen bile bilir. Bisiklette kafamın dağınık olmasının, tur keyfimi çok düşürdüğünü biliyorum. Yani kimseye beklemiş boza tavsiye etmem. En fazla 1 günlük, ki tercihen yapıldığı gün içilmeli. (ayrıca bkz. (link)

• Beğen
Tepkiler: ihtiyar

Mutlu Yiğit

Aktif Üye
Tepki
16
Bisiklet
Bianchi
süpermarketlerden alınan bozalarda alkol yok diye biliyorum, esasen alkolsüz bildiğimiz çoğu şeyde alkol var en önemlilerinden biri sağlıklı yaşam için önerilen kefir...
esas konuya gelirsek yukarda önerilen o antrenman öncesi ve sonraki şeyler gerçekten yararlı gibi görünüyor. denemeyi düşünüyorum...

Cengiz Parlakgül

Forum Bağımlısı
Tepki
748
İsim
cengiz parlakgül
kışın iyi gider, denemesi bedava alkol var yok yüzde bir alıyorsun kafa yapmaz dikkat dağınıklığına hiç yol açmaz hazmı kolaylaştırır zevk verir mutlu hissettirir hele birde kar yağıyorsa

Santibag

Daimi Üye
Tepki
129
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Haberler iyi. Google'a "boza i" yazdım ve direk "boza içmek caiz mi" çıktı. (link)'da adam konuya temelden girmiş yalnız, o yüzden başına bakıp yorum yapmayın. Sonlara doğru açıklıyor bozanın caiz olup olmadığını. Eğer içine sarhoşluğa neden olan bir madde eklenmemişse, kısaca bildiğimiz saf tahıl içeceği ise caizdir, aksi durumda caiz değil. O zaman kafa da dediğiniz gibi yapmaz :D Zaten o kadar karbonhidratı alınca insan ister istemez tura çıkar :D

Rehavet

Daimi Üye
Tepki
102
çok basit meyvelerde de ufak miktarlarda alkol vardır. aynı zamanda vücudun da bu kadar miktarda alkole zaten ihtiyacı varmış.
bende boza tüketiyorum. enerji verdiğini hissetmemek mümkün değil
tek sorun aldıktan sonra fazla beklemeye gelmiyor.

murat aslan

Daimi Üye
Tepki
134
Bisiklet
Whistle
bozayı bisiklet binmeden 15 dk önceden tüketip yardırmamak mümkün değil gerçekten değer verilesi bir nimettir. kışın soğuğundada içinizi ısıtır :)

Cengiz Parlakgül

Forum Bağımlısı
Tepki
748
İsim
cengiz parlakgül
Anlamiyorum abi ne hale geldik? Raki dedigin anason rom dedigin seker pancari sarap dedigin uzum bunlaridami yemiyek ozaman. Bozada alkol yoktur uygun sartlarda coook beklerse fermante olur azicik maya var neticede meyvede cook beklerse fermnte olur kendi kendine

Rehavet

Daimi Üye
Tepki
102
bekletince ekşiyor tabii ki. yenmicek kadar kötü oluyor tadı

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
Bunu da az evvel fecebookta gördüm ! :) :) :)

(link)

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/q71/1238161_682208315142701_700512921_n.jpg

• Beğen
Tepkiler: Fırat Dizman

Umut Y.

Aktif Üye
Tepki
73
Bisiklet
Castello
Demek ki napıyoruz artık boza içmiyoruzzzz.Abi o kadar kalori olursa ben içmem artık boza.3-4 ayda yaklaşık 30 kg verdim hem bisikletle hem de dietle tabi ve zayıfladıktan sonra markette birşey yiyip içeceksem artık kalorisine bakıp içiyorum yada içmiyorum.