Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antremandan Once - Antremanda Boza İçmek

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Murat Saygin tarafından paylaşıldı.

1. Murat Saygin

Murat Saygin Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bozanın 100 ml’si 240 kalori, 57.5 gr karbonhidrat, 3.5 gr protein ve 0.5 gr yağ içerir. B vitaminleri, kalsiyum fosfor ve çinko içerir. Ortalama 1 bardak boza, 1-2 kase sütlü tatlıya eşdeğer kalori almamızı sağlar.

Yenir mi tadını da çok seviyorum. :D Şu an zaten satılmıyodur büyük ihtimal ama kış ve sonbaharda?

yarım litresinde 500 kalori var 1 gr yağ bence çok iyi.

2. Murat Saygin

Murat Saygin Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    fikri olan yok mu

3. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    kendi adıma önce alınan kış aylarında bozayı bende seviyorum,sindirim sorunu hissedilmiyorsa iyi bir karbonhidrat kaynağı,ama için bol miktarda şekerde var,tercih meselesi,ben seviyorum.... ve iyi geliyor...

Ferhat Köse bunu beğendi.
  4. arif büyük

arif büyük Kıdemli Üye

Seviye:
    Uzun soluklu antrenmanlarda kullanılabilir.Tempoya göre değişir ama her 2 saatte bir 100 ml alınabilir.

5. Ferhat Karaca

Ferhat Karaca Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
  6. meseduzu

meseduzu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Ben kışın ağırlık antremanına giderken bimden alıyordum be antremandan 1 saat kadar önce içiyordum sonra deli fişek gibi oluyordum antreman bitiyordu hala düz duvara tırmanasım bitmiyordu :)

7. Ferhat Karaca

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
  8. Süha

Süha Misafir

Ben vücut geliştirme ile ilgileniyorum yıllardır, linki verince yorum yapayım dedim. Sen amacını söyle ben sana ürün önereyim, kaslarını korumaksa sana 0 karbonhidratlı ürün öneririm, yok benim amacım enerjiyse ona göre ürün öneririm.

9. Ferhat Karaca

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    uzun bisikletli turlarda enerji ihtiyacını karşılamak için kullanabilirmiyiz?

10. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Konu yine "domuz" hikayesine döner diye yazmak istememistim. Bozada alkol yok mu?

11. Süha

Süha Misafir

Kullanırsın da sen kasları korumak ve spor enerjisi için istemediğinden tutup da üstelik dünyanın en pahalı markasından yani Weider'den ürün alman çok mantıklı değil. Genelde kas çalışanlar hacimlenmek, antrenman öncesi ve sonrası direkt olarak kısa sürede kana geçsin diye bu tür kilo aldırıcı protein içeriklerini kullanırlar.

12. Ferhat Karaca

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    peki sizin öneriniz nedir?

13. Süha

Süha Misafir

Bisiklet sürmeye başlamadan 1 saat önce 1 adet haşlanmış yumurta (antrenman sırasında kas kaybını engelleyip, kas zarlarını korumak için), 45 dk önce; 1 adet balık yağı (kaliteli bir balık yağı olsun piyasada olanların bir çoğu etkisiz.) tüketmeni tavsiye ederim, kan damarlarını açacaktır ve ufak da olsa performansını arttıracaktır ayrıca kalp sağlığın ve damar sağlığın için önemlidir. Balık yağını 200 ml (bir bardak) %100 olmak kaydıyla Elma veya üzüm suyuyla tüketebilirsin. Antrenman sonrasında da kaslarını korumak için whey protein izolate tüketmeni tavsiye ederim, Muscletech Nitrotech olabilir, veya Hardline Bipro olabilir. Diğer markalar da olabilir ama içinde konsantre değil, izole whey protein olsun ve ekstradan BCAA, gulutamin olabilir. Bu söylediklerim sağlıklı yaşam adına yapılacak bir uygulama. Ama sen ben daha fazla enerji almak istiyorum dersen bisiklet sürmeden 1 saat önce sade pilav, veya makarna tüketebilirsin, aynı esnada balık yapı ve %100 meyve suyunu içebilirsin. Antrenman sonrasında da kaslarını korumak için izole whey alabilirsin.

14. Ferhat Karaca

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    bilgiler için çok teşekkür ediyorum...

saygılar...

15. Süha

Süha Misafir

%100 olmasına dikkat et, çünkü diğerleri sadece sulu meyve ve içinde tatlandırıcı niyetine ASPARTAM var, aspartam kanserojendir. Ayrıca 0 kan grubuysan karbonhidratı sakın abartma, dikkatli tüket, antrenman sonrası karbonhidrat alımını azaltmaya çalış. A grubuysan o zaman biraz daha dikkatsiz olabilirsin.

Ferhat Karaca bunu beğendi.
  16. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    varmı?:)yada çok önemlimi:)

17. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    suda içtiğiniz klor,cep telefonları, wireless, vs vs,bunlar hiç kanserojen değil....değilmi?

ihtiyar bunu beğendi.
  18. Sehzade43

Sehzade43 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Güzel açıklamış. Küçük bir dip not. Pilav yağ ve tuz katılmayarak hazırlanacak. Sadece su ile ve küçük bir kase ebatında hazırlamaya çalışın. Tadında dolayı yiyemeye bilirsiniz.

19. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Boza , dünyanin pek cok ülkesinde bilinen bir icecek. 0,6-1° arasi alkol ihtiva eder. Bence cok önemli degil. Ancak yüksek düzeyde spor yapan insanlarin bunlari bilmesi gerekir. Diger yandan alkollü vasita kullanmanin sinir oldukca yüksek olmasina ragmen, bir kaza sonundaki muayene de bu sinir 0,0° ye düser. "Icinde alkol oldugunu bilmiyordum" gerkce kabul edilmez. En azindan Avrupa ülkelerinin cogunda bu sekildedir! :)
    Sporcular icin elektrolit dengesini saglama acisindan tavsiye edilen alkolsüz(!) bugday birasinda da 0,5° ye kadar alkol olabilir( normal bira yaklasik 4,8° -6°). Zaten boza da asagi yukari ayni sekilde yapiliyor.
    Meyva sularinda 0,2° üst sinirdir.

Murat Saygin, Fırat Dizman ve ToffieBoi bunu beğendi.
  20. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    bu alkol doğal olarak ve istenenilmeden olan mayalanma ve veya fermantasyondan meydana geliyor,çoğu meyve ve tahılın özünde var.Türkiyede bunları yazarken düşünmek gerek:)

uğursprint ve ihtiyar bunu beğendi.