Antremandan Once - Antremanda Boza İçmek

Murat Saygin

Daimi Üye
Tepki
40
Bisiklet
Bianchi
Bozanın 100 ml’si 240 kalori, 57.5 gr karbonhidrat, 3.5 gr protein ve 0.5 gr yağ içerir. B vitaminleri, kalsiyum fosfor ve çinko içerir. Ortalama 1 bardak boza, 1-2 kase sütlü tatlıya eşdeğer kalori almamızı sağlar.

Yenir mi tadını da çok seviyorum. :D Şu an zaten satılmıyodur büyük ihtimal ama kış ve sonbaharda?

yarım litresinde 500 kalori var 1 gr yağ bence çok iyi.

Scudo

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
kendi adıma önce alınan kış aylarında bozayı bende seviyorum,sindirim sorunu hissedilmiyorsa iyi bir karbonhidrat kaynağı,ama için bol miktarda şekerde var,tercih meselesi,ben seviyorum.... ve iyi geliyor...

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Köse

Specter1

Daimi Üye
Tepki
113
Uzun soluklu antrenmanlarda kullanılabilir.Tempoya göre değişir ama her 2 saatte bir 100 ml alınabilir.

Ferhat Karaca

Forum Demirbaşı
Tepki
536
Bisiklet
Carraro
altta vereceğim linkteki ürün hakkında düşünceleriniz öğrenebilirmiyim...

(link)

saygılar...

meseduzu

Forum Bağımlısı
Tepki
342
Bisiklet
b'Twin
Ben kışın ağırlık antremanına giderken bimden alıyordum be antremandan 1 saat kadar önce içiyordum sonra deli fişek gibi oluyordum antreman bitiyordu hala düz duvara tırmanasım bitmiyordu :)

Ferhat Karaca

Forum Demirbaşı
Tepki
536
Bisiklet
Carraro
@Ferhat Karaca

bu ürün hakkında bilgisi olan yokmu arkadaşlar?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ben vücut geliştirme ile ilgileniyorum yıllardır, linki verince yorum yapayım dedim. Sen amacını söyle ben sana ürün önereyim, kaslarını korumaksa sana 0 karbonhidratlı ürün öneririm, yok benim amacım enerjiyse ona göre ürün öneririm.

Ferhat Karaca

Forum Demirbaşı
Tepki
536
Bisiklet
Carraro
@Süha Çağrı Özbakışlar

uzun bisikletli turlarda enerji ihtiyacını karşılamak için kullanabilirmiyiz?

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@Fırat Dizman

Konu yine "domuz" hikayesine döner diye yazmak istememistim. Bozada alkol yok mu?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ferhat Karaca

Kullanırsın da sen kasları korumak ve spor enerjisi için istemediğinden tutup da üstelik dünyanın en pahalı markasından yani Weider'den ürün alman çok mantıklı değil. Genelde kas çalışanlar hacimlenmek, antrenman öncesi ve sonrası direkt olarak kısa sürede kana geçsin diye bu tür kilo aldırıcı protein içeriklerini kullanırlar.

Ferhat Karaca

Forum Demirbaşı
Tepki
536
Bisiklet
Carraro
@Süha Çağrı Özbakışlar

peki sizin öneriniz nedir?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ferhat Karaca

Bisiklet sürmeye başlamadan 1 saat önce 1 adet haşlanmış yumurta (antrenman sırasında kas kaybını engelleyip, kas zarlarını korumak için), 45 dk önce; 1 adet balık yağı (kaliteli bir balık yağı olsun piyasada olanların bir çoğu etkisiz.) tüketmeni tavsiye ederim, kan damarlarını açacaktır ve ufak da olsa performansını arttıracaktır ayrıca kalp sağlığın ve damar sağlığın için önemlidir. Balık yağını 200 ml (bir bardak) %100 olmak kaydıyla Elma veya üzüm suyuyla tüketebilirsin. Antrenman sonrasında da kaslarını korumak için whey protein izolate tüketmeni tavsiye ederim, Muscletech Nitrotech olabilir, veya Hardline Bipro olabilir. Diğer markalar da olabilir ama içinde konsantre değil, izole whey protein olsun ve ekstradan BCAA, gulutamin olabilir. Bu söylediklerim sağlıklı yaşam adına yapılacak bir uygulama. Ama sen ben daha fazla enerji almak istiyorum dersen bisiklet sürmeden 1 saat önce sade pilav, veya makarna tüketebilirsin, aynı esnada balık yapı ve %100 meyve suyunu içebilirsin. Antrenman sonrasında da kaslarını korumak için izole whey alabilirsin.

Ferhat Karaca

Forum Demirbaşı
Tepki
536
Bisiklet
Carraro
@Süha Çağrı Özbakışlar

bilgiler için çok teşekkür ediyorum...

saygılar...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ferhat Karaca

%100 olmasına dikkat et, çünkü diğerleri sadece sulu meyve ve içinde tatlandırıcı niyetine ASPARTAM var, aspartam kanserojendir. Ayrıca 0 kan grubuysan karbonhidratı sakın abartma, dikkatli tüket, antrenman sonrası karbonhidrat alımını azaltmaya çalış. A grubuysan o zaman biraz daha dikkatsiz olabilirsin.

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
@Süha Çağrı Özbakışlar

suda içtiğiniz klor,cep telefonları, wireless, vs vs,bunlar hiç kanserojen değil....değilmi?

• Beğen
Tepkiler: ihtiyar

Sehzade43

Daimi Üye
Tepki
147
Bisiklet
Salcano
@Süha Çağrı Özbakışlar

Güzel açıklamış. Küçük bir dip not. Pilav yağ ve tuz katılmayarak hazırlanacak. Sadece su ile ve küçük bir kase ebatında hazırlamaya çalışın. Tadında dolayı yiyemeye bilirsiniz.

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@Fırat Dizman
Boza , dünyanin pek cok ülkesinde bilinen bir icecek. 0,6-1° arasi alkol ihtiva eder. Bence cok önemli degil. Ancak yüksek düzeyde spor yapan insanlarin bunlari bilmesi gerekir. Diger yandan alkollü vasita kullanmanin sinir oldukca yüksek olmasina ragmen, bir kaza sonundaki muayene de bu sinir 0,0° ye düser. "Icinde alkol oldugunu bilmiyordum" gerkce kabul edilmez. En azindan Avrupa ülkelerinin cogunda bu sekildedir! :)
Sporcular icin elektrolit dengesini saglama acisindan tavsiye edilen alkolsüz(!) bugday birasinda da 0,5° ye kadar alkol olabilir( normal bira yaklasik 4,8° -6°). Zaten boza da asagi yukari ayni sekilde yapiliyor.
Meyva sularinda 0,2° üst sinirdir.

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
@ihtiyar

bu alkol doğal olarak ve istenenilmeden olan mayalanma ve veya fermantasyondan meydana geliyor,çoğu meyve ve tahılın özünde var.Türkiyede bunları yazarken düşünmek gerek:)