Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antreman

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Mustafa Aytekin tarafından paylaşıldı.

1. Mustafa Aytekin

Mustafa Aytekin Yeni Üye

Seviye:
    Öncelikle herkeze merhabalar.Forumu uzun süredir takip ediyorum.Bisiklet sporuna yeni başladım.Forumdaki antreman programlarını okudum ama spor geçmişim olmadıgı için pekte anlayamadım doğrusu.Bu dönem 3 ders aldıgım için vaktim çok fazla bu yüzden hergün antreman yapabilirim.Bana uygun bir antreman programı söyleyebilirmisiniz.

2. Serdar Emre ACAR

Serdar Emre ACAR Forum Bağımlısı

Seviye:
    Aslında herkesin antreman programları kendilerine özgüdür.Öncelikle km yapmanız gerekiyo sezon başı için günde 2 saat seri bir antreman 1 ay kadar bacaklar dolsun sonra yüklenmeler intervaller tırmanma antremanları yaparsın.

3. Mustafa Aytekin

Mustafa Aytekin Yeni Üye

Seviye:
    hergün düzenli olarak pedal çeviriyorum ama sağlam bir kondisyonum olması için uzun mesafe gitmek mi daha yararlı olur yoksa kısa mesafede hızlı sürmek mi ?

4. Serdar Emre ACAR

Seviye:
    Kondisyon derken vücudunuzun üst tarafını çalıştırmak mı yoksa dayanıklılık mı?

Mustafa Aytekin bunu beğendi.
  5. Mustafa Aytekin

Mustafa Aytekin Yeni Üye

Seviye:
    Dayanıklılık. İlerliyen zamanlarda uzun mesefe yol katetmek için.

6. Serdar Emre ACAR

Seviye:
    Önce bacaklarınızın dolması lazım yavaş yavaş olur dayanıklılık birden gelişecek bir şey değildir.Önce seri antremanlar.Sonra daha hızlı ve haftada bir gün uzun antreman 5 saat gibi.

Mustafa Aytekin bunu beğendi.
  7. Mustafa Aytekin

Mustafa Aytekin Yeni Üye

Seviye:
    Değerli bilgileriniz için çok teşekkür ederim. Şu sıralar kısa mesafeli olarak sürüşler yapıyorum hem ufak ufak hazırlık hemde bisikletime alışmak için.Kask,eldiven ve diğer ekipmanlarımı tamamladıktan sonra uzun soluklu sürüşler yapabilirim sanırım. Çanakkale'nin rüzgarında bisiklet sürmek oldukça zor :)))