Antrenman sonrası sağ gözde görme bozukluğu

adnan kahveci

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Salcano
arkadaşlar merhaba ,son zamanlarda antreman esnasında sağ gözümün merceğinin arkasında kızarıklık ve görüntü fluşlanması yaşıyorum...beslenme olarak protein ağırlıklı , min carb ve yağ olarak besleniyorum..bu durum ciddi bir tehlike yaratırmı*

gözüm o gece yattıp sabah kalkınca tekrar normale dönüyor ancak antremanda sürekli aynı durum nüksediyor

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bunun cevabını forum yerine doktorda aramanızda fayda var.

adnan kahveci

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Salcano
hayır gözlüklü yada gözlüksüz farketmiyor..sürekli sağ gözümde görüntü bulanıklaşması oluyor ve şiddetide yaptığım antremanın şiddetine oranla artıyor..misal bugünkü antremanımda hafif bulanıklık (link) , 100 km üzeri antremanımda çok bulanık (link)

@halil ibrahim duran

forumda spor doktoru vardı..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@adnan kahveci

Ekran başından da herhalde muayene etmiyordur. Genel bir cevap verebilir belki ama kesin cevabı ancak doktor muayenesinde alabilirsiniz. Spor hekimliği tek başına yetmez, genelde ortopedi merkezlidir. Şikayetiniz direk göz ile alakalı da olabilir.

Cengiz Parlakgül

Forum Bağımlısı
Tepki
748
İsim
cengiz parlakgül
Mantigim yanlis olabilir ancak gozu besleyen kilcal damarlarda sikinti varsa bu dediginiz meydana geliyor olabilir. Cunku uzun ant.ta hidratsyon artiyor kan agirlasiyor ve kilcalla baski buyuyor. Benim aklima gelen bu baska birsey bulamadim bence bir muayne olun goz doktoruna sikinti buyuk gibi duruyor gorme kaybi yasanabilir

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
İnsanın vücudunun herhangi bir yerinde enfeksiyon bile olsa,gözü etkileyebiliyor,

En doğrusu uzman hekime muayene olmak.göz ile bir sıkıntı yok ise nöroloji'ye muayene olmak gerekebilir,

Geçmiş olsun..

• Beğen
Tepkiler: Mete GÜNEY

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Uzman hekime gitmelisiniz, göz tansiyonu vs. tarzı rahatsızlıklar varsa sebep olabilir, ihmal etmeyin yoksa sonuçları kötü olabilir.

• Beğen
Tepkiler: Mete GÜNEY

adnan kahveci

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Salcano
göz tansiyonum yok ...daha önce kontrol ettirmiştim..internette araştrdığım kadarıyla göz bebeğindeki kızarıklık ve şişmenin nedeni ,vucudun karbonhidrat depolama foksiyonun bozulması ...çünkü bu ara bulk dönemimdeyim sıkı carb ve yağ diyeti uyguluyorum

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
Arkadaşım acilen git doktora. gözünü kaybedince mi gideceksin hastaneye. her ilacı herkes kullanamaz. Her hasta olanında aynı tür hasta olacağı kesin değil. Çeşit çeşit hastalık var. Bizim milleti allahtan ameliyatta anesteziyle bayıltıyorlar yoksa herkes cerrah olup birbirini doğrayacak.

Kadir Eskici

Forum Bağımlısı
Tepki
1.702
İsim
Kadir
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
fizyoloji dersinde buna benzer bir şey duymuştum. aşırı yorgunluk sonra gözlerde hafif bulanıklık olabilir. bana da eskiden antrenman sonrasında oluyordu. tıbbı adını tam hatırlamıyorum. ama bir doktora görünmek tabı ki en faydalısı.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Mete GÜNEY

Spor hekimi arıyordunuz, buyurun hekim geldi. Hala uzman bir doktora gitmemezlik yapmazsınız sanırım.

Orhan12

Üye
Tepki
0
İsim
Orhan
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Klasik
Doktora gittiniz mi aynı şikayetler bende de var. Doktordo net bir şey söylemedi spor sonrası sağ gözüm bulanık görüyor.

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
Doktora gittiniz mi aynı şikayetler bende de var. Doktordo net bir şey söylemedi spor sonrası sağ gözüm bulanık görüyor.
Başka bir doktora git reis sen hiç bekleme . Tansiyon artışından damarlarda sıkıntı olmuş olabilir. Olmadı başka bir doktora daha .

Orhan12

Üye
Tepki
0
İsim
Orhan
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Klasik
Teşekkür ederim

Tepki
787
İsim
yakup
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hocam gecmis olsun... egzersiz anında o bölgeye giden kan akımında bir sorun olabilir...dinlenme halinda çünkü normale döndüğünü soylemissiniz.. damarsal bir patoloji veya tansiyon goz tansiyon vs tarzinda bir durum sozkonusu olabilir goz tansiyonu ölçturun derim... ve ekg cektirin kalp ritminde bir sorun varmi yok mu ona da bakilsin bence.. gecmis olsun dileklerimle

• Beğen
Tepkiler: Orhan12

Orhan12

Üye
Tepki
0
İsim
Orhan
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Klasik
Çok teşekkür ederim

Burak B.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.986
İsim
Burak
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gecmis olsun.. Muhtemel yuksek tansiyona bagli, goztansiyon durumu var. Damarsal olursa isiga karsi hassasiyet azalir ve los gorurdu arkadas. Bulanik gormesinden bahsediliyor, retina tabakasi kan basinci artmasi nedeniyle retina tabakasi one dogru ilerliyor ve odak noktasi bozuluyor. Buda bulanik gormesine neden olur. Tonometre ile olcum yapicak doktor gerekirse tansiyon damlasi vericek.