Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antreman Programı

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Erencan.Topdemir tarafından paylaşıldı.

1. Erencan.Topdemir

Erencan.Topdemir Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,

Ben 18 yaşındayım ve yol bisikleti sürmek istiyorum.Yarışmalara aktif olarak katılmak istiyorum.İstanbul avrupa yakasındayım bu tarafta bir kulüp bulamadım.Öneriniz varmıdır? Diğer taraftan yarışacak seviyeye gelmek için nasıl bir antreman programı önerirsiniz? Günlük 6km sürüş yapıyorum sabah ve akşam saatlerinde.

İyi Forumlar..

2. adilcan adısanoğlu

adilcan adısanoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    çok az ben yıldız b yim en az 30 km yapıyorum sizin ilk baş seri dişte 30 -40 yapmanız lazım 2 yıl sonra kaslarınız belli olucak sprinter yokuşcu diye ona göre yapıcaksınız antrenmanı

3. Erencan.Topdemir

Seviye:
    ben hangi kategoriye girebilirim ? Junior mı ? ve bisiklet üzeri haricinde nasıl bir antreman programı izleyebilirim.

4. Eray Geçay

Eray Geçay Kıdemli Üye

Seviye:
    İlk başta ısınmak için seri pedalla 20 km git , sonra farklı günlerde çeşitli antrenmanlar izle mesela pazartesi günü bisikletinle uzun mesafe antrenmanı yap (örnek: 100-120 km belki 90 km sana kalmış) sonra salı günü dinlendir kendini kasların dinlenmeye ihtiyacı var ama o gün boş durma üst vücudunu çalıştır şınav çek, barfiks çubuğuyla çalış, kendine 5 kiloluk dambıllar al onlarla basit hareketler yap, çarşamba günü hız antrenmanın olsun o gün kendini riske etmeyecek şekilde hız yap ağır vitesleri kullan 10 km de bir sprintte kalk ama ilk başlarda 10 snden fazla sprint atma sonra sonra kendini geliştirdikçe artırırsın , ertesi gün kalkışta hızlanma çalış nabzının 4/3 nü kullanarak hızlı git (ben mesela cumaları kendi dağ bisikletimle toprakta parkurda çalışıyorum) cumartesi tekrar dinlen yine üst vücut çalış üst vücutta bacaklar kadar önemli :) bu benim amatör çalışma planı örneğim :)

mehmet faruk türker bunu beğendi.
  5. Erencan.Topdemir

Seviye:
    Saolasın verdiğin bilgiler için. Ben hangi kategoriye giriyorum peki ? ve istanbul avrupa yakasında bildiğin bir kulüp varmı?

6. halil fatih akbaş

halil fatih akbaş Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    düzenli antrenman şart. fakat düzenli beslenmeli ve düzenli bir uykuya sahip olmalısınız aksi takdirde arkadaşların tavsiyesi çokda yararlı olmayacaktır

7. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    ben arkadaşların söylediğini şöle özetliyim: günde 6 km'yle seni hiç bi kulüp almaz :)

8. Erencan.Topdemir

Seviye:
    peki daha farklı önerebilecekleriniz neler olabilir? Mesala istanbulda sadece bisiklet antremanı yapabileceğim bir alan varmı ? malum e-5 te ne olacağı belli olmaz.Beslenme olarak neler önerebilirsiniz? ben günlük olarak ağırlık, sixpack antremanı yapıyorum zaten o konuda sıkıntım yok.Günlük yaptığım km yi de artırmaya başlıyacağım.Bunun dışında sprint denemelerimde bacağım hiç zorlanmıyor bu iyiye işaret mi ? aynı şekilde yokuş çıkarken de :)

9. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    sevgili erencan, ben hem kısa hem uzun sayılabilecek bi süredir bu forumda dolaşan bi insan olarak şunu söyleyebilirim ki;

sorduğun tüm soruların cevabı bu forumda var .. detaylı arama seçeneği ile "sormak aklıma bile gelmemişti" diyebileceğin pek çok konuya da ulaşman beni mutlu ederr... tabi bunlar mutlak doğrular diil, kendin içinden seçiceksin sana uygun olan cevapları....

ama günde 6 km.... dalga geçer gibi :)

10. Eray Geçay

Eray Geçay Kıdemli Üye

Seviye:
    Beslenme ve uyku gerçekten çok önemli. Protein ağırlıklı beslen mesela sabah 3 yumurtanın beyazıyla omlet yap yanında light sütle yulaf kepeği ye böylece öğlen tavuğa dayan arada elma falan ye akşam yoğurt eşliğinde sebze yemeği ye ama bu patates gibi nişastalı bir sebze olmasın. Pırasa,fasulye,bezelye vb. takıl kafana göre. Antrenman öncesi pekmeze yumul tuzlu yemek istiyorsan haşlanmış patates ye. Uykun düzenli olsun 8 saat yetmez diyorsan 9 olsun. Kim ne derse desin favorim suyla karıştırılmış maden suyudur ve her türlü mineral ihtiyacını karşılar :)

11. Eray Geçay

Eray Geçay Kıdemli Üye

Seviye:
    O konuda bende emin değilim pek :D junior diyen var u18 diyen var ikisinden biri :D

12. Ahmet Fidancı

Ahmet Fidancı Extrem Yol Grubu - Extrem Dağ Grubu - İZMİR

Adı:
    Ahmet Fidancı
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Günlük 25 km yol alıyorum ve şahsen Erencan'ın sorduğu soruya halen kendim dahi hazır hissetmiyorum. Gerçi Ramazan girdi Bisiklete küstük ama:) Önemli olan tabii ki kaç km yol aldığın değil ne şartlarda ve hangi program dahilinde çalıştığındır. Ancak Tabii ki buna çok haneli km ler lazım.

13. koray özpolat

koray özpolat Yeni Üye

birazdaha zorla seni kaparlar