Antreman Programı

Furkan Yaldızkaya

Daimi Üye
Tepki
193
Bisiklet
Salcano
Merhaba arkadaşlar. Bisikletimi alalı bir aya yakın oluyor. Fakat henüz sadece 3 gün binebildim. Sebebi ise okulum :( Fakat yazın bunun acısını çok iyi bir şekilde çıkartmayı planlıyorum :) Size sorum ise nasıl bir plan içerisinde antremanlarımı yapıyım? Aşağıda resmini göreceğiniz gibi bir excel dosyası hazırladım ve buraya her gün değerlerimi gireceğim. Sağ tarafta da genel toplam var. Duruma göre haftalık toplam veya aylık toplam değerlerini de tabloya ekleyebilirim.

Bunu yaparkenki amacım herşey gözümün önünde olsun kendimi ne kadar geliştirdiğimi bileyim.

Sizce haftada kaç gün bisiklet binmeliyim? Bana kalsa her gün binesim var aslında :D Yazın kullanacağım yerde iniş çıkış çok fazla :D Antremanlarımı dağ yolunda mı düz yolda mı yapmalıyım? Ve günlük kaç km ile başlamalıyım ve daha sonraki planım bu günlük kilometreyi artırmak mı yoksa aynı kilometreyi daha kısa sürede gitmek mi olmalı? Yada her gün gidebildiğim kadarmı gitmeliyim?

En son hedefim ise yerine göre 80-90 km lik günlük turlara çıkmak. Bunu artırabilirim durumuma göre. Ve MTB sahibi olduğum için bulunduğum yerde de buna uygun arazi çok olduğu için dağ turları yapmak :)

Herkese teşekkürler. Bol pedallı günler :)

Excel Dosyası...
http://img130.imageshack.us/img130/4633/asdasdvz.png

• Beğen
Tepkiler: ibrahim ALBAY
Scudo

Mehmet Ser

Forum Bağımlısı
Tepki
462
Bisiklet
Giant
bizede yollarmısın soothsayer Şimdiden Teşekkürler

Furkan Yaldızkaya

Daimi Üye
Tepki
193
Bisiklet
Salcano
Program çok güzel :) Zaten evimiz denize yakın olacak. Boş olan günlerde de bisikletim ile 4km uzaklıktaki sahile gidip yüzüp gelirim :)

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Ser

A.Taha TERCAN

Aktif Üye
Tepki
102
çok teşekkür ederim. Yağmur bir dinince vizeler bitince... ibibikler öter ötmez... :p

Alper Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
450
rica etsem bende programı alabilirmiyim. bende yeni başladım bu gün 16km'lik bir tur yaptım ama yoruldum bir hayli. yazadoğru düzenli bir antreman programı ile kısa sürede kondisyonumu iyi seviyeye çekmek istiyorum...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bende merak ettim ya bu programı Halka açık olsun :) Herkesin kendine göre programa ihtiyacı oluğunun farkındayım da bir antreman programı nasıl olur örnekle görsek daha iyi olur diye düşündüğümden soruyorum. Yaz gezileri için benim de kondisyon kazanmam gerek.. Ah şu yağmurlar bir dursa..

Samet SERTER

Forum Demirbaşı
Tepki
264
Rica etsem bende alabilirmiyim hatta linki sayfaya atabilirsenizi istiyen herkez ulaşabilir.

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Güzel bir paylaşım. Teşekkürler...