Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antreman programı yardım... ?

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Kerem Mercan tarafından paylaşıldı.

1. Kerem Mercan

Kerem Mercan Kıdemli Üye

Seviye:
    Öncelikle merhaba bisiklet forum ailesi aranızda yeni katıldım ve birkaç sorum olucak...

21 yaşındayım boyum 1.87cm ve kilom 67kg uygun bir antreman programı arıorum foruma biraz baktım ama göremedim gözden kaçırdıysam affola... Sizden isteğim bana bu konuda yardımcı olmanız günde 1-2 saat kadar bisiklet sürmekteyim bir süredir ara verdiğim için kondisyonumu yeni yeni toparlamaya başladım düzenli bir program eşliğinde çalışmak istiyorum...

Cem Unden ve BULUT ÇELİK bunu beğendi.
  2. BULUT ÇELİK

BULUT ÇELİK Forum Demirbaşı

Seviye:
    öncelikle hoşgeldin ben avcılarda sürekli seni sahilde görüyorum aaaa:eek: sen keremsin kanka hadi bisiklet sürelim:D :D :D

3. Kerem Mercan

Kerem Mercan Kıdemli Üye

Seviye:
    kanka tronlama konuyu gözünü sevim yaaa :D

4. OKANYILDIRIM

OKANYILDIRIM Yeni Üye

Seviye:
    merhaba Kerem; öncelikle antreman yapmaktaki amacını iyice belirlemelisin.Bu gücünü artırmak, dayanıklılığını artırmak, kas kütleni netleştirmek( kilo sorunun olmadığından senn için porb. değil) yada kas hacmini artırmak (patlayıcı gücünü artırmak yada daha kaslı görünmek için olabilir) olabilir. Amacını belirledikten sonra bu başlıkları inrenetten aratark kendi amacın doğrultusunda bir program bulabilirsin. Ancak unutma her insan farklıdır ve her program bir müddet sonra kişiselleştirilmelidir. programı ne zaman özelleştirmen gerektiğini vücüdun zaten sana söylecektir. Antreman konusunda bazı fikirlerim olmasına rağmen bu konuda bir sertifikam yada onaylanmış uzmanlığım olmadığı için detaylı fikir veremiyorum. İhtiyacını belirle uygun beslenme programı ve uyku düzeni ile beraber uygula, kolay gelsin arkadaşım

Kerem Mercan bunu beğendi.
  5. Kkazim

Kkazim Forum Bağımlısı

Seviye:
    Başlangıç için orta tempoda 2-3 saatlik sürüşler ile dayanıklılığı artırabilirsin..

Kerem Mercan bunu beğendi.
  6. Kerem Mercan

Kerem Mercan Kıdemli Üye

Seviye:
    bunu denicem teşekkürler..

7. tugkela

tugkela Üye

Seviye:
  8. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Konu oldukça geniş ama basitçe anlatmak gerekirse , önce birkaç ay temel antreman yapmalısın. Temel antreman ne demek , öncelikle bunu açmak lazım.

Sene de kaç km bisiklet biniyorsun ? Örneğin 3000 km planladın , en az 1000 km sezon başı , düşük tempoda dayanıklılık antreman yaparak vücudun temel düzeyini kuvvetlendirmen lazım .

Bu antremanlara örnek vermek gerekirse ; örneğin 2 saatten başlayan 4 saate kadar yavaş tempo , ortalama kalp atışı 120-130 MHR yada %60-80 MHR 'yi geçmeyen düzeyde çalışmalardır . (MHR = Maksimum kalp atışı )

Burada hedefte çok önemli tabii ki ? Temel antremanların sonlarına doğru ufak ufak interval antremanlarına başlayabilirsin ; tabii ki sezon içinde en az birgün 3-4 saatlik sürüşlerden bir tane yapmak şart

Burada en önemli şey ; Temel antreman . Bir çok arkadaş , temel düzeyi oturtmadan , sert antremanlara başlayıp hız yapmaya çalışıyorlar . Tabii ki vücut tam olarak hazır olmadığından tam performans alamıyorlar.

Temel antreman , temel antreman , temel antreman

En önemlisi .

9. erdal kılıç

erdal kılıç Üye

Seviye:
    müsabık düzeyde antrenman yapacaksan, bunun planı çok farklı olur. cem beyin dediği gibi temel antrenman çok önemli. ileri aşamalar için interval ve fartlek antrenmanı konulu bir başlık açmıştım. incelemeni tavsiye ederim. antrenman planının bir kısmını oradan planlayabilirsin.

Cem Unden bunu beğendi.