Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antreman Önerilerinize Ihtiyacım Var.

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Alperen ERTEN tarafından paylaşıldı.

1. Alperen ERTEN

Alperen ERTEN Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Iyi aksamlar.

bisikletle yaptigim antremanlari biraz daha sistematikle daha verimli yollarla gerceklestirmek istiyorum. 4 senedir aktif olarak dağ Bisikleti kullaniyorum. yaza dogru yol bisikletim de olacak insallah.

kisisel vucut olculerim
    boy: 187
    kilo: 94
    yas: 17
    Irsi olarak kalin bacakliyiz. bisiklet ve spor salonu sayesinde dikdörtgen kalip yaptim.
    daha once güreş ve vücut geliştirme ile aktif olarak ugrastim.

Hedefim yol bisikletciligi ve sprint dali. fizigim iri ve guclu oldugum icin sprintci olmak istiyorum.

cevremde her turlu duz yokus arazi parkur imkanı var.

antrenman saatlerim universite sinavina hazirlandigim icin kisitli.
    hafta ici sehir ici ulasim icin 10-14 km gibi bir yol yapiyorum. bunun harici saat 3.50 gibi evde oluyorum 4 gibi hazirlanip 50 dakika pedal cevirme zamanim oluyor.

hafta sonlari ise gun boyu dersanem oldugu icin sabah 6.00 - 9.00 arasini her 2 gun icinde ayirdim.

saatlerim bunlar.

su anda haftalik toplamda 120+km sürüş yapiyorum.

her turlu onerilerinizi bekliyorum. ayrica diyete basladim hedefim 80 kiloya inmek.
    boyu bana yakin olan cogu sprintci bu kilo araliginda.

her gun yaptigim antremanlari bu baslik altinda paylasacagim.

herkese teşekkürler

2. Mete Can Karahasan

Mete Can Karahasan Üye

Seviye:
    Dershaneye bisikletle gitmeyi deneyebilirsin, ben öyle yapardım. :)

3. observer

observer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ilk once kilo verirsen kendini ucuyo gibi hissedebilirsin :-D

4. Mete Can Karahasan

Mete Can Karahasan Üye

Seviye:
    Diyet yapmanı önermiyorum, sınava hazırlanıyorsun; kaliteli protein alımın beyin işlevlerin için çok önemli. Bu yönde çok fazla fayda söyleyebilirim ancak diyet yapmak kafasıyla bir yere gelmek isteyen birisi için bence çok saçma bir şey. Sanki sen yemeyince vücudun zayıflayacak, tam tersine vücudun kendini açlık refleksine alacak ve enerjini saklamaya çalışacak. Kaslarından daha çok kaybedersin öyle.
    Sen sağlıklı beslen, kilo saçmalığına kendini kaptırmamanı öneririm. İnsanlar dengesiz beslendiği için şişman oluyor. Taze meyveni, sebzeni ye; günlük b vitaminlerini aldığın sürece enerjini yakabilirsin.

5. Alperen ERTEN

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    evet sınavlara hazırlanan biri oldugum icin ciddi diyet yapmıyorum. sadece ekmek seker tuz gibi beyazlari azaltiyorum. dersane okul vb. her turlu ulasimda bisiklet kullaniyorum.
    tesekkurler

6. Ozan Güner

Ozan Güner Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Ben sınava hazırlanırken sistematik bir antrenman yapmanı önermiyorum. Sadece arada sırada kafanı dinlendirmek ve spor yapmak adına en fazla 15-20km lik sürüşler yapabilirsin.Ben geçen sene senin durumundaydım sınava hazırlık aşaması ve bisiklet beraber yapmadım bisiklete 1 sene ara verdim ve tüm dikkatimi sınava verdim, başka türlü üniversite sınavına hazırlanılmıyor malesef.Yapmak istediğin herşeyi sınavın sonuna ertele ve her ders çalıştığında o sona daha yaklaşacağını hayal et, böylece sevdiğin şeyleri yapabilmek adına çalışmış olursun.Hayatında en ufak başka bir ilgi alanın olmayacak sınav sonuna kadar, sadece dediğim gibi vakit ayırabildiğin kadar herşeyden ufak ufak yapmalısın. Ben arkadaşlarımla dışarı çıktığımda "beni eve erken bırakın evde çalışmam gereken şeyler var" diyebiliyordum.Sende bunu diyebilmelisin, sınavda şimdiden başarılar...

7. Alperen ERTEN

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    dediklerinizdde cok haklisiniz birakip bos bi kafa ile calismak gerekli ailem de bunufark etti sinava kadar gerekeni yap sana istedigin seyleri alacagim dedi ama bi turlu kopamiyorum. motivasyonu bir turi saglayamadim.
    icimde hep bir erteleme duygusu var gitmiyor meret.

cok tesekkurler

8. Mete Can Karahasan

Mete Can Karahasan Üye

Seviye:
    Ailen 'şunu alacağım' derken bile seni hedefinden uzaklaştırıyor. En iyisi senin hızına, yönüne hiç müdahale etmemeleri diye düşünüyorum. En iyi kendi hızında ilerlersin öğrenme sürecinde eğer çok ileri seviye bir koçun yoksa(dershane hocalarına ben rehber öğretmen olarak bakıyorum, benim hocam, "Siz içeriden bir filiz verseniz bu kabuğu kırabilirsiniz ancak ben aynı şeyi ancak çekiçle vuracak kadar güç harcarsam başarabilirim derdi). Bilinçli olursan böyle çelmelere takılmazsın, kendin için önemli olan neyse ona yoğunlaş.
    Spor yapmak konsantrasyonunu arttırır, çok yapmadığın, vücudunu hırpalamadığın sürece. Zindeliğini arttırman için önerebilirim, şahsen çok faydasını gördüm. Aksi takdirde dershane kültürü sağlıklı yaşamın önüne geçmiş oluyor.

9. Alperen ERTEN

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Ailem aslinda önüme gecmiyor
    tüm öğretmen rehberlikci hocalarim benim icin dıştan motorlu taşıt diyorlar. ilk hareketi vermeden olmazmis. ilkokulda sbsye girerken ilk 10000e girersem telefon alacaklrdi. ben de hazirlaniyordum. sinavdan 2 hafta once babam sen gerekeni yaptın sonucun onemi kalmadi dedi ve verdi. ilk bisikletim de simdiki bisikletim dw boyle oldu :)
    gerekeni yapmami sonucun ben çalıştığım surece önemli olmadigini vurguluyorlar.

bisikleti zaten stres atma amacli kullaniyorum bir de sehir icindeki radar flaslarini yaktirmak için :)

en iyisi ben fizik calismaya devam edeyim iyi akşamlar:)