Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Anti-bisikletcilere karşı önerileriniz ?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında ismail eren tarafından paylaşıldı.

1. ismail eren

ismail eren Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,
    sizin çevrenizde de "bu bisiklete binlerce lira mı verdin? benim 250tl lik market aldığım bisikletde 2 teker var, sen enayi misin?"
    veya "bisiklet çocuklar içindir, bu yaşında bisiklete mi bineceksin" diye lakırdılar eden
    benzeri insanlar vardır.
    .
    bunlara karşı sizler neler yapıyorsunuz?
    bana neler önersiniz?
    hayır, birgün birisi elimde kalacak bu zevzeklerin
    .
    fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim

2. Sefa

Sefa Alçılı Bünye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Bu tür muhabbetlerde, karşı tarafı kendi haline bırakmayı tercih ediyorum. Etkili bir çözüm.
    İlk başlarda laf anlatmaya çalışıyordum ama karşı tarafın kendi dogmalarından vazgeçmemeye inat ettiğini fark ettikten sonra bu yönteme başvurdum bende.

ismail eren bunu beğendi.
  3. Gültekin R. Demirkaya

Gültekin R. Demirkaya Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Geçenlerde birisi (kim olduğu önemli değil yaklaşık 6 ay önce) "manyak mısınız olm ne işin var bisiklette spor yapıcam diye gereksiz işlere giriyorsun para harcıyorsun" dedi. Daha yeni evvelsi gün hastaneye gidip karaciğer yağlanması hareketsizliği bağlı bazı sıkıntılar yüksek kolesterol gibi rahatsızlıkları öğrendiğinde yanına gidip "Allah belanı veriyo işte" demiştim. Yani birşekilde bunu diyenlere Rabbim heç ıskalamıyor...Sıkıntı yok vites arttırmaya devam

4. Osman Selman

Osman Selman Kıdemli Üye

Seviye:
    hı hı aynen öyle , en büyük sensin diyip geçiyorum.

5. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    Hiç cevap vermeyip,muhatap almıyorum..

6. Ahmet Ayaz

Ahmet Ayaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    benim çevremde pek yok. sadece bisiklete verdiğim paraya şaşırıyorlar biraz ama bisiklete bakınca bu fiyatı hakkettiğini söylüyorlar. bisiklete merak sarmadan önce ben de çok paraymış derdim, halihazırda akıllı telefonlar için aynı şeyi düşünüyorum mesela :)

diğer yandan daha kimsenin kanına giremesem de yaptığım kilometrelere verdiğim kilolara hemen hepsi gıpta ile bakıyorlar. daha biradere bile bisiklet aldıramadım :)

önyargılı olanlara yapacak fazla bir şey yok, gülüp geçmekten başka. bisikletimle bir iki tur atanlarla ne zaman biraraya gelsem bisikletin araba gibi olduğundan bahsediliyor ki benim bisiklet ne bir trek ne de bir specialized :)

ismail eren ve Çağlayan bunu beğendi.
  7. Gültekin R. Demirkaya

Gültekin R. Demirkaya Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    arkadaşlar en güzeli de biliyor musunuz. Böyle ileri geri konuşanlar paraya kıyıp 1.000-1.500 tl harcayıp bisiklet alıyor bir de kurcalayıp ayarını bozuyor sonra da gelip "aga be şimdi orta vites iki deyken neden 8'de tıkırtı yapıyor" diyor. Çapraz kullanıyorsun diyorum bi ciddi dinliyor ki beni "hmmm tabi yaa" diyo sonra bayağı bi ciddi binici oluyo...çok keyif veriyo

8. Cagkan Dur

Cagkan Dur Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    benim 100liralik market bisikleti ile senin 2.700tl'lik arasinda ne fark var, oha o kadar parami verdin diyenlere uzatiyorum bisikleti bir tur at surda diyorum yada bi kaldir bakalim agirmi gibisinden.
    turu attiktan sonra bisikleti bana geri verirken zaten cevabini almis oluyor. genede anlamadi ise gulup uzaklasirim yanindan.