Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antalyalılar baksın yorum yapsın

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında oğulcan ünsal tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. oğulcan ünsal

oğulcan ünsal Aktif Üye

Seviye:
    antalyadakıelere allah sabır versın gecen antalyaya gıttım heryerden araba CIKIYOr orda motorlara ve bısıkletlere (sokaktakı vatanda) sıvrı sınek arabalar camına yapısıyorlar sankı playstıon oynuyorzz walla cok kortuk ordaa nnasıl bır trakfık tir oylee

Mhmt_EMR bunu beğendi.
  2. oğulcan ünsal

oğulcan ünsal Aktif Üye

Seviye:
    yorumlayın arıtık
    :D

3. Mustafa Kaygısız

Mustafa Kaygısız Forum Bağımlısı

Seviye:
    Öyledir Antalya nasıl bir bisikletçi oldumuzu anlayın bu trafikte ona göre ;)

4. oğulcan ünsal

oğulcan ünsal Aktif Üye

Seviye:
    valla cok ıyısınızz hocam bunu ben plastıon oynamaya benzetıyorum

5. Ahmet OKUR

Ahmet OKUR Yeni Üye

Seviye:
    2002 den 2009 a kadar antalya daki tescilli 07 plakalı araç sayısı 4 katına çıktı.mahşer yerine çağrılsa yine arabayla gider antalyalılar. her otomobilin içinde 1 kişi var sadece. herkes bir yerlere gidiyor. maalesef bisikletçilerin şehir içinde can güvenliği yok. gerçekten playstation oynar gibi.

ZekiAlper bunu beğendi.
  6. swunk

swunk Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    kimse alınmasın ama antalya da ki sürücülerin neredeyse yüzde 40 ı bayan
    buda daha tehlikeli kılıyor trafiği malesef hormonal gerçekler böyle.
    birde genelde düz bir şehir olan antalya da neden fazla araç var anlamak mümkün diil

Ahmet Bolgi bunu beğendi.
  7. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Ben de anlayamıyorum. :) Bu kadar iklimi elverişli ve yolları müsait olan(Dikkat edin güvenli demedim :)) bir şehir de bisiklet kullanımı neden düşük! :(

8. nahsen deniz yaşar

nahsen deniz yaşar Kıdemli Üye

Seviye:
    Bunun adına; Medeniyetten önce Para gelmiş denir !

9. Mehmet Can Çimir

Mehmet Can Çimir Üye

Seviye:

%40'ının bayan olmasından ziyade en büyük etken nüfusun çoğunluğunun cahil ve saygısız olması...

Ayrıca Deniz'in dediği çok çok doğru :boese157:

10. Ahmet Bolgi

Ahmet Bolgi Forum Bağımlısı

Seviye:
    konu antalyada trafik ama bayan sürücü konusu geçince yazmadan geçemeyeceğim. yer ankara çayyolu ( millet telafuz edemesin diye adı belediye tarafından değiştirilip "bangubungu şehy abdü bilmemne caddesi" )eski 37. caddeydi yanlış hatırlamıyorsam günlük turumu yayaparken karşıyonden gelip ahmet taner kışlalı sokağa benim geldiğimi göre göre dönen , ardındanda durup bana ( çarpmamak için sıkı fren yapmam gerekti) " beni eşşek gibi bekleyeceksin diye boğazını yırtarcasına bağıran 60lı yaşlarında ki hanım efendiyi (altındaki beyaz renkli jipi ile yola çıkınca saygı duyulması ve geçiş önceliği hakkını kazanıyor sanırım) saygıyla anmak istedim. :boese157: :boese157: :boese157:

11. emregogus

emregogus Aktif Üye

Seviye:
    arkadaşlar, sizde arabaları sıkıştırın bisikeltinizle, kırın önlerine tabiki demgeli vede hızlı bir şekilde, onlarda sizden korkuyorlar merak etmeyin:D

12. oğulcan ünsal

oğulcan ünsal Aktif Üye

Seviye:
    ewt katılıyorumm medeneyettten once para gelmıss

13. katusha

katusha Yeni Üye

Seviye:
    herkes poposunun rahatını düşünüyor,bis selesine oturacağına,konforlu,lüx,belki deri kaplamalı,yumuşacık,sırtını yaslayabileceğ, araba koltuğuna oturmak varken,neden ufacık rahatsız edici bis selesine oturup+ birde pedal basıp rahatsız olsunlar diye düşünüyolar,bırakın bisikleti büyük motorları bile tanımıyolar yolda,(polis motorları hariç)birde ekonomik durumda önemli tabi,kişinin eline para geçtimi ilk düşündüğü şey nasıl bir araba alsam oluyor,önce kafaların değişmesi gerek,bu konuda medya ve reklamlarında önemi var tabi.insanları bilinçlendirmek gerekiyor,bizim türk milleti hem kel hem fodul,kendinin yapamadığı bişeyi başkasınında yapmasını istemez,halk arasında bu duruma fesatlık diyolar.birazda tembel bir kişiliği var.bu konunun yol şehir dağ tepeyle alakası yok,ingilterede 12 ayın 10 ayı yağmurlu geçer ama herkez bisikletiyle yollarda.isviçre dünyanın en dağlık ülkesi ama yine herkez elinde bisikletiyle dışarıda.antalya çöl kadar düz biyer dahi olsa yine bişey değişmez.önce kafalar değişecek.
    sıkıştıran arabalara gelince,herkezi sizi sıkıştıran arabaları takip edip çizmenizi yada bi şekilde zarar vermenizi öneriyorum.1 dakika sonra gideceği yere gitmeyi düşünemeyip saygısızca davrananlar cezasını çekmeli.sizi bilmem ama ben cezalandırıyorum.yakalayamassam plakasını alıp sonra tekrar buluyorum.bulduğum zamanda vay o arabanın haline.:boese157: :Skull-175

N.Erdem TUGRAHAN bunu beğendi.
  14. emre arıkan

emre arıkan Onursal Üye

Seviye:
    antalya da bisiklet sürmek tecrübe ister her an nerden ne çıkacağı saniyelik süpriz olur onun için ben pek trafik kurallarına uymam bi kere adamın biri küfür etti hiç acımadan arkasından takip ettim park lambasına ayakkabının kalleri ile tekme attım ve park lambasını parçaladım bir keresindede taksinin biri önüme döndü hiç aldırış etmedim direksiyonu sıkıca tuttum araç dönerken benim gidon boydan boya aracı çizdi ya ne şöförler var atalya da hele toplu taşıma araçlarını kullananlar ne kavgalar ediyoz onlarla yol onlara yapılmış sanki istediklerigibi kullanıyolar yolları

15. Yetkin Şahin

Yetkin Şahin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Evet malesef Antalya trafiği çok karışık,çünkü şehir planlamacılığı yok.Antalya'nın ilerde büyüyeceği hiç düşünülmemiş,yollar çok dar.Ana arteller bile,yetmiyo malesef bu sayıda ki aracı kaldırmaya.Bir de yaz sezonu daha da vahim oluyo durum.

Bir de bu yetmiyormuş gibi,sanki yollarımız çok geniş,trafiğin can damarı olan güzergahların kesiştiği ana noktalardan,bence antalya'nın en büyük hatalı icratıdır.Tramvay yapıldı.Malesef çok büyük hataydı.Şu anda bu hatanın ceremesini Antalya halkı çekiyor.

Benim bu konuda bir teklifim var aslında.Madem bu tramvay hattı bir işe yaramıyor,bu hattı bisiklet yoluna çevirsinler.Ne dersiniz Antalyalı arkadaşlar bu fikrime?

16. E.GURCAN

E.GURCAN Kıdemli Üye

Adı:
    Erol
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Bende bi ankaralı olarak kendisine saygılarımı sunuyorum :boese157:

Aslına böyle bişey olsa çokda güzel olur. Ama bu kadar büyük bi yatırımın bisiklet yolu olarak kulanılmasına ne belediye izin verir nede yerel halk buna mantıklı bakar.

Bence antalyayın bir tane prjeye ihtiyacı var oda yer altı raylı sistemi. Laradan konyaaltına kadar olan 2 etaplık bi metro sistemi antalyanın bütün ulaşım sorunun çözeceği kanaatindeyim. Ama bu çok uzun yılar sürecek bi proje olacağı için hiçbir belediyenin buna kalkışacağını zannetmiyorum.

17. Yetkin Şahin

Yetkin Şahin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Haklısın kesinlikle,bisiklet yoluna çevirmezler.Ama çevirsinler ya da çevirmesinler zaten belediye bu işte büyük zarar etti.
    Konyaaltı-lara hattı çok güzel bir fikir bende hep ,bu hattın yapılmasının daha mantıklı olduğunu düşünürüm.Uzun zaman sürer haklısın yeraltından metro hattı.İşte bunu diyorum ben,şu saçmasapan tramvay hattına ayrılan zaman ,para ve zahmet yeraltı metro projesine harcansaydı,şimdiye bitmişti.
    Antalya'nın işini görecek güzergah konyaltı-lara hatta lara'dan havaalanı bağlantısı bile yapılabilirdi.Ama tabi ki bizim belediyelerim yani siyasetcilerimiz oy kaygısı yüzünden yatırımlarını bu yönde gerçekleştiriyor.Eski belediye yönetimi dikkat ederseniz şu anki tramvay hattını kendine oy verecek bölgeye yaptı.konyaltı-lara hattından oy alamayacağını bildiği için buraya yatırım yapmadı.Ama tarihi bir hataydı,bu yüzden seçimleride kaybettiler.

kısaca Antalya'da yoldan geçen herhangi birini çevirip sorsan biz böyle yerin üstünden ana artellerin içinden tramvay hattı yapıcaz ne dersiniz diye?
    Şaka mı yapıyosunuz diye sorar adam size?

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.