Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antalyalı arkadaşlar

Konu, 'Akdeniz Bölgesi' kısmında emre arıkan tarafından paylaşıldı.

1. emre arıkan

emre arıkan Onursal Üye

Seviye:
    antalyalı arkadaşların yorumları için hepsi ve daha fazlasını bu konu aracılığı ile tartışalım konuşalım ve paylaşalım daha öncede antalya forum cafe die bi konumuz vardı ama kayıplara karışmış anlaşılan sorun deil burdan kaldığımız yerden devam edebiliriz:in: :in:

2. TheCarpediem07

TheCarpediem07 Forum Bağımlısı

Seviye:
    Evet iyi olur emre abi :)

3. ahmetçetinkaya

ahmetçetinkaya Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    slm ben de antalyadayım.. üniversite öğrencisiyim.. en az 2 yıl daha buralardayım..
    bende pedallamayı çok seviyorum..
    yeni bir mtb ciyim

4. ahmetçetinkaya

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    bu arada çok bigim olmaması bi yana antalyada çok sayıda bisiklet sevdalısı görmek çok güzel...
    ama bir real eksiklik var ki o da iyi ve bol ürün yelpazeli bir mağaza, değil mi? hani şöyle istediğimizi gözömüzle görüp sonra elleyip alma imkanı olsa...
    bu arada migros un karşısındaki hüseyin abinin yerini biliyorum( sanırım devretmiş) zaten trek 3700 bisikletimi ordan almıştım ama orası yetersiz bence....

5. TheCarpediem07

TheCarpediem07 Forum Bağımlısı

Seviye:
    İlgililer kendi internet siteleri üzerinden hangı sehrımızde magza acmamızı isterdiniz diye bir anket yeri var inşallah antalya ya da açılır

6. emre arıkan

emre arıkan Onursal Üye

Seviye:
    antalyada da gökhan çiğdem abimiz var neredeyse çoğu parçaları canlı görme imkanı sunuyo bize internetten beğendiğiniz ürün ne olursa olsun getirtebiliyo ve tabi tamir bakımı da en kalteli ve uygun bir biçimde canlı olarak gözünüzün önünde yapıyor piyasada ki fiyatlara göre daha uygun fiyata da işinizi görebilirsiniz
    gezi ve turlar için üniversite de ki bisiklet klübüne de katılabilirsiniz bilmiom belki klüptede olabilirsiniz ama sizi tam tanımadığım için bişi diyemicem birde beyaz dünyanın olduğu mevkiide şevki ustamız var şevki ustada size malzeme konusunda tamir bakım konusunda yardımcı olucaktır

7. ahmetçetinkaya

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    teşekkürler emre.. klüpteyim zaten(akübit) gökhan abiyide tanıyorum. bisikleti onunla birlikte almıştık..

8. EMRESKA384

EMRESKA384 Üye

Seviye:
    migrosun karşısında,lunaparkın yanında çok iyi kalite bisikletlerin (trek,sedona..vs)marka ve modellerin satıldığı soner deniz adında bir dükkan var.tamir bakım ve servis hizmetide en kaliteli biçimde yapılmakta.her türlü ihtiyacını oradan karşılayabilirsin.

orayı yetersiz buluyosan istanbul ankara yada izmire gidip oradan alacaksın parçanı malzemeni,oradan daha başka lüx bisiklet mağzası yok antalyada.oyle bir beklentide olma boşuna beklersin.antalya köykent,buraya öyle bir mağazanın açılması 100 sene sonra olur anca.

9. ahmetçetinkaya

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    çok yazık ya. yani köykent olması.. buarada soner denizi biliyorum . ben trek imi ordan aldım.....:in:

10. emre arıkan

emre arıkan Onursal Üye

Seviye:
    soner deniz den farkıda yok zaten gökhan abinin bide antalya köykent deil ole olsa bu kadar turizm kenti olmazdı sadece bisiklete fazla önem verilmemiş ama araştırılsa sonerdenizden daha başka ne kalite yerler var

11. hchc

hchc Misafir

Merhaba sevgili Geotech Emre.Ben Gökhan'ı yıllardır tanırım.İyi bir bisikletçidir.Tamir işinden de gerçekten iyi anlar.Şevki Abi de gördüğüm en sevimli bisiklet ustası.Antalya için bir şans.Keşke dükkanlarımız biraz yakın olsaydı.Biz ise mütevazi yeni bir bisikletçi dükkanıyız.İlkemiz aynı Şevki Abi gibi sıcakkanlı dostane bir bisikletçi dükkanı olmak.Umarım başarırız.Seni çay içmeye bekliyorum.Hakan ÇAKIR

12. EMRESKA384

EMRESKA384 Üye

Seviye:
    tabi antalya köy kent değil,turizm kenti,yüzlerce turizm firmasından sadece 2 tanesi yerliymiş (antalyalıymış).
    pardon köy değil,aslında köy'ü çok demisim,mezraa.içindeki insanların çoğunun karakteride mezraada yaşayanlar gibi..(vahşi...!!!)
    bencede emre,hakan abinin dükkanına bi git,son halini bi gör.

Fatih Şimşek bunu beğendi.
  13. emre arıkan

emre arıkan Onursal Üye

Seviye:
    abi burda biyanlış anlaşılma olmasın ben ondan bi komisyon aldığımdan filan deil ama herkes tanıdığı insanı över yanlız çaya gelip tanışmak isterim sizinle bi ara yanınıza uğricam

14. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Hakan Bey ben de sizin sıcak dükkanınıza sıcak bir çay içemeye gelebilirim. İlginiz, alakanız için ve Antalya ya yaptıgınız güzel yatırımlar için teşekkürler(Bunda emegi gecen sayısız insan var onlar da tek tek eli öpülesi insanlar:eek:..)

"Not:Lütfen Saygı:)"

15. ahmetçetinkaya

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    arkadalar ben çanakkaleyim ve 2003-04 yıllarını istanbulda geçirdim. 3 yıldır da antalyadayım. bu kadar güzel bir şehir ve bu kadar eksik!!!!!!
    ama şuda bir gerçek giderek eksiklerini tamalıyor. yani sosyal kültürel cevresel ekonomik acılardan..
    umuyorum bisikletçiler açısından da bu eksiklikler giderilir,büyük tecrübeli firmalar bayi açar yada yeni atılımcılar güzel mağazalar açıp gözümüzü gönlümüzü şenlendirir... yine umuyorum şehir içi bisikelet yolları oluşturulur ( ki bu çok uzak bi geleçek gibi '' arabalar uçamaya başlayıp yollar bisikletlilere kaılncaya kadar'').. ve yine umuyorum çesitli bisiklet dalları mtb ve wownhill vs. parkurları yapılır......

16. emre arıkan

emre arıkan Onursal Üye

Seviye:
    size katılıyorum ama bu dedikleriniz türkiye gibi hele hele antalya gibi bi yerde imkansız gibi yani dediğim konu bisiklet yolu .. antalya nın bazı yerlerinde bisiklet yolları var ama malesef yayalar kendilerine yapıldığını sanıyo ve bu bisiklet yollarında kafalarına göre gidio bide bizi bisikletle geçiyoz die fırça atıyolar çevre konusuna deyinmişiniz çevre gerçekten antalya da görünür birçok çevresel güzellikler yapılmakta günden güne antalya daha da güzelleşiyor bisiklet firmalarıda ben inanıyorum şu önümüzdeki 10 yıl içinde antalyada birçok firma rayına oturmuş ve ilerlemekte olacak bundan eminim birde arabalar uçmaya başlarsa yollar bize kalır demişsiniz bole bişi türkiye de osa bizim azgın türk gençleri havada bile el freni asılma drift yapmaya kalkar birilerine havada çarpar parçalarıda bize zarar verir ve etrafta gezilmez hale gelir

antalyada muratpaşa belediyesi var hepimizin de bildiği gibi bu belediyenin başkanı sayın süleyman evcilmen dir bu beyfendi spora çok önem veriyo her kavşağa spora destek veriyoz diye bi bilboard asmış ama bu destekleri nie biz göremiyoruz spor deyince akla hemen fotbol geliyo iisanlar hayatını futbola bağlamış artık yani bisiklete destek verecek kimse yok halbuki yurt dışı ülkelerinde futbol gibi bütün sporlara destek verilmekte ve de bütün sporlara özel parkur saha gibi ikanlar var biz türk milleti olarak ilk önce dünyadaki diğer sporlara da bi ilgimiz artması gerekmektedir sonrasında zaten dh parkurları mtb parkurları kendiliğinden yapılamaya başlanır zaten:in: :in:

17. ahmetçetinkaya

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    kesinlikele katılıyorum ya. artık spor futbol olmaktan cıkmalı. aslında bize burda çok iş düşüyor. mesela ben de bu suporu çok bilmiyordum geçen seneye kadar.ama birileri ile tanıştım bisikletçiler ve güzel bisikletler gördüm turlar gördüm ve tabiri yerinde ise ağzımın suyu aktı, ben de bunlara katılmalıyım dedim.
    yabi bisikletçilerin kendilerini göztermesi lazım derim. mesela sadece üniversite klübünde bile devamlı tura gelen 15 civarı arkadaş var. ki antalyada genç yaşlı yerli yabancı çok bisiklet sever var.
    demek istediğim bu dağınık ( topluluklar varsa da ben cok görmedim) bisikletçiler daha sık bir araya gelse, daha fazla etkinlik olsa, mesela herkes çarşıda dahi kask taksa (oyunukuralına göre oynayıp örnek olmak için):in: , clupler oluşturulsa, klup cafesi falan olsa vs.......

18. basri

basri Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Antalya'da bisiklet sevenlerin ortak görüşü bir birlik olmak. Gördüğüm kadarıyla bunun iki koldan yapılması gerekiyor. 1. AKUBİT'in daha organize ve düzenli aktiviteler gerçekleştirmesi. 2. Eski adı Bisiklet Sevenler Derneği olan yeni adı Bisikletliler Derneği olan derneğin Antalya İl Temsilciliği'nin olması.Birincisi üniversiteli gençlere düşüyor. Ben de kısmen üniversite içinde çalıştığım halde ve her gün işe düzenli bisikletle gelip gittiğim halde nedense kulüp üyelerine, faaliyetlerine veya duyurularına pek rastlayamıyorum. Mediko Sosyal Merkezi'nde yapılan Salı toplantılarının birkaçına katıldım ama AKUBİT'te bir omurga hissedemedim. İkinci konuda ise ben başta olmak üzere birtakım girişimlerimiz var ve şu anda Bisikletliler Derneği'nin resmen Antalya İl Temsilcisi olmak üzereyiz. Bu konuda sayın Murat Suyabatmaz ile temaslarımız devam ediyor. Belirli bir toplanma yerimiz olmasa da şimdilik üniversite içindeki Olbia çarsısındaki Simitçi Kafe'de buluşmalarımızı yapıyoruz. Bu forum belkide bizi Bisikletliler Derneği Antalya İl Temsilciliği çatısı altında toplamak için iyi bir vasıta. Bundan sonraki günlerde derneğin yönlendirmeleri ile ilimizde neler yapabiliriz göreceğiz. Ama öncelikle yerel yönetimlerle olan ilişkilerimizi kurmalı ve mümkün olduğu kadar kalabalık, örnek ve düzgün gezilerle dikkatleri çekmeliyiz...

19. ahmetçetinkaya

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    teşekkürler ve haklısınız. ben de akübite bu sene katıldım. aslında faaliyet olarak dediğiniz gibi çok bi çalışma yok malesef ama cumartesi turları ve salı toplantıları aralıksız devam ediyor. benim herhangi bir klüp tecrübem olmadığı için şuan sadece olan biteni izlemek ve turlara katılmakla yetiniyorum. umarım leride çok daha kapsamlı, dikkat çekici organizasyonlarımız olur.:) bunun için neler yapabilirizi ben çok bilmiyorum ama klüpte tecrübeli arkadaşlar var. daha iyiye gideçek gibi...
    medikodaki görevinizi ve sizi tanımıyorum ama salı toplantılarına katılıp bu düşünceleri paylaşsanız, antalya ili ile alakalı bisiklerçiler veya organizasyonlar ve neler yapılabilir gibi bilgiler çok iyi olurdu

20. emre arıkan

emre arıkan Onursal Üye

Seviye:
    akübit in bu işe yardımcı olacağını sanmıyorum çünkü dışardaki bisikletçilere katılmak istemiyorlar nedense klüp zaten dışarı açılamazsa kendi çapında kalır ve de ilerleyemez ilk önce klüp başkanlarının bu konuya bi el atmaaları gerekir yoksa akübitten bişey beklemeyin :in: bazı arkadaşlar beni yanlış anlicak ama hiçte yanlış anlamayın ben buu sölemek istedim

Fatih Şimşek ve EMRESKA384 bunu beğendi.