Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antalyalı arakadaşların en yüksek sürati neydi???

Konu, 'Akdeniz Bölgesi' kısmında sgba tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. sgba

sgba Üye

Seviye:
    ve bunun gibi düzinerlercesi

cevap:

Önerilerinizi bekliyorum. Ben ciddi bir para ödülünden yanayım. şu 90km/h ve 100km/h (122 km/h bile var, mesajların hepsini okumadım) arkadaşları o sürati yaparken görmek istiyorum.

2. MaDDoX

MaDDoX Üye

Seviye:
    hmm.. hızımı hiç ölçmedim daha önce. ama en son mazı (masa) dağına çıkan barış manço bulvarından indim.. 20-30 görmüşümdür diye düşünüyorum.. gece olduğu için trafik sorunum yoktu ama arka teker kabak olduğu için elim frende tetikte indim...:rolleyes:

şaka bir yana antalyada bu hızlara ulaşılabilecek yollar varmı? öncelikle uzun yokuş lazım.. kemer ve manavgat yolunu direk eliyorum.. burdur yada yeni ısparta yolunda olabilir belki ama uzun zamandır o yolları kullanmadığım için yokuşlar uygunmu bilmiyorum... 100 km hız çok büyük bir iddaa bence.. deneyen kişiyi arabadan video ya almak isterim ama bende :D

3. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    daha önce zaten sizde kopyaladığınıza göre okumuşsunuz bu konuda bir sürü polemik çıktı. E-5'te 100 yapanlar, çöp kamyonu arkasında 100 km'yi geçenler vs. vs. herkes birşeyler salladı ortalık karıştı. Umarım bu başlıkta öyle olmaz ve bu başlığı görenler İzmir'li arkadaşlarların en büyük sürati, Ankara'lı arkadaşların en büyük sürati, Bursalı, İstanbul'lu, Nevşehir'li, Konyalı vs. versiyonlarını çıkarmaz.

4. sgba

sgba Üye

Seviye:
    Merhaba Soneryen,

amacım bölgesel sürat deneyleri değil. Ciddi anlamda bu süratleri yapanları davet edip o muhteşem süratları görmek.

Burada bazı konular avcı atmalaraını geçti gibime geliyor.

5. zazoo

zazoo Kıdemli Üye

Seviye:
    bisikletimle izmirden gelirken 100'ü geçmiştik, bisikletim otobüsün bagajındaydı :)

6. sakalli

sakalli Yeni Üye

Seviye:
    boşuna dünyanın en büyük türkçe bisiklet forumu denmiyor malum forum oldukça geniş (atmaya)

7. Ontario

Ontario Forum Bağımlısı

Seviye:
    Antalyanın Örneköy yokuşunda bile 1.80 lik slip lastikler ile pedala yüklenip 65 küsürat ı görmüştüm . Birazda yolunda , rampasına bağlı ama 90 100 çok ciddi hızlar .

8. kurt

kurt Kıdemli Üye

Seviye:
    bunu yani 100 yaptıysan valla şapka cıkartırım ha bu arada ben kolay kolay şapkada cıkartmam bilesin. soruna gelince GEBİZ de
    pednelissos antik kentine cıkarsan oradan uzun inebilirsin yüksek bir rakım 1650 yanılmıyorsam tamamen asfalttır benim oraya cıkışım 2,5 saat sür dü düsün artık 22 kmt dik bir yoldur inişim 20 dakika sürdü düsün artık, eger yüz yapmak icin gidersen AKUT olusun kurtarmakta bana düser bunuda bilesin hoşcakal pedalin hep dönsün

9. extremunction

extremunction Kıdemli Üye

Seviye:
    Geyikbayırı inişinde 70km/sa'ti görmüşümdür. hatta Ercan aşağıda bizi beklemişti yol bisikletiyle..

serciventure ve Ercan Bayram bunu beğendi.
  10. Ercan Bayram

Ercan Bayram Onursal Üye

Seviye:
    ben geyik bayırından inişte yarış bisikleti ile yokuş aşağı!!! 80 i gördüm
    emreler de arkamdan mtb ile geliyorlardı..

mtb ile düz yolda 11x44 dişli oranı ile 58 km sürat yaptım amortisor lockout kilitli iken... (hiçbir aracın arkasında olmaksızın)

bende merak ettim açıkcası 90 lar - 100 ler :)

serciventure bunu beğendi.
  11. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Bu tarz bir içeriği olan bir konuya yazmak adetim değildir fakat içinde ismim geçtiği için bana cevap hakkı doğdu.Forumdakilerin çoğu beni tanır, hem dürüstlüğümü hem de bisiklet konusundaki verimimi, azmimi bilirler.
    Zaten engel çıkmazsa Kasım ayı başındaki Türkiye gün/mesafe rekorum da bunların bir göstergesi olacaktır.
    Bir defasında evden şehir merkezine giderken yine kamyon arkası 5 dakika boyunca 80km sabit hızla giderken arkamdan sürekli bir aracın takip ettiğini görmüştüm, sonunda araç yanıma geldi ve sol tarafıma baktığımda aracın sunroof'undan kafasını çıkarmış birisi SLR tipi fotoğraf makinesiyle benim fotoğraflarımı çekiyordu :) keşke kendisine ulaşabilseydim, bu tip fırsatlar kolay kolay olmuyor.
    Yüksek hızlardayken keydedilmek benim de hep istediğim birşeydi, tabi bu tip yüksek hızlarda kendimi kaydetmem mümkün değil, bu konuda en yüksek hızım 54.5km idi, 24 vitesten 3ü çalışan bir bisiklette 54.5km hızla giderken bir elime kamerayı alıp da videoya çekmiştim kendimi ama istediğim 80-90lardayken bunu birilerinin çekmesi.
    İzmir'de imkanı olan olursa seve seve yaparım :)
    Sözümüzün ardında dururuz ;)

12. Murat EVGİN

Murat EVGİN Bisikletkolik

Seviye:
    Benzer bir konu BURADA mevcut, Lütfen buradan devam ediniz.
    Konu kapatılmıştır.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.