Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antalya'dan herkese merhaba!

Konu, 'Akdeniz Bölgesi' kısmında hakacoco tarafından paylaşıldı.

1. hakacoco

hakacoco Yeni Üye

Adı:
    hakan onay
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Arkadaşlar herkese öncelikle selam!
    yaklaşık 1 hafta önce carraro big 1029 bisiklet satın alarak aranıza katıldım, Adım Hakan 34 yaşındayım, Konyaaltı hurma mevkiinde oturuyorum ve akşamları düzenli bisiklet sürmeye çalışıyorum, eğer bir grup oluşturabilirsek çok daha zevkli ve disiplinli olacağını düşünüyorum;

Bisikleti alma amacım öncelikle durgunlaşan, monotonlaşan, hareketsiz hayatımıza biraz olsun hareket katmaktı. Çocukluğumda üzerinden hiç inmediğim bisikletim küçük bir balıkçı kasabasından Ankara'ya taşındığımızda son bulmuş, büyük şehrin (sözde) trendleri ile aklıma gelmez olmuştu! Geçtiğimiz günlerde bir bisikletçinin önünden geçerken aslında tamamen renk ve şekil kombinasyonu çok dikkatimi çektiği için (Carraro big 1029) bisiklet hevesim tazelenmiş bir halde buldum kendimi, ne kadar araştırdıysam da :) ilk görüşte aşk :) olacak gene gidip big 1029 u aldım. En son orta okulda bindiğim bisiklet ile arama yaklaşık 20 sene girmiş olacak ki, ilk bir kaç gün biraz zorlandım. Şimdilerde daha iyi gittiğini düşünüyorum.

Arkadaşlar o kadar durgunlaşmış, o kadar hareketsizleşmişiz ve o kadar dengesiz beslenmiş olmam sonucunda 118 KG olduğumun farkına varmam biraz zaman almıştı! Rahat hareket edemez, çocuğumla koşuştururken nefessiz kalır ve ayakkabı bağlarken bile işkence çeker hale gelmiştim!

Bisiklet ile zayıflanır mı?
    arkadaşlar öncelikle biraz sitem etmek istiyorum,
    insanlar gerçekten bir şeylere başlamak için çok bekliyorlar, oysa bu işi bırakmak çok daha kolay, bazı yazılarda Bisikletin zayıflatmayacağı, işe yaramayacağı, en az şu kadar yol gitmek gerektiği vs. bir sürü olumsuz örnek yazıyor. Arkadaşlar, 1 kat bile çıkarken asansörü tercih eden, arabadan inmeyen, avm içinde olmadan yürümeyen insanların bırakın ciddi bir program yapması 10dk bile bisiklete binip vücudunu hareket ettiriyor olması bence çok değerli, sizden ricam insanlarda biraz olsun heves ya da motivasyon görüyorsanız onları teşvik etmeniz!

Arkadaşlar bisiklet almadan birkaç gün önce kendimce dengeli beslenmeye ve kalori takip etmeye başladım (Fatsecret isminde ücretsiz bir uygulama). 25 mart da başladığımda 118 kg iken bugün itibarıyla 114,2 kg olmayı başardım. Bunda bisikletin hiç bir etkisi olmasa bile ki bence çok var, beni motive ediyor!
    ilk gün 7km ile başladığım turuma dün 16km ile devam ettim! Detayları buradan paylaşmaya devam edeceğim! inşallah After before yapıp burada paylaşacağım zamanda gelecek :)
    Kondisyonum arttıkça, mesafeleri uzatacağım ve hafifledikçe bu işten daha çok keyif alacağım kesin :)

Haydi arkadaşlar, arabadan inip bisiklete binme vakti! Birilerinin içinde ufak bir heyecan oluşturabildiysem ne mutlu bana!
    Aranızda olmak oldukça güzel, tekrar herkese MERHABA!

Not: akşamları bisiklet turu yapabileceğimiz bir grup olursa ben katılabilirim, ya da yeni bir grup oluşturmak isterim.

2. papatya90

papatya90 Yeni Üye

Seviye:
    Bildiğim kadarıyla perşembe bisikletçileri halen aktif. Onlara katılabilirsiniz Hakan Bey.

3. hakacoco

hakacoco Yeni Üye

Adı:
    hakan onay
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @papatya90 araştırıyor olacağım teşekkürler.

4. muraterdem42

muraterdem42 Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bisiklet camiasına hoşgeldiniz. tüm kalbimle size destek veriyorum . azminizi takdir ediyorum. :)

hakacoco bunu beğendi.
  5. hakacoco

hakacoco Yeni Üye

Adı:
    hakan onay
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @muraterdem42 çok teşekkürler, ne de olsa biz bir aileyiz :)

muraterdem42 bunu beğendi.
  6. muraterdem42

muraterdem42 Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    kesinlikle insanları birbirine bağlayan bir ortak nokta olarak bisikleti seçmeniz çok güzel. nihayetinde gruplar halinde şehir dışı uzun turlara gidip doğa ile omuz omuza mücadele edilince bir aile olunduğunu bir bağ oluştuğunu hissediyoruz hakikaten.

hakacoco bunu beğendi.
  7. hakacoco

hakacoco Yeni Üye

Adı:
    hakan onay
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Evet arkadaşlar bugün itibarıyla 112kg olmuş bulunmaktayım :) gitti 6 kg kaldı çok :) durmak yok!
    günlük turlarımı 20km üzerine çıkarttım, beslenme konusuna çok dikkat ediyorum! (aç kalarak zayıflayamazsınız!)
    Destek olanlara teşekkürler!

serdar k bunu beğendi.
  8. ercan bicen

ercan bicen Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    hocam ben de tur arkadaşı arıyorum,Gürsu sealifeın orda oturuyorum ve ben de zayıflamak istiyorum.ben de iki gün önce başladım hadi hayırlısı

hakacoco ve serdar k bunu beğendi.
  9. hakacoco

hakacoco Yeni Üye

Adı:
    hakan onay
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @ercan bicen aramıza hoşgeldin, ben 20. Günde 9 kilo seviyesine ulaştım, bir sonraki buluşmada seni haberdar edip aramızda görmek isteriz!

10. ercan bicen

ercan bicen Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    20 günde 9 kilo mu verdiniz? mükemmel. bu gün 53 km gittim ben de sarısudan lara plajlar.çok memnun olurum. @hakacoco

hakacoco bunu beğendi.
  11. hakacoco

hakacoco Yeni Üye

Adı:
    hakan onay
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @ercan bicen evet :) sadece bisiklet diyemem ama çok motive ediyor, başladığımda 118 kg idim şimdi 109 kg oldum ilk hedef 90

12. CihangunAyyildiz

CihangunAyyildiz Yeni Üye

Adı:
    Cihangün AYYILDIZ
    Bisiklet:
    Geotech
    iyi akşamlar bende uncalıda oturuyorum akşam saatlerinde sahil kenarında bisiklet sürüyorum eğer grubunuz varsa katılmak isterim.

13. Erdinç Özkan

Erdinç Özkan Yeni Üye

Adı:
    Erdinç Özkan
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Merhaba,

Gürsu'da oturuyorum haftasonları ve akşamları kısa turlara katılmak isterim.

14. bsklt07

bsklt07 Kıdemli Üye

Adı:
    tuğrul
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    CihangunAyyildiz ATB.Antalya Turkuaz Bisiklet Grubu üye olablirsiniz buraya uncalıdan katılan vardır haftada bir bende katılıyorum bu gruba uncalıdan