Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

antalyadan denizliye...

Konu, 'Akdeniz Bölgesi' kısmında duslerinressami tarafından paylaşıldı.

1. duslerinressami

duslerinressami Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar merhaba!!kimseden ses soluk cıkmıyor..antalya pedallayanlarıı sıcaklardan olsa gerek..neyse ben hemen konuma geçiyorum..daha öncede açmış olduğum bir konu bu(tüm ege kıyıları)..o konuya benzer bi proje..hedefim antalyadan çıkıp kemer,olympos,kumluca finike,kaş,fethiye,marmaris,bodrum,muğla,acıpayam,denizli..özet olarak belirgin yerleri yazdım,bildiğiniz gibi bir çok yer var ilçelerin arasında..bu etkinliğin ağustos sonu en uygun vakit olabiliceğini düşünüyorum..yaklaşık 2-3 hafta mızı alacağını hesapladım..ve gidilecek bazı yerlerde konaklamalarda da yardımcı olacak yerler var..ben bunu gerçekleştireceğim..suanda benimle yola cıkmayı düşünen 1kaç arkadas var..benim dileğim herkesin katılması grup halinde çok daha iyi bir gezi olacağından şüphem yok..bunun için konaklayacağımız yerleri gidilecek yol mesafesi araştırıyorum..daha önce bu parkuru gerçekleştirmiş arkadaslarımızda varsa yardımlarını bekliyorum..çok yakın zamanda edindiğin bu bilgileride burada yazacağım...bu konuyla ilgili düşüncelerinizi bekliyorum..şimdiden teşekkürler

hoşçakalın...

sniper ve ismailofli bunu beğendi.
  2. R4UF

R4UF Aktif Üye

Seviye:
    kesin bi tarih verebilirsen bi haber veriririm bende uzun bi gezi düşünüorum ama ağustos sonu dersende gidemem çünkü okulun açılmasına yetişemem bi haber bekliorum ve de dershanenin durumunada bakmam lazım kesin bi tarih lütfen

3. Ontario

Ontario Forum Bağımlısı

Seviye:
    Erkin merhabalar

Düzenlenecek olursa çok güzel bi tur olur . Güzel bi güzelgah açıkçası benimde böyle yaz sonunda kıyı takibi planlarım vardı . Senin güzelgaha uyabilirim

yani yaz sonunda eylül ekim gibi olursa gelebilirim ama tam bişey diyemem

senin düşündüğün bi tarih varmı acaba ?

İnşalah tutru gerçekleştirebiliriz ...

İyi akşamlar

4. duslerinressami

duslerinressami Yeni Üye

Seviye:
    arkadaslar tarih tam belirlemedim..sadece yol güzergahını belirledim..Arkadaslar bu gezi'nin amacı sadece bisiklete binmek uzun yol katetmek değil..Gececek olduğum yerlerde neler var neler yok sizlerde biliyorsunuz,tarihi eserler,doğa güzellikleri,,bazı örnekler vermek istiyorum Olymposta yanartaş,demrede finike civarlarında Santa Claus(Noel Baba)Kilisesi gibi..Konaklayacağım yerlerde kaç gün konaklarım belirlemedim.buna katılcak olan arkadaslar olursa hep birlikte karar veririz tıpki yola cıkacağız tarihi belirleyeceğimiz gibi..

Antalya-Beldibi-Kemer-Phaselis-Olympos-Kumluca-Finike-Demre-Kaş-Kalkan-Eşen-Fethiye-Dalaman-Ortaca-Dalyan-Köyçeğiz-Ula-Gökova-Muğla-Kale-Tavas-Denizli(Pamukkale-hiearapolis)

Toplam 610 Km

Olymposta konaklama-Antalyadan 85km
    Finikede Konaklama-Olympostan 48Km
    Kaş'ta Konaklama-Finike'den 67km
    Fethiyede Konaklama-Kaş'tan 110Km
    Köyçeğizde Konaklama-Fethiye'den 79Km
    Muğlada Konaklama-Köyçeğizden 52Km
    Muğla Denizli arası eğer katılımcı arkadaslarada uyarsa tek gün düşünüorum yaklaşık 169Km.aksi takdirde tavasta konaklanılabilir..

Shot at 2007-08-02

5. duslerinressami

duslerinressami Yeni Üye

Seviye:
    Bu parkuru daha önce gerçekleştirmiş arkadaslardan yol durumu hakkında daha fazla bilgi edinirsek çok daha iyi olur..az önce serkan arkadasımızla konustum yardımcı olacağını söyledi.sağolsun..Buarada sadece antalyadaki arkadaslarımız değil antalya yakınlarından,yol güzergahındaki ilçelerden ve muğladan da arkadaslarımız katılabilir..katılımlarınızı destekleriniz bekliyorum..saygılarımla..

6. neslish

neslish Yeni Üye

Seviye:
    valla çok güzel bir tur olack gibi keşke bende katılabilseydim giderdim ama dönemezdim herhalde :D

7. ismailofli

ismailofli Bisikletkolik

Seviye:
    Gerçekten de çok güzel ve seyrine doyum olmayacak bir tur olacakmış gibi....

xcangel bunu beğendi.
  8. Ontario

Ontario Forum Bağımlısı

Seviye:
    Erkin tamam abi ben gelirim ağustos sonu gibi ayarlamaya çalış

9. M.Huzeyfe ÇAVUŞOĞLU

M.Huzeyfe ÇAVUŞOĞLU Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    turunuz süper gözüküyor. denizliye gelirseniz haber verin de tanışalım.

10. R4UF

R4UF Aktif Üye

Seviye:
    abi ben katılmayı çok istiom ama eylül 12-13 gibi dönmem lazım ama turun başlangıcı önemli deil o tarihe ayarlarsanız %90 katılırım harika olacağından eminim gezinin güzergah bi kere şahane fakat biraz rampa bolluğu:) nese umarım kesin tarih bellli olur size şimdiden mutlu huzur dolu geziler

11. burakturk

burakturk Yeni Üye

Seviye:
    tavastan sonra yolun çok büyük bir kısmı iniş,
    sal aşşağı......

12. sinan_07

sinan_07 Misafir

ya aslında bisikletim uzun yola uygun olsa hemen gelicem ama finikede otoruorum saten geçerken alırdınız beni acıpayam denizli memlekettir acıpayamda güzlebi konaklama yapardık ama bisikleti değiştirince birdaha böle bir tur olursa seve seve..

Efet Tavas makasında biraz yokuş cıkacaksınız az bi youş ondan sonra direk 2 dik yokkuş 2 çıkış sonrası sal aşağı cankurtaranda bi düzlükte hızlanıp aşağabi iniş şahin tepesindede bi denizli ayakalrınızın altında gğzel bir manzaara.:)

13. duslerinressami

duslerinressami Yeni Üye

Seviye:
    arkadaslar bu konuyu daha da acık ve net olarak 'sehirler arası gezi ve tur makaleleri 'kısmında tekrar açtım..orada konu olarak ta tarih olarak ta belirttim..

sniper bunu beğendi.
  14. duslerinressami

duslerinressami Yeni Üye

Seviye:
    arkadaslar tekrr değiştirdik konunu yerini yanlış yere koymusum..gezi tur duyurualrı ve organizazyonlarında..:D

15. khan-tengri

khan-tengri Yeni Üye

Seviye:
    Selam Erkin,
    Ben bu yolu daha 3 hafta önce bisikletle değil ama arabayla gittim. Her şeyden önce inanılmaz keyifli bir yol. Yolla ilgili sana bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Planladığın etabın Kaş-Fethiye arası en zor kısmı. Hem mesafe olarak hem de özellikle Kalkan'dan sonraki dik rampalar ve dar yollar açısından. Bu güzergah sizi hem yoracak hem de dar yollarda yoğun araç trafiğinin içine sokacak. Şimdiden iyi turlar. Umarım bu yolu bir gün bisikletle de yapabilirim.

16. duslerinressami

duslerinressami Yeni Üye

Seviye:
    ARKADASLAR YUKARIDA 2 KISMDA BELİRTMİŞ OLDUĞUM KONU KONULAN KISIMDAN HATTA FORUMDAN KALDIRILMISTIR!!ÇÜNKÜ BEN ATATÜRK VE CUMHURİYET İÇİN PEDALLAYACAKTIM!HİÇ BİR SİYASİ AMAÇ GÜTMEDEN YADA HİÇBİR SİYASİ PARTİ YADA ÖRGÜTLE ALAKASI OLMADAN GERÇEKLESECEK BİR PROJEYDİ!!BU NEDEN LE CUMHURİYET İÇİN PEDALLAYACAĞIM TURLA İLGİLİ ARKADASLAR İSTER BURDAN İSTER ÖZELDEN İSTERSE MSNİMİ ALIP BENİMLE PAYLAŞABİLİR!!SAYIN MURAT EVGİN FORUM KURALLARINI COK İYİ OKUDUM..FORUMDA 06-) Yorum amacı taşımayan salt propaganda içerikli parti ve siyaset yazıları, resimleri ve avatarları yasaktır. SADECE BU MADDE VAR! BEN NE SİYASİ PROPAGANDA YAPTIM NEDE SİYASİ BİR YAZI YAZDIM!!ARKADAŞLAR CUMHURİYETE SAHİP ÇIKALIM!!!(BİLİYORUM SAYIN MURAT EVGİN BU YAZIMIDA KALDIRACAK:D )CUMHURİYETE VE BANA DESTEĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!!
    SAYGILARIMLA..

sniper ve Murat EVGİN bunu beğendi.
  17. duslerinressami

duslerinressami Yeni Üye

Seviye:
    sizin için gereksiz!bu konu burda ve sildiğiniz kısımda acıldı oraya serkan koydu konuyu ve burada da kalmasının bir sakıncası olmadığını farketmeyeceğini söleyince kalabilirm dedim..sonucta o da bir moderatör!

sniper bunu beğendi.
  18. Murat EVGİN

Murat EVGİN Bisikletkolik

Seviye:
    Bu sizin yazınızdan bir alıntıdır..

Forumda siyaset yasaktır. Propaganda,yürüyüş,toplantı duyurusu yapılamaz.

Siz istediğiniz şekilde eyleminizi yapabilirsiniz, fakat işin içine siyasi görüşünüz girerse buna biz izin vermeyiz, vermedikte..

Bana özel mesaj yolu ile sizde dini propaganda yapıp kandil kutlluyorsunuz demişsiniz..

Bisiklet forum'da Kandil, bayram (23 nisan,19 mayıs,30 ağustos vs.) ve 10 kasım mesajları, günleri geldiğinde hak ettikleri şekilde kutlanır..

Ama hiç biri siyasi mesaj icermez..

Bunu bir uyarı olarak kabul edebilirsiniz, tekrarında gereği yapılacaktır.

Saygılarımla.

sniper bunu beğendi.
  19. kurt

kurt Kıdemli Üye

Seviye:
    konuyla alakalıyım! ama 3 hafta diyorsun ben 3 haftaya anadoluyu dolasırım basmadık yer bırakmam demek istedigim yanlış hesap yaptıgını düsünüyorum. ben daha önce bi cok kez uzun tura cıktım son turumu 05haziran 2007 de antalya canakkale 750kmtr! 4 gündüz sürdü. eger bu turdan zevk almak istiyorsan 4 kisiyle sınırlandırmalısın ve öncesinde bunun en az 250 kmtrelik bi antremanını yapmalısınız ve eger kontejyanın varsa ben hazırım saygılar

KONDİSYON HERSEY DEMEKTİR

20. duslerinressami

duslerinressami Yeni Üye

Seviye:
    tamam 3 haftada dolaşırsın anadoluyu basmadık yer bırakmazsın..ama bu gezinin amacı bu bölgedeki tarihii yerleri gezmek,görmek,anlamak ve ilçelerdeki insanlarla Cumhuriyet hakkında konusmak muhabbet etmek köylerde bilgi vermek bildiri dağıtmaktı!!ve de tatil yapmak.. konaklacağımız ilçelerde 2 gün konaklayacağız..projenin ismi "Cumhuriyet için pedallıyoruz"du.tabi konu kaldırıldı..ayrıntılı bilgiye sahip olamaman normal..4 kişi deil suanda 2 kişi yola cıkıyoruz ben ve sevgilim,gelmek isteyende gelebilir,her zaman yolumuz açıktır..