Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antalya'da yeni Rotalar, Yeni Yerler, Listesi Oluşturalım

Konu, 'Akdeniz Bölgesi' kısmında Ender Alıcıoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Herkese merhaba.

Koca yazı bitirdik, ama bisikletlerimiz ile gezmeye doyamadık. Yağmurlar geldi, bisikletler depolara kalktı. Ben kendi adıma yağmurlu havada bisiklete binmem. Ama güneşi gördüm mü soğuk dinlemem.

Demek ki bahar aylarına kadar bisikletler pek dışarılara çıkamayacak.

Ben diyorum ki. Burdan bahar ve yaz aylarında gezebileceğimiz, günü birlik gezi rotaları , yapalım. Bu rotalar hazırda dursun. Bu yaz yaşadığımız, aynı yere 4 kere gitme yanılgısını yapmayalım. Yeni , yeni yerler bulalım. İlginç, geziler yapalım.
    Tarihi özellikleri olan geziler, tabii güzellikleri olan geziler , çoğu kimsenin az gördüğü yerlere geziler hazırlıyalım.Köy, kasaba gezileri.

Bu gezileri hazırlarken de, bu gezinin , özelliklerini, kaç kilometre olacağı, tarihi yer gezisi ise ,tarihi bilgisini, tabii güzellik gezisi ise, bunun detaylarını, yazalım. Köy ve kasaba , yerleşim yeri ise, mevkisi kilometresini, yerini özelliklerini, tanıtımını da yapalım.
    Şöyle bir fikirde olabilir. Herkes zamanı gelince yazdığı gezinin o günkü gezi lideri olsun. Yolu ve tanıtmayı o arkadaş yapsın.

Yani buraya onlarca yeri , yazıpta, ardı arkasına sıralamayalım. Her kes yazdığı gezi rotası üstünde detaylı bilgiler versin. Sadece gezinin yer rotası değil , gezi ile akla gelebilecek her konu , yönü, kilometresi, dayanıklılık derecesi, akla gelebilecek her şeyini yazalım.Gititğimizde yemek yiyebilecek yerlerini, ya da yanımıza almamız gerekenleri bile hazırlıyalım.

Verilen gezi rotalarının performans mı ? yoksa herkesin katılabileceği bir gezimi olacağını da yazsın. Yaklaşık kilometre de çok önemli.

Bu yukarıda yazdıklarıma ilave edilecek olan fikirleri de bekliyorum.
    teşekkürler.

Şimdi de Bu yaz Antalya ' da yaptığımız gezilerimizi kısaca hatırlatayım.

1-Gökdere gezisi, 2-Sarısu gezisi,3- Lara kundu kum heykeller gezisi, 4-Düzlerçamı gezisi, 5-Düden Kurşunlu gezisi, 6-Bahtılı Doyran pazar yeri gezisi, 7-Liman tarafı, 8- lara tarafı, 9-Serik Uçarsu gezisi, 10-Yeşilbayır gezisi, 11-Aksu kurşunlu gezisi, 12-Kemer tarafı Beldibi gezisi, 13-Son olarakta Termessos Milli parkı gezimiz..

Bunların bazılarını çok az kişiyle, bazılarını da iyi bir katılım sayısı ile yaptık.
    Bunların bazıları, performans gezisi idi. Mesela Termessos gezisi, mesela Serik uçarsu gezisi gibi. Bu iki geziye performansı düşük arkadaşlar gelemezdi. Ben Serik uçarsu gezisine mesela gitmedim. Turu tamamlayamam diye. Ama Termessos gezisine gittim. Çok zorluydu ama, kendimi, artık performans gezilerine girecek, kondisyonda bulmaya başladım. Demek ki , antreman yaptıkça insanın kondisyonu artıyor.

Bütün bunların haricinde, yatmalı ( pansiyon olabilir. Çadır olabilir.) tur ve gezilerde düzenleyebiliriz. Mesela Olimposa gitmek için , (2 günlük )bir fikir atılmıştı ortaya.

Bütün bunların doğrultusunda ve gelecek yeni fikirlere göre, rota planlarımızı yapmaya başlayabiliriz. Bahara kadar vaktimiz var.

Hepinize neşeli, mutlu, bol güneşli, bol pedallı günler dilerim.

Hoşçakalın.

Ertan ABA ve Ercan Bayram bunu beğendi.
  2. Ertan ABA

Ertan ABA Onursal Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    evet ender abi.ben de katırım en başta abi. senin arkandayım .kalımcı kitlesi oluşsun gelmeyene istediğini de.

tabii hafta sonu olması kaydıyla..sınav zamlarını ayarlıycaz tabiiki. bu ufak pürüzleri hallettik mi olur.Diğer katılmak isteyen arkadaşların cevaplarını bekliyoruz.

Kafanızdan kask ayağınızdan pedal eksik olmasın.Herkese seri pedallar dilerim

mstfa_gny ve Ender Alıcıoğlu bunu beğendi.
  3. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Herkese merhaba
    Bu topici kış içinde açmışız, şimdi baharın ortalarına geldik. Burayı bir canlandıralım diye düşündüm.
    Gezilerimizi tarihi ve tabiat güzellikleri olan yerlere doğru çevirelim derim.
    Nede olsa geçen seneden beri artık hedef menzilimiz baya uzadı. Günde 100 kilometreler bizim gruba normal kilometreler gibi geliyor.

Buradan herkes aklında olan güzel yerleri yazsın. Ona göre her hafta gezi anında burada ki yerlerden elemeler yapıp, bir sonraki hafta sonunun gezi rotasını kararlaştıralım.

Ben, hemen aklımdaki gezi rotalarını buraya yazayım.

Nesela Ekşili gölet gezisini bence bir daha yapalım. yaklaşık 90 kilometre.

Belek kavşağında sola sapılarak Silyon tarihi eserler gezisi yapalım.

Serik yolu üstünden Abdurrahmanlardan sapılan Uçarsu gezimizi yapalım.

Korkuteli yolu üstünde Güver uçurumu gezisi

Cezaevi tarafından gidilen Güver vadisi gezisi

Termessos tarihi eserler gezisi. 10 km si çok dik bir yol.

Çaltıcak deniz kenarı gezisi

Topçam deniz kenarı

Kemer gezisi

Olimpos 2 günlük kamplı gezi. Çadırlı veya pansiyonda konaklamalı.

Forumda duyurusu yapılan 19-20 mayıs Muğla tarafı konaklamalı, gezi

Aspendos gezisi, tadı damağımızda kaldı.

Belek gezisi

Kumköy, Side gezisi

Manavgat ve şelalesi gezisi

Mazı dağı (masa dağı) ve orman içinden arka yola geçiş gezisi.

Benim bir anda aklıma gelenler bunlar. Mesela Serik tarafında süper köy yolları ve tarihi eserler olan, yerler var.

Köprülü kanyon gibi.

Bu ve bunun gibi daha o kadar çok güzellikler var ki.
    Buradan herkes ilginç ve değişik yerleri yazsın. Yol kilometrelerini ve rotalarını araştırıp burada tartışıp kendimize yeni ilginç gezi yerleri çıkaralım.

Birde gezi rotalarımızda ana yollardan ziyade alternatif köy ve trafiğin mümkün olduğunca, az olduğu yolları seçmeye özen gösterelim.

Haydi sevgili Antalya'lı bisiklet ve gezileri seven arkadaşlarım. Herkesten cevaplar bekliyorum.

Sevgi ve selamlarımla

Not: Gezilerimizin Buluşma yeri Selekler karşısındaki parktır. Hareket saati duruma ve çoğunluk isteğine göre 8.00 ve 9.30 olarak değişir.

4. Ontario

Ontario Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merhaba Ender abi
    Çaltıcağa , büyük küçük fark etmez ama küçük olan km açısından az olur büyük daha iyi olur. Neyse denize girmek ve piknik tarzında bi gezi olabilir yani
    Benim önerim büyük çaltıcağa denize girme ve piknik temalı bi gezi olabilir .
    Tek sorun trafik ona göre de grubu ayarlayabiliriz tek sıra halinde falan gidilir en kötü yerlerde km yi bilmiyorum zorluk seviyeside %50 diyorum

mstfa_gny bunu beğendi.
  5. atteleia

atteleia Üye

Seviye:
    serikte bulunan zeytin taşı magarası olabilir. gorülmeye deger bir magara gidenlerimiz bilir. serikten yaklasık 8-10 km uzaklıkta.Serik antalya 36km yani totalde gidiş dönüş toplam 100 km lik bir tur olabilir.serik'e kadar yol düz ,serikten zeytin taşı mağarasına giderken ise biraz rampa var..

6. eniskaratut

eniskaratut Forum Demirbaşı

Seviye:
    mesela doyran göletinde piknik yapabiliriz

7. atteleia

atteleia Üye

Seviye:
    ayrıca faseliste en az olympos kadar güzel tarihi ve dogal ortamın bulundugu essiz güzellikteki tarihi mimarisi koy u ve sahili bulunan cennet köşelerimizdendir.özellikle denizini tavsiye ederim.
    faselis antalyadan 56 km uzaklıktadır
    antalya - kemer :40 km
    kemer - faselis :16
    gidis dönüs toplam :120 km

8. swunk

swunk Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    kemer , çıralı, olimpos kapmlı geziye varım
    ayrıca güver uçurumunda da ısrar ediyorum

9. zazoo

zazoo Kıdemli Üye

Seviye:
    önerilen rotaların hepsi de çok güzel bence, ama bu mekanların tadını daha fazla çıkarabilmek için yola çıkış saatini daha erkene almalıyız bence, saat 10'u buluyor kimi zaman yola çıkışımız. Bir de araç sorunu olmasa kimi zaman araçla dönüş ya da araçla gidiş yapılabilecek tanımadığımız rotalar da çıkartılabilir, bakalım o da olur ilerde.

10. eniskaratut

eniskaratut Forum Demirbaşı

Seviye:
    evet çıkış saatlerimiz gerçekten geç oluyo mesela sabah 7.30 hareket saati olabilir

11. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar

Bu çıkış saatleri aslında kanayan bir yara.
    Bu saati 9.00-9.30 a çekmemizin sebebi, daha havaların tam ısınmaması ve çalışan arkadaşlarımızın, bir tek pazar sabahları, birazcık daha fazla uyku keyfi yapabilmeleri içindi.
    Bu hafta pazar günü toplandığımızda bu konuyu unutmayalım ve konuşalım. İsteğe göre saati tam belirliyelim.

Hatta bu pazar, bundan sonrada uygulamak üzere kesin çıkış saatimizde hareket edelim. Mesela bu pazar için 9.00 da toplanıp en geç 9.30 hareket demiştik. Saat tam 9.30 da kimseyi beklemeden hareket edelim ve bunu artık kesinlikle uyalım.

Mesela eskiden 8 de hareket denirdi, ben daha 8.00 de hareket edildiğine hiç şahit olmadım. 8.00 hareket dendiğinde 9.00- hatta 9.30 olduğunu bile çok gördüm.

O zaman bu hafta kimse kusura bakmasın 9.30 da hareket ediyoruz.

Bu haftada hareket saatini tam olarak kararlaştırıyoruz.

Sevgi ve selamlarımla.

12. pelo-selo

pelo-selo Üye

Seviye:
    Antalya da Doyran göletini hiç görmedik, birde bisikletlerle güver uçurumuna gitmekte çok güzel olur gibi.

13. Ercan Bayram

Ercan Bayram Onursal Üye

Seviye:
    Bence!!
    Birdaha Oteller bölgesine gitmeyelim
    Her yeri parsellemişler hiçbir yere giremiyoruz!

Belek iyi bir örnektir

14. Deore-Deniz

Deore-Deniz Yeni Üye

Ender abi merhaba.Sizide bizim ekibe bekleriz.TAbi ayak uydurabilirseniz.Antalyanın en hızlı ve en action gurubuna herkezi bekliyoruz....
    :Skull-175

Merhaba ercan.Antalyanın en hızlı actıon gurubuna bekleriz tabi kendine güvene biliyorsan.uzun yol yapabilen her kezi bekliyorum.

15. Ertan ABA

Ertan ABA Onursal Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:

vay deniz hızlı bir giriş yapmışsın:D yavaş ol man:D :D :D
    acı millete yarışa gitmiyoz.hehe:D

turda görüşmek üzere.:in:

mstfa_gny bunu beğendi.
  16. Ercan Bayram

Ercan Bayram Onursal Üye

Seviye:
    Amacımız bir yerlere birşey mi yetiştirmek?
    Yarış için Antrenman mı?
    Kondüsyon mu?

Yoksa güzel vakit geçirmek mi?

Ben ve Antalya ekibinden size ayak uydurabilecek yeterince insan var
    Fakat yeni başlayan kişiler ve bol muhabbetli bir tur yapmak için
    Ne gerek var Süratlice bir yerlere gitmeye?

Asıl biz sizleri bekleriz
    Bol muhabbetli neşeli turlarımıza.. ;)

Gittiğimiz yerlerde de EKŞIN yaparsınız ;)
    hem enerjiniz de tükenmemiş olur

Ercan

17. swunk

swunk Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    ne olur asfaltta gitmeyelim artık:)

18. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Deore Deniz
    Sen daha dünyada yokken biz bisiklete biniyorduk. Ama sen benle yarışacağına, bir de bizim yaş farkımıza baksan iyi olacak. Biz halimizden memnunuz. Siz eğer isterseniz bizim grubumuza gelin, ama zorlanırsınız biraz gibi geliyor. Neşe ve muhabbet arasında.
    Bizim yaşlarımıza geldiğinizdede böyle konuşabilmeniz dileğimle.

Osman D. ve Murat EVGİN bunu beğendi.
  19. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Merhaba

27 Mayıs 2007 pazar günü Doyran gölet gezisini, güzel bir katılım ile yaptık.
    Bu güne kadar burnumuzun dibindeki güzellikten haberimiz yokmuş.
    Gölet başlıbaşına bir güzellik, bizler birde gölet çevresinde toprak orman yollarına girince grubun keyfine diyecek kalmadı. Mtb lerin tam hakkını verdik. Bundan sonra, boşta olan, okulu kapanmış olan arkadaşlarım ile, pazar gezileri için yeni toprak yollar keşif gezileri yapacağım.

Okulu bitmiş, boşta olan arkadaşlardan haber bekliyorum. Sabahtan binelim bisikletlerimize, çıkalım keşif gezilerine.

Heberlerinizi bekliyorum.

Sevgi ve selamlarımla.

20. atteleia

atteleia Üye

Seviye:
    Ender abicim ben pazar günü gölete gelemedim ama biraz öce Doyran'ın üstünde olan Feslikan yaylasından geldim.Yol üsütündeki Antalya manzarası harikulade idi.Keşke rampaları o kadar sert olmasaydı..Ama ne olursa olsun gitmeye değer bir manzarası var..
    Görüşmek üzere..