Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antalya'da Tur Bisikletçiliği

Konu, 'Akdeniz Bölgesi' kısmında hakancakir tarafından paylaşıldı.

1. hakancakir

hakancakir Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar.Antalya'da tur bisikletçiliğinin varlığı ve gelişimini takip ediyorum ve artık bu konuyla ilgilenenlerin de buluştuğu bir bölüm olsun istedim.
    Bisikletle yaşayan ve onunla yıllarca arkadaşlık yapmış insanların ulaştığı ve hiç bitmeyecek bir hazzın başlangıcıdır tur bisikletçiliği.
    Belki de her yaştan insanı aynı kulvarda bir araya getiren yegane bisiklet faaliyetidir.Söyleyecek o kadar çok şey ve anlatacak o kadar fazla anı var ki .
    Öyle değil mi? Hepinizin adına Tayyar Abi'ye sormak isterim.
    Konuyu açması benden.
    Devamı sizden.

Fuat KURT, ZekiAlper, basri ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  2. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba Hakan'cım

İyi bir konu açmışsın, ama Bizim Tayyar'ı nette bulman imkansız.
    Onun yerine ben artık ara ara burdan yazmaya çalışırım.

Manavgat eski köprü üzerinde tura çıkmış bir tandem.

Al sana Manavgat'tan turdan Antalya'ya dönen bir tandem.

Çıkmışız Antalya'dan yola, varmışız Manavgat'a kampımızı atmışız çadırımızı kurmuşuz ve neşe içinde geri dönerken de, Aspendos'un oralarda eski köprüye çıkmışız. Bir foto çekmişiz ve şimdi senin konuyu görünce aradım buldum bu resmi.
    Bu resimde açılış resmi olsun dedim.

Tura çıkanlara neler lazım olur işte tura çıkanlar bilir. Artık buradan yavaş yavaş her tura çıkan birşeyler yazar, resimler atarsa, hem herkese faydalı oluruz, hemde bildiklerimizi paylaşıp bilmediklerimizi de öğrenmiş oluruz.

En kısa zamanda tekrar görüşmek üzere.:)

Sevgi ve selamlarımla.

necod, Ahmet Mumcu, ZekiAlper ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  3. emre arıkan

emre arıkan Onursal Üye

Seviye:
    süper fotolar ya vaktimiz olsa keşke de bizde şöyle 3 -5 günlük bi turlara çıksak ama iş nedeniyle bunlar henüz olmuyo heralde emekli olmamız gerekiyo bu işler için
    tabi emekli de olabilmek için çok çalışıp çaba sarfetmek gerekir

4. TheCarpediem07

TheCarpediem07 Forum Bağımlısı

Seviye:
    Haklisin emre abi bizim yaptigimiz ve gittigimiz turlar günü birlik kaliyor herzaman:(

emre arıkan bunu beğendi.
  5. Atahan Akıllı

Atahan Akıllı Bisikletkolik

Seviye:
    bu cumartesi bir mani cikmazsa eger olimposa gidip 2 gun kalip donmeyi planliyoruz andayla. hadi hayirlisi :)

6. basri

basri Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Merhaba

Hakan güzel bir konu açmış. Bence bu konu altında hem tur bisikletçiliği konusunda teknik/sosyal faydalı bilgileri hem de Türkiye'de tur yapılabilecek güzel rotaları toparlayalım. Özellikle tur rotaları konusunda belirli bir format belirleyebilirsek herkes bu formata uygun katıldığı turları fotoğraflarla süsleyerek burada anlatabilir.

Mesela ben bir format örneği ile başlayayım:

Rota: Antalya - Kemer - Kumluca - Finike - Demre - Kaş
    Parkurun özelliği: Genelde asfalt, ...km den sonra orman yolu...vb
    Mesafe : xxx km
    Nerede kalınır?: ... pansiyon, ....abi,....Belediyesi misafirhanesi
    Nerede çadır/tulum kurulabilir? ......alanı, ....plajı, .....ormanı
    Yokuşlar (kaçıncı km'de, uzunluk, yaklaşık eğim):......
    Yolun kalitesi:.....
    Rota üzerindeki köyler, kasabalar, önemli, duraklar:

gibi aklıma ilk anda gelenleri yazdım...Geliştirilebilir.

Tur bisikletçiliği konusunda ikinci önemli nokta da sponsorluk. Bu biraz tura katılacak kişilere, bu kişilerin referanslarına, sayısına ve turun hedefine bağlı. Bu yüzden sponsorluk alabilmek için yapılacak turun mutlaka bir hedefi, taşıdığı mesajı olmalı. Bunlar iyi ve gündemdeki konulardan seçilmeli.

Evet konu hakkında herkes ciddi birşeyler yaptıkça ortaya iyi bir çalışma çıkacak gibi.

7. emre arıkan

emre arıkan Onursal Üye

Seviye:
    bende bi ekleme yapayım o zaman birde rota üzerindeki köylerin kasabaların durakların başlangıç noktasına olan uzaklıklarıda yazılabilirse daha iyi olur çünkü gidilen yolun km mesafesi bilinmesi sporcu açısından iyi olur:in:

8. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Tuncay Hocam çok doğru noktalara deyinmiş :) Evet: tura çıkmak büyük bir hazırlık ve öngörü ister. Bunları tura cıkacak olanlar önceden tasarlayıp kağıda döküp yerine getirmeliler ki sistem işlerlik kazanabilsin :)

Hakan Bey işi gereği bu konuda oldukça deneyimlidir ve sanırım bu deneyimini bizimle paylaşmak için buraya konu açma gereğini gördü, bence de çok gerekli üstelik Antalya gibi memlekette böyle şeyleri tartışır olmaktan büyük haz alıyorum.:eek: Turculuk ve konaklama gibi ciddi deneyim ve bilgi isteyen konularda uzun hazırlıklar yapılmalı bu konuda size elimden geldiğince yardımcı olmak çok isterim arkadaşlar:) Benim de Turculuk'la ilgili planlarım mevcut hem planlarıma eşlik etmek hem de ömrünü bisiklet sporuna adamış olan bütün arkadaşlara selamlar

Yolların Zebanisi bunu beğendi.
  9. hakancakir

hakancakir Yeni Üye

Tuncay tam senin verdiğin örneğin bir benzerini 3 yıl kadar önce bir Alman arkadaşla yapmıştık.
    İlk gün Antalya-Kemer-Ulupınar(parantez açayım dedim 8 km % 6-7derece eğim.Derin bir nefes alabilmek için 8 km beklemek gerekiyor).Kumluca ve sonrasında Finike'ye varışımızla ilk gün faaliyeti sona ermişti.
    İkinci gün Demre-Demre'nin iç bölgelerinden Demre çayını bisikleti taşıyarak (Bazen onlar da taşınmayı haketmiyorlar mı?) mermer ocaklarının hemen dibinden geçen toprak yolla Kasaba(Kaş'ın kuzeyinde kalan bir yerleşim yerine) vardık.Kasaba'yı Kaş'a bağlayan yokuşlu yolu da geride bırakarak son durağımız olan Kaş'a ulaşmıştık.
    İki günlük güzel bir faaliyet olmuştu ve çok eğlenmiştik.Bu turu yapmak isteyen arkadaş varsa daha ayrıntılı bilgi verebilirim.Demre'den sonra dağ yollarını aşarak Kaş'a varmamız bu turu diğer Kaş turlarından farklı kılmıştı.
    Konuya gelirsek Tuncaycığım bu önerilerin tur bisikleti yapanların ilgilerini çekecektir diye düşünüyorum.Tecrübeleri paylaşmak,yeni parkurlar oluşturmak ve bunları yazarak kalıcı hale getirmek gelecekte birçok turseveri memnun edecektir.

HAYATI SÜRÜN!

10. hakancakir

hakancakir Yeni Üye

Evet Ender Abi.
    İki değer verdiği şeyi bir kareye sığdırabilen şanslı insanlardan birisin.
    Tebrikler,teşekkürler.

anti93, ZekiAlper ve Ender Alıcıoğlu bunu beğendi.
  11. Ahmet Mumcu

Ahmet Mumcu Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhabalar.

Turculuk ve Antalya'yi duyunca dayanamadim, neden mi? Yillar once ilk bisiklet yarisini Antalya - Korkuteli arasi kosmustum. Simdi hiz azaldi ama mesafe artti en azindan.

Ayrica turculardan bir ricam: bu gunlerde Tayland'da turda olan Evrim arkadasimiza biraz destek verelim. Evrim'in gunluk yazilari super ama destek gormezse yazilarin arkasi kesilebilir....En azindan bir tesekkuru cok gormeyelim Evrim'e...

www.mumju.com

Sizlere Vietnam'da cekilmis bir resmimi yolluyorum.

New York'dan Selamlar

12. ZekiAlper

Adı:
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Resimler çok güzel oldukça eğlenceli ve enterasan fotograf kareleriyle dolu bir aksiyon!!..
    Vietnam'ın bilinmedik güzelliklerini izlecilerle paylaşarak bizi memnun ediyorsunuz :) Herkese siteye girip bakmalarını tavsiye ederim buna değer.

13. hakancakir

hakancakir Yeni Üye

Korkuteli-Tayland-Vietnam ve Newyork.
    Dünya ne kadar küçük değil mi Ahmet Bey? Ya da bisiklet sevgisi ne kadar büyük!
    Size Antalya'dan selamlarımızı iletiyoruz.Hoş geldiniz!

14. omer yildiz

omer yildiz Forum Demirbaşı

Seviye:

katusha, hakancakir ve Ahmet Mumcu bunu beğendi.
  15. hakancakir

hakancakir Yeni Üye

16. omer yildiz

Seviye:
    Acaba bu konuda bir girisim basladımı,bizde sevdalandık bisiklete.Katılmak isteriz turlarınıza.selamlar.

17. omer yildiz

Seviye:
    İfadeniz cok guzeldi.Siir gibi.Ne guzel sevdikleriyle hep birlikte olmak.Gunlerini kahve koselerinde oyun masalarında geciren emekli,emeksiz insanları gorunce,sizi daha cok takdir ediyorum. Hakan gercekten cumlen cok guzel.:)

Ender Alıcıoğlu ve ZekiAlper bunu beğendi.
  18. ZekiAlper

Adı:
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:

Evet Mustafa Bey kesinlikle katılıyorum.Ender abimiz çok şanslı ki bir insanın sevdiklerinin yanında oluşu ve bu güzel cografyada huzuru ve mutlulugu bu kadar güzel bir fotoğraf karesi ile ifade edebilsin! :)... Kelimeler tarifsiz..:in:

19. necod

necod Kıdemli Üye

Seviye:
    :in: tayyar abi bu konuda üstatdır az turlamadık beraber saygılar tayyar abi

20. ZekiAlper

Adı:
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Tayyar Bey ve sizinle tanışmak ve beraber turlamak isterim.:in: Saygı ve sevgilerimle görüşmek üzere