Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antalya'da Olan BİsİkletÇİler İÇİn...

Konu, 'Akdeniz Bölgesi' kısmında honey tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. honey

honey Yeni Üye

Seviye:
    arkadaslar galıba actıgım konu yazım kurallarına uaymadıgı ıcın duzeltılmıs
    ben de tekrar duzeltme geregı hıssettım
    (aslında yazının orijinalınde tum imla kuralları dogruydu
    cunku Türkçe konsunda bıraz takıntılı bı' ınsanım):

İyi akşamlar herkese,
    bugün Todosk'a gidip Rıza abiden bir kask aldım..

Saol Rıza abi,
    bayağı bir lafladık bisiklet hakkında.

Anlamadığım bir konu yani,şu forum sitesini kesfettiğimden(''kesfetmek'' ozel isim olmadıgı ıcın gelen cekım eklerı kesme ısaretıyle ayrılmaz,sozcuge bıtısık yazılır) beri yani son 1 aydır yazıştığım ya da(''ya da'' baglaç oldugu ıcın ayrı yazılır)tanıştığım herkes için geçerli bu..!!

Ya Antalya'daki gruplar arasında çok ayrılık var,herkes açıksa söylemese de(de burda ''dahi'' anlamında oldugu için,yanı cumleden cıkarılsa da anlam bozulmadıgı ıcın ayrı yazılır ve özel isim olmayanlara yani cins isimlere gelen hiçbir ek kesme işaretiyle ayrılmaz) burda hep ima yollu olarak ifade ediliyor

Hani bisiklete her ilgi duyan,her ilgi duyan değil de(de burda ''dahi'' anlamında oldugu için,yanı cumleden cıkarılsa da anlam bozulmadıgı ıcın ayrı yazılır) gerçekten çalışan ve emek veren herkes bu sporu yapabilirdi.
    Bisiklet spordu ve hani spor "Zeki,çevik ve ahlaklı"olmak için yapılırdı..?

Güzel bir olay tabi ki(ki pekistirme oldugu ıcın ayrı yazılır),yanlız başıma yol kat etmektense beraber olmak,beraber olmak güzel ise güzelse ayrılmak neden..?
    Anlıyorum elbette yaş,deneyim gibi faktörler olacak,rota ve grup seçiminde(bu iki cumle aslında 1 cümleydi).Tabi ki(ki pekistirme oldugu ıcın ayrı yazılır) insanlar herkesi sevmek ya da(''ya da'' baglaç oldugu ıcın ayrı yazılır) iyi anlaşmak(burda anlaşmak demiştim) zorunda değil..

Ama sporu profesyonelce yapacaksak gerçekten böyle yapalım kişiselleştirmeyelim..

Ben bisiklet sürerken aklımda sadece bisiklet sürmek var başka bir şey değil..!!!

Arabam Lincoln'un dediği gibi:
    ''Başarının sırrı mı(mı,mi soru eklerı ayrı yazılır)?Ben saçımı tararken sadece saçımı düşünürüm...''(baskasından yapılan alıntılar tırnak ıcerısınde belırtılır)

lütfen işimizi iyi yapalım ve bir şeyi yapacaksak tam yapalım

kurt, Ercan Bayram, ZekiAlper ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. bikerspoint

bikerspoint Misafir

Ceren Merhaba,

Yaranın üstüne parmak basmışsın.

Şöyle söyleyim. Ben Antalyalı Bisikletseverleri tarif ederken şu ifadeyi kullanıyorum.

Antalyada bir BisikletseveNler var
    birde
    BisikletseveRler

Ancak birbirlerini pek sevmiyorlar.

Maalesef.

(Birde küçük harf ile yazmaya çaba sarf et. Zira Forum kurallarına aykırı büyük karakter ile yazmak.)

Ercan Bayram ve ali_gülcan bunu beğendi.
  3. Ercan Bayram

Ercan Bayram Onursal Üye

Seviye:
    Ben binerim...
    Biryere birşey yetiştirmiyoru(m)(z)
    Grup halinde olunca gruba göre gidiyoruz...

ama arada sırada da kendi performansına yakın kişiler egosunu tatmin etmek için uzun yada zorlu yerlere pedallıyor...

Aslında herkesin amacı aynı ama nedense bir türlü birlik olamıyoruz...

Birlik olup her kafadan bir ses çıkacağına yanlız gezerim diyenler de yok değil...

bunları bir araya getirmek ise çok zor değil ama kolay da değil...

Ceren tanıyarak kendin göreceksin bunu; ne kadar yazarsam yazayım beni tanımayanlar beni yazdıklarıma göre yanlış tanıyabilir..
    yada ne diyor bu diyebilir...

ama şunu bil kimse arasında küslük dargınlık yok ;)

serciventure ve ZekiAlper bunu beğendi.
  4. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Öncelikle Ceren arkadas1m1 kutlamak istiyorum... cok güzel bir konuya iyi deginmis! bu konuya herkesden yorum bekliyorum cünkü bu konu herkesin eksik hissetitgi bir$eyleri aç1ga c1karacakt1r bence; olumlu bir konu olucak eger sapmazsa tabii; burda bir özele$tiri yapmal1y1z buna bende dahil, herkes yapmalI: (antalya daki turlara kat1lan herkesden yorumlar1n1 bekliyorum ki ters giden birseyler var m1 yok mu?) bu konu bunun için çok uygun...
    Bence "Birlik ve Bütünlük" kelimesi üzerine yogunlas$mal1y1z...

5. emre arıkan

emre arıkan Onursal Üye

Seviye:
    dediğiniz gibi antalyada bi sevenler yani şehir içi tur yapıp gezip eve geldiğinde bisikletini temizleyip işine bakanlar var yani birde bi sporla uğrasıyom diyenler gibi görüntü amaçlı buna kimse üstüne alınmasın birde severler yani gezi ve tur organizasyonlarını önceden ayarlayıp çantasını hazırlayıp ilginç yerler keşfetmek için yola çıkan ama birde buna ağırlık verhafiflik hastası olan arkadaslarımızda var her şeyin bisiklet hafifliğinden olduğunu sanan insanlar ama tabi hafiflikte önemli ama performansta olmalı bisikletini hafifletip hiçbirşey yapamayanlarda var

6. emre arıkan

emre arıkan Onursal Üye

Seviye:
    ercancım sanada katılıyorum bu arada askere gidiyomusun unutmadan hayırlı teskereler dilerim aslında dediğin gibi grup halinde giderken gruba uymalıyız ama belli kurallar ve bazı belirlenen seylerin olması lazım bu kurallar mesela giderken nerelerde durmalıyız veya belli bi km hızında gitmek gibi grupta bunlar olmadıgından dolayı herkes dağılıyor vede isteyen istediği yerde durmaya kalkıyor keyfi olarak mesela bi kişinin su ihtiyacı oluyo vede herkes duruyo bu sefer onun gibi kimsede egosunu tatmin etmiyo bu arada adam artık canı sıkılıyo gezintiden zevk almamaya baslıyo vede biraz hızlı gidip ilerde beklemeye baslıyo artık yalnız gezmektede cok haklısın aslında en güzel gezi yalnız gezmektir istediğin anda istediğin yere dümeni kırabilirsin bu bütün bisikletçileri bi araya getirirsin ama yine dediklerim olur grup 5.10 dk sonra ayrılmaya baslar kendine iyi bak bu arada askere nereye gidiyosun ha bi şey daha ilave edeyim hiç kimsenin kimseye haklar çinenemedik,çe kimsele kimsenin dargınlıgı yok dedihin gibi allaha cok şükür yollarda karsılastıgımızda herkes birbirine selam verio cok şükür:in:

Ercan Bayram bunu beğendi.
  7. Ercan Bayram

Ercan Bayram Onursal Üye

Seviye:
    konuşularak hallolmayacak şey yok ;)

Emre sınava gireceğim
    Uzun, kısa dönem belli olacak tabi aynı zamanda yer de belli olacak...

Sınavı bekliyorum ;)

8. bikerspoint

bikerspoint Misafir

Ercan, şimdiden hayırlı tezkereler. Kendine iyi bak.

9. ali_gülcan

ali_gülcan Kıdemli Üye

Seviye:
    hayırlı tezkereler ercaNN

10. bikerspoint

bikerspoint Misafir

Emre merhaba,

inan sana yürekten katılıyorum.

ve BMX Riğder, sanada.

Ben bulanıklığı pek sevmem. Açık olmayı tercih ederim.

Geçen gün bir işyeri sahibi arkadaşım ile Antalyadaki yetenekli ve istekli bisikletçi gençler hakkında konuştuk. Bunlara maddi ve manevi yardım edilmesi gerektiğini. Bu konuda bir girişimde bulunmayı hedefliyoruz.

Ama ne yazıkki, bu arkadaş bisiklete binen birisi bile değildi.

Aslında Antalyada bir yığın bisikletsever var, neden biz bisikletseverler/bisikletsevenler bu konuyu açamıyoruz?
    Neden çözüm üretmeye çaba sarf etmiyoruz?
    Neden bu gençlerimizi teşvik etme imkanı aramıyoruz?

Neden?

Bu kadarmı aciziz?

Buradan bir toplantı çağrısı yapalım. Hep beraber laflamaya. Yetenekli gençlerimizi keşfetmeye onları teşvik etmeye. ONLARI DESTEKLEMEYE.

LÜTFEN!! Artık bir aile olduğumuzu idrak edelim. Ve öyle davranalım.

ZekiAlper ve Ercan Bayram bunu beğendi.
  11. emre arıkan

emre arıkan Onursal Üye

Seviye:
    abi bu konuda cok haklısın artık yüzyüzemi forum vasıtasıylamı bi toplanılması lazım. birde şunu söyliyeyim insanlar artık bisikleti bir araç olarak görmüyor yani ufacık çocoklar bile motor hastası olmuslar biri bana soruyo bisikleti kaca aldın veya topladın diye bende..... fiyatveriyom adam direk ben o paraya motor alırım diyerek dalga konusu ediyor yani bisikletçilerde artık yavaş yavaş kayboluyorbi araya gelinip aslında bir dağ bisikleti kulübü gibi bir topluluk olussa güzel bi organizasyon olur diye düşünüyorum hiç olmazsa bisikletçilerin takıldığı bi mekan olur:in: kendinize iyi bakın

ZekiAlper ve honey bunu beğendi.
  12. ZekiAlper

Adı:
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    wahooowww! emre ya güzel söylemi$ssin; "bisikletcilerin takILDIGI bir mekan" olsa filan demi$sin; bencede cok güzel olur ; keske o günleri görebilsek yaaa.. Hersey bizim elimizde amaclar1m1za ulasacag1m1z zaman1 bizim azim ve kararl1l1g1m1z belirleyecektir...
    Bence bir toplant1 yap1lmal1 ve baz1 durumlar1n konusulmas1 gerekli olabilir..?

extremunction bunu beğendi.
  13. eniskaratut

eniskaratut Forum Demirbaşı

Seviye:
    arkadaşlar bu konuları bi geçin antalyadaki sistem
    değiştiremezsiniz her kes kendi seviyesindeki akıldengi adamlarla beraber gezer mekan falan boş iş boşa uğraşmayın bnden bi tavsiye adamlar önümüzden geliyo dönüp selam vermiyo bu adamlarla aynı ortamda olsan nolur olmasan nolur antalyada bu konuşulanlar dışında neler dönüyo bi bilseniz

14. bikernomad

bikernomad Kıdemli Üye

Seviye:
    Antalya'da da aynı başka yerlerde de aynı bu iş.Kafa dengi birkaç arkadaş bir araya gelir güzel parkurlara ciddi pedal basarsınız.Birilerinin dikkatini çeker.onlar da katılmak ister.ya bir iki katılır vazgeçer ya da çekirdek kadro büyür.Yahu neden taşıma suyla değirmen döndürmeye çalışıyorsunuz.Kimseyi bulamazsanız tek başınıza pedallayın.Zaten aynı frekanstaki insanlar bir şekilde birbirlerini bulurlar.ben arasıra Antalya'ya geliyorum günübirliğine.Bir yığın bisikletçiyle karşılaşıyor ve tanışıyorum.Çok iyi bisikletlere binen çok iyi bisikletçiler görüyorum.
    Çoğalmak için iyi şeyler yapmak lazım.sanırım her ayın bir pazarı kampüste toplanıp biryerlere de gidiliyor orada.Antalya da şehiriçi çok geniş.dolayısıyla şehir dışına çıkmak baya zaman alıcı.Mesela bisikletlerinizi bir araca yükleyip planlanan bölgeye giderek orada pedal basmak ilgiyi artırabilir.
    İyi pedallar

15. emre arıkan

emre arıkan Onursal Üye

Seviye:
    aslında antalya sandığınız kadar büyük bi yer deyil artık bize göre gezecek bi yer kalmadı hep aynı yerlere gidiyoruz farklı bi yer kalmadı artık

16. honey

honey Yeni Üye

Seviye:
    bikernomad cok ıyı dusunmussun turlanacak yere kadar bısıkletlerı vasıtayla goturme konusunu
    bi de bız yenı baslayanlar ıcın dogal oalrak cok uzun mesafelı ya da surelı turlar bıraz zor oluyor
    ben acıkcası guvenemıyorum bısıkletıme
    ve su anda hemen cok ıyı bı bısıklet alacak konumda degılım yavas yavas toparlıyorum.
    biz genelde haftasonları hayvanat bahcesı ya da laranın en son kısmına
    turlar duzenlıyoruz bı kac arkadas hem de pıknık gıbı oluo guzel oluo
    ama ıste herkesın zmn sorunu var
    bısıkletcılerın takılacagı mekan konusuna gelınce ant.da oyle bı mekan acılır mı bılmıyorum
    motorcuların fln var cunku takıldıgı bı kac yer ama
    yıvli minarenın ordakı yıvlı cafe'yi onerebılırm
    hem fıyatlar makul,sımıtınızı pogacanızı alıp gıdebılırsınız
    hem guzel muzık var
    hem de tabu,jenga,monopoly,tavla gibi oyunlar da var
    universitedekı kultur cafe de guzel
    aslında cuma aksamustu herkes bossa toplantı ve tanısma gunu gıbı bır sye yapabılırz

bikernomad bunu beğendi.
  17. ZekiAlper

Adı:
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    honey kat1l1yorum sana; cuma veya persembe günü: hangi gün olursa olsun bir gün bu dediklerinden(toplant1 ve tan1sma günü)gibi bir gün olmal1 bencede ...;)

18. kurt

kurt Kıdemli Üye

Seviye:
    ceren merhaba! seninle tanişmak ve sohbet etmek gercekten cok keyifliydi tesekür ederim.
    konunu yeni fark ettim! konuyu sonuna kadar okudum herkez kendine göre haklı tabi! grup bisikletciligi cok farklı! herkezin perfonmansı ve bisikletleri farklı tabi bazı insanlar bu yüzden yanlız takılırlar yada en fazla 2 kisi bunu düzeltmek cok güç! imkansız degil! örnek biz kulübümü zün bisiklet turlarında katılan arkadaslara hareket etmeden önce onlara ön bilgilendiriyoruz! durumu izah ediyorum! belli bir tempoda olmak zorunda oldugumuzu vurguluyorum! öncü ve artcı sistemiyle ve tabiki disiplin icersinde kimseyi etkilemiyecek durumda ilerlememiz gerektigini söylüyoruz gercektende bu zamana kadar bir sorun olmadı herkeze tesekürederim:)

ACIK DAVET!
    madem birlik ve beraber olmaktan bahsediyoruz, o halde tüm antalyalı bisiklet severleri 18/11/2007 tarihide düzenliyecegimiz Düzlercamı,Cıglık,Yeni köy,antalya 60km turumuza birlik beraberlik isteyen arkadasları bekliyorum

yer:dilek sabancı kapalı spor salonu önü saat:08-00 bekliyorum
    todosk

19. emre arıkan

emre arıkan Onursal Üye

Seviye:
    bu todosk kulübü bu işi halleder diye düşünüyorum ama tabi orada neler olup bitiyo bilemem

kurt bunu beğendi.
  20. kurt

kurt Kıdemli Üye

Seviye:
    bizim zaten katılımcılarla herhangibi bir sorunumuz olamaz olmaz herkeze uyumlu bir tur yapıyoruz herkezde memnundur!

orada neler oluyor derken neyi kast ettin anlamadım burası kulüptür ve kendi kuralları icersinde hareket eder!!

bence orada biseyler oldugu kesin:) bu yüzden senin dedigingibi gelin bu dısarıdaki siz dertli arkadasların bütün sorunlarını nasıl ortadan kalktıgını beraber görelim!

persembe günü kulübe gelirseniz sevinirim honey arkadasımız persembe günü tekrar burada bulunacak gelmek isteyen arkadaslar saat 17 de kulüpte toplanalım beraber biseyler yapalım!sohbet edelim sorunlara beraber bir care bulalım arkadaslar ne dersiniz ?

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.