Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antalya'da dede ve sevgili torunu ile bisiklet gezisi.

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Ender Alıcıoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar :)

Uzun bir ayrılıktan sonra tekrar aranıza dönüyorum. Dokuzbuçuk ayını dolduran torunum ile Antalya içinde yaptığımız, benimde uzun zamandır ilk defa bisiklete binmeme sebep olan gezimizi sizlere aşağıda resimleri ile anlatmaya çalışacağım.

Torunum doğduğu ilk günlerde Almanyadan gelen bu bebek taşıyıcısını gördüğümde hemen aldım, iyiki de almışım, çünkü torunum Derin kızım bu bisiklet ile gezmeyi çok seviyor.
    İleride onu, çevreye saygılı, hayvanları seven, bir bisiklet aşığı yapmaya şimdiden başladık. Mahallemizdeki tüm kedi ve köpekler ile şimdiden dost, Hepsini tanıyıp onlara hep el sallıyor.

Şimdi resimler arasında torunumla aramızdaki diyoloğu sizlere aktarmaya çalışacağım. İnşallah beğenirsiniz. :p

Gezimizin başlangıcı

Derin: Dedecğim hadi artık bahçeden çıkıp gezimize başlayalım.

Derin: Hadi ama dedeciğim yeter iki resim, çıkalım temiz havada gezelim.

Derin: Dedeciğim beni nerelere getirdin, buralar çok güzelmiş. ben çok sevdim. İyiki Antalya da kısa da olsa bisiklet yolu varmış. Tehlikesiz bir şekilde beni buralara getirdin.

Derin: Ya dedem, beni sanırım çok seviyor. Hiç kucağından indirmiyor.

Dede: Evet Derin'cim, iyiki varsın, seni çok seviyorum.

Derin: Dedecim, resmi çabuk çek arkamız falezler, yani uçurum ve sonunda deniz var, güm diye düşmeyelim uf oluruz.

Dede: Tamam, benim sevgili torunum, hemen şu resmi çekelim ve uzaklaşalım, düşmeden.

Dede: Bisiklet ile gezerken bak ne bulduk. Senin çok sevdiğin salıncak.

Derin: Dedecim seni çok seviyorum. Hadi beni salla. Havalara uçur.

Derin: Dedecim, daha hızlı sallasana. korkma sen varken ben düşmem.

Derin. Yaşa dedecim beni havalara uçurdun.

Dede: Hoppala bizim torun nereye gitti. Resim çekiyorduk, birden yok oldu, inşallah düşmemiştir.

Dede: Derincim ya ödümü kopartın, nerdeydin az önceki resim çekilirken.

Derin: Dedecim, ben sallanırken sen resim çekersen, işte ben bir an yok oluveririm. Hadi artık bisiklet yolundan gezimize devam edelim.

Derin: Bu bisiklet yolunun yanında çok güzel yerler varmış, beni ilk defa buralara getirdin. Çok yaşa dedecim.

Derin: Dedecim sana birşey soracağım, ben büyüyünce ayaklarım nasıl sığacak buraya. Bak daha 9.5 aylıkken ayaklarımı uzatınca karşıya deymeye başlamış.

Dede: Derin'cim. Sen büyüyünce artık kendi bisikletin olacak. Önce benim bisikletin arkasına takılan bisikletlerden alırız sana, aynı tandemler gibi olanlardan. Ondan sonra sende pedallayıp, dede ve torun beraber gezilere çıkarız.

Dede ve torun resim çekecek üçüncü bir kişi olmayınca işte böyle resim çekiyorlar.

Derin: Dedecim, sen beni çok seviyorsun ama, bende seni çok seviyorum, bunu bilmeni istiyorum.:p

Dede: Hadi bak bu parkta da bir resim çekelim. O elindeki de ne öyle.

Derin: Dedecim senin fotoğraf makinasının kılıfı, benim kabinin içine bırakmışsın, bende aldım. :)

Derin: Dedecim karnım acıkmaya başladı. Senin bu fotoğraf makinasının kılıfını olmayan dişlerimle kemireyim dedim, ama bunun ne tadı var ne tuzu, ve koparamadım gitti ufacık bir parçasını.

Derin: Dedecim, bu böyle olmayacak, sen bana benim kabinin arkasındaki bagajdan, çıkar şu biberonumu da, ordan, yap bana 150 cc bir süt, ben onu içip bir kendime geleyim. Olmayacak böyle tatsız tuzsuz kılıf kemirmekle.

Dede: Tamam benim sevgili torunum, hemen sana mamanı hazırlayıp veriyorum. Söylesene acıktığını. ;)

Derin: Dedeciğim, sen çok yaşa, beni gezdirdin, hep böyle gezelim. Seni çok seviyorum.

Dede: Derin'cim, bende seni çok seviyorum. Havalar iyi olduğu müddetçe, hep böyle geziler yaparız artık.
    Zaten senin kabinin üstünü örttükten sonra, ne rüzgar alır, ne de yağmur, vay benim halime. Ama sen mutlu ol, ben seni her zaman gezdirirm.

İşte böyle arkadaşlar. Dede ve torun gezilerine artık çok tanık olacaksınız. Tabi bu bizim ilk gezimiz değildi, ama ilk yayınladığımız gezimiz olarak önemli bizim için.

Hepinize sevgi ve selamlarımı gönderirim. :)

Hoşçakalın.

2. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    :eek: İşte tabular böyle yıkılıp gidiyor.:eek:

Ender abi ufuk açan bu gezin için ne kadar teşekkür etsek azdır.:in: :in: :in: :in:

Hollanda ( bisiklet kültürü açısından ) olmamız bu değerli adımlar sayesinde gerçekleşecek.:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Abi'miz olarak bu konuda da öncülük yapıp önümüzü açıyorsun.:in: :in: :in:

"Millet ne der ?:boese157: Acaba komşular ne düşünür ? :boese157:
    Aaa deli mi ne ? :boese157: El kadar bebek bisiklete mi biner ? ":boese157:

Bu saçma lafların hepsi , Sevgili yeğenimiz Derin'in tek bir gülümsemesi ile buharlaşıp gidiyor. :in:

Yeğenimizi ve seni tebrik ediyoruz tekrar.

3. Ömer Faruk MUMCUOĞLU

Ömer Faruk MUMCUOĞLU Onursal Üye

Adı:
    Ömer Faruk Mumcuoğlu
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    muhteşem ağaç yaş iken eğilir diye boşuna söylememişler.

cihan aksoy ve Ender Alıcıoğlu bunu beğendi.
  4. Gülgün

Gülgün Kıdemli Üye

Seviye:
    Bugün gördüğüm ikinci (Soner Sarıhan , eşi ve minik Tibet Çınar'ın uzun yolculuğu) muhteşem mesaj...
    Sevgili Derin'in doğayı, hayvanları, bisikleti sevmesi için elinizden geleni yapıyor olmanız, pek çoklarına örnek olacaktır.

Forumda ve hayatta bu mesajların çoğalması ve sıradanlaşması dileği ile.

Saygılar...

5. Hakan Eşme

Hakan Eşme Bu muydu Yaşam? Hadi Öyleyse Bir Kez Daha!!!

Adı:
    Hakan EŞME
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Harika bir paylaşım.
    Dede-Torun sohbetine de diyecek yok.
    Gurur verici bir olay.
    "Darısı herkesin başına" diyelim...

6. Aydın Akyokus

Aydın Akyokus Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    paylaşımınız için teşekkürler küçük arkadaşımızda baya uyumlu size :) yumuk yumuk eller ...

7. Göksun Özkirişçi

Göksun Özkirişçi Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    dede torun çok güzel bir gezi gerçekleştirmişsiniz.umarım torununuzda sizin gibi büyüyünce bir bisikletsever olur.ayaklarınıza sağlık...

8. samet_özdemir

samet_özdemir Bisikletkolik

Seviye:
    bugün gördüğüm duyduğum okuduğum ikinci süper tur buda soner hocamında turunu okudum inş. sponsor bulur ve giderler tibet çınar bebekle sizin turunuzda muhteşem şimdiden aşılamak lazım ayaklarınıza sağlık.

9. Ahmet Salih Özenir

Ahmet Salih Özenir Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ender bey, kutlarım sizi... Muhteşem bir aşılama... :in: Sevgili Derin ve Dedesi; yolunuz, bahtınız açık olsun diliyorum.

cihan aksoy ve Ender Alıcıoğlu bunu beğendi.
  10. ibrahim siper

ibrahim siper Üye

Seviye:
    üstad süpersiniz. paylaşım için teşekkürler. antalyanın nemine iyi dayanıyorsunuz

Ender Alıcıoğlu bunu beğendi.
  11. djayo

djayo Forum Demirbaşı

Seviye:
    Maşşallah ikinizde. Torununuzla pedal çevirmeyide nasip etsin Allah . :)

12. gevele

gevele Aktif Üye

Seviye:
    Süper Süper Süper.

Dede muhteşem ama torun muhtemelen onu geçecek. Çok sevindim bu görüntüleri görünce. Bisiklet aşkı budur. Yürekten tebrik ediyorum.

13. RAHMİ

RAHMİ Forum Bağımlısı

Seviye:
    Çok beğendim, tebrik ederim:) Anlatım ve resimler, çok güzel olmuş:)

14. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Merhaba arkadaşlarım. :)

Tüm yorum yapan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İnanın yorumlarınız beni daha çok kamçıladı. :)

Ah memleketimizin her şehrinde ve her mahallesinde bisiklet yolları olsa. İnanın Antalya için konuşayım, eğer ki her mahalleye bağlanan bisiklet yolları olsa, ben ve torunum hiç durmadan geziler yapar ve sizlerle de bu güzel gezileri paylaşırız. ;)

Mesela Antalya da torunumu bisiklet ile götürmek istediğim, meşhur Karaoğlan parkı var. Şehrin tam ortasında bulunuyor. Ben bisiklete her gün bindiğim sıralarda bu parktan geçerdim, torunumuda bisiklet ve çekçeği ile oraya götüreyim diyorum ama inanın korkuyorum.
    Bizim evden çıkınca hemen çağlayan mahallesinde deniz kıyısında bisiklet yolu başlıyor, ama Dedeman otele yaklaşırken bisiklet yolu yok oluyor bu arayı geçmekten inanın korkuyorum.

Bazı kendini bilmez sürücüler bisikleti hiçe saydıkları için, kendi adımada korksam, torunum için endişe duyduğum için bu güzel parka onu götüremiyorum, tabi bisikleti ile . Bakalım bu korkumuzu yenip sizlere o park içinden, gezi resimleri atabilecekmiyim. ;)

Sevgi ve selamlarımla :)

cihan aksoy ve RAHMİ bunu beğendi.
  15. Recep TOPAL

Recep TOPAL Bisikletkolik

Seviye:
    Harika gezi olmuş,İnşallah bizede nasip olur.Bu arada araba çok güzelmiş ve konforluda.Mevlam Ana'lı-Baba'lı,Dede'li-Nene'li büyütsün İnşallah...

16. Gültekin ATALIK

Gültekin ATALIK Aktif Üye

Seviye:
    maşallah ya torununuz çok tatlı :) allah nazardan saklasın. süpersiniz bu arada. ne kadar eğlenmiştir o bisiklet arkasında gezerken. tebrik ederim sizi. ayrıca teşekkür ederim milletin kafasındaki bisikletle ilgili düşünceleri yıktığınız için. sizi görenler bisikletin farklı bir yönünü de kavramışlardır. ayrıca Antalya' yı çok özlemiştim eski evimin oraları görünce daha bir farklı oldu.

17. özkan GÜNDOĞAN

özkan GÜNDOĞAN Forum Demirbaşı

Seviye:
    Maşallah torununuz çok tatlı umarım büyüdüğünde oda bir bisiklet aşığı olur..
    benimde 4 yaşında bir oğlum var bende onu şimdiden alıştırmaya başladım 3 yaşında bisikletinin denge destek tekerleklerini çıkardım maşallahı var çok güzel ve kontrollü bir şekilde kullanabiliyor..bu arada bu çocuk oturacı belli bir yaş grubu içinmi yapılmış_? şöyle sorayım 0- kaç yaşa kadar kullanılabilir_?

Soner Sarihan ve Ender Alıcıoğlu bunu beğendi.
  18. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Merhaba sorunuza hemen cevap vereyim. Bu bendeki çocuk taşıyıcının üstündeki bilgilere göre 14-15 kilograma kadar taşıma kapasitesi var. Azami hız olarakta 15 km yi geçilmemesi öngörülmüş.
    Yani 15 kg rama kadar olup, boyu ve bacakları sığan her çocuk gezebilir.

:)

19. özkan GÜNDOĞAN

özkan GÜNDOĞAN Forum Demirbaşı

Seviye:
    verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim :)

20. Ahmet Bolgi

Ahmet Bolgi Forum Bağımlısı

Seviye:
    Tebrikler dede ve torun a. soner in dediği gibi tabular yavaş yavaş yıkılıyor , yıkılmalıda.