Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antalya'da bugün olan ölümcül bir kaza

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında salvodaze tarafından paylaşıldı.

1. salvodaze

salvodaze Aktif Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Biraz önce arkadaşım arayıp söyledi, kaza sonrasını ve cesedi görmüşler. Buraya girdim, baktım haber var mı diye, sonra Google'da aratınca bunu buldum:

Antalya Otomobil Altında Can Verdi

Ailesine sabır dilerim. Kimin suçu olursa olsun bu kazalar beni şehir içinde bisiklet kullanmaktan inanılmaz soğutuyor. İstanbul'a getirdiğim bisikletimi daha dışarı çıkarmadım, pişman da değilim. Bisiklet yolu olmadıkça da kullanmayı düşünmüyorum, insan hayatı bu kadar ucuz olmamalı. Kusura bakmayın lütfen, amacım kimseyi küstürmek değil ama çok üzülüyorum.

Kamış Tornavida bunu beğendi.
  2. Cüneyt HOCAOĞLU

Cüneyt HOCAOĞLU Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Allah rahmet eylesin

hogutmen bunu beğendi.
  3. geziniyo

geziniyo Üyeliği iptal edildi

Seviye:
    Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun çok üzücü :(

hogutmen bunu beğendi.
  4. peray

peray Aktif Üye

Adı:
    Can
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Belki bizim de üzerimize örtülecek öyle gazeteler bir asfalt yol üzerinde.. Umarım olmaz, umarım kimselere olmaz. Büyük ihtimalle ağaçlardan göremeyip kaldırımdan sarkıtınca ön tekerleği, kontrolü sağlayamayıp yola girmiş biraz. Diğer senaryoda ise karşıya geçerken ileride varsaydığı araç hızla kendisine yetişmiş ve çarpmıştır.

5. Bahri Kaplan

Bahri Kaplan Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Allah rahmet etsin. Maalesef ne kadar konuşsak, ne kadar söylesek hepsi boş. Yıllardır bir arpa boyu yol alamıyoruz. Ölen öldüğü ile kalıyor.

6. suzun7

suzun7 Aktif Üye

Adı:
    Sercan Uzun
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ah antalya ah.Daha önce de yazmıştım bi konuda ama yine de yazasım geldi.Bisiklet yolu yok denecek kadar az.Arabalara da kızmıyorum çoğu yol zaten dar antalyada kaldıki bizlere yer versinler.Birde başka illerden yolları bilmeyenler geldimi (kazadakide ist. plaka.) çık işin içinden.Tramvay yaptılar dahada beter yollar daraldı.Çoğu yerde tramvay yayalar ve araçlar kesişiyor şükür büyük kaza olmadı henüz!!Şehrin en kalabalık yollarından biri olan şarampol tek şerit.Şaka gibi.Şimdi de çallı kapanacakmış kontrollü olarak.Çoğu yer köstebek yuvası.Videodada görülüyor yamalı yollar.Sağolsun iktidarın belediyesi mevcut yolları pek takmıyor yol yapmayı sevdiği halde.Daha yağmur suyu sorunu çözülmedi bile sanayi kavşağı mahvoldu 2 gr yağmurda.Düzgün yollardan fazladır sayısı bozuk yolların emin olun.Daha öncede forumda antalya turu yapan arkadaşta demişti çok şaşırdım küçük istanbul olmuş burası diye aynen öyle durum.

caesar, mariokaldato ve cagrig bunu beğendi.
  7. baykuş97

baykuş97 "fekku ragabe"

Adı:
    ilhan beyoğlu
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Çok üzücü.. Sözcüklerin kifayetsiz kaldığı durumlar..

8. Yavuzos

Yavuzos Aktif Üye

Adı:
    Yavuz
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Off of güzel ülkemizde bisikletliler bir araç olarak görülmeyip sıkıştırıldığı, taciz edildiği sürece ve devletimiz de destek olup bisiklet yolu gibi bisikletlileri destekleyecek şeyler yapmadığı sürece bunlar bitmeyecek.

cagrig bunu beğendi.
  9. cagrig

cagrig Kıdemli Üye

Adı:
    Çağrı Gençol
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    En başta Allah rahmet eylesin diyorum. Hemen hemen her gün bisiklete binen ve Antalya'da yaşayan biri olarak söylüyorum ki buradaki şoförlerin duyarsızlığını, hem suçlu hem güçlülüğünü, özellikle de minibüs ve otobüs şoförlerinin patavatsızlığını terbiyesizliklerinin ardından her seferinde sinirimi atana kadar küfür ediyorum. Birebir defalarca kavga ettim. Yok derdini anlatamıyorsun adama. Seni insan olarak görmüyor bisiklette. İzmir'de körüklü otobüsün şoförü yokuşun ağzında hem bana hem yayalara yol veriyorsa ve buradaki minibüsçü bize düz yolda yer vermiyor ve hatta kırmızı ışıkta geçerek motoru bisikleti görmezden geliyorsa vardır burada bir hata arkadaş. En basitinden çallı kavşağı denilen şehre geçiş noktası sayılan kavşakta sağa kırmızı ışığı yok. Bu kadar büyük ve yoğun bir kavşakta tüm ışıkların sadece düz kırmızı sarı yeşilden oluşması zaten başlı başına bir delilik, ölüme davetiye. Şikayet etmekten ciğerim soldu. Bize geçiş için verilen hak sadece 2 saniye. Orada nasıl insanlar ölmüyor hakikaten garip. Zaten tramvay yapıldı yapılalı standart bir otomobil şeridinin bile genişlik kriterlerinin altına düşen yollardan tamamen muzdaribiz. Hem arabalar hem bisikletliler. Kaldırım bile yetmiyor insanlar araba yokken yoldan yürüyor. Şimdi yeni etap tramvaylar, aa kusura bakmayın şehir öldürme projeleri yapılacak. Bakalım nereleri felç edecekler bu sefer. Çok doluyum dostlar çok. Antalya gibi bir turizm şehrinde bisiklet yolu yok. Belediyeye söylesen işte ya 1 km neyinize yetmiyor diyorlar. Neyse. Allah rahmet eylesin

10. Burak_Cakir

Burak_Cakir Kıdemli Üye

Adı:
    Burak Çakır
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    başımız saolsun

11. Yavuzos

Yavuzos Aktif Üye

Adı:
    Yavuz
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bizim buradada var öyleleri. Takmışım eldivenimi kaskımı herşeyim tam çıkıyorum dolaşmaya adam üstüme üstüme sürüyor dur konuşalım diyorum hareket çekip korna öttürüp gidiyor. İnsanda kemik yaşı değil beyin yaşı olacak ki insan gibi yaşasın insan gibi davransın.

12. Ali Akan

Ali Akan Yeni Üye

Seviye:
    Evet kotu kaza

13. furkan.zaman

furkan.zaman Hipokrat yeminli bisikletli

Adı:
    Furkan
    Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Yaşlı amcaların bisiklet kullanması o kadar guzel gorunuyor ki , yavaş yavaş ilerliyorlar çelik bisanlarla , cocuklugum onlari seyrederek gecti Çarşambada. Allah rahmet eylesin , keşke yaşlı amcalarda guvenlik onlemlerini alsalar , belki hayati kurtulurdu .
    Hep diyorum istanbulda bisiklet surmeye korkmayalim diye , yogun trafikte surmek daha guvenli , cnku arabalar hiz yapamıyor, hatta ben onları geciyorum genelde . biz guvenlik onlemlerimizi alip tehlikeli hareketlerde bulunmayalim gerisi Allah in bilecegi iş.

GLN ve mariokaldato bunu beğendi.
  14. mariokaldato

mariokaldato Özlem, Yün don ve epılpay

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Allah rahmet eylesin . Üzüldüm ama Allah Teala insana ölümün bile hayırlısını nasip etsin...Amcamız mubarek Cuma günü vefat etti ; Bu 1 , amcamız abdestli idi büyük ihtimal bu 2, amcamız son ameli Cuma namazı gibi çok önemli bir hayırlı ,salih ameli defterine kaydettirerek gitti bu 3 ....

ATALAY16 bunu beğendi.
  15. pilot

pilot Forum Demirbaşı

Adı:
    mehmet coşkun uzak
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Allah rahmet eylesin. Zor bir durum yakınlarına sabır, yönettiğini zannedenlere izan ve akıl diliyorum.

16. Hamit.Ç

Hamit.Ç Onursal Üye

Adı:
    :)
    Seviye:
    Allah mekanını cennet etsin,sevenlerine de sabır ihsan eylesin.

17. ayhandeniz71

ayhandeniz71 Aktif Üye

Adı:
    Ayhan Deniz
    Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Allah rahmet eylesin ailesine sabirlar

18. Major Tom

Major Tom LAZARUS

Adı:
    kenan Ç.
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    allah rahmet eylesin...

19. Bianchi tdl 1300

Bianchi tdl 1300 Forum Demirbaşı

Adı:
    Kartal kaan
    Seviye:
    Allah rahmet eylesin.yakınlarına baş sağlığı diliyorum.

20. Candan Biberci

Candan Biberci GökBörü

Adı:
    Candan Biberci
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Allah rahmet versin kardeşimize.Ailesinede sabır dayanma gücü versin.Bu işin eğitimizliklede bir yere kadar alakası var.Bu vandallığın altında yatan asıl sebeb kişilik bozukluğudur.Şahincisinden tutta mercedesine varana kadar durum aynı.Han hamam saray yapana kadar her caddeye bisiklet yolları yapılsın.Ehliyet almaya hak kazanmak sadece pisiko teknik yada src denen uyduruk belgelerle olmamalı.Gerçek dürüst NAMUSLU kurumların öncülüğünde yapılmalı ve her sene tekrarlanmalı.Hasta ruhlu manyakların trafiğe çıkmaları engellenmeli.