Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antalya Silyon Antik kenti + Uçarsu Şelaleleri gezimiz (8 Temmuz 2007) Bölüm-1

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında zazoo tarafından paylaşıldı.

1. zazoo

zazoo Kıdemli Üye

Seviye:
    Grup olarak toplanamadığımız bu pazar gününü en güzel şekilde değerlendirme düşüncesiyle Cumartesi akşamı konuştuğumuz gibi Necip abiyle pazar sabahı 6.30 da buluştuk. Amacımız önce Antalya Silyon antik kentini ziyaret edip, ardından köy yollarından Gebiz beldesine ve devamında bir dünya harikası olan Uçarsu Şelalelerine ulaşmaktı ve bu keyifli geziyi bitirdiğimizde km sayacım 148.54 km'yi gösteriyordu. Silyon ve Uçarsu Şelalelerini BÖLÜM-1 ve BÖLÜM-2 olarak iki ayrı gezi şeklinde yayınlayacağım forumda çünkü birbirlerinden oldukça farklı ortamlar.

Neyse geçelim gezimize. Sabah yola çıkmamızın hemen ardından yolda Antalyalı bisikletçi arkadaşlarımız Enis, Deniz ve Can'la karşılaştık, onlar da Manavgat'a gitme planıyla yola çıkmışlar bu erken saatte, ve oldukça yüksek bir tempoyla şehir dışına kadar birlikte pedalladık, ee ne de olsa Action'cı gençler, yerlerinde duramıyorlar tutabilene aşkolsun. Umarım onlarda Manavgat bölgesini keyifli bir gezi yapmışlardır. Gerçi eve dönüp Manavgat'taki orman yangınını duyunca oldukça canım sıkıldı ama neyse!

Bisikletlerimizi Silyon kentinin kurulduğu dağın yamacındaki bir köy evine bırakıp başladık ha babam tırmanmaya, yol boyunca keçiler dışında canlı görmememiz buraya tırmanışın zorluğu konusunda bi fikir verir sanırım, bir de benim ayağımdaki SPDler de eklenince işin içine kentin tepesine kadar olan tırmanış boyunca düşüp bir yerimi kırmamak için ecel terleri döktüm doğrusu :p ama gördüğümüz manzaralar elbete buna değerdi.

İlgilenenler için Şu linkteki sayfada 3. sırada Silyon Antik Kenti ile ilgili bilgi mevcut, eh artık biz de fotoğraflara geçelim, Silyon gezisi ardından müthiş Uçarsu Şelaleleri Gezisi fotoğrafları sizleri bekliyor olacak, kaçırmayın üzülürsünüz :p
    Silyon Kenti sapağında günün ilk fotoğrafları
    Shot with FinePix A800 at 2007-07-08

Ve düştük Uçarsu Şelaleleri yollarınaaa, gidiş için anayol yerine köy yollarını seçtiğimiz için işaretleme eksiklikleri yüzünden birkaç kez yolumuzu şaşırdak ve çoğu zaman önsezilerle yola devam ettik, hepinizin yaşadığı bir Türkiye gerçeği ne yazık ki:) Necip abiyle pedallamak çok zevkli ama bir o kadar da zordu, mübarek abim sanki motorla gidiyor:p O yüzden şimdi biraz dinleneyim malum yarın iş var :( Gezinin 2. bölümü "Uçarsu Şelaleleri" fotolarını yarın eklerim ve eğer siz de okul yıllarında tarih derslerinden hazzetmeyenlerdenseniz inanın 2. Bölüm çok daha keyifli geçecek :) Gerçekten görülmeye değer kareler sizleri bekliyor, yarın buluşmk üzere hepiniz kendinize çok iyi bakın. Sana da ayrıca çoook teşekkürler Necip abi çok keyifli bir geziydi!

2. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Konur'cum ve Necip bey

Çok güzel bir gezi yapmışsınız. İnanın gece yarısı çantamı bile hazırladım. Su mataralarımı buzluğa koydum. Sizle gelmek için herşeyimi hazırlamıştım. Sabah siz yola çıkmadan önce biraz rahatsızlanarak uyandım ve çok acı çektim. Onun için sizle gelemedim. Ama kalbim ve aklım sizleydi.

İnşallah bir başka sefere gideriz beraber diyeyim.

Elinize ve ayağınıza sağlık diyorum.

Sevgi ve selamlarımla.

3. swunk

swunk Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    süper olmuş yahu
    ben asfalttan sıkıldım
    kemer olimpos taraflarına bisikletlerle gitmek lazım.

zazoo bunu beğendi.
  4. gencizmirli

gencizmirli Forum Bağımlısı

Seviye:
    Doğa ile iç içe harika gezi.Tebrik ederim sizleri.
    Elinize,ayağınıza sağlık.

5. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Gezi tarzını ve belgeleme tarzınız izleyenlerde kalıcı izler oluşturacak belgesel niteliğinde. Bu anlamda çok çok teşekkürler.. Selam ve sevgiler. :)

pills11.com ;))

zazoo bunu beğendi.
  6. necod

necod Kıdemli Üye

Seviye:
    konur pazar günününde böyle güzel bir gezi yapmanın mutluluğunu yaşıyorum gercekten her şey cok güzeldi hic bir aksilik olmadan turumuzu tamamladık buda ayrı bir duygu seninle pedallamak güzeldi inşallah başka turlara yine pedallamak ümidi ile hoşcaklal

Ender Alıcıoğlu bunu beğendi.
  7. necod

necod Kıdemli Üye

Seviye:

ender bey dünkü gezimizde senide aramızda görmeyi cok istedik ama olmadı sende olsaydın ayrı bir haz olurducünkü seninle pedallamakta ayrı bir zevk rahatsızlığınıza üzüldüm gecmiş olsun sanırım fotolar senı biraz keyiflendirir herşey cok iyi gitti bir aksilik olmadı yalnız sıcaktan sırtım ve bacaklarım yanmış onlar biraz sızlıyor hava gercekten cok sıcaktı başka bir sorunumuz yoktu bol bol sıvı tükettik birde konur arkadaşımda iyi idi onunla pedallamak en az senınle pedallamak kadar zevkli idi başka turda görüşmek ümüdi ile hoşcakal

8. R4UF

R4UF Aktif Üye

Seviye:
    gezi çok güzel olmuş keşke necip abide zaten yorulmak nedir bilmior harika bi bisikletci :in: umarım ender abide yakın zamanda iyileşir ve gezilere katılabilir:dua:

9. necod

necod Kıdemli Üye

Seviye:
    yorumlrı icin herkese ayrı ayrı teşekürler hoşcakalın

10. M.Huzeyfe ÇAVUŞOĞLU

M.Huzeyfe ÇAVUŞOĞLU Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    güzel bir gezi. fotolarda süper:in: ayaklarınıza sağlık

zazoo bunu beğendi.
  11. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Selamlar...

Yahu şu asfaltın sıcağı insanın yüzüne yüzüne vurmasa tam süper olacak di mi... Cidden gittiğimiz yollar değil artık sıcaklar fazlasıyla koymaya başladı. Ne yazık ki bu konuda benim adım Thomas bana sıcak mıcak komas diyemiyorum. Anamdan emdiğim süt burnumdan gelmiyor o derece sıcak anonda buharlaşıyor yani heheheheh...

Güzel gezi ve paylaşım için teşekkürler hşç...

12. zazoo

zazoo Kıdemli Üye

Seviye:
    çok sağolunus efenim sizde kızılcahamam'da bayaa ter dökmüşsünüz, du ben de bi iade-i yorum yapiyim ayıp olmasın:p

13. kıvanç kaynak

kıvanç kaynak Forum Demirbaşı

Seviye:
    konur abi çok güzel bir gezi yapmışsınız beraber pedallamak dileğiyle

zazoo bunu beğendi.
  14. Ontario

Ontario Forum Bağımlısı

Seviye:
    Antalyda ne güzellikler var

Burda yaşayıpta orları gidip görmemek kötü oluyo
    Necip ve Konur abinin ayaklarına sağlık resimler için teşekürler

En kısa zamanda gidip görmeye çalışacağım.

zazoo bunu beğendi.
  15. extremunction

extremunction Kıdemli Üye

Seviye:
    Erol çok haklısın, bu kadar güzelliğin içinde yaşıyoruz ve gidip te görmemişiz..
    Konur ve Necip abi paylaşım için teşekkürler, pedallarınıza sağlık.

16. zazoo

zazoo Kıdemli Üye

Seviye:
    Valla Emrecim ilk fırsatta aynı rotayı hep birlikte tekrar yapalım gerçekten özellikle Gebiz'den sonra şelaleye giden 7km lik yol boyunca pedal mı çevirsem fotoğraf mı çeksem karar veremedim, her metresi birbirinden güzel manzaralarla dolu bir parkur!

17. necod

necod Kıdemli Üye

Seviye:
    bisikletci arkadaşlar eğer antalyaya yolunuz düşerse mutlaka silyon ve uçan suyu görmenizi tavsiye ederim soradan görmediğime pişman oldum demeyin bu bir tavsiyedir teşekür ederim

18. swunk

swunk Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    konur bir bisikletler gördüm off:) süper
    gezide süper olmuş