Antalya- Mavi Bisiklet Etkinliği- 23 Eylül 2006

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Herkese merhaba.
Sanıyorum, Mavi bisiklet etkinliğinde Antalya olarak kimseye mahcup olmadık.

Katılım kendi ekibimiz, ekibimize yeni katılanlar, vede duyarlı vatandaşlarımız sayesinde yedekte hiç bisiklette kalmamacasına bir katılım ile tamamlandı. Ben kendi adıma gurur duydum.
Ben bu işi A firması yada B firması olarak değil, Kanserle ilgili güzel bir etkinlik olduğu için, katılmak ve herkesinde katılmasını istedim.

Sanıyorum Antalya olarak bu işten yüzümüzün akıyla da çıktık. İyi ki forumdan arkadaşlarımız, mesela Kevser bizi uyarmıştı. Onun uyarısı ile biz katılıma sabahtan , konuşmacıları dinlemekle başladık. Faydalı konuşmalar dinledik. Cumhuriyet meydanında kayıtlarımızı yaptırdık. Mavi bisikletin bisikletlerine bindik, fotoğraflar çektik, forumda ki uyarıları dikkate alıp bisikletçileri karşılamaya demokrasi bulvarına gitmedik, orayı geçip dahada ileriye Aksu tarafına gititk. Yani anlayacağınız Organizasyonda sınıfta Antalya' da da kaldılar. 16.00 da demokrasi kavşağında o kadar çok bisikletli katılımcı vardıki herkes orada Mavi bisiklet kayıt çadırı arıyordu. Ve çadır olmadığı gibi, oradan yaklaşık 30 dakka önce geçip gittik, ve oradan hiç kimse konvoya yetişemedi. Çünkü sürat profesyonel süratteydi. Amatör bisikletçiler düşünülmemişti. Yaklaşık baya bir uzun zaman sonra demokrasi kavşağından gelen bisikletliler bayan ve erkek olarak hepsi organizasyona okuyup üfleyerekten geldiler. Tabi onları uyaracak Kevser' leri yoktu gariplerin

Ben bir uyanıklık yapıp , bizim grup bizden biraz arayı açınca havaalanı yolunda ters tarafa geçip tali yoldan gitmeye başladım. Havaalanı köprüsüne yaklaşırken bir baktım , polis otoları , arkasında bizim yarışçı arkadaşlar ve arkalarında mavi bisiklet arabaları hep birlikte geliyorlar. Bizim ekip ise karşı yolda kaldılar. Ben şanslıyım hemen tali yoldan yanlarına çıktım ve Antalya' ya kadar yaklaşık 10 km tandemle aralarında gittik. Yarışçılar dedik ama biraz gaz kesmişler, genede dilimiz dışarı çıktı , ama peşlerinden hiç ayrılmadık eşim ve ben. Millet demiştir adama bak ya, bunca yolu nasıl geldi diye:D Yol az daha sürse fiyakamız bozulacaktı nerdeyse.

Antalya ' da bisikletçiler üstünde bir kara buluttur dolaşıyor. Havalanı yoluna giderken sevgili Metin abimiz bisikletten düştü. Hemen durduk Ama kan revan içindeydi. Burnu kesilmişti. , nerdeyse hepimizin morali sıfır oldu. Metin abi ben iyiyim dedi ilk yardımı yapıp taksiyle evine gönderdik sanıyorum 2 dikiş atılmış , aradım iyiydi, nerdeyse gene gelecektim, sizlerin morali bozulmasın diye, ama yetişemem diye gelmedim dedi, Geçmiş olsun Metin abi.

Şimdi resimleri atmaya başlayayım . Öyle çok ta resim çekmişiz ki, ata ata bitmez.
Sabahtan Cunhuriyet meydanındayız.Etraf bayağı bi boş . Biraz korktum.
(link)
(link)
(link)
Tırın içinde konferansa katılıyoruz
(link)
(link)
Mavi Bisikletin meşhur bisikleti ile geziyoruz.
(link)
Yeğenimiz Kıvanç' ta bir bisiklet almış geziyor.

(link)

Bizim gezi ekibimiz gelmeye başladı

(link)
Konferanstan sonra bir gıda takviyesi.
(link)
Aksu tarafına yarışçıları karşılamaya gidiyoruz.

(link)
Portakal çiçeği Bulvarında Mesut abiyi taksiyle evine gönderiyoruz.
(link)
(link)

Yarışçılar ufukta gözüktü . Tali yoldan önlerine çıkıverdik.

(link)
(link)
Şehir içine bayağı bir tempolu geldik. Hiç duyurulmayan bir yol üstünde hükümet arkasında kaldırımda kayıt çadırı var.
(link)
Organizasyon bozukta olsa katılım bayağı iyi, moraller düzeliyor.
(link)

Grubumuza yeni katılan forumdan Yetkin ve foruma yakında katılacak olan Cem
(link)
Bizim grubun arkada kalanları gelmeye başladı. Kıvanç' ta geldi.
(link)

(link)

(link)

(link)

Devamı var.

Scudo

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Devamı Fotoğraflar
Burası cumhuriyet meydanına yaklaşık 300-400 metre bir yer az sonra meydana süreceğiz bisikletlerimizi.
(link)
(link)

(link)
heykele start verildi

(link)
(link)
Tam bir karnaval havası var. Altın Portakal da var ya heryer Artistlerle dolu.
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
Antalya' nın 2. tandemi yaz sıcaklığı azalınca Harun arkadaşımızda artık bisiklete binmeye başladı haklı küçük kaptan var arkada
(link)
Ekibimize girmek isteyen tam kadro bir aile hoş geldiniz ekibimize.
(link)
Ayhan beyi unutmak olmaz . O da aramızda
(link)
(link)
(link)
Roche firmasına buradan çok teşekkür ediyoruz. Bizim ekibimize binilen bisikletlerden birini hediye ettiler. Bizde onu gezilerde bisikleti olmayan bir arkadaşa o gezi için vermek üzere benim depoya kaldırdık.
(link)
Mavi bisikletteki görevimizi başarı ile bitirdik. Şimdi grubumuzun kalan kısmını alıp küçük bir park gezisine gidiyoruz. Aynı zaman da kendi kararlarımızı almak gezi planları çıkarmak, yahooo grubumuzu ekibe anlatmak için parkta toplanıyoruz.
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

Bu da son fotoğraf olsun , okadar çok fotoğraf çekmişimki. seç seç gözlerim şaşı oldu.
Artık ayrılma vakti geldi. Görevini başarıyla yapmış insanların rahatlığıyla evimizin yolunu tuttuk. Mavi bisiklet organizasyonda bozuk , yada eksikte olsa Antalya' da sınıfta kalmadı. Bu etkinliğin biz bisiklet severler o kadar çokta faydası olduki. Bizi görüp gezilere gelmek isteyen o kadar çok bisiklet sever bulduk ve tanıştık ki, yakında bu arkadaşlarda aramızda gezilerimizde olmaya başlarlar.
İnşallah Kanser içinde faydalı olabilmişizdir. Onu da yakında bültenlerden öğreniriz.
Biz bize olan faydalardan çok memnunuz.
Hepinize neşeli, mutlu, bol pedallı günler dilerim.
Hoşçakalın.

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
Harikasınız Ender Abi.
Dediğiniz gibi alnınızın akıyla çıkmak tam buna denir. Katılan tüm bisikletsever arkadaşlara sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Gerçekten çok güzel bir organizasyon olmuş. İnanın izlerken bile çok çok heyecanlandım.
İşte si busunuz. Sizinle ne kadar gurur duysak azdır.

Sevgiler...

• Beğen
Tepkiler: Ender Alıcıoğlu

Tugfox

Forum Bağımlısı
Tepki
1.218
Bol fotografli ve ayrintili anlatiminiz icin cok tesekkurler:) Bir cok ilin basaramadigi kadar guzel bir organizasyon gecirilmesine buyuk katkida bulunmussunuz:) Gezilerinizin devamini bekliyoruz:) saygilar:)

• Beğen

migalga

Üye
Tepki
30
Oraganizasyonun bu kadar bozuk olmasına rağmen özellikle Ender Bey ve Bisiklet Sevenler Derneğindeki arkadaşların özverisiyle katılım gayet iyi oldu. Ama organizasyona epey saydıranların başında da ben geliyorum. Zaten işin içinde roche var ise korkacaksınız.

Benden de bir kaç foto:
(link)

(link)

(link)

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Öncelikle Metin Abi'ye geçmiş olsun dileklerimi iletin lütfen. Sanırım burnunda minik bir Mavi Bisiklet Hatırası kalacak :(.
Ender Abi hem katılımınız, hem detaylı anlatımın ve güzel karelerin için çok teşekkürler. Kendimi bir an Antalya'da hissettim valla :). Ayağınıza, eline ve de saatlarce resim seçen gözlerine sağlık ;).

A.Bülent Yamaner

Forum Bağımlısı
Tepki
309
Bisiklet
Scott
Tüm Antalyalı biskletseverleri bu eyleme verdikleri harika destekten dolayı canı gönülden kutluyorum.
Milli takım bisikletçilerini karşılamaya giderken yaşanan üzücü kazada yaralanan metin beye geçmiş olsun der, organizasyona katılımın arttırılabilmesi için çaba harcayan ve konuyu foruma kısa bir süre içersinde taşıyarak resimleri bizlerle paylaşan sevgili Ender kardeşimede teşekkürlerimi sunarım.
A.Bülent Yamaner

KevSerSeri

Forum Bağımlısı
Tepki
3.345
Vaay Ender Abim sizin şehir başkentten daha başarılı... Tebrik ederim, güzel toplanmışsınız. E tabi bunda hafta sonuna denk gelmesinin de büyük bir etkisi var. Ankara o şansı yakalayamadı. O bisikletlerin boş kalmamasına o kadar çok sevindim ki anlatamam. Bir tane de sizlere hediye etmişler, çook iyi olmuş. Sizinle geziye katılmak isteyip de bisikleti olmayan arkadaşların hayalleri de gerçekleşmiş olur bu sayede. Ayrıca işinizi sağlama alıp, önceden buluşma yerini ve kayıt masasını araştırmanız da çok akıllıca olmuş. En azından bizim gibi sefillik çekmemişsiniz. Foto çeken elleriniz, pedala basan ayaklarınız dert görmesin... :)

• Beğen

hdeveci

Forum Bağımlısı
Tepki
811
ender abicigim harika olmus ne denirki sagolun bizlerle bu gunu yasadıgınız ıcın ,turun basında gecırdıgı kucuk kaza ıcın gecmıs olsun dıyorum metın beye,saglıkla kalın saygılarımla ender abicigim,muthissiniz tek kelımeyle.

• Beğen

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
Ender abicim mavi bisiklet Antalya turu izlenimlerinizi bizimle paylaştığınız için çok teşekkür ederim.Harika fotoğraflar çekmişsiniz.Sayenizde bende tura katılmış kadar oldum ellerinize sağlık.Metin beyin talihsiz kazası içinde çok üzüldüm umarım durumu iyidir lütfen geçmiş olsun dileklerimi iletirseniz memnun olurum.
Saygı ve sevgilerimle...
H.Can DEMİREL

• Beğen
Tepki
36
@Ender Alıcıoğlu

AŞK OLSUN
Çocuklara kırtasiye malzemesi almak için Kumlucadan Antalyaya gelmiştik Cumhuriyet Meydanındaki bisklet coşkusunu dışarıdanda olsa gözleme fırsatı bulduk.Fotoğraflarınızdaki mavi katılım görüntüleri herşeyi çok güzel anlatıyor. Coşkunuza, telaşınıza AŞK OLSUN

• Beğen

Yetkin Şahin

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bisiklet
Scott
teşekkür ederim ender abi fotoğraflar için. cok güzel bi organizasyondu ,katılmaktan cok büyük keyif aldım ve sizlerle tanışmak da cok güzeldi.ilk defa ben böyle tempolu bi sürüş yaşadım önce grupla gidemem diye düşünüyodum açıkcası oraya gelirken. birde baya ilerde karşıladık profosyonel bisikletçileri birde ters yönde kaldık sizinde dediğiniz gibi.ama hiç de fena değilmişim:)bunun için kendime haksızlık yapmışım.:)ben bisiklet merakına daha 3-4 aydır merak sardım ve mutlaka herkesin ilgilenmesi gerektiğini düşünüyorum.ben işyerinden arkadaşlarımada aşılamaya başladım yavaş yavaş. zaten o gün araya bir kişi getirdim cem abiyi hayatında ilk defa o kadar uzun bisiklete binmiştir ve oda cok keyif aldı.hergün işe bisikletle gidiyorum ve arkadaşlar ufaktan benim corratec le turlamaya başladılar:)bisikletin benim için bi önemi de ben bale sanatcısıyım m devlet balesinde inanılmaz kondisyonum arttı ve performansıma yansıdığına inanıyorum.ender abi tekrar teşekkürler en kısa zamanda sizlere katılıcam görüşmek üzre....

• Beğen

Necati Bilgen

Daimi Üye
Tepki
793
Antalya'da da olmak varmış. Bisiklet Sevenlerin çoğalmasına seviniyorum.O Karnavalı resimlerlerinizle bizlerede göstediğiniz için teşekkürler.Bol pedallı günleriniz sağlıklı ve kazasız geçsin.

İsmail Ağıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
833
bu güzel orgazinasyonda emeği gecen herkeze teşekkür ediyorum çok güzel bir olayı bize bu kadar güzel yaşattıgın için çok sağol ender abi umarım bisikleti daha çok sevdiririz resimler için tşk ediyorum

• Beğen

Mehmet_Can

Üye
Tepki
3
O değilde ben gelemedim ya MAVİ BİSİKLETE ben ona yanıyorumm...

NEyse önümüzde ne KIRMIZI,SARI, PEMBE bisikletler olacak onlara katılırız artık.

Bu arada benim bisikleti benim arkadaşa vermiştim. Bisikleti bilenler "çalınmış felan" zannetmiş bi ara koptum yaa. Herkese bol bisikletli günler

BEn uzun bir süre samsundaym artık orada reklam yaparım BİSİKLET SEVENLER DERNEĞİ diye :)

T

Tuğrul

Misafir
Sizin organizasyonunuz,Roche kadar başarılı olmuş.Resimler de bütün medya da yayınlanan resimlerden daha güzel.Tebrikler....

nalany

Üye
Tepki
10
Ellerinize, ruhunuza sağlık Ender Bey..

Ne güzel paylaşmışsınız Mavi Bisikletim Antalya etkinliğini. Güzel anlatımınızla, her anı yakaladığınız fotoğraflarınızla... Dediğiniz gibi, bu etkinliğin grubumuza, Antalya'daki bisikletseverleri bir araya getirme bakımından büyük katkısı oldu. Ben de dilerim ki, aynı katkı kanserle mücadele için de gerçekleşir. Bu arada Metin Bey'e geçmiş olsun dileklerimi de buradan ileteyim.

Doğada ya da buna benzer yeni etkinliklerimizde tüm bisiklet sevenlerle buluşmak dileğiyle.

Nalan

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
Ender bey paylaşımınıza geç katılabildiğim için kusuruma bakmayın. Abant fotolarımda olduğu gibi sizi sabırsızlandırmamak için Eğirdir-Antalya arası gezimizin foto ve notlarını hemen sizlere ulaştırmak amacıyla biraz kendi kendime çalışmam gerekti.

Mavi bisiklet gibi güzel bir organizasyon içinde siz belki daha güzel bir organizasyon yapmışsınız. Her bir zerresi bisiklet kokan bu güzel aktivasyonu bize fotolarla ve güzel anlatımla yansıttığınız için gözünüze gönlünüze sağlık..