Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antalya-marmaris-izmir-ayvalık(kıyıdan)-bandırma

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında hashus1099 tarafından paylaşıldı.

1. hashus1099

hashus1099 Deprem Dede

Adı:
    hashus1099
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Merhaba. yazın böyle bir tur yapmayı düşünüyordum, bayramdan sonra 2 hafta daha izin alıp halletmek gibi bir planım vardı ancak 1 hafta daha izin almam gerekecek gibi gözüküyor.
    her segmenti ayrı ayrı strava'dan çıkardım, bütün halde yüklüyorum şimdi.

gün gün planım da şu şekilde:

evet daha 7 aydan fazla var ama o günleri hayal edip mutlu oluyorum, yargılamayın beni. :D :D

şu program fazla mı hayalci? bandırma-edremit arasını bu yaz;
    bandırma-gönen (60 km)
    gönen-altınoluk (140 km) olarak alabilmiştim. o kısmı aştıktan sonra ayvalık'ta yeterince dinlenebileceğime inanıyorum.

ondan sonrasında da günlük 75 km civarı sürüşler olacak, aştığımda da 2-3 geceli dinlenmeler koydum ara ara. programın en zorlayıcı etapları tahminen nereler olur?

hafta sonları beşiktaş-belgrad ormanı turlarında 60 km ve 1000m tırmanış yaptığımda sonraki günler hiç yorgunluğunu hissetmiyorum açıkçası. geçen yıl yüküm 10 kg civarıydı. şimdi arka bagajı genişletip, öne de bagaj takacağım kenarlara. haliyle yük artacak, daha fazla zorlanacağım.

bir de, birkaç gece kalacağım yerlerde kamplara gideceğim, ancak yalnızca geceyi geçireceğim yerlerde halka açık yerleri tercih ederim. nereler olabilir? bisikleti çalınmaya karşı nasıl koruyabilirim?

tavsiyeleriniz neler? yanıma ocak vs alacağım zaten de, aklıma gelmeyen şeyler için yardımcı olursanız sevinirim.

celikzeki, five, Lovless ve 11 kişi daha bunu beğendi.
  2. hashus1099

hashus1099 Deprem Dede

Adı:
    hashus1099
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    not: bisiklet kilidi kullanacağım zaten.

3. ÖzDi

ÖzDi Aktif Üye

Adı:
    Özgür
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Aynı olmasa da benzer bi tur planı benimde var.Ege Kıyı Turu.bandırmadan foçaya kadar seni zorlayacak bi yer yok.seferihisar falan da öyle çok zorlu değil fakat karaburun hakkında hiç fikrim yok.bence güzel ve sürüşü keyifli bi rota olmuş ;)

vizeli gezgin ve hashus1099 bunu beğendi.
  4. hashus1099

hashus1099 Deprem Dede

Adı:
    hashus1099
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    @ÖzDi açıkçası bol kitap alacağım yanıma, bol bol doğa, kitap ve huzur fotoğrafı paylaşacağım. Bu yıl yaptığım turlar bile arkadaşlarımı yeterince çıldırttı, kiralayarak da olsa bisiklete yönelen çok kişi oldu. Seneye çok daha fazla kişiyi çadır ve bisiklete yönelteceğime eminim.

nonsteril ve ÖzDi bunu beğendi.
  5. fatihİ.10

fatihİ.10 Üye

Adı:
    Fatih İ.
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    foça yollarını hiç sevmiyorum. bir de datça marmaris arası yol zor baya. onun dışında yapılabilir bence. ama zaman kısıtlı ise bazı noktaları çıkartıp tadını çıkarmak lazım. datçaya kesinlikle 2 3 gün ayırmalısın bence. en az 2 3 gün hatta.
    şimdiden iyi eğlenceler. eylülde edremit-datça yaptım seneye datçadan mersine doğru gitmeyi planlıyorum ben de bakalım nereye kadar gitmek kısmet olacak :)

nonsteril bunu beğendi.
  6. ÖzDi

ÖzDi Aktif Üye

Adı:
    Özgür
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    G
    Güzel fikir dostum.benim aklıma gelmemişti kitap.bu düşüncen bana da faydalı olacak:)aynı şekilde burda da benden görüp bisiklet almak isteyen bay bayan biçok arkadaşım var.Güzel işler yapıyoruz vesselam..;)

hashus1099 bunu beğendi.
  7. bisiklethobimiz

bisiklethobimiz Aktif Üye

Adı:
    Coskun ortacakiroglu
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Yapacağınız turun en zor yerlerini geçmişiniz. Un. yağ. Şeker hazır işiniz sadece helvayı yapmaya kalmış. keyifli turlar.

8. bisiklethobimiz

bisiklethobimiz Aktif Üye

Adı:
    Coskun ortacakiroglu
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bence en zor yerleri geçmişiniz. Un. Yağ. Şeker hazır iş helvayı yapmakta . Keyifli turlar.

9. hashus1099

hashus1099 Deprem Dede

Adı:
    hashus1099
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    @fatihİ.10 açıkçası yol uzun olduğu için o biraz zor. bodrum civarında 3 gece kalacağım demiştim, belki önceki günden datça'ya geçip 1 gününü oraya kaydırabilirim. geçirdiğim günlerin maksadı vücudu ve özellikle dizi dinlendirmek, kıyafetleri yıkamak. rotanın yakın çevresini gezmek dışında bir şeye vakit harcayabileceğim konusunda şüphelerim var.

10. hashus1099

hashus1099 Deprem Dede

Adı:
    hashus1099
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    @bisiklethobimiz eh kabasını aldık işin. uzun yola çıkmışlığım çok olsa da, geceyi geçirmelik çadır kurup sonra yola devam etmişliğim pek yok.
    nerelere çadır kurulur, nasıl önlemler alınır vs, bunları da öğrenmek lazım.

bisiklethobimiz bunu beğendi.
  11. BerknurD.

BerknurD. Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    siz zaten kafada nasıl gidilir, neler olur bunları bitirmişşsiniz.
    acizane seçtiğin bütün rotalara gittiğimden size tavsiye vereyim.

1. balıkesir köylerden edremite ulaşıyorsun. daha önce de gittim diyorsun. bence bandırma edremit arası çok bi terane yok. anlaşılan o ki deniz otobüsyle beşiktaş iskele bandırma yapmayı planladın. bence direk otobüsle körfez başı küçükkuyuya veya körfez ortası burhaniyeye git. ordan başla.
    2. foçadan karaburuna vapurla geçeyim demişsin. foçadan izmir merkeze vapurla gidersen izmir merkezi görmüş olursun. çeşmeden anakaraya doğru rotada çok çok rüzgar olduğundan keyifli olmuyor. keza uzun rotalarda daha da keyifsiz.
    3. seferihisardan kıyı kıyı selçuk'a ulaşmayı planlamışşsın. burada da dönem dönem gidiş yönüne ters kuvvetli rüzgarlar var. umarım denk gelmez. ona alternatif rota da torbalı üzerinden selçuk'a ulaşman. hep kıyıdan gitmeyi amaçlamışsın ama seçenekleri gözden geçir.
    4. selçuk'tan doğruca akbük yerine kuşadası - söke üzerinden milas bafa gölü rotasında inanılmaz güzel tabiat var. bodrum, marmaris ve datça için özel planların yoksa buraları da es geçebilirsin. çünkü buraları yazın çok kalabalık olduğundan insanı yanında bir de bisikletle normalden fazla yoruyor. ayrıca bodrum datça feribotu bisiklete 100c motor muamelesi yapıp kazıklamaya çalışıyor. ve datça marmaris arası kuvvetli tırmanma etapları var.
    5. dalyan olimpos rotaları da zaten kendinden zor ve bildiğim alternatifleri yok.

iyi pedallamalar.

celikzeki, Lovless, nonsteril ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  12. Soner U.

Soner U. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bende Nisan sonu Mayıs başı gibi Çanakkale-İzmir düşünüyorum ama zaman sınırlaması koymayacağım şu kadar günde şurada olmalıyım hesabı yapmadan tamamen keyif turu olacak yaz içinde Arnavutluk veya Bosna Hersek planlamaya çalışıyorum...

13. hashus1099

hashus1099 Deprem Dede

Adı:
    hashus1099
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    @BerknurD. cevap için teşekkürler. bandırma-edremit yolunu bilhassa seviyorum ben, çok yorucu olsa da. gerçi şu da var, bayram tatilinde yola çıkacağım için, ilk 2 günü tenha yollarda geçirme fikri aklıma yatıyor. bu sebep de önemli bir etmendi. yoksa daha öncesinde otobüsle izmir'e gelip o yolu kullanmayı düşünüyordum.

izmir'e çokça gitmişliğim var zaten, merkezin karışıklığına girmeyi pek istemiyordum ama şu rüzgar meselesi, en azından orası için önemli. bu konuyu düşüneceğim.

torbalı yolunu biliyorum, bu yaz gittim hatta, 2016'da boz dağa çıkmak gibi bir çılgın projeye de karar vermiştim ödemiş'e geçtiğimde. ama şu an için vazgeçtim diyebilirim, kıyıdan gitme isteğim biraz da o bölgede çocukken yaptığım tatilleri yad etme düşüncesinden kaynaklanıyor.

açıkçası kıyı turu olmasını istiyorum mümkün olduğunca, rotayı da buna göre belirledim. tırmanmalar evet çok yorucu olsa da alışkın olduğum şeyler. bu yıl 2000 km sürme fırsatım oldu, öyle aşırı fazla olmasa da 30 bin metreye yakın irtifa çıkmışım, zevk alıyor insan. inişleri de daha bir yavaş yapıyorum, bitmesin istiyor insan. :))
    2015, bisiklet turları haricinde çok moral bozucu ve yıpratıcı geçti benim adıma. denize yakın olmak kafayı toparlamaya yardımcı oluyor. bir şekilde akıl sağlığımı korumayı başarırsam temmuza kadar, 2016'yı da çıkarırım gibi. :))

şu an tek dilek hakkım olsa, tura çıkmadan bir gün öncesine atlamayı o kadar isterdim ki...

Lovless ve nonsteril bunu beğendi.
  14. Onur Alp İNAN

Onur Alp İNAN Aktif Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    @hashus1099 daha önce tecrübe etmişsin sanırsam, kuzeyden güneye yol aldığın için rüzgar sürüş esnasında sürekli karşından esecek. Hani turu terse çevirmek biraz daha rüzgar açısından mantıklı görünüyor. Aklında bulunsun...

15. hashus1099

hashus1099 Deprem Dede

Adı:
    hashus1099
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    @Onur Alp İNAN yalnız bu yaz altınoluk'tan kuzeye çıkarken de sürekli karşıdan esmişti rüzgar. :D ne yapsam ki bilemedim şimdi.

16. Onur Alp İNAN

Onur Alp İNAN Aktif Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Altınoluk ve çevresinde bisiklete binme tecrübem olmadı. Ayvalık' tan emin değilim ancak, Torbalı sonrası karşından esmeye başlar. Kuşadası ndan sonra sürekli esecektir. Gerçi bunlar kendi tecrübelerimi, ama bildiğim kadarıyla rotayı tekip eden çoğu kişi rüzgardan mutlaka bahseder.

17. vlknbskrt

vlknbskrt Yeni Üye

Adı:
    Volkan
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Çok güzel bir tatil planı yapmışsınız. Detaylara fazla takılmadan yaşayacağınız güzel anları hayal edin bence :)

hashus1099 bunu beğendi.
  18. O.Yalcindag

O.Yalcindag Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @hashus1099 Merhaba Hasan, (nickinizden isminizin Hasan olduğuna kanaat getirdim umarım doğrudur)

Ben de bu yaz benzer bir şeyler yapmayı düşünüyorum. İstanbul Fulya'da ikamet ediyorum. Eğer size uyarsa yol arkadaşı arıyorsanız buluşup konuşup yol arkadaşı olabiliriz. (3. 4. hatta 5. bile olabilirim :)) malum bu tarz aktiviteler toplu olarak güzel oluyor. Çok antrenmanım yok bisikletimi de yeni aldım ve ufak ufak kendimi uzun turlara alıştırıp yazın da uzun metrajlı bir tura çıkmak istiyorum.

Görüşmek dileği ile
    Okan

vizeli gezgin ve nonsteril bunu beğendi.
  19. hashus1099

hashus1099 Deprem Dede

Adı:
    hashus1099
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    @O.Yalcindag hocam tabi ki başımızın üstünde yeriniz var. bölüm bölüm katılması olası 5 arkadaşım var ama tam yazdığım programa uyması olası 1 kişi olacak galiba. konuyu yaza doğru güncelleyeceğim, programın çok da değişeceğini sanmıyorum.

@Onur Alp İNAN tersi için de düşüncem oldu ama bayram zamanını daha az işlek olacak şekilde değerlendirmek ve bayram yolunu deniz yolculuğuyla geçirmek istiyorum, otobüsle değil.

vizeli gezgin bunu beğendi.
  20. harun aydın

harun aydın Yeni Üye

Seviye:
    merhabalar. çok güzel bir tur, umarım gerçekleştirebilirsiniz. karaburun yolu yokuşlarıyla sıcakta bezdirmişti bizi. ayrıca bazı yerlerde yol çok daralıyo arabalar çok yakından geçiyor ve tipik olarak cam parçaları fazla. belki o yolu aldıktan sonra bir gün dinlenmeye ihtiyaç duyabilirsiniz.

hashus1099 bunu beğendi.