Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antalya-Kemer 'SİNGLE'

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında veli uşak tarafından paylaşıldı.

1. veli uşak

veli uşak Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhaba bisiklet aşıkları,sevenleri ve yeni yeni sevmeye başlayan abilerim ablalarım kardeşlerim.
    Çocukluğumdan beri aşık olduğum bisiklet tutkusunu Antalya da yaşatmaktayım. Çocukluğum manisada geçtiği için mahalleden dışarı çıkamazdım hep hayal ederdim bi gün bende bisikletim ile uzağa gideceğim diye bu günlere nasipmiş :rolleyes: Bisikletimi çalışarak didinerek kendim aldım ve çok da memnunum. 2 senedir düzenli olarak bisiklete biniyorum ve ben gerçekten bir bisiklet aşığıyım.
    Turumla ilgili bi kaç şeyden bahsetmek gerekirse ilk uzun metrajlı turum ve tek başıma :rolleyes: antalya da okumaktayım ve Sedona 701 bisikletimi yaklaşık 7 ay önce aldım ve onunla hiç yarı yolda kalmadım. Kemere hiç gitmemiştim ve ilk gidişimin böyle olmasını istedim. Bu benim ilk paylaşımım olacak inşallah beğenirsiniz
    06.04.2013 Sabahı 05:45 de antalyadan çıkış yaptım. Tek tek resimlerle turumu sizlerle paylaşacağım. Güneşiniz bol tekerleğiniz hep sağlam olsun.
    Konyaaltı yola koyulduğumda hala gün ağırmamıştı
    Güneşi bu açıdan görmek bi harika
    Böyle bi yere gidip de sevdiğimin adını kazımamak olmazdı :rolleyes:
    Bu güzel şahane ortamda kahvaltım :rolleyes:
    Kıyı şeridinden manzaralar bi harikaydı
    Daha 33Km var ve ufak bi kaç dakika dinlenme molası verdiğimde :rolleyes:
    Toros Dağları bi mükemmel görünüyordu
    Tünelleri geçmek baya zordu
    Veeee mutlu son yaklaşık 50KM sonra 'Kemer'
    Tabikide ilk gidilecek yer sahil ve orada ilk iş ayakları denize sokmaktı :rolleyes: yüzüm gülüyor
    Sahilden sonra parkda biraz hem dinlenme hemde sabah güneşinde hafif güneşlenme iyi gelmişti :rolleyes:
    Kemer merkezde biraz dolaşıp turistlerle ve kemer esnaflarıyla bi kaç sohbetimden sonra geri dönüş artık gelmişti :)
    8:30 gibi vardığım kemerden 12-1 gibi çıktım geri dönmek için
    Inerken rahat rahat indiğim yollardan dönüş kolay olmadı :D
    Güzel bi manzara
    Göynükden bi görüntü :rolleyes:
    Antalyaya 30KM kala bi dinlenme molası ve fotoğraf çekimi :rolleyes:
    Bitmeyen tüneller :D
    Ve Antalya karşımda manzara biraz oturup meyve yedim de onları koymuyorum :D
    Akşamüstü 4-5 gibi vardım mutluydummmmm :rolleyes:
    NOT: Yakın bi zamanda da Antalya - Manavgat turu ve tarihi yerlerin ziyaretini yapacağım. Antalyalı kendine güvenen arkadaşlar varsa iletişime geçip bisiklet arkadaşı olabilirim. "Bisiklet Hayattır"
    TURUMU İNCELEDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

2. gky_ant

gky_ant Üye

Seviye:
    Yollar genişlemeden önce ben de epey gittim geldim Kemere tek başıma. Hatta bazen Kemer yolu kesmezdi dönüşte bir de çarşı-Lara yapardım.
    Termessos' çıkmayı da tavsiye ederim eğer denemediysen. Çıkışı 3 saat kadar sürerken inişi sadece birkaç dakika sürüyordu benim eski bianchi ile.

3. Emre Akcan

Emre Akcan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    termessos u 2 dakikada inmek için 270 km/s ile inmeniz lazım :) 3 saatte çıkmak demekte saatte 3 km ile gitmek demek buda yürüme hızı.

Kemal Karakoç bunu beğendi.
  4. veli uşak

veli uşak Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:

Kesinlike buraya gideceğim yazın çok boş zamanım var gitmeyeceğim yer kalmayacak herhalde :rolleyes: