Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antalya-Kemer-Kumluca-Finike-Demre-Kaş

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında yavuzadiguzel tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. yavuzadiguzel

yavuzadiguzel Yeni Üye

Antalya-Kemer-Kumluca-Finike-Demre-Kaş hatta hızımızı alamazsak Fethiyeye kadar gidelim diyorum ben.
    Yolda kaç km yokuş vardır nerelerde kamp yapılabilir hiçbir fikrim yok. Sadece bisikletle çıkıp istediğimiz yerde durup denize girmek sıkılınca kaçıp gitme fikri beni heyecanlandırıyor.
    Bunun için bisiklet ve rota önerilerinizi bekliyorum ve katılmak isteyen olursa birbirimizi gazlamayı temenni ediyorum.

2. apeironur

apeironur Aktif Üye

Adı:
    Onur
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Çadırımı götürür günlük 20-25 lira vererek kamp alanında kalır, duş, elektrik, wi-fi gibi ihtiyaçları da karşılarım derseniz Demre'de Andriake Camping ve Kaş'ta Olimpos Mocamp aklınızda bulunsun. Onun dışında cycleroute.org, strava, mapmyride.com vb. ile rota oluşturup güzergahın uzaklık, eğim gibi bir çok sayısal ve teknik bilgisine ulaşabilirsiniz. Kamp alanları dışında kafama göre çadırımı atmak isterim düşüncesi varsa yerleşim yerlerinin merkezlerini günlük rotanın son noktası olarak belirleyip, benzinliktir, jandarmadır, okul bahçesidir, deniz kıyısıdır görece güvenli olan denk gelen istediğiniz yere kurun çadırı. 10 gün boyunca pansiyonlarda kalırım düşüncesiyle çıkıp hiçbirinde pansiyona gerek duymadan çadırımda konakladım Temmuz başında. İzmir-Fethiye arasındaydı yolculuğum.

Günlük rotayı duruma göre 40, 50, 60 km olarak planlayın derim. Bir de sıcaklar... Malumunuz Akdeniz henüz kavuruculuğundan pek birşey kaybetmedi.

MehmetAliB. bunu beğendi.
  3. Yunus M.

Yunus M. FOREVER MTB

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    mükemmel bir rota ama çok zorlu arabayla 2 kere gitmiştim o güzergahı. bisikletle o sıcaklarda eziyete dönüşür bence.. ama kısa kısa uzun bir zaman diliminde eğlenceli olabilir.
    ayrıca kalkan -kaş arasıydı sanırım kaputaş plajının olduğu kısımlar da yol çok dar otobüslerin mekik dokuduğu o kısımda tehlikeli olabilir.. dikkatinize

4. Cengizhan BAKIR

Cengizhan BAKIR Aktif Üye

Seviye:
    Kemer yolu biraz dar maalesef.Haftasonu olunca da trafik çok fazla maalesef sorun oluyor.Rota güzel.:)

5. ercst0rm

ercst0rm Forum Bağımlısı

Adı:
    Ercüment
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    İyi pedallar şimdiden güzel rotaya benziyor :)

6. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
    apeironur bunu beğendi.