Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antalya > kaş/kalkan turu (mtb)

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Süleyman7AS tarafından paylaşıldı.

1. Süleyman7AS

Süleyman7AS Yeni Üye

Adı:
    Süleyman
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Öncelikle selamlar.
    Mayıs sonu ya da Haziran başı gibi Antalya Merkez çıkışlı, Kaş'ın Kalkan Beldesi'ne kadar çadırlı, ateşli bir tur düşünüyoruz. Özellikle daha önce bu yolu bisikletle geçenlerden, ayrıca uzun yolda ne yapılır, ne yenir ye içilir, yanımızda ne bulundurmalıyız ve ilk defa böyle yola çıkacak bizlere tavsiyeleriniz ne olur. Vereceğiniz bilgiler bizim için çok önemli. Şimdiden teşekkür ederim.

caesar bunu beğendi.
  2. caesar

caesar Forum Demirbaşı

Adı:
    caesar
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    @Süleyman7AS aynı turu bizde iki ay önce planladık. Şimdi sizin konunuzu görünce çok şaşırdım :) Bizde Antalya merkezden çıkıp Kaş'a kadar gitmeyi düşünüyoruz çadır kura kura. Biz bir adet çadır aldık (iki kişiyiz). Mat ve ince uyku tulumu aldık. Malum Antalya sıcak olur yazın:) bisiklet için gerekli alet, edevat ve malzemeleri tamamladık. Yani sıradan şeyleri hallettik. Sadece sırt çantası ile mi yoksa bisiklet bagajı ile mi çıkalım ona karar veremedik. Yeme içme için de memleketimizin hemen her köşesinde Bim ve A101 gibi ucuzluk abidesi marketler var Oralardan konserve vs gibi yiyecek içecek depolamayı düşünüyoruz :) Sizinde aklınıza bir şey gelince paylaşırsanız sevinirim.

yavuz öztürk bunu beğendi.
  3. alierkanimrek

alierkanimrek Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Sırt çantası çok terletir, hele o mevsimde, zaten yanacak ortalık.

4. Süleyman7AS

Süleyman7AS Yeni Üye

Adı:
    Süleyman
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @caesar Benim yol anlamında çok uzak bir geçmişim yok aslında. 80-100 km arası yaptım en fazla. Genel anlamda yanımıza alacağımız şeyler az çok belli aslında ama küçük detaylar çok işe yarar diye düşünüyorum. Bu konu burada dursun. Gidene kadar aklımıza gelenleri paylaşalım. Olur da turu tamamlarsak fotoğraflarımızı da buradan paylaşırız:)

@alierkanimrek Sırt çantası konusunda aynı şeyi düşünüyorum. Uzun yolda epey sorun çıkaracaktır. Teşekkürler.

caesar bunu beğendi.
  5. caesar

caesar Forum Demirbaşı

Adı:
    caesar
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    @alierkanimrek terlemeyi göze aldım. Bagaj işi benim bisiklete olur mu bilmiyorum. Başkada bir çözüm gelmiyor aklıma. Ya bagaj yada sırt çantası. Tüm olumsuzluklara rağmen galiba sırt çantası kullanacağım.

@Süleyman7AS bu arada aklıma gelmişken söyleyeyim. Elektroşoklu cihazlar var biliyorsunuzdur. Onlardan bir tane edinmenizde fayda var hayvanlara karşı. Ne çıkacağı hiç belli olmuyor. Ben inanılmaz faydasını gördüm. Akınızda bulunsun.

6. arif dal

arif dal Yeni Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Aynı turu ayni tarihlerde 2 kuzen bizde dusunuyoruz. Kuzenim suan yurtdışında Mayıs sonu haziran basi gelecek direk tura çıkacağız. Biz bagaj ile yola cikacagiz heybeleri cadiri hazirladik malum bu havada bile sirt cantasi terletiyorken o havada insani bezdirir diye düşünüyorum .

SelimDurmak bunu beğendi.
  7. Süleyman7AS

Süleyman7AS Yeni Üye

Adı:
    Süleyman
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    caesar bunu beğendi.
  8. caesar

caesar Forum Demirbaşı

Adı:
    caesar
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    @arif dal iyice gözüm korktu çantadan :) Mecburen alternatiflere yöneleceğim:)

9. arif dal

arif dal Yeni Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Guzetgahtaki rampalar uzaklik falan hesaba katinca O yol icin En iyisi uygun bi bagaj :))

10. ERSN PK

ERSN PK Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    @caesar dostum bencede gözün korksun bende avuç kadar bi çanta var küçük bir şey istanbulda olmama rağmen baya terletiyo..kesinlikle bagaja yönel pişman eder baya handikap olur sana bisiklet şapkasınıda unutmayalım sadece kaskla çarpar o güneş adamı : ))

caesar bunu beğendi.
  11. Merickagantek

Merickagantek Aktif Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    @caesar Ne gıbı bır durumda faydasını gordunuz merak ettım gercekten ornek vererek acıklar mısınız ? sorun degılse :)

12. caesar

caesar Forum Demirbaşı

Adı:
    caesar
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    @Merickagantek daha çok şehir merkezi dışında kullanmak zorunda kalıyorum. Örneğin dün Çitdibi Köyü'ne gidip Hisarçandır yoluna dönerek şehir merkezine ulaştık. Şimdi bu güzergah üzerinde ve bilhassa köylerde çok fazla köpek oluyor. Çitdibi köyüne girişteki Antalya tabelasından sola döndük dün. Toprak yoldan aşağı 150-200 metre civarı sallandık ve virajın köşesinde iki köpek hazır ve nazır bizi bekliyordu:) 3 kişiydik. Ben köpekleri görür görmez sırt cebimden elektroşoklu feneri çıkardım. 25 metre kala başladılar havlamaya. Kız arkadaşımda yanımda oluğu için tedirgindim. 15 metre kala bir kez bastım, daha üstümüze gelmeden sesinden ürküp tazı gibi kaçtılar :) Sesi bile kaçmalarına yetiyor. Şu ana kadar hiç temas ettirmeme gerek kalmadı. Bunun dışında arazi sürüşlerinde ve uzun yolda karşımıza ne çıkacağı belli olmaz kardeşim. Ben her zaman önlem olarak yanımda bulundururum. Herhangi bir yabani hayvan ile karşı karşıya savunmasız kalmak istemem açıkçası:)

@ERSN PK teşekkür ederim. Bagaj hazırlayacağız mecbur ;)

yavuz öztürk bunu beğendi.
  13. Merickagantek

Merickagantek Aktif Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    @caesar O zaman benımde aklımda bulunsun ben pek faydasının olacagını dusunmuyordum acıkcası ama sız anlatınca yorumum olumlu yonde degıstı tesekkurler..

14. Sinan H.

Sinan H. Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Antalya Finike arasında hiç köpek denk gelmedi, ancak Finike-Demre arasında Beymelek civarında ve Demre-Kaş arasında Kaş-Elmalı kavşağının bulunduğu yerde belediyenin hayvanat bahçesi varmış oradaki köpeklerle karşılaşmıştım, onlarada saygılar diyip bisikletten inerek yürüyerek geçmiştim, çünkü köpekler tam rampanın başında beni bekliyorlardı :) sırt çantası ile Tekirova'dan sonra başlayan rampalarda rahatsız olacaksınızdır, Demre'den sonraki meşhuur (15km civarı) rampalarda ise geri dönmek bile isteyebilirsiniz o yüzden yanınızda iyi kötü bir bagaj bulunmasında fayda var, Antalya Finike arası yeteri kadar petrol veya mola yeri var ancak Demre'den sonra Kaş'a kadar petrol yok var ama Kaş'a 10 km kala :) birde arada Gürses Köyü vardı o yol üzerinde bakkal amca vardı, Demre'den sonraki yolunuza su konusunda tedarikli gitmeniz sizin için iyi olacaktır :) (dipnot: Nisan-Mayıs ayı içerisinde bu rotada tekrar gitme düşüncemiz var bir aksilik çıkmaz gidersek dönüşte bilgilerimi yeniden paylaşmak üzere)

15. yavuz öztürk

yavuz öztürk Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    pekı bu elektro cıhazı ne kadar veya alternatıf daha ucuz bı cıhaz hakkında fıyat ve bılgısı olan varmı ...

16. caesar

caesar Forum Demirbaşı

Adı:
    caesar
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Merickagantek bunu beğendi.
  17. caesar

caesar Forum Demirbaşı

Adı:
    caesar
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    DSC_0315.JPG DSC_0314.JPG DSC_0313.JPG DSC_0312.JPG arkadaşlar bir hayli kafa patlattım en nihayetinde tüm olumsuzluklarına rağmen çantadan yana karar verdim. Bir 50 lt lik birde 35 lik aldım.

Süleyman7AS bunu beğendi.
  18. MRollinson

MRollinson Yeni Üye

Adı:
    Martin
    sayın üyeleri, forumunuza yeni geldim ve Türkçem tamam olmadığından affedersinz. Çoğunuzun İngilizesi Türkçemden daha iyi olmasına rağmen bu sitenin yazısı Türkçe olduğu icin izninizle Türkçe ile kendimi anlatmağa calişacağım.

Çok yakın tanıdığım bir çıft (karı koca) Fethiye'ye Eylül gelecek ve Eye4Cycle adlı bir tur şirketten bisikletleri alıp ve sizin güzergahınızın etraflarına gezecekler.

'Çirkin Amerıkalı' olmak istemezler. Onlar süper bisiketlciler (amatör için) ve likra kiyafetle yolda olacaklar. Sizce kücük köylere uğramak ve biraz gezmek isterlerse daha sakın şeyler giysinler mi? yani hanım yanında bir hafif etek olsun mu ve kocası bir hafif kısa pantalon getirsinler mi?

Türkiye modern olduğunu iyi biliyorum. Ama daha kıbar olmak için - özellikle yaya gezerken - etek ve külot daha uygun olmaz mı?

saygılarımla,
    Martin

19. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
    @MRollinson
    Merhaba Martin,
    Arkadaşlarınız şort ve tayt ile bisiklet sürmelerinde sorun yok. Burası modern bir ülke. Gezmek istedikleri yer sanırım Fethiye, Kaş, Kalkan gibi yerler. Buralarda bisiklet için likra tayt kullanılabilir.

Bisikletle Likya Yolu - Özgür İnsanların İzinde - 25-31 Ağustos 2014 - BisikletForum
    Fakat gezmek istenen yerler İç Anadolu (Afyon, Ankara, Çorum gibi) yerler ise, buralarda biraz kapalı giyinmek gerekebilir. Özellikle köy yerleri. Erkek ve kadın için bol şort veya pantolon yeterlidir
    likra tayt:
    69238.png
    örnek şort:
    product-124151-23861-1-20130401152231.jpg

20. MRollinson

MRollinson Yeni Üye

Adı:
    Martin
    ÇOK Sağolun MehmetAliB Bey - yazdığız cevap tam aynı tahmin ettiğim gibi. Ama yerli olmadığımdan sizin fikrinizi almak istedim.

Arkadaşlarıma illetirim.

yeni de Bravo size,
    iyi yolculuklar,
    Martin