Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antalya-Izmir yolculuguma tavsiyeler ? (Kamp yeri , gorulmesi gereken yerler vs.)

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında yilmaz kaynak tarafından paylaşıldı.

1. yilmaz kaynak

yilmaz kaynak Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Mart , Nisan gibi Afyondan baslayip Isparta-Antalya-Mugla-Aydin-Izmir yapmayi planliyorum. Ayrintili rotam :

1.Afyon-Sutculer: 187
    2.Sutculer-Antalya:118
    3.Antalya-Olympos:86
    4.Olympos-Kas:113
    5.Kas-Kalkan:27
    6.Kalkan-Oludeniz:85
    7.Oludeniz-Akyaka:112
    8.Akyaka-Milas:90
    9.Milas-Didim:68
    10.Didim-Izmir:195

Plan bu ama buralar haricin gorulmesi gereken yer var mi yada suraya gittiginde oraya bi ugra , yada surada su kamping guzel gibi tavsiyelere ihtiyacim var. Bu arada bu rotayi 15 gunde yapmayi planliyorum toplamda 1081 km cok zorlamayacagini dusunuyorum.Begendigim yerlerde daha uzun kalabilirim yada yoruldugumda .lk uzun turum olucak umuyorum ki guzel gecer simdiden tesekkurler tavsiyeler icin :)

2. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Eğer güzerganızda birazcık değişiklik yapabiilrseniz. Yolun en azından bir kısmını beraber turlayabiliriz.

21-29 Nisan arası Kahramanmaraş - Antalya pedallamayı düşünüyorum
    Buda güzergah
    http://www.mapmyride.com/routes/view/66855190

+
    Serkan Taşdelen arkadaşımızın Türkiye turunda bölgeye ait tur notları
    http://www.pedalla.com/pedalla-turkiye-66-gun-antalya-finike/
    http://www.pedalla.com/pedalla-turkiye-67-gun-finike-kalkan/
    http://www.pedalla.com/pedalla-turkiye-68-gun-kalkan-fethiye/
    http://www.pedalla.com/pedalla-turkiye-69-gun-fethiye-akyaka/

+
    Ahmet Salih Özenir abimizin bölgeye ait tur notları (Antalya - Datça Etabı)
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=73438

3. yilmaz kaynak

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Teklif icin tesekkurler fakat , tek basima gezmeyi daha cok seviyorum ayrica nerde ne kadar kalacagim hic belli degil gittigim yere gore ani kararlar ile degisebilir.O yuzden Su gun surdayim diyemem.

4. yilmaz kaynak

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Teklif icin tesekkurler fakat , tek basima gezmeyi daha cok seviyorum ayrica nerde ne kadar kalacagim hic belli degil gittigim yere gore ani kararlar ile degisebilir.O yuzden Su gun surdayim diyemem. Siz nereye kadar gideceksiniz ?

5. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Kahramanmaraş - Antalya arası düşünüyorum

yilmaz kaynak bunu beğendi.
  6. A.Kadir Ünal

A.Kadir Ünal Forum Demirbaşı

Seviye:
    Antalya olympos yolu üzerinde döner gazino ve aspendos var Döner gazino sizin için çok zaman harcatabilir ama Manzarasına bayılacaksınız.Olymposda kamp açısından sıkıntınız olmaz kamping alanları var. Kazasız pedallamanızı diliyorum Sağlıcakla kalın Bol fotoğraflar istiyoruz.

7. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Antalya-Kemer (Çıralı) Finike-Kaş-Kalkan-Dalyan-Akyaka-Çökertme-Bodrum aralığında,eşimin suvanyörlüğünde bir çok farklı etap yaptım.Bu yolun en güzel kısmı Finikeden itibaren başlar.Finike-kaş/Kaş -Kalkan özellikle rüya gibidir.Buradan yazmakla olmaz.Hangi birini yazayım,yüzlerce koy ve sahil var.Aralarda,tıpkı çıralı-Olympos'taki gibi yoldan göremeyeceğiniz,3-5 km bisiklet ile inerek keşfedebileceğiniz sayısız yer.Tavsiyem odur ki,Antalyadan başlayın ve Finikeye kadar Olympos dahil gezin.Ben şahsen Antalya-Finike arasında "Vay be" diyebileceğim bir yer görmedim.Sadece yıllardır alıştığımız için çıralı da bir-iki gece konaklama o kadar.Oysa Finikeden sonra,kelimeler ve planlar yetersiz kalır.

8. yilmaz kaynak

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    bende o yuzden kesin plan yapmadim , baktim guzel yer imkan da varsa kalicam.

9. Doğukan KARBAL

Doğukan KARBAL Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Eğer İzmir'e gelirseniz, size İzmir'de rehber olabilirim. Hem beraber pedallamış oluruz. :)

10. yilmaz kaynak

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Tesekkurler ama izmirde cok kalmayi dusunmuyorum :)

11. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    yılmaz kardeşim sende milletten öneri istiyorsun ama yanına da kimseyi istemiyorsun.yalnızları oynuyorsun hayırdır ;) vatandaşları bir dövmediğin kaldı ha :D:D:D

12. yilmaz kaynak

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Ben sadece oneri istiyorum :D Tek basima gezince daha ozgur hissediyorum hele uzun yollarda tadindan yenmiyor :D

13. bahadır76

bahadır76 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    ben olsam afyon değil de antalya-gazipaşa'dan başlardım. oradan alanya (kamp yerleri mevcut), manavgat (kamp yerleri mevcut) daha sonra antalya, kemer, olympos, sonra kaş'a ve muğla'ya devam ederdim. çünkü d-400 yolunun zevki bir başka, yollarda da devamlı istasyonlar mevcut ve gezip görülecek yerler var. önemli olan antalya'nın kıyı kesiminin tamamını dolaşmak ve adımı muğla'ya atmak. bana sorarsanız böyle.

14. yilmaz kaynak

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Tren ile Afyona gidecegim , ordan memleketim olan isparta sutculere gececegim , ayrica egirdir super bir yer ve sutculere yakin yazilikanyon diye bir yer varmis orasini da gormek istiyorum. Afyon - Egirdir-Sutculer buralar Cennet yahuu :D

15. Orhan Kılıç

Orhan Kılıç Bisikletkolik

Seviye:
    Afyon Antalya arası pek bilinmeyen harika bir yol. Özellikle Yazılı Kanyon ve Karacaören baraj gölü mutlaka görülmesi gereken yerler. Yalnız Mart bence erken olur. O yöre yüksek olduğu için soğuk olur. Nisan ayını bile tavsiye etmiyorum. Hiç olmazsa Mayıs ayında başlamayı planlayın. Yazılıkanyonda telefon çekmiyor. Eğer 1 gün telefonsuz kalmak sorun teşkil edecekse telefon kartı alın. Kamp alanında telefon kulübesi var, iletişiminizi buradan yapabilirsiniz. Aspendos Antalya Alanya arasında yani sizin gideceğiniz tarafta değil. Çıralıda ücretsiz olarak kamp kurabileceğiniz yerler mevcut. Kıyıdan Olimposa geçip Adrasan üzerinden yola devam edebilirsiniz. Olimposa girerken müze alanı içinden geçeceğinizden yola çıkmadan müze kart almanızı tavsiye ederim. Pataraya girerkende işinize yarayacaktır. Demreyi geçtikten sonra Üçağız (Kekova) a uğrayıp konaklamanı tavsiye ederim. Kaşta Büyükçakıl plajında veya çevresinde kamp yapabilirsiniz. Kalkanda kamp olanağı yok, Saklıkentte konaklayabilirsiniz. Göcek Tünelini geçince sola sapıp çam ağaçları arasından geçip Dalamana gelip oradan da Sarıgermede konaklayabilirsiniz. Akyaka ayrı bir cennet ve orman kampı çok keyifli. Akbük koyu ve Ören üzerinden Bodruma ulaşıp Buradan İzmir yönüne devam edebilirsiniz. Yolunuz açık olsun.

Derya Keçeci ve yilmaz kaynak bunu beğendi.
  16. yilmaz kaynak

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:

Tesekkurler Orhan abi not aldim hepsini :) blogunuzdaki yazilari da okudum cok faydali gercekten , sagolun varolun :)

Orhan Kılıç bunu beğendi.
  17. Samet Koç

Samet Koç Bisikletkolik

Seviye:
    Bende eğirdirliyim :D Şu an İzmirde olduğum için yapamıyorum ama yazın, Davras, yazılı kanyon, asak, sorkun yaylası buraları gezip kamp yapmayı planlıyorum başlangıç olarak. Daha yeni başladığım için uzun yola cesaret edemiyorum.

18. yilmaz kaynak

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    super plan:in:

19. OSMAN BATUHAN KUÇAK

OSMAN BATUHAN KUÇAK Aktif Üye

Seviye:
    Yanlız gidersen sıkıcı olur Yılmaz sana çok güzel eşlik edirim biliyorsun.

20. BARIŞ TAŞKIRAN

BARIŞ TAŞKIRAN Üye

Seviye:
    Naçizane tavsiyem şudur ki; Türkiye batı kıyıları için hakim rüzgarlar ve rüzgar rejimi genellikle kuzeyli rüzgarlardır. Bu sebeple kuzeye yükselmek rüzgarı karşıdan almak anlamına gelebilir. Ama yine de şans tabi belki tur sırasında rüzgar sürekli arkandan gelir :)) Umarım da öyle olur, iyi turlar dilerim.