Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antalya İzmir Ağustos sonu-eylül

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Pınar Erdoğan tarafından paylaşıldı.

1. Pınar Erdoğan

Pınar Erdoğan Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Merhaba
    Ben de bu yaz ilk kez uzun tura çıkmayı planlıyorum.. Henüz bir güzergah oluşturmadım, tavsiyelerle yardımlarla yavaş yavaş oluşturacağım.. İlk bir haftayı bir arkadaşımla pedallamayı düşünüyoruz.. Onun zaman sıkıntısı olduğu için bir hafta sonra kararlaştırdığımız noktada ayrılacak.. O sebepten bir hafta sonra yeni yol arkadaşlarım olsun istiyorum.. Bu güzergahta bu tarihlerde planı olan arkadaşlar varsa istişare etmek isterim :)

Şimdilik o tarihe kadar performansımı artırmak için akşamları 20 km yol yapıyorum.. Tur tarihine kadar bu rakamı elbet arttıracağım..

Tecrübeli arkadaşlardan tavsiyeler bekliyorum..

Teşekkürler..

2. Turan Babacan

Turan Babacan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Gürkan Genç şöyle bir tavsiye vermişti.

Antremanlarını ağırlık ile yaparsan iyi olur. Birde akşam kamp atıp ertesi gün dönen turlar bulabilirsen iyi olur. Hem eskiklerini görür hemde kamp atma tecrüben gelişir. Muhtemelen çalışacağım için gelemem. Musait olursam sizlerle gelmeye çalışırım.

Şimdiden iyi eğlenceler. ^^

Osman Kıtay bunu beğendi.
  3. Pınar Erdoğan

Pınar Erdoğan Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Ağırlıkla ben de düşündüm.. Son bir ay öyle yapacağım mutlaka, düzenli kullanmaya tur fikrinden sonra başladım bahsettiğiniz Ayça arkadaş kıvamında bile değilim şu an..

Teşekkürler tavsiyeleriniz için..

4. ÖÖnder

ÖÖnder Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Geçen yıl 2 arkadaşımla İzmirden Antalyaya ggeçtik 800 km... Tam sahilden tur yapmaya çalıştık. Kamp kurarak ilerledik. Günlük 100 km ortalama ile yol aldık. Sıkıntılı bi kaç nokta var. isterseniz yardım kamp alanları, alternatif rota zorlu bölgeleri yazarım uygun bir zamanda isterseniz. Ben bu yıl Antalya hatay samandag turu yapacağım hatta konu açtım bakabilirisniz...

5. Oğuz Mert

Oğuz Mert Aktif Üye

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Geçen temmuz 8 gün süren Antalya Fethiye turu yaptım. Turda sahil yolundan İlerlediğimiz için özellikle demre-kaş arası sıkıntılı yerler vardı. Su bulmak ve sıcak zaman zaman büyük sorun oluyor. Bu tur hakkında detaylı bilgiyi önümüzdeki günlerde paylaşacağım takip edebilirsiniz.

burak karakaya bunu beğendi.
  6. wakuol

wakuol Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bende Antalya ya geleli 1 yol olmuş bir İzmirliyim :) boyle bir tur benim kafamda da var yillik iznimi toplu olarak alabilirsem düşünüyorum. Hergun ise bisikletle gidip geliyorum tempo arttırarak kondisyon ne olur bilmiyorum. Ama bunu mutlaka yapacagim bu sene olmasa bile seneye :))

XT910 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Sinan H.

Sinan H. Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    yaz gelmeden önümüzdeki 3 ay içerisinde yapmayı düşündüğüm güzergah ve konaklama bilgileri belki işinize yarar; Antalya - Finike (115km), Finike - Kaş (75km), Kaş - Fethiye (105km), Fethiye - Akyaka (105km), Akyaka - Milas (90km), Milas - Kuşadası (105km), Kuşadası - İzmir (105km)... Konaklama ise Finike'de bir tanıdıkta kalıp Kaş'ta kamp alanında, Fethiye'de polis evi veya kamu kurumuna ait misafirhane, Akyaka eğer açıksa kamp alanı değilse hotel veya çadır duruma göre, Milas misafirhane, öğretmen evi vs, Kuşadası Uygulama oteli veya misafirhane yada kamp alanı... tek başıma düşündüğüm için çadırda kalmayı sezon itibarıyla çok fazla düşünmüyorum, neden misafirhane vs dersenizde hem uygun fiyat hemde çok lükse gerek yok yeterli olacağını düşünüyorum, forumdaki gezi anılarını paylaşan kişilerden edindiğim bilgiye görede Olympos civarı rampa, Kaş-Demre civarı 10-15 km %6-7 eğimli rampa ve Fethiye-Akyaka arasında ki yorucu rampalar olduğu belirtilmiş

Not: Antalya-Finike arasını geçtiğimiz yıl Ramazan bayramı tatilinde 40-45 derece sıcaklıkta yapmıştım, sıcaklar çok etkilemişti bu yüzden Haziran'dan önce bu turu yapmayı düşünüyorum

Turan Babacan ve MehmetAliB. bunu beğendi.
  8. Pınar Erdoğan

Pınar Erdoğan Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Çok teşekkür ederim hepinize paylaşımlarınız için.. Ayrıntıları da elbet bekliyorum.. Çok saolun..

Fethiye'ye kadar Likya yolunu takip ederek gitmek istiyoruz.. Bazı sitelerde bisiklet kullanımına uygun olduğu yazıyor, ama genellikle yürüyüş için tercih ediliyor sanırım.. Siz ne dersiniz, uygun bir yol mudur ?

9. Osman Kıtay

Osman Kıtay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Bisikletiniz düşük viteste kullanmaktan çekinmeyin. Bisikleti benim gibi sanki dönmeyeceksiniz gibi yüklemeyin. Özellikle su olayını abartmayın (4,5 litre taşıyordum). O güzergahta kamp ve pansiyon olarak bir sıkıtı yaşamazsınız. Yeterince var. Rota olarak ben seçsem mümkün mertebe kıyı şeridini seçerdim. Giden arkadaşlardan bildiğim kadarı ile sert iniş çıkışlarda Bodrum Marmaris arası yol sıkıntılı. Eğer vaktiniz bolsa günlük 50-70 km lik parçalar halinde rotanızı belirlemeniz daha keyifli olur. Rampalarda Babaanne viteslerini kullanmaktan çekinmeyin. Yavaş gittiğinizi düşünüp çok zorlamayın. Rampada bisikletten inip bisikleti itmek daha yorucudur. Ve elinizden geldiğince bisikletin bakım onarımı ile ilgili bilgi edinin ve kendiniz yapmayı deneyerek öğrenin. Size özelden daha önceden hazırlamış olduğum 2 rotayı yollayacağım. Keyifli sürüşler.

10. Oğuz Mert

Oğuz Mert Aktif Üye

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Likya yolunun tamamında bisiklet sürmeniz çok zor. Sizin için en uygun rota Antalya, Phaselis, Olimpos, Adrasan, Kumluca, Finike, Demre, Kaş, Kalkan, Fethiye rotası. Bu rotada Likya yolunun büyük kısmını ve en güzel şehirlerini geçeceksiniz.

11. Barış Çavuş

Barış Çavuş Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    evet likya yolunda kısa bir yürüyüş yapmıştım. Benim yürüdüğüm bölümde bisikelt sürmek bazen olankasızdı. Özellikle Gelidonya Feneri - Adrasan kısımında... Likya Yolunu terich etmemeniz yararınıza olacaktır.