Antalya Güver Uçurumu Milli Parkı Gezisi 20-05-2007

Ertan ABA

Forum Bağımlısı
Tepki
3.909
Bisiklet
Lapierre
evet bu pazar güver uçurumu milli parkına gitmeye arkadaşlarla karar verdik.

herkesi bekleriz.sadece kepez yokuşu var ciddi olarak. yolda hafif tümseklikler var ama onlarda yorucu değil .yol genelde düz ve rahat.

tabii ki 2 grup halindede gidilebilir.hızlı gitmek isteyenler önden basıp gidebilir.tabii ki giriş kapısında beklemek şartıyla.

herkes toplandığında uygun ücrete içeri girilebilir.grup indirimi yapıyorlar.ücret cüzi miktarda.kişi başı 5 ytl yi geçmez. çünkü geçen sene arabayla 5 ytl vermiştik ve 5 kişiydik. kişi başı .3-4 ytl bile olmayabilir. ama ne olur olmaz diye tedbirli gidelim derim.

herkes yanına yiyeceğini piknik malzemesini alırsa daha keyifli bir gezi olur.

bu arada ekşın yapmak isteyenler bende dahil burada tepinicek dev gibi alan var.:D

enfes manzarayı tadarak yapılan piknil gibisi yoktur.

eski resimlerim vardı. bulabilirsem scaneerden taratarak yükleyeceğim.

km olarak 30 km civarı gidiş dönüş 60 km gibi az bir mesafede.

başta dediğim gibi 2 grup olarak ta gidebiliriz.

gezimiz herkese açık ve tüm bisiklet dostlarını bekliyoruz.buluşma noktası klasik selekler karşısındaki parkta buluşacağız.

saati erken almak istememin sebebi rahat rahat yol alabilmemiz içindir.malum sıcak.güneşin bağrında pedal çeviremeyiz.

saat 8:00 de çıkışı uygun görüyorum.8:00 den sonra gelenler rotayı takip ederek gelebilirler.beklenilmeyecektir.

kepezi çıkar çıkmaz lambalardan sola dönülüyor ve 20 km kadar karain yolundan ilerleniyor.parkın girişine 300 m kala solda bir benzinci var ve parkın levhası görüyor.

rotamız bu şekilde.

herkesi bekliyoruz. görüşmek üzere.

Scudo

teknocu

Üye
Tepki
16
pazara görüşürüz dostum :p yasin de gelir şimdiden 3 kişiyiz.hade bye

Ertan ABA

Forum Bağımlısı
Tepki
3.909
Bisiklet
Lapierre
@teknocu

aaa. ne 3 ü.:D

ben , can ,deniz,geotech emre ,enis + sen emre+ yasin=7:D :D :D

swunk ta gelebilirim dedi işim çıkmazsa ordayım dedi.:D :D
görüşmek üzere.

swunk

Daimi Üye
Tepki
59
Bisiklet
Dahon
ya simitçi kafe güzeldi
birde saat 9 yapsak yine

Ertan ABA

Forum Bağımlısı
Tepki
3.909
Bisiklet
Lapierre
@swunk

saat 9 olurda ama havalar el vermiyor. aşırı sıcak.:( sıcağa kalmadan ormana girmek gayem.konu başlığında selekler dediğim için selekeler bu haftalık olsun.

sonra karışıklık olmasın.haftaya simitçide buluşuruz.

saat için üzgünüm ama hava şartları.

hafta sonu görüşmek üzere.

swunk

Daimi Üye
Tepki
59
Bisiklet
Dahon
olm bir saat için bir kişi kayıpmı vereceksiniz sonuçta temmuz, ağustaos sıcaklarında değiliz. zorlaştırmayında gelelim işte:)

Ertan ABA

Forum Bağımlısı
Tepki
3.909
Bisiklet
Lapierre
@HER

evet.pazar günü erken gidersek istediğimiz yere konaklayabiliriz.

evet güzel olucak görüşmek üzere.

Ertan ABA

Forum Bağımlısı
Tepki
3.909
Bisiklet
Lapierre
@swunk

sende haklısın ama sıcakta bisiklet çekilmiyor. erken saatte gidelimki güneşten etkilenmeyelim.

2cisi ise sadece biz gitmiyoruz. malum pazar. milli park. halkta piknik yapmak için ormanlara gidiyor ve istediğimiz yerde konaklamamız imkansız olucak o zaman. ben isterdimki daha da erken gidelim

ama bu saat gayet uygun.araç trafiğide az. trafikte yol alacağız çünkü.egzoz gazlarını daha az yutarız.

görüşmek üzere.

swunk

Daimi Üye
Tepki
59
Bisiklet
Dahon
ah bu antalya lılar deli edecek beni evet sıcaklar etkiliyor sizi gerçekten:)

Ertan ABA

Forum Bağımlısı
Tepki
3.909
Bisiklet
Lapierre
@swunk

tam güneş tepedeyken bindiğimde fenalık geliyor bana.geziyi yaparken spordan çok kendimize zarar veriyoruz.sağlığıda düşünmek lazım. kış olsaydı 12 de bile çıkardık.:D

hava şartları şu an ehlikeli.:(
pazar günü görüşmek üzere.

necod

Daimi Üye
Tepki
180
ertan tarık kardeşimizidebeklesenizya gelmek istiyor hevesi kırılmasın ben de yukarda olurum erken gidip erken dönücem görüşürüz hoşcakal
necod

emre arıkan

Forum Bağımlısı
Tepki
947
ertan merhaba ben duyuruyu yapcaktım ama sen benden daha erken davranmıssın biz rotayı biraz daha uzatmayı düsünüyoduk güver ucurumundan cıkıp termesos yolundan devam edip çığlık yoluna dönüp çığlık yeniköy kırkgöz camili ekşili kızıllı duacı vede antalya yapmayı düşünüyoduk ama yinede bu etabı yapmayı planlıyoruz gelmek istyen arkadaslarla bu yola devam edebiliriz ne dersiniz biraz uzun olacak ama cok zevkli bir parkur olacak bu yoluda düşünelim herkese duyurulur

Ertan ABA

Forum Bağımlısı
Tepki
3.909
Bisiklet
Lapierre
@swunk

ok:boese157: haftaya erken çıkıcaz. bu seferlik 9 :00 oldu mu arkada kalan kendi başına gelicek.9:01 oldu mu orada yokuz.

görüşmek üzere.

Ertan ABA

Forum Bağımlısı
Tepki
3.909
Bisiklet
Lapierre
@geotech emre

emre kardeşim.parkur iyi güzelde daha önce belirledik zaten.senin ddiğin parkuru başka zaman yaparız.kısa olucak diye belirtmiştim.

ormanda zaten yeterince tepinecek alan mevcut. ;)

sen yol yapmak istiyorsan ayrı gidebilirsin.konu ve yol sabit.yol uzarsa kondüsyonsuz arkadaşların hali ne olur?:eek:

bunları da düşünmen lazım.:eek:

akşam görüşmek üzere.

Ertan ABA

Forum Bağımlısı
Tepki
3.909
Bisiklet
Lapierre
@necod

ok bu haftalık satti 9:00 da yapıcaz ama sonraki haftalarda erken çıkıcam.çünkü güneşe boşuna katlanılmaz.
geçen hafta fenalık geldi çünkü bana . o yüzden :(

pazar günü görüşmek üzere.

swunk

Daimi Üye
Tepki
59
Bisiklet
Dahon
@necod

eywallah abi
gelmek istiyorum gerçekten. olmasaydıda kırılmazdım. sadece anlamıyorum o beni üzüyor. daha okadar sıcaklar başlamadı ve 1 saatin lafı olmaz yahu. zaten en azından 2 de yatakta olsam çalışmasam sabah 7 de çıkalım derim bende. sonuçta ben bunu spor için yapmıyorum eğlence olsun diye yapıyorum. arkadaşlar biraz spor gözü ile bakıyorlar onlarda haklı. üzüldüğüm noktada madem herkesin katılımı isteniyor ki öyle bunuda forumda yazıyorlar o zaman ortak paydalarda buluşulunabilinir diye düşünüyorum. nitekim geçen hafta sıfır uyku ile katıldım tura ve saolsun arkadaşlar benim için fazla hızlı gitmediler ve çok eğlendik. işte tüm istediğim bu. teşekkürler

Ertan ABA

Forum Bağımlısı
Tepki
3.909
Bisiklet
Lapierre
başka gelen yok mu? şu an 6 kişiyiz.güzel.başka gelen yok mu? herkesi bekliyoruz.