Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antalya Gökdere Bisiklet gezimiz.

Konu, 'Yerel/Bölgesel Bisiklet Grupları' kısmında Ender Alıcıoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    04-Haziran 2006 tarihinde BSD nin Her ayın ilk pazar günü olan buluşma gününde. Ben ve eşim sabah erkenden Akdeniz Üni.Olbia Çarşısı,simitçi cafeye yüreğimiz pır pır ederek gittik. Çünkü ilk defa böyle bir etkiniğe katılıyorduk.Daha önceleri pazar günleri ikimiz,bazen kızlarımız ve arkadaşlarımızla kendimiz geziyorduk.İlk defa tanımadığımız bir grupla buluşup gezecektik.
    Biz tandemimizle Cafenin önüne gelip, gayat samimi bir şekilde karşılanınca çok sevindik .Herkesle hemen tanıştık.
    Yola çıkmadan bir korkumuzu daha söyledik .Bu gruba ayak uydurabilecek miyiz diye sorduk.Onlarda ortalama hızımızın bizim yetişebileceği hızda olacağını geride kalanın, mutlaka bekleneceğini söyleyince sevindik. Yaklaşık 13- 14 kişi idik.
    Yola çıkıldı.İlk molamızı Konyaaltında benzincide verdik.Lastikler şişirildi.gene yola devam, ikinci molamız serbest bölge arkasında bir market önünde alışveriş yapmak için verdik. Ben resimlerde pek yokum.ama çektiklerimi size göstereyim.(tabi İronman 1 den kendi kendine çekme tekniğini çok sonra öğrendim)

ve Tünektepe yolundan girip, sola Tünektepeye sapmadan iki dağ arasına padallara kuvvet gidiyoruz.Yol boyunda bir camini soğuksu dolabından hem içiyoruz hemde mataralarımızı dolduruyoruz.Hava sıcak ne yapalım.
    dağların arasında devamlı yükselmeye başladık. Asfalt bitince biraz moralim bozuldu.Tandemin ilk toprak yol macerası nede olsa.Ne yapacağını bilmiyoruz. Bide tabi dönüşteki inişi düşünüyorum.Çıkış herneysede iniş hızlı olacak gibi.
    tabi sol tarafımızda akan bir dere görünce şaşırıyorum.
    eşim ve ben poz veriyoruz.arkamızda küçük ama çok güzel bir dere
    Biraz daha yükseliyoruz.Biz bittik ama belli etmiyoruz. Ekip bizi hiç yanlız bırakmıyor. Dik yokuşlarda bazen bize arkadan destek bile oluyorlar.
    Bir an tozlu yol devam ederken daracık bir patikaya girdik.Bisiklet artık üstünde gitmeye elverişli değil . Hep o bizi taşıyacak değil ya . Sıra bizde daracık patikadan, bisikletini sırtlanan aşağı inmeye başladı. Bize buraya siz kilitleyin denilince, bende şsfak attı. Hiç tandemimi orada yanlız bırakırmıyım.Gönlüm razı gelmez. Ya allah deyip benim tandeme bir el attım ki ne kadar ağırmış yaa!
    Herkesin bisikleti giderde benimki gitmezmi.Piknik yapacağımız küçük havuzun yanına kadar bende getirdim. Millette şafak attı . :) Bu limuzin nasıl buraya kadar geldi ! diye.
    Biz burayı hayatımızda ilk defa gördük ama meğerse buraları keşfetmiş olanlar daha doğrusu magandalar varmış. Yediklerini ,içtiklerini, bira şişelerini bu güzelim tabii havuzun içine atmışlar.Ertan hocam, Gökhan Hocam, bu bize yakışmaz bisikletçi çevrecidir,doğayı sever deyip havuza girdi ve boş bira şişelerini toplayıp mıntıka temizliği yaptı.
    suya girenler girdi biz hazırlıksız geldiğimiz için sadece ayaklarımızı sokabildik.
    Emekli Ayşe hanım ve Üniversiteden Bisiklet sevenler derneği Antalya Başkanı Gökhan hocam kendilerini bir köşeye atmışlar dinleniyorlar.
    Yabancı dostıumuz Anjelika hanım,Askerden yeni gelen bisiklet yarışcımız Gökhan[​IMG]
    Bisikletler doğada dinleniyor.
    Ve nihayet geri döniş vakti.Gene sırta çıkıyoruz. Şimdi benim için yeni bir sınav 2 kişi dik bir yokuştan iniş az sonra başlayacak.
    Metin abide resim çekiyor.İnişi oda belgeliyecek ama ondaki resimleri alamadım.
    Eşim Büyük bir gururla bisikletini tutuyor.
    Buda ogün çektiğim son resmim iniş için son hazırlıklar .resmi en son atayım . İniş başladı. Herkes birden ortadan kayboldu.Bizde eşimle bayağı bi hızla inişe başladık, o da ne arka teker zıplamaktan su koydu ve bisikletin ölümü. Meğerse bisiklet lastik üstünde gitmiyormuş, bunu öğrendim.(daha önce duymuştum) Meğerse araçlar ve bisiklet lastiğin içindeki hava üstünde gidiyormuş.Kaldık mı dağ başında, herkes tam gaz gitti derken, benim sevgili arkadaşlarım teker teker geri gelmiyormu. Daha ben levyeyi yamaları yedek lastiği çıkartmadan,Gökhan,Ertan bey,Gökay ve diğerleri bizim lastiği yapıp hadi devam demezlermi. Sen gelde bu ekipten ayrıl bakalım. Bundan sonra Onlar nereye bende oraya.
    İşte son resmim
    Gökdere gezimiz yaklaşık 54 Km gibi idi çok zevkli bir gezi idi.T üm katılan arkadaşlarıma buradan teşekkür etmeyi borç sayıyorum. Daha sonra sizlere bu gezimi beğendiyseniz . Kundu Kum heykeller gezisini anlatırım. Herkese iyi pedallar dilerim. Hoşçakalın
    Bu gezimi ve fotoğraflarımı Bana foto atmayı öğreten Twist_of_Faith atfediyorum.Ona çok teşekkür ediyorum.:) :)

2. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Çok güzel olmuş. Bence boşu boşuna korkmuşsunuz. Ben bile bakarken büyük zevk aldım. Ayrıca o ufak göle atılan bira şişelerini şiddetle kınıyorum. Bizim insanımızın birde böyle kötü huyları var. (İçtin içtin şişeyi neden suya atıyon.) Diğer yönleriyle gerçekten çok güzel bir gezi. Diğer gezilerinizide merakla ve sabırsızlıkla bekliyorum.
    Sevgiler...

Ender Alıcıoğlu ve otec bunu beğendi.
  3. Önder Özdoğan

Önder Özdoğan Onursal Üye

Seviye:
    Çok guzel bır gezı olmuşş yürekten tebrık ederım...

Nıce gezılerı ve fotolara...:) ...İyi pedallarr

Ender Alıcıoğlu bunu beğendi.
  4. otec

otec Forum Bağımlısı

Seviye:
    keyifli bi gezi olmuş, tabii ki beğendik..
    Kundu Kum heykeller gezisini de bekliyoruz. sevgiler

5. Ercan Bayram

Ercan Bayram Onursal Üye

Seviye:
    ben katılamadım o geziye yaaa
    akrabaların düğünleri benim hep gezilerime denk geliyor...

neyse kundu gezisini de bekliyoruz artık...

Ender abi resimleri az daha kaliteli çekelim artık şu ayarları az oynayalım
    yada bende kamera getirecem...

6. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Gezinizi ve özellikle tandemli fotolarınızı imrenerek izledim.
    Yaşamınızdan bir kesiti bizlerle paylaştığınız için çok çok teşekkür ederiz.

Kalbiniz çarptıkça, eşinizle beraber pedal çevirmeye devam..:) :) :)

7. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Bugün Pazar olduğu için eve şimdi dönebildim .İnsanın yaşlı anne ve babası olunca tatil gününüde onlara ayıralım dedik. Ama akşamüstü bahçelievlerden limana kadar eşimle birlikte pedalladık .Şimdi eve geldim ve nete girdim.Cevap yazan gezimizi beyenen ve okuyan tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim.
    Canım Ercanım imtihanların olduğu için bu hafta seni hiç aramadım. Dediğin gibi foto makinamın piksel ayarı en kalitesizdeymiş bi dahaya kontrol etmeden çekim yapmayacağım haklısın.
    Önümüzdeki pazar BSD nin gezisini unutma katılımı çoğaltmaya bakalım, güzel bi gezi ve fotolar çıkaralım.
    İlk fırsattada Kundu gezimizi aktaracağım.Görüşmek üzere.

8. cambaz24

cambaz24 Aktif Üye

Seviye:
    izlenmeye değer bi gezi olmuş sizleri tebrik ediyorum. o şişeleri atan doğa düşmanlarınıda şiddetle kınıyorum...
    Sevgiler...

9. A.Bülent Yamaner

A.Bülent Yamaner Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Kutlarım,
    Bisiklet ve doğa sevgisi ancak bu kadar güzel anlatılabilir.
    Ailece yapılan bu gezilerin tüm bisiklet severlere örnek olmasını temenni ediyorum.
    A.Bülent Yamaner