Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

antalya gezilecek yerler lütfen tavsiye

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında anıl_07 tarafından paylaşıldı.

1. anıl_07

anıl_07 Üye

Seviye:
    meraba arkadaşlar iş temposu yüzünden sadece pazar günü kullanabildiğim bisikletimle antalyada gezilecek yerler arıyorum lütfen yardım

2. thames

thames Üye

Seviye:
    Kemerde yer alan Tahtalı Dağı teleferiğine bisikletinle çıkmanı tavsiye ederim. Dağın 700 metreye kadar olan teleferiğe kadar asfalt yol var ve bu yol trafiğe kapalı. Sadece teleferiğe gidecek olan arabaların geçtiği bir yol. Yol çok tenha ve tamamen ormanlık. Ben 1,5 saate çıkmıştım. Ama dönüşte 10 dakikada indim. 1,5 saatin cefası sadece 10 dakika sürdü.

3. anıl_07

anıl_07 Üye

Seviye:
    ooo zaten pazar günü kemere gitmeyi düşünüyodum sabah erken saatte inş oraya gideilirim araştırma yapmam gerekiyo

4. Soner Kanar

Soner Kanar Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Ben bu yazıyı yazdıgınız hafta Antalyada idim..Bisiklet kiralayıp Beldibinden Kemere gittim:))Bisiklet hak getire katır gibi gidiyor.......

5. engin özen

engin özen Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    antalyada gidip görülecek o kadar çok yer var ki.. daha önce görülen yerleri bir de bisikletle turlamayı da tavsiye ederim.. geçen sene yaz aylarında saklıkente tırmanmıştım. bir miktar performans gerektiren bir tırmanış ama çok keyifliydi. korkuteli yolu üzerinde termosos antik kenti de günübirlik gezi için ideal bir yer. antalyaya yaklaşık 25 km mesafede.. 10 km kadar sert olmayan orman içinde güzel bir de tırmanışı var. bisikleti bırakıp antik kenti gezmeyi de hararetle tavsiye ederim.. yine antalyanın hemen yanında geyik bayırı köyüne de gidilebilir.. ufak bir tırmanış ve güzel bir alabalık ziyafeti çekilebilir.. tünektepe tırmanışı da denememiş olanlar için hararetle tavsiyelerim arasında.. il özel idaresine geçtiği için tepenin eteğindeki kontrol gişesinde çıkmanın yasak olduğu söylenecektir. sert bir tırmanışı var. inişlerde sorun yaşamamak için müsade etmediklerini söyleyeceklerdir. ama üst tarafta yetkili kişiyle telefon görüşmesi yaparak çıkmıştım 1 ay kadar önce.. denemeye değer.. muazzam bir manzarası vardır.. performan sevenler için bir de kemer yolundan tünektepe yol ayrımını takip ederek üçoluk üzerinden kemere inilebilir.. 40 50 km kadar çok şahane bir toros dağları zirvesine yolculuk ve adrenalin dolu bir kemer inişi yapılabilir.. antalyadan kemer yolu üzerinden olimposa da 90 km.lik gisişi günübirlik olmasa da konaklama olimposta olacak şekilde düşünülebilir.. bence olimposa gidip de kalmamak olmaz zaten.. dağları sevenler için antalya tam bir cennet.. forumda birçok gezinin şahane fotoğraflarla ve anlatımlarla incelemesini yapın derim.. antalyanın keyfini çıkarın..

M.Rauf bunu beğendi.