Antalya Gezilecek yer tavsiyesi(Araçla)

Sinan Ş

Forum Bağımlısı
Tepki
451
Bisiklet
b'Twin
Pedaldaşlar,

Aralık ilk hafta 2 günlüğüne Antalya'da olacağım,ilk defa gideceğimden hiçbirşey bilmiyorum.
Havaalanından araç kiralayıp dağ tepe,antik,kuntik ne varsa gezip görmek istiyorum hızlıca.

Havalimanında yada merkezde illaki tur rehberi/haritası gibi birşey bulurum diyorum,ayrıca netten de yerlere baktım.
Ama tavsiyelerinizi de dinlemek isterim.

Cumartesi 08,00'de inmiş olacağım kısmetse,dönüşte 22,00 uçağıyla.

Scudo

Uğur Sabuncu

Daimi Üye
Tepki
327
İsim
Uğur Sabuncu
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Imm madem araba var inerinmez zaman kaybetmeden kemer-phaselis-çıralı-olympos yapabilirsiniz.Toplam uzaklaşacağınız mesafe antalyadan 85 km

Kemerde Ayışığı plajını görebilir fotoğraf çekebilirsiniz.
Phaselisin koyunu görmeniz güzel olur havalar bozmadan tam zamanı
Çıralı eğer öğleye doğru varabilirseniz tepeye çıkıp (yorucu bir tırmanış merdivenle) görmeniz hoş olur buradada fotoğraf çekebilir gezebilirsiniz.Buradan çıralı plajına gidip etrafı gezdikten sonra hemen sağ tarafınız bi 500 - 600 metre öteniz olympos plajı buralarıda tavaj ettikten sonra ücret ödemen antik kenti yürüyüp tekrar çıralıya geçiş yapabilirsiniz.

Bütün bunlardan sonra bi yemek yiyip havaalanının yolunu zaten anca tutarsınız.

• Beğen
Tepkiler: Sinan Ş

Sinan Ş

Forum Bağımlısı
Tepki
451
Bisiklet
b'Twin
@uğur sabuncu,teşekkürler.

yok mu başka tavsiyesi olan.

Sinan Ş

Forum Bağımlısı
Tepki
451
Bisiklet
b'Twin
internetten bakarak ve Uğur Sabuncu tavsiyeleri dikkate alarak şöyle bir rota çıkardım kendimce :)

Aracı da garenta'dan kiralayacağım bir aksilik olmaz ise,diğer şirketleri de çok araştırdım,Antalya sixt çalışanlarıyla sıkıntı yaşamış bir arkadaş,yoksa onlardan daha uygun fiyatlı bir araç alacaktım,vazgeçtim.Anadolu grubuna ait,Türk sermayeli garenta'da karar kıldım.

(link)

https://i.hizliresim.com/rmLnLV.jpg

https://i.hizliresim.com/318QB5.jpg

• Beğen
Tepkiler: YüzSürKoş