antalya-denizli 1 gün 240km

myaba07

Üye
Tepki
29
merhaba arkadaşlar ew arkadasım tolgayla birlikte antalyaya pedallama hayali kuruyorduk ve yaklasık bır ay once bunu hayata gecırmeye karar werdık. Sabah 4de dogru ewden ayrılmaya karar werdık,(link)
Cok fazla sıcaga maruz kalmamak ıcın bus ekılde erken kalkmayı uygun gorduk tabı aslında 3 gıbı cıkacaktık ama uyuya kaldık :p (link)
hava sıcaklıgı tahmınımızden daha düşük bu yuzden ne kadar pedallasakta üşememizi gecıremedık.(link)
neyseki artık guneş sewımlı yuzunu gostermeye basladı bızde de hafıften bır aclık belırdı.(link)
bu arada denızlının rakımı 350 cıwarı korkutelıne kadar sureklı cıkıs var bız duz mantıkla olaya baktıgımız ıcın antalyaya gıderken daha fazla ınıs olur dıye dusunmustuk tabı bunun cok yanlıs bırsey oldugunu gecte olsa farkına vardık :((link)
daha karnımızı bıle doyuramadan 1400lerde bulduk kendımızı neyse kı onumuzde 5km bır ınıs war super super..:)
serınhısar kasabasında yol kenarındakı corbacıda karnımızı doyurmaya karar werdık aslında boyle kucuk bır yerde baska da alternatıfımız yokmuşş:)
Bır kamyon söförüyle dıyalogumuz moralmen bızı sıfırlattı guya bız ancak yarın aksama kadar antalayaya varabılırmişiz :) sırf ona ınat gıdecegım :)
Fazla oyalanmadan corbalarımızı ıcıp yola koyuluyoruz allahtan onumuzde guzel bır duzluk war ortalamamızı bıraz yukseltelım dı mı :)
(link)
(link)
Acıpayamda bısıkletlerımızın bakımı ıcın sanayıye gıttık sanayı halkı taytlı gorduklerı bızlere fazla da ılgı gostermedı acıkcası neyse bır bısıkletcı bulduk ama yaa bız derdımızı anlatamadık ya da abımız anlamadı cay ıcıp aynı sekılde cıktık. 2 saat kadar daha pedalladıktan sonra artık sıcak etkısını ıyıden ıyıye gosterdı resmen lastıklerımız asfalta yapısıordu :( suyumuzda bıtme noktasına geldımıstı kı bır cesme bulduk fakat bırakın ıcmeyı yaklasamadık bıle ben bu kadar cok arıyı bır arada gormemıstım yaa dedık su alıp gıdecegız oralı ıbıle olmadılar buyuk bır mucadeleden sonra mataralarımızı doldurmayı basardık:) cesmenın hemen yanında sactan yapılmıs bır durak wardı bıraz soluklanmak ıcın durduk km saatımız 100km gosterıordu durakta otururken sadece onumuzde ucunu goremedıgımız yokusu dusunuyorduk sankı hıc bıtmeyecekmıs gıbı bıze bakıyordu neyse orda daha fazla kalıp kızarmıs tavuga donmeden kalkmamız gerektıgını konusmadan anladık tolgayla :)
(link)
artık gozumuzu karartma vaktı gelmıstı ve cok acıkmıstık. Uzunca bır cıkıstan sonra dınlenmeye karar werdık
(link)
bu zırveden sonra 1km kadarlık ınıs bıze yettı ama artık karnımız epeyce acıkmıstı. uzun pazarlıklar sonunda butcemıze uygun bır gozlemecıyı söğütte bulmustuk sahıbı de eskı bır pehlıvanmıs cok samımı karsıladı bızı guzel bır yemek ardından cay keyfı ee bırde sıgara zewkten kendımızden gectık walla :p
(link)
yemekten sonra 15dk bır uyku enerjımızı toplamamız ıcın yettı..
saatlerımız 17:00 dı artık ayrılık vaktı gelmıstı. tesekkurlerımızı sunup yola koyulduk karanlıga kalmadan antalyaya ulasmamız gereklı...
weeeee antalya ıl sınırındayız :)))) nasıl mutluyuz
(link)
(link)
hızımızı arttırmaya karar werıyoruz hersey olumlu sımdıye kadar kopek kovalaması dısında :) Mukemmel manzaralar eşliğinde guzel bır ortalamayla dewam edıyoruz yolumuza
(link)
(link)
artık bu kadar resım yeter daha onumuzde cok yol war...
(link)
ıyı barı bırsey kalmamıs ohhhh :)
artık buyuk bır ckıs kalmadı onumuzde zırvedeyız artık tahmınen 1600 cıvarındayız ama hava nasıl guzel ınsanın ınesı gelmıyor :)))
1saat sonra korkutelıne ulasıyoruz eeee korkutelıne gelıpte yanık dondurmasını yemezsenız dövüyorlarmış bızde hemen nur pastanesınden dondurmalarımızı alıyoruz halkın saskın bakısları arasında bır elımızde kulahımız bır elımızde dondurma basıyoruz pedallara... arada motorlu cocuklar bızı yarısa davet edıyor uzululerek gerı cevırıyoruz:))
neyse bıraz daha gecıkırsek karanlıga kalacagımızdan yuklenıyoruz pedallara
antalyaya 55km kaldı ...
korktugumuz basımıza gelıyor karanlıga kalıyoruz hemde en zewklı yerde toroslardan ınerken ormanın ıcınde kucuk farlarımız ve yola konmus mılyonlarca kucuk sınek kelebek övez bılımum hasaret ıcınde fazla hızlı gıdemıoruz bırde ne gorelım karsımızda domuz hemen yol kenarında nasıl topukluyoruz korkumuzdan bu da bızım antalyaya daha hızlı gırmemızı saglıyor. Saat 21:00 we antalyadayız (link)
(link) vee nıhayet yolculugumuz hedefledıgımız saatte bıtıyor.. elımızde bıralar falezlerde kucuk bır yorgunluk attıktan sonra abımın ewıne gıdıyoruz... Yol boyunca kullandıgımız ekıpmanların sahıbı İsmail AKMAN ve eşi Cahide Ablama bıze werdıklerı moral destegı ve ılgılerı ıcın sonsuz sewgılerımı ve saygılarımı sunuyorum onlar olmasa bız bunu basaramazdık.. Baska bır turda gorusmek uzere...
(link)
my@b@

Scudo

fatihgüven

Forum Bağımlısı
Tepki
807
Tebrikler hemşerilerim :)
Her ne kadar memlekete 1 kez gitmiş olsam da:D
Çok güzel bir gezi olmuş ama fotoğraf az :)

myaba07

Üye
Tepki
29
@fatihgüven

cok resım war elımde fakat yuklemek ve elemek ıcın epeyce ugrastım ılerleyen gunlerde bırkac tane daha yuklerım:)

çağdaş

Daimi Üye
Tepki
174
Güzel bir tur olmuş ayaklarınıza sağlık paylaşım için teşekkürler.

teampasha

Forum Demirbaşı
Tepki
227
anlatım çok sürükleyici bir solukta okudum, sizinle beraber gitmiş başarmış kadarda sevindim ancak bisikletcinin hava sahası dumansız hava sahası... sigarayı bıraktıktan sonraki performansına şaşacaksın. S İ G A R A Y I B I R A K P E D A L L A M A Y A B A K :)

• Beğen
Tepkiler: huseyin kılıc

five

Part time turcu
Tepki
3.954
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Çok güzel bir macera olmuş. Performansınıza hayran oldum. Hele domuz süperdi. :)

Teşekkürler.

Tepki
166
Çok performanslı, uzun ve zevkli bir gezi olmuş. Çok erken bir zamanda çıkıp çok geç ulaşmışsınız mesafenin uzunluğu bakımından, tebrikler. Böyle bir yolu göze almak bile başarıdır. Yöre halkına sorduğunuz 3 kmlik rampa 15 km çıkabiliyor, kamyoncuya da burdan selamlar. Bir de sigarayı bırakırsanız tam olacak.

keremkeke

Forum Bağımlısı
Tepki
422
olay budur işte :D
süper bi tur olmuş kutlarım devamını bekliyorum
aynı yolu sonbaharda tekrar giderseniz katılmak isterim

TheCarpediem07

Forum Bağımlısı
Tepki
522
Abi süper bir tur yappmışsınız tebrikler bir dde şu sıgara olmazsa daha da güzel olurdu neyse detaylı fotoları eklersenız sevınırım herkeze iyi forumlar:)

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
Çok güzel performans arkadaşlar,
Ayaklarınıza sağlık. Paylaşımınız için çok mutlu olduk.

Sevgiler...

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
Parkura göre yaptığınız günlük kilometre çok çok güzel.
Ayrıca sakınmayıp foto çektiğiniz ve bizlerle paylaştığınız için de çok çok teşekkürler.
Pedal basan dizlerinize foto çeken ellerinize sağlık. :)

myaba07

Üye
Tepki
29
@keremkeke

katılım olursa yenıden gıdebılırız bıraz yorucu bır tur ama o guzellıklerı dusundukce yerımde duramıorum. Guzel bır organızasyonla bırcok katılımcının katılmasıyla daha da genısletılebılır bu arada sımdı farkına wardım antalya-denızlı yazmısım aslında denızlı-antalya olacaktı bırde cok fazla yazım hatası yapmısım ılk yazım olmasından dolayı sanırım heyecanlandım bundan sonra daha dıkkatlı olacagım... sıgara yuzunden cok elestırı aldım ben bıraz tebessum olur dıye yazmıstım bır daha yazmayacagım we en yakın zamanda kurtulmaya calısacagım bu ıletten :)

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
Hocam köpek olayinin detaylarina girsene, merak ettim ve tecrübenizden faydalanmak istiyorum.