Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antalya dan bayan bisikletçileride Görmek istiyorum

Konu, 'Akdeniz Bölgesi' kısmında pelo-selo tarafından paylaşıldı.

1. pelo-selo

pelo-selo Üye

Seviye:
    Antalya dan merhaba. Bayanlar hep birlikte pedala devam.:)

2. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:

Aramıza hoş geldiniz. Antalya da bisiklete binen bayanlar Bu pazar Akdeniz Üniversitesinde Olbia çarşısında, simitçi kafede BSD ( Bisiklet Sevenler Derneği ) olarak sabahtan buluşup güzel bi gezi yapacağız sizleride aramızda görmek isteriz.:p
    Gezimiz herkese açıktır. Hızımızı mümkün olduğunca herkesin ayak uyduracağı bi hız da tutuyoruz. Geride kimseyi bırakmak yok. Hepimiz hep beraber yardımlaşarak geziyoruz.
    02-Temmuz 2006 pazar günü sabahtan sizleride bekliyoruz.:)

3. alicavusoglu

alicavusoglu Yeni Üye

ya ben manavgat tanım antalya içinde olsaydım sizinle olmayı isterdim ama...

4. cambaz24

cambaz24 Aktif Üye

Seviye:
    Çok yakın bir zamanda benimde antalyaya gelme ihtimalim var. ama ben erkeğim bi sorun olmaz inşallah...:D :D :D

5. Ercan Bayram

Ercan Bayram Onursal Üye

Seviye:
    antalyaya gelin bize ulaşırsınız bir şekilde
    bisikletiniz kendisini gösteriyor ise ben bulurum sizi :)

veyahut ulaşın msn yada mail ile :)

tour.de.frans bunu beğendi.
  6. pelo-selo

pelo-selo Üye

Seviye:
    Cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim.:)
    Ama kendi adıma çok üzüldüm. Demek Antalya da bizden başka bayan olarak bisiklete binen yokmuş. Ben de Antalya ' yı bisiklet cenneti sanırdım.
    Hatta Antalya da BSD nin düzenlediği gezilere de bakınca erkek olarakta çok az kişi varmış diyorum.:mad:
    Bisiklete binen kişilerde demek mecburiyetten biniyorlar. sadece ulaşım amaçlı. Bizler gibi bisiklete gönül vermiş, seven kimseler değiller herhalde.
    Ne yapalım. Biz de kendi başımıza bineriz. Bizler gibi bisiklet sevgisi olanlarla bir gün karşılaşmak üzere hepinize iyi günler dilerm.;)

7. Ercan Bayram

Ercan Bayram Onursal Üye

Seviye:
    slm pelo selo

bayanlar trafik teki otomobillerden tırsıyor ki gerçekten motorlara saygı göstermeyenlerin bisiklete saygı göstermemesi normal olan bir şehir antalya

öyle ki ben bile çoğu zaman tramvayla kafa kafaya çarpışma durumuna bile düşebiliyorum :)

8. Ender Alıcıoğlu

Seviye:

Ne deseniz haklısınız.:p

Bisiklet yolunu, yaya yolu ve araç parketme yeri sanan bir memlekette yaşıyoruz. Trafiğin bu kadar karışık, kimsenin kimseye saygısı olmadığı bir ülkede yaşıyoruz.:boese157:

Böyle olunca da sonuç ortada. Bisiklete binmek bir canbazlık işi. Bisiklete binince eve tek parça dönebilsek bari dediğimiz günler oluyor.:mad:

İnşallah bu günleri aramayız.:(

Hepimizin içinde bisiklet sevgisi olmasını dilerim.;)

İyi pedallar. Hoşçakalın

kıvanç kaynak ve Ercan Bayram bunu beğendi.
  9. kıvanç kaynak

kıvanç kaynak Forum Demirbaşı

Seviye:
    evet İlknur teyze dediğine katılıyorum benim arkadaşlarımda var hepsi ya yarışcaklar ya şov yapcaklar yada bi yerden bi yere gitmek için kullanıyorlar antalyada hiç bayan sürücü yok ama ben sizi görüyorum ve BSD deki bazı bayan sürücülerde var benim annem ve babam da katılmak istiyolar sizinki gibi bir tandem alcaklar annem bisiklete binmeyi bilmiyodiği için babam endişeleniyo:D babam olum ya kendimiz gider alırız yada tanıdıklarımız gönderir diyo ama bence hiç almasın lar çünkü antalya daki sürücüler çok dikkatsiz araç kulalanıyo geçen gezimizdeki saygısız bir şöför kaldırıma parketmiş:boese157:
    bazen ben bir yere bisikletle gitmek istiyorum ama babam izin vermiyo ben babama baba ben çok dikkatliyim bişey olmaz diyorum babam da evet olum sen dikkatlisin ama sürücüler dikkatli değil diyo
    beraber pedallamak dileğiyle
    iyi günler

10. nalany

nalany Yeni Üye

Seviye:
    Buradayim İlknur Hanım:) Ercan'ın dediği doğru; işe giderken Antalya trafiği ve canavarları yüzünden her defasında birkaç tehlike yaşayınca ben de bisiklet keyfini hafta sonu turlarına bırakanlardanım. Ama bundan sonra hafta sonları kaçmak yok. Sizinle pedallamak da çok büyük bir keyifti.

Ercan Bayram bunu beğendi.
  11. pelo-selo

pelo-selo Üye

Seviye:
    Merhaba Nalan Hanım,

Bende sizinle birlikte bisiklet turunda beraber olmaktan çok mutlu oldum, bundan sonra mazeret kabul etmiyorum lütfen beni yanlız bırakmayın, bayanlar çoğaldıkça bu turlar daha ciddiyet kazanacağına eminim. Trafikte bisiklet kullanmaya gelince çok zor ama zoru başarmamız gerekiyor. En kısa zamanda yine birlikte olmak dileğiyle iyi günler diliyorum.

12. pelo-selo

pelo-selo Üye

Seviye:
    Merhaba Kıvanç'cım,

Seni bisiklet turunda aramızda görmekten çok mutlu oldum, siz gençleri böyle spor aktivitelerinde görmek memnun edici, yanlız dersler ihmal edilmeden yoksa sizinkiler bize kızar ona göre. Ender amcan ve ben en kısa zamanda annen ve babanında bizim aramıza katılacağından çok eminiz. Babanın dediği doğru sadece senin dikkatli olman yetmiyor her zaman için tedbirli davranmalısın, bir daha ki gezimizde yine görüşmek üzere hoşçakal.

13. selahattin

selahattin Yeni Üye

hadi pedala devam:Skull-175

14. mg_61

mg_61 Yeni Üye

Seviye:
    slm ben melih antalyaya yeni geldim. üniversitede iletişim okuyorum. Turlarınıza bende katılmak isterim sevgilerle...

15. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Melih merhaba

Önce hoşgeldin diyeyim. Bak tanışmak içinde süper bir fırsat var. Çünkü bu pazar Antalyalı bisikletseverlerin , her ayın ilk pazarı buluşup gezdikleri gün. Senide sabah 8 de Üniversite simitçi kafede bekleriz. Gezi yönümüz ve aydınlatıcı bilgi de aşağıda verdiğim linkte mevcut. Tanışıp görüşmek ve beraber pedallamak üzere .
    hoşçakal.

Gezi linki: http://www.bisikletforum.com/showthread.php?p=73522

16. Fulya

Fulya Yeni Üye

Seviye:
    Birileri Antalya'dan bayan bisikletçimi demiş.:D Demiş de ben biraz geç görmüşüm.. :p İlknur ablaaa ben de buradayım:D

17. black999

black999 Misafir

evet bizde antalyalı gençler olarak bisiklet suren bayanlar (kızlar) gormek istiyoruz :)

18. sgba

sgba Üye

Seviye:
    Ender Hoca,

bu konuda hiç resmi bir atılım oluşturuldumu? Valilik, Emniyet Müdürlüğü, Beleiye v.s. ?

Taleplerimizi, dileklerimizi, sorunlarımızı ve sıkıntılarımızı aktarabildikmi?

Hani derler ya birlikten güç doğar diye.

19. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Şevki ustam merhaba

Bu gün erken kapatmışsın.yanına geldik kapalıydın.
    Ve dün ilk defa Antalya da bir bisiklet yolu bulduk. Demek biz İzmir'deyken yapılmış.
    Hani aylardır Karaoğlan parkına bisikletle girmek yasaktı ya, Dün karaoğlan parkında bisiklet yolu yapıldığı haberini alıp, hemen oraya gittik. Parkın girişinden parkın çıkışına kadar beyaz çizgi le çizilmiş ve yol boyu bisiklet resmi yerede çizilmiş bir yol bulduk.
    Sanırım belediyecilerin kafasına taş filan düştü hayret ettim. Ama tabi bisiklet yolunda ne ararsan var, araç park etmiş, yayalar yol bile vermiyor. Ama yinede çok sevindim, bu bile bisiklet açısından süper birşey. Demek ki birşeyler kıpırdanmaya başlamış, buralarda.
    Çok yakında birileri hemen sahiplenir bu olaya . Biz dedikte yapıldı falan filan . Hazırda dernekler :boese157: aportta bekliyordur parsayı toplamak için.:D
    Bize, derneğe filan gerek yok. Biz kendimizde alırız hakkımızı.

Sevgi ve selamlarımla.

20. Ontario

Ontario Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merhaba Ender abi
    Valiliğe dilekçe atsak işe yararmı acaba ???

mstfa_gny bunu beğendi.