Antalya-Çıralı; Çıralı-Kaş

Tepki
0
Bisiklet
Corratec
Merhaba Arkadaşlar,

Yeri burası mı bilmiyorum, ama bir bilgi almak istiyorum. Ben öğretmenim ve yarı yıl tatilinde (şubat ayının ilk haftası) Ankara'dan Antalya'ya otobüsle gidip daha sonra bisikletimle Çıralı'ya geçmek istiyorum. Burada birkaç gün kalıp oradan da Kaş'a geçmek niyetindeyim. Bu yolları, yine bu mevsimde otobüsle geçmiştim, ancak buralarda hiç bisiklete binmedim daha önce. Bu yollarda kış aylarında pedallayan arkadaşlardan öneriler almak isterim. Yollar nasıldır, iklim nasıl olur. Önerilere ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.

Scudo

aliaksu

Üye
Tepki
10
Merhabalar ;
Çok güzel bir tur programı yapmşsınız.Çıralı ve Kaş iyi seçim.Antalya Çıralı yolu yer yer keyiflidir.2 tane birer kilometrelik tünel geçeceksiniz.Yolun en sıkıcı yanı bu.İkinci sıkıcı yanı ise sürekli bir yol çalışmasının olması.Dikkatli olmanız gerekiyor.Hava yüksek ihtimal yağışlı olur bu konuda korunaklı olmanızı tavsiye ederim.Tekirova'ya kadar pek zorlu rampalar yok.Fakat Tekirova'dan sonra Çıralıya varmanız için 7 derecelik yaklaşık 10-15 kilometrelik rampa çıkacaksınız.Çıralının ana yola uzaklığı 7 kilometredir.7 kilometre aşağıya ineceksiniz.Tabi sonrasında 7 kilometre yukarı çıkacaksınız Kaş'a gitmeniz için.Çıralı-Kaş arasında da yaklaşık 90-100 kilometre ve ara ara rampalıdır.Özet olarak yağmur,tamir gören yollar ve tüneller harici sizi çok güzel bir yolculuk bekliyor.İyi turlar dilerim.Eğer geldiğinizde bir sıkıntı olursa sizlere yardımcı olmaya gayret ederim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
özellikle demre-kaş arası yolu ben de bisikletle gitmeyi çok istiyorum bir gün.

Tepki
0
Bisiklet
Corratec
Ali Murat teşekkür ederim ilgine. Aslında bir tur programı yapmış değilim. Ama çok sevdiğim yerleri bir de bisikletle geçmek istiyorum. Çekincem, hedeflediğim yolu yapamazsam konaklamanın sorun olması. Acaba çadır mı kursam yoksa pansiyonları mı tercih etsem, çıkaramıyorum. Nazik yardım teklifin için tekrar teşekkürler.

aliaksu

Üye
Tepki
10
Eğer ki kamp ekipmanınız uygunsa çadırla daha keyifli olur.İklim uygun olur.En sert hava o tarihlerde gece 5-9 derece arası olur.O tarihlerde pansiyon ücretleri oldukça uygun oluyor.Tercih sizin.Çadır için iklim uygun pansiyon için fiyatlar uygun.

Samet Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
516
Şubat ayının ilk haftası bende o taraflara tur yapmayı düşünüyorum.

bicycler

Aktif Üye
Tepki
47
Antalya merkezde 2 yıldan fazla kaldım, dediğiniz yolları da bisikletle değil ama motosikletle geçtim. Yollar güzel.
Yalnız iklim açısından tedbirli olun. Kış mevsiminde aralıksız 3 gün şakır şakır yağmur yağdığını da bilirim, Şubat ortasında yazdan kalma günlerin olduğunu da.
Sağlıcakla,

Osman D.

Forum Bağımlısı
Tepki
261
Bisiklet
Cube
Merhaba,
Diğer arkadaşların da söylediği gibi tedbirli olmakta yarar var :) biz gündüz otobüsten indiğimizde 17 dereceydi, akşama doğru ise 10 derecelere ve altına indi. Gündüz nispeten iyidir Antalya'da hava ama akşama doğru soğuyor. Yollara gelince yol yapım çalışmaları var, ayrıca tünellerden geçerken yoldan değil de tünelin içindeki kaldırımlardan gitmek daha güvenli. Yollar düzgün gibi görünse de bozuk yerler fazla. Hazırlıklı olun. Ayrıca planınızı iyi yapın yol inişli çıkışlı olacak, o yüzden aksilikleri göz önünde bulundurun. Lastik patlaması, bisikletin arızalanması vs. Ayrıca yolda ışıklandırma nerdeyse yok denecek kadar az, güçlü ışıklar alın yanınıza. Genelde Antalya'nın havası açık olur, Ay ışığı bile aydınlatabilir ama bisikletle giderken yeterli olmuyor :)

Turunuzda iyi eğlenceler, ANtalya'nın tadını çıkarın

Tepki
0
Bisiklet
Corratec
Herkese çok teşekkürler. Çok güzel, ayrıntılı bilgiler vermiş herkes. Benim de buna ihtiyacım vardı zaten. Ben, tek başıma da yol alacağım için, gece sürmek niyetinde değilim, mecbur kalmadıkça tabii. Bir merakım da yolda yeterli güvenlik şeridi olup olmadığı.
Bu arada, Samet Bey, haberleşirsek, beraber pedallayabiliriz. Sevgiler...

aliaksu

Üye
Tepki
10
O yolların tümünde şu anda çalışma var güvenli bir güvenlik şeridi çok az bulursunuz.Dikkatli olmanız gerekir.

Osman D.

Forum Bağımlısı
Tepki
261
Bisiklet
Cube
@Kaan Özyer

Yolda yol çalışması olduğu doğru ama abartılacak kadar da kötü değil yollar :) yolun çoğu kısmında araç trafiğine kapalı asfalt kısımda da ilerleyebiliyorsunuz.

bicycler

Aktif Üye
Tepki
47
Kemer'in ilerisine kadar bisikletle gitmişliğim var, özellikle Antalya çıkışında neredeyse güvenlik şeridi yok gibi bir şey. Mevcut yol da biraz mıcırlı gibi, çok rahatsızlık veriyordu. En son bildiğim, ilerilerde yer yer yeni yapılan kısımlar daha düzgün ve geniş.

Baran Altilar

Aktif Üye
Tepki
109
Bisiklet
Scott
Geçen hafta Antalya-Kemer yapmayı planladım ama antalya çıkışından sonra yol çalışması vardı,güvenlik şeridi neredeyse yoktu,ayrıca asfalt zemin erimiş mıcır etkisi yapıyordu,cam ve şişe kırıklarıda cabası yolun en sağında,ben devam etmeye korktum ve geri döndüm.Gözünüzü korkutmak istemem ama şu anda durum böyle maalesef,umarım şubata kadar düzelir ve keyifli bir tur yaparsınız,bence dünyanın en güzel manzaralı yollarından biridir Antalya-Kaş arası.

Tepki
0
Bisiklet
Corratec
Sağ olun, değerli bilgiler veriyorsunuz. Ben, tam da Kemer'den başlamak istiyordum tura. Bu durumda bir daha gözden geçirmem gerekecek. Dediğiniz gibi, ben de o nefis manzarayı hissetmek niyetindey(d)im...

abdsykn

Üye
Tepki
0
antalya kumluca arası toplam 4-5 yerde çalışma var bunlarda toplam 5km falan uzunluğu 2. tünelde çiftyön olmuş.Tünelde sıkıntı çekebilirsiniz ama ordada kenarda kaldırıma falan çıkarsınız,bol pedalllar.Ben finikede yaşıyorum konaklamada yardımcı olabilirim finikeye gelince bana ulaşın. 5412871844-abdsykn@hotmail.com

Tepki
0
Bisiklet
Corratec
@abdsykn
Çok sağ ol, teşekkür ederim. Gelirsem mutlaka sizi ararım.