Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antalya Bisiklet Kaçamakları, GÖKDERE | Bisiklet Turu Vlog #1 | Pedalperest Gezginler

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında cagdascaneroglu tarafından paylaşıldı.

1. cagdascaneroglu

cagdascaneroglu Kıdemli Üye

Adı:
    Çağdaş Can
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba,

Bisikleti, bisikletin getirdiği fiziksel ve mental yönü seven; insana ve doğaya saygılı bisiklet sever arkadaşlar :)

Bisiklet hayatıma girdiği günden bu zamana kadar yaklaşık 2 yıl oldu. Öyle bir virüsmüş ki bir kere bulaştığında bir daha çıkmak bilmiyormuş... Hele de gezme ve keşfetme duygusuyla birleşince olay daha da vahimleşiyor; her an kendini bisikletin selesinde şehirler arası gezerken buluyormuş insan kendini. :)

Uzun süredir forumda yazdığım tur yazılarıma kısa bir mola vermiştim, bu süre içerisinde kendi bloğumuzu ve sosyal medya hesaplarımızı kurmaya çalıştık. Ama ne yalan söyleyeyim ben forumun tadını ayrı bulanlardanım.

Her hafta sonu nereye kaçsak düşünceleri perşembe gününden başlıyor, cuma günü şiddetleniyor; cumartesi günü sabahın köründe yataktan kalkmaya zorunlu bırakıyor :)

Düşünürsek; çok mutlu olduğumuz anlar, kendimizi en özgür hissettiğimiz zamanlardan oluşmuyor mu? Yeni yerleri keşfetmek, bilmediğimiz patikalarda manzaraya karşı yürümek, kaldığımız denize nazır bir yerde sabah uyanıp gün doğumunu izlemek, bisikletle uzun ve zahmetli yokuşlardan sonra inişlerde kanatlanıp uçmak...

Bugün sizleri ilk Vlog deneyimimle karşılamak istedim. :) Antalya merkezden kısa ve hızlı bir şekilde doğayla buluşmanızı sağlayacak bir parkur Gökdere.

Bu turda sadece video çekimi yaptık ama Gökdere'yi ziyaret ettiğimiz başka turlardan fotoğrafları da altta sizlerle paylaşıyorum. :)

BİZİ;

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP ETMEK İSTERSENİZ VE YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI DÜŞÜNÜRSENİZ EĞER LİNKLER AŞAĞIDA: :) (Bu da azcık reklam olsun kızmazsınız sanıyorum.:))

YOUTUBE KANALIMIZ: Pedalperest Gezginler I Bisiklet & Seyahat Bloğu

FACEBOOK: Pedalperest Gezginler | Facebook

INSTAGRAM: Bike Tour & Travel Blog ⛺ (@pedalperestgezginler) • Instagram photos and videos

SJCM0042.jpg

Konyaaltı'ndan 5 Km sonra Tünektepe yol ayrımından içeri doğru dönüyoruz ve doğa ile buluşmamız burada başlıyor. Uzun süre şehirde pedalladıktan sonra bu yollar ilaç gibi geliyor. :)

SJCM0031.jpg

Dağların hızla yükselişi oluşturduğu güzel atmosfer ve çimenlerde otlayan ineklerle bir özçekim alıp hemen yola devam ediyoruz. :)

SJCM0061.jpg

Gökdere'nin su dolu havuzuna geldik. Yaz aylarında gittiğimizde bu suyu ve boş manzarayı bulamıyorsunuz. Kesinlikle kışın ya da sonbaharda ziyaret etmek gerekli.

Hepinize keyifli ve sağlıklı pedallamalar diliyoruz,

Nice sağlıklı ve bol pedallı günlere... :)

FORUMDA Kİ GEÇMİŞ YAZILAR:

İZMİR-BODRUM BİSİKLET TURU:
    İzmir'den Bodrum'a 580 Km Sevgi(!) ile Pedallıyoruz. [15 Nisan-24 Nisan]

ANTALYA-OLİMPOS BİSİKLET TURU:
    Antalya'dan Olimpos'a Sevgi(!) ile Pedallıyoruz...

ANTALYA-DOYRAN GÖLETİ BİSİKLET TURU:
    Antalya'dan Doyran'a Sevgi(!) ile Pedalladık...

0'DAN 1700 METREYE 7 GÜN 700KM BİSİKLET TURU: (MERSİN-ANAMUR-KARAMAN)
    0'dan 1700 Metreye 7 gün 700 Km (Mersin-Boğsak-Aydıncık-Anamur-Abanoz Yaylası-Ermenek-Mut-Silifke)

.

BurakY., apeironur, Vihra ve 10 kişi daha bunu beğendi.
  2. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    İkinizide tebrik ederim. Öncelikle mutluluğunuz daim olsun. Sağlıklı sıhhatli bol pedallı günler dilerim. İmrenmemek elde değil. İzlerken keyif aldım, paylaşım için teşekkürler.

cagdascaneroglu bunu beğendi.
  3. Yigit Kotuz

Yigit Kotuz Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Tebrik ederim çok güzel olmuş ancak video edit üzerinde biraz daha çalışman lazım abi :)

Son düzenleme: 12 Ağustos 2016
  4. cagdascaneroglu

Adı:
    Çağdaş Can
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Teşekkür ederiz, aynı güzel dilekler bizlerden de size gelsin. Bol güzel ve sağlıklı pedallar diliyoruz.:)

Yiğit, teşekkür ederim dostum yorumun ve güzel önerin için. :) Edit'te ne gibi eksiklikler gördüğünü paylaşırsan benim için de yol gösterici olur. Bir izleyen olarak daha yeni başlayan birisi için çok yapıcı öneriler sunmuş olursun. Benim de düşündüğüm bazı eksiklikler var. (Konu bağlamları çok hızlı geçiyor, konuşmaların aralarında gereksik kelimeleri kaldırdığım için cümle geçişlerindeki aksaklık bazı yerlerde ön plana çıkmış ve daha kurgulu olabilir bu eksiklikler benim kendimde gördüğüm:) ) Paylaş ki geliştireyim. Bu arada engellenen o videoyu gösterdiğin için de teşekkürler. Müzik telif hakkı yüzünden kaldırılmış. @Yigit Kotuz

Son düzenleme: 12 Ağustos 2016
  5. Çağrı Öztürk

Çağrı Öztürk Üye

Adı:
    Çağrı Öztürk
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Seyrederken yüzümde salak bir gülümseme oluştu.Neyse hocam böyle turlarınızda size eşlik edebiliyor muyuz

6. cagdascaneroglu

Adı:
    Çağdaş Can
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Dostum tabi ki tur yapabiliriz. Şu sıcaklar biraz geçsin, kışın bol eğimli "saklıkent,feslikan yaylası" turları çok keyifli oluyor :)

Çağrı Öztürk bunu beğendi.
  7. thrpunisher61

thrpunisher61 Yeni Üye

Seviye:
    bro senın bısıklet hangısı guzel gorunuyor

8. VolkanBaran

VolkanBaran Yeni Üye

Adı:
    Volkan Baran
    Bisiklet:
    Kron
    Sizi burada görmeden önce İnstagram'dan takip ediyordum. İmrenmiyorum desem yalan olur :) Tebrikler ikinize de :)