Antalya (Altınyaka Yaylası-1.050 mt)

Oğuz Taş

Daimi Üye
Tepki
217
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Konuyu hortlatacağım ama gerçekten helal olsun abim ne diyeyim. Bende Antalya'da yaşıyorum, 1-2 hafta önce başka biryerlerde sürdükten sonra Altınyaka yoluna geldik, tabi öncesinde yemek falan yedik tam olarak ısınmadan yokuşa abandık, yokuş bizi ters tepti :) Ne tırmanıştır orası öyle :D Belli bir kısmından geri döndük.

Ama ondan sonra düz yollar yokuş aşağı gibi geliyor :)

• Beğen
Tepkiler: vedat karakaya
Scudo

Tolga Yücel

Forum Demirbaşı
Tepki
328
Bisiklet
Salcano
Helal olsun diyorum :) o yolları tek başınıza gitmeniz bile büyük cesaret.. ama gördüğüm kadarıyla hep yokuş çıkmışsınız bir iniş göremedim :D yoldaki kazı çalıması görüntüleri çok bozmuş gerçekten katliam gibi.. paylaşım için teşekkürler iyi forumlar

emin demirpolat

Aktif Üye
Tepki
270
Zorlu bir gezi, tek başınıza çıkmış olmanız da ayrıca zor ama bir o kadar da güzel bence. Manzaralar çok güzel, gittiğiniz yerin pek yayla havasını görmedim. 5-6 yıl önce beydağlarında 2-3 günlük turumuz olmuştu bu yayla o kısımlarda mı, gül otelei de hatırlıyorum ordan.

RECEP İŞLEK

Forum Bağımlısı
Tepki
996
Merhaba.:)
Çok güzel bir tur olmuş.Ayaklarınıza sağlık.
Paylaşımınız için teşekkürler.:in:

Frédéric Lapointe

Forum Demirbaşı
Tepki
1.356
çok guzel bir tur;ayaklariniza saglik;
Antalya civarinda çok guzel yerler var.
Profil altimetrique aktirayim
Gerçekten zor gozukuyor

Bülent Onutkan

Forum Bağımlısı
Tepki
943
Ayaklarınıza saglık mukemmel bır gezı olmus,sızı kutluyorum....

engin özen

Aktif Üye
Tepki
127
Bisiklet
Cannondale
Geçen ay Antalya'da tatildeyken ben de bu turu tek başıma gerçekleştirdim. İlk önce Tünektepe(ilk fotoğraflarda döner gazino diye belirtilen tepe) tırmanışı yaptım. Kesmeyince iniş sonrası, vadi boyunca giderek ilk önce Hisarçandır daha sonra da Üçoluk köyüne kadar tırmanış yaptım. Bilgi olması anlamında değineyim. Üçoluk'tan Kemer'e iniş var. Hatırladığım kadarıyla 20 km kadar güzel bir inişmiş.. Geç olmasa Kemer'e inip oradan Antalya'ya 30 km pedallayacaktım. Ama çıktığım yerden inmek durumda kaldım. Birkaç gün sonra da Saklıkent tırmanışı yapmıştım. Terlemeyi sevenler için Altınyaka ve Saklıkent rampalarını tavsiye ederim. Özellikle Antalya'da olan arkadaşlar için kaçırılmayacak manzarası, havası, doğası, teri bol iki güzergahtır.

Konu güncel olmasa da bu güzel fotoğraflar için arkadaşıma teşekkür ederim. Benim için nostalji oldu. Antalya'da yaşayan arkadaşlara da hararetle tavsiye ederim..

recep24ank

Forum Bağımlısı
Tepki
4.634
İsim
Recep Eşref ÇINAR
Bisiklet
Carraro
gerçekten çok güzel bir tur olmuş tam bisiklet yolu bol oksijen. ayaklarına sağlık

İslam Gölge

Forum Bağımlısı
Tepki
790
İsim
İslam GÖLGE
Bisiklet
Cube
Harika bir gezi.Ben daha önce nasıl da göremedim bu turu.

adilekci

Üye
Tepki
124
İsim
Abdurrahman Dilekçi
Bu yoldan çok geçtik ya Melahat Bacının yeri Ağaç ev. Çok süper gözlemeleri var.. :)

• Beğen

Cüneyt HOCAOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Bisiklet
Trek
Vedat Bey gerçekten o kadar rampayı çıkmak gerçekten zor olmuştur. Ayaklarınıza sağlık. Çok güzel kareler yakalamışsınız, onlar için ayrıca teşekkür ederim. Tüm paylaşımınız için sağ olun. O kadar rampadan sora iniş ayrıbir güzel olmuştur. İyi günler dilerim.

• Beğen

Ahmet Özcan

Aktif Üye
Tepki
60
Bisiklet
Mosso
Vedat bey çok güzel bir tur olmuş.Ayaklarınıza sağlık.Bende Mersinde benzer doğal güzelliklere doğru pedal çevirmeye gayret ediyorum.İnsanı bambaşka bir aleme doğru götürüyor bu turlar.

• Beğen

vedat karakaya

Daimi Üye
Tepki
766
@Ahmet Özcan

teşekkür ederim...mersin doğumluyum , lise dönemi dahil mersin de yaşadım ancak o zamanlar dağlara gidecek kadar iyi bisikletim yoktu...davetinizi not ettim , inşallah oralarda pedal çevirme imkanım olur ( doktorun yeri , gözne , aslanköy , adana-taşdurmaz gibi)

@Cüneyt HOCAOĞLU

Cüneyt Bey,
Yorumunuz için teşekkür ederim...yol geniş bir alanda dönerek yükseldiği için çıkış umduğum kadar zor olmadı...aynı yoldan inmediğim için o güzelliği yaşayamadım...dağın arkasında çıktığım yola paralel bir iniş yolu var ama son derece bozuk bir zemindi...inanın iniş çıkşdan zor oldu :)