Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antalya-Alanya bölgesinde kiralık yol bisikleti

Konu, 'Akdeniz Bölgesi' kısmında Bahadır Gürel tarafından paylaşıldı.

1. Bahadır Gürel

Bahadır Gürel Onursal Üye

Adı:
    Bahadır Gürel
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar, Alanya-Antalya bölgesinde yol bisikleti kiralayan yer var mı? Tek bildiğim yer olan Cartier Tour'la görüştüm ve sadece ondan fiyat alabildim. Bildiğiniz başka yol bisikleti kiralayan yer var mı?

Mayıs sonu itibariyle Antalya'da bir otelde bir hafta kalacağız. Bisikletsiz yapamayacağım için bir haftalığına 48 cm kadro yol bisikleti kiralayacağım yer arıyorum. Cartier'in bana uygun önerdiği tek yol bisikleti karbon kadro ve günlük kirası 40 TL. Günlük antrenmanım bir saati geçmeyeceği için daha uygun bulabilir miyim?

erenbayrak52 bunu beğendi.
  2. celilcetiner

celilcetiner Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    @Bahadır Gürel Damlataş bölgesinde martin var . Onunla bir görüşün.

3. Ömer Murat

Ömer Murat Onursal Üye

Seviye:
    @Bahadır Gürel

Merhaba,

Alanya'da Cartier tour dışında onlarca bisiklet kiralanan yer var, genelde turistlere şehiriçi gezi amaçlı şehir/tur ve mtb bisiklet kiralıyorlar, yol bisikleti dikkatimi çekmedi hiç, ancak şu an şehirdışındayım ve pazartesi sabah Alanya'da olacağım. Salı veya en geç çarşamba sizin için bir araştırma yapıp mutlaka bilgi veririm, selamlar.

bforummurat ve Bahadır Gürel bunu beğendi.
  4. x-rayted

x-rayted Bisikletkolik

Adı:
    Cenk K.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Alanyada Martin Türkayda bir tane 56 mı ne kadro CAAD 8 vardı . Bir tane de 48 veya 50 Geotech bir yol bisikleti vardı kiralık. Ben gittim bisikletlerin genel görünümünü pek beğenmedim. Başka yerden şehir bisikleti kiraladım. Eylülde ise bu sefer kendi bisikletimi götürdüm zor oldu ama götürdüm :)
    Burada göründükleri kadar iyi durmuyor bisikletler. Fiyaat da günlük 30 TL. Kask için falan da ekstra para istiyor.
    Bikes

Bahadır Gürel bunu beğendi.
  5. Bahadır Gürel

Adı:
    Bahadır Gürel
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Sağol arayıp öğreneyim yol bisikleti var mı en önemlisi 48 cm var mı.

Eyvallah genelde talep olmadığı için yol bisikleti kiralamak zor. Benim de üstünkörü baktığım yerlerde bulamadım. Tatile giden adam bisikletle keyif gezisi yapar diye düşünüyorlar :)

Görünüm önemli değil, benim bisiklet de Geotech yeter ki 48 cm bulabileyim. Karbon olması da gerekmiyor. Ancak bisiklet büyük olduğunda rahat edemiyorum, önceki bisikletim 50 kadroydu satmak zorunda kalmıştım.

Ömer Murat bunu beğendi.
  6. x-rayted

x-rayted Bisikletkolik

Adı:
    Cenk K.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Vallahi tam emin olamadım şimdi. CAAD bana büyüktü geotech bana uyar diye bakmıştım ama 48 değildi galiba 50 idi.
    Martin Türkçe biliyor.
    Mail atarsan cevap verir.
    Benim o zaman yani Temmuzda SPD pedalım yoktu. Geotechin pedalına dikkat etmemiştim. Düz pedal mı SPD mi bilmiyorum.
    Başka da yol bisikleti kiralayan ne gördüm ne duydum.

7. Bahadır Gürel

Adı:
    Bahadır Gürel
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Kendi pedalımı yanımda götüreceğim bu sorun olmaz.

8. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bir çalışmada halkımızın ihtiyaçlar hiyerarşisi sıralamasında mesela kitabın 333. sırada olduğunu öğrenmiştim. Antalyaya giden birinin ihtiyaç sıralamasında ne olur ne aklına gelir. mesela mayo, şort, plaj havlusu, terlik, güneş kremi vs vs. Ortalama insanımızın aklına bisiklet gelirmi. Gelmez tabikide. Ama @Bahadır Gürel in gelmiş. Boş adam değil bu bahadır. şarkıdaki gibi okumuş çocuk borumu.
    Not: Çocuk dediysem farzımuhal şimdi gelir ağzımı burnumu kırar aman ha deyim bahadır...

erdsde ve celilcetiner bunu beğendi.
  9. x-rayted

x-rayted Bisikletkolik

Adı:
    Cenk K.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yani naçizane bir öneri olarak - kaç gün kalacaksın bilmiyorum - kendi bisikletini kargolamak nasıl olur diye düşünüyorum.
    Şimdi kiralık yol bisikleti bulmak zor, bulduğunu 1 hafta kiralasan 30 Tlden 200 TL eder. Acaba kargo ile kendi bisikletimizi yollasak orada teslim alsak sonra tatil bitince geri yollasak daha mı ucuza gelir.
    Ben geçen sene temmuzda arabayla gittim bisikleti götürmedim sıkıntı çektim, eylülde arabanın içinde bisikleti götürdüm . Bu sefer 4 kişi+ bagajlar + bisiklet yolculuk sıkıntılı oldu.

Ben bu sene de eylülde gideceğim. 10 gün kalacağım bu sefer uçakla gideceğim. Uçağa bineceğim gün kargoya versem sonra da oradan alsam diye düşünmüyor değilim.
    İkinci alternatif neyse parası vereyim uçağa yanımda götüreyim mi diyorum.
    Üçüncü alternatif bu sene daha iyi bir bisiklet alıp yeniyi istanbulda kullanıp eldekini alanyaya götürüp orada mı bırakayım . Her sene kullanırım
    - ihtimalleri üzerinde düşünüyorum. Hakkaten alanya bisiklet için efsane bir yer.

celilcetiner ve Bahadır Gürel bunu beğendi.
  10. celilcetiner

celilcetiner Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    x-rayted bunu beğendi.
  11. Bahadır Gürel

Adı:
    Bahadır Gürel
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    @x-rayted otobüs seçeneğine baştan baktım ancak saatleri denk getiremedim. Uçağın Antalya'ya iniş saatiyle otobüslerin varış saatleri çakışıyor. Üstelik sadece bisiklet taşırlar mı diye sormadım bile. Ben teslim almadan da otobüsten indirilmesi bana uygun gelmiyor. Bir diğer sorun da bende bisiklet çantası yok, korumasız gidecek olması.

x-rayted bunu beğendi.
  12. x-rayted

x-rayted Bisikletkolik

Adı:
    Cenk K.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    otobüsle değil normal sürat, yurtiçi falan kargo ile ..
    pedalları seleyi çıkarıp yanımızda götürürüz, bir bisikletçiden kutu bulunup , gidonu çevirip içine sığdırırız. Zinciri vs sabitlersek, içini de bir şeylerle doldurursak sağlam olur kargo şirketi kaça taşır acaba ?

Bahadır Gürel bunu beğendi.
  13. Ömer Murat

Ömer Murat Onursal Üye

Seviye:
    @Bahadır Gürel Merhaba, bu sabahki turda 7-8 bisikletçiye uğradım ama maalesef yol bisikleti kiralamıyorlar, paso şehir ve mtb modelleri hakim. Şehrin içinde bir tek yerde gördüm sadece ama o da markasını bile bilmediğim inanılmaz bakımsız bir bisikletti, performans için sıkıntılı olabilir. Bisiklet kiralayanların çoğu da Martin'le, Cartier'i söylediler, Cartier'le ilgili kafanıza takılan bir şey olursa evime çok yakın gidip bakabilirim bilginiz olsun, selamlar.

N.ÖZKAN, Bahadır Gürel ve x-rayted bunu beğendi.
  14. Bahadır Gürel

Adı:
    Bahadır Gürel
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Sağol @ÖmerMurat, geçen ay Kemal Bey'le telefonda görüşmüştüm. Aslında Kemal Bey'in bisiklet camiasına katkısı nedeniyle ilk tercihim Cartier olacak. Benim boyum kısa olduğundan takımdaki kızlardan birisinin 48 cm kadrolu yol bisikletini kiralayabileceğini söylemişti. Boy sorun olunca bana göre bisiklet bulmak gerçekten zor, sadece yol bisikleti kiralaması yetmiyor bir de bana göre olanını pek mümkün değil.

Ömer Murat bunu beğendi.
  15. bforummurat

bforummurat Kıdemli Üye

Adı:
    Arif
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    cartier tourda çeşitli kadrolarda kiralık bisikletler var diye biliyom, ben bi arkadaşla bi kaç kez mtb kiraladım

16. Volks

Volks Kıdemli Üye

Adı:
    Volkan
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
  17. Cartier Tour Kemal

Cartier Tour Kemal Cartier Tour " Cycling Alanya "

Adı:
    M.Kemal Canfedai
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Alanya'da hem Karbon hem de Aliminyum Yol ve Dağ Bisikleti kiralamak için bizi tercih veya tahvise eden arkadaşlara çok teşekkür ederim. Martin arkadaşımız da yıllardır bu sektörde. Benden yada ondan her zaman yardım ve destek alabilir siniz. Bahadır bey tatilini Belek'te geçirdiği için biz Alanya'dan kendisine yardımcı olamadık. Yaklaşık 130 km mesafe vardı aramızda. Belekte yol bisikleti olan bir arkadaşı tavsiye ettim ancak akibeti ne oldu soramadım yoğunluktan. IMG_1218.JPG 20150715_181543.jpg 20150715_181052.jpg DSC_0098.JPG

18. brdtl

brdtl Üye

Adı:
    Bora Dutal
    Seviye:
    @Cartier Tour Kemal Kemal bey 23-31 temmuz arası Antalya merkezde olacağım. Birkaç günlük yol bisikleti kiralayabileceğim bir yer var mıdır yönlendirebileceğiniz?

19. bsklt07

bsklt07 Kıdemli Üye

Adı:
    tuğrul
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @brdtl proshop bisiklet var

brdtl bunu beğendi.
  20. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
    @brdtl Antalya merkezde Işıklar'da SDS bisiklet var. Her tür bisiklet var mı bilmiyorum ama bisiklet kiralama yapıyorlar. Tlf numarasına netten bakabilirsiniz.

brdtl bunu beğendi.