Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antalya-7 Ocak 2007-Can Dede ile Kundu - Aksu Köfte , piyaz gezimiz.

Konu, 'Yerel/Bölgesel Bisiklet Grupları' kısmında Ender Alıcıoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    1.Bölüm. Gezimize başlama

Her ayın ilk pazarı düzenlediğimiz, geleneksel Bisiklet ile gezmeyi seven olan bizler, Can Dede nin de burada olmasını fırsat bilip güzel bir gezi düzenledik. Sabahtan Can Dede telefon edip buluşacağımız yere gelmek üzere olduğunu söyleyince büyük bir hızla evden çıkıp, buluşma yerimize gittik. Can’ın bisikleti olmamasından dolayı benim depoda duran emanet yedek bisikleti ona vereceğim, ben ve eşim tandemimize, kızım da, Ercan’ın getirdiği, yedek bisikletine binip güzel bir gezi yapacağız.

Üniversite simitçi kafeye vardığımızda güzel bir kalabalık ile karşılaştık. Havada soğuk bir poyraz rüzgarı olmasına karşı, çok güzel güneşlik olmasını fırsat bilen bisikletçi arkadaşlar gelmiş.

Rotamız. , şehir içinden geçip, ilk küçük molayı heykelde,2.molayı da Düden şelalesinde verip, Lara kıyı bandın dan, Kundu oteller bölgesinden, Alanya yolundaki Aksu beldesine çıkmak ve buranın meşhur köfte ve piyazını yiyip Antalya ‘ ya geri dönmek.
    Üniversiteden çıkıp,ilk küçük molayı Atatürk heykelinde veriyoruz. Yanlış saymadıysak 20 kişi kadarız.

Hava o kadar soğuk ki kar maskeli kişi benim gene de üşüyorum. Ama güneşte durunca ısınmalar başladı..
    Can, ‘’bu ne soğuk’’, Bizim Ürgüp’te sular donar ama bu kadar soğuk olmaz kardeşim diyor.

Sevgili arkadaşım Can Dede. Seni çok seviyoruz.

Heykelden yola çıkıyoruz. Şehir içinde büyük hızla ilerliyoruz. Hızlı gitmek biraz ısınmamızı sağlıyor. Ve de Lara Meşhur Düden şelalesindeyiz. Bir küçük mola daha..
    Eşim , kızım ve ben.

Can ortalığı yakıyor. O ne ihtişamlı duruş öyle. Gözlerinden neşe ve mutluluk saçıyor.
    Ne kadar şanslısınız, Nuri’cim ve İsmail’cim, böyle içten bir arkadaşınız var.

Konu Can Dede olduğu için tabiî ki en çok onu çekeceğiz.
    Lara kıyı bantındayız, Denizle aynı seviyedeyiz. Az sonra bir çay molası vereceğiz.
    Kızım ve Ercan

Can gezimize neşe kattı. Daha gezimizin başlarındayız. Meşhur kumdan heykellerin yanından bile geçtik. Ama yağmur ve rüzgar heykelleri bozmuş ama kalıntıları bile Can’ ın çok hoşuna gitti. Halen, hayal, meyal sağlam kalan heykeller var. 2. Bölümde fotoları var.

Devamı daha çok var. İlk fırsatta devam

Hepinize neşeli, mutlu, bol pedallı günler dilerim.
    Sanıyorum bu yazı ve fotoğraflarım da, benim 2007 senesinin ilk fotoğraf ve yazısı. İnşallah , Allah daha bize yazı ve fotoğraf çekmeye fırsatlar verir.
    Hoşçakalın.

2. Yetkin Şahin

Yetkin Şahin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    harika bi gezi oldu ve ben yine çalışmak zorunda olduğum için katılamadım. orda olmayı çok isterdim ...harika olmuş ...teşekkürler ender abi resimler için .herkese sevgiler...:)

3. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    elinize saglık çok güzel gezi olmuş resimlerin devamıı bakliyoruz.

4. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    bu kadar güzel katılım gerçekten takdire şayan...Tebrik ediyorum ve
    2.bölümü sabırsızlıkla bekliyorum...

5. Ertan ABA

Ertan ABA Onursal Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    güzel resimşer eline ve ayağına sağlık.candedeyle güzel ,bol ekşınlı bir gün geçirdik.adamı yorduk öyle gönderdik.:D

ama güzel ,zevkli bir gündü.tabii her zaman ki gibi rüzgar da olmasaydı daha iyi olucaktı.rüzgar biraz beni hırpaladı.özellikle sabah ayazı.saat 7:00 de çıkınca :D

inşallah haftaya da böyle bir katılımlı gezi yaparız.candedeye iyi yolculuklar.tekrar bekleriz.:in:

6. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Gerçekten çok güzel bir gezi olmuş. Ayaklarınıza sağlık. Can Dede'ye selamlar buradan. Ender Abi paylaşımın için çok çok teşekkür ederiz.

Sevgiler...

7. H.Can DEMİREL

H.Can DEMİREL Bisikletkolik

Seviye:
    Ender abi merhaba
    Soğuğa rağmen çok güzel bir gezi yapmışsınız.Can gerçekten çok ihtişamlı çıkmış.Bende bu aralar hem rahatsızlığım hemde aşırı soğuktan dolayı bisiklete biraz ara verdim.İyileşir iyileşmez pedala tabiki devam.Paylaşımın ve güzel resimlerin için teşekkür ederim abicim.Geziye katılan tüm dostlara selamlar...

8. Lütfü Çolak

Lütfü Çolak Bisikletkolik

Seviye:
    meteorolojik açıdan güzel geçen bu güzel kış günlerini iyi değerlendirmek gerekiyor.
    zira yazın sıcaklardan dolayı yabisiklete binme imkanı bulamıyacağız, yada gece gezileri düzenlemek zorunda kalacağız.

güzel bir gün geçirmişsiniz ender abi.
    tüm katılımcılara, ayrıca gezi fotoğraflarını bizimle paylaştığınız için size teşekkürler.
    2.bölümü merakla bekliyeceğiz.

9. Ertan ABA

Ertan ABA Onursal Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    geçmiş olsun.nasıl bir rahatsızlık? acil şifalar dilerim.inşallah en kısa zamanda pedallamanız dileğimle.

10. Ozge Deniz

Ozge Deniz Bisikletkolik

Seviye:
    kalabalık bi gezi.çok güzel olmuş.fotograflarda süper.paylaşım için teşekkürler.hepinize sevgiler...

11. Önder Özdoğan

Önder Özdoğan Onursal Üye

Seviye:
    Ender abi,
    gurubu toparlamışın hemen:),çok organize bir gezi olmuş tüm arkadaşları tebrik ederim,resimlerde çabası elinize ve yüreğinize sağlık sevgi ve saygılarımla..

Antalya ya selamlar..;)

12. sports-man

sports-man Onursal Üye

Seviye:
    Selam Grup,

Sewgili Ender abi güzel havaları değerlendirip,ne güzel paylaşımlarda bulunmuşsunuz tebrikler;)

fotoğraflar da harika pedalınıza ve yüreğinize sağlık....sewgiler

" Bol Sporlu ve Pedallı Günler "

13. Kemal Tecimen

Kemal Tecimen Kıdemli Üye

Seviye:
    ender bey merhaba bu sene kışın ortasında geziler bol bunun yazı nasıl olucak limbilir kimseleri tutamıyacağız herhalde geziniz güzel katılımda ona keza pazarın zevkini çıkarmışınız hepinizin ayaklarınıza sağlık devamını bekliyoruz hepinize selam sağlıklı geziler dilerim candede kardeşim uzun yollardan sonra ısınma turları yapıyorsunuz herhalde hoşçakalın

kemal tecimen

14. H.Can DEMİREL

H.Can DEMİREL Bisikletkolik

Seviye:
    Teşekkür ederim Ertan ağır bir girip geçirdim toparlamak üzereyim.İlgin için teşekkür ederim...

15. mehmet_svm

mehmet_svm Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Güzel bir gezi olmuş paylaşım için teşekkür ederim...

16. tour.de.frans

tour.de.frans Kıdemli Üye

Seviye:
    süper bir gezi olmuş yakında bende gelioyum gurp az kaldı mtb alınca guruptayım bende evettttttttttt abiler gerçekten süper bir gezi

17. Ediz Tevfik Özgan

Ediz Tevfik Özgan Bisikletkolik

Seviye:
    gezinize güzel fotolarınızlada olsun bizleride misafir ettiğiniz için teşekkürler

18. Ercan Bayram

Ercan Bayram Onursal Üye

Seviye:
    çook güzel bir gezi oldu katılım baya iyiydi...

uzun zamandır bu kadar kalabalık geziye katılamamıştım...

2. bölümü sabırsızlıkla bekleyin çok güzel kareler var ;)

tabi Ender abi resimleri bitirsin daha sırada Ertan ın çektiği fotolar da var ;)

Can Dede katılarak bizleri çok mutlu etti her ne kadar Sevdası kadar olmasa da Emanet Salcano ile idare etti :cool:

Ve kapadokyada bu kadar soğuk yok dediğini hala hatırlıyorum :)
    Antalya işte yorum yok :) yazı yaz değil kışı kış değil :)

19. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Vay Ender Abicim seni yeniden aktif olarak turlarda görmek ne büyük mutluluk. Bu arada kızını da görmüş olduk. Biz Antalya'ya gelene kadar bütün ailenizi tanımış olucaz buradan. Bu sayede geldiğimizde yabancılık çekmemiş oluruz.

Maşallah Can Dede'nin de bu sene gezmediği yer kalmadı. Demek Antalya'yı da ziyaret etti. 2007'ye bomba gibi giriş yapmışsınız. Allah artırsın diyorum.

Her ne kadar soğuk da olsa güneşiyle bize bunu belli etmeyip içimizi ısıtan Antalya'mızın güzel fotolarını ve tur yazılarınızı paylaştığın için çok teşekkürler... Eşine ve kızına çok çok selamlar.

tour.de.frans bunu beğendi.
  20. Yetkin Şahin

Yetkin Şahin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    can dede selamını aldım ertan dan...senle tanışmayı çok isterdim...inşalllah başka zaman karşılaşırız kendine iyi bak bi daha bekleriz antalya ya ...hoşçakal:)