Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antalya 3 Aralık 2006 Karain Mağarası gezimiz.

Konu, 'Yerel/Bölgesel Bisiklet Grupları' kısmında Ender Alıcıoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Antalya - 3 Aralık 2006 Karain mağarasına gezimiz.

1. Bölüm.

Forumda yayınladığımız Karain mağarası gezimizi, güzel bir kalabalık ile yaptık. 16 bisikletli idik. Yeni arkadaşların katılımına da çok sevindik.
    Hastalık ve işlerinin olması dolayısı ile , bazılarının da evlerinde oluşan teknik arızalardan dolayı katılamayışlarına da üzüldük.
    Eşim de çok istemesine karşılık bu gezimize katılamadı. Görevli olarak , bu gün işinin başındaydı. Eşim gelmeyince de ben Ertan’dan aldığım bisiklet ile bu geziye katıldım.

Gezimiz her zamanki gibi, Akdeniz üniversitesi simitçi kafede buluşmamız ile başladı. Gerisini resimler arasında anlatarak gideyim.
    Üniversite bahçesinden çıkarken.

Yeniköyü geçiyoruz.

Karain sapağı arkamdaki kaktüsün Antalyadaki adı Kaynana dili.

Bu resimlerdeki de yenen meyvası

Nihayet Karain mağarasına geldik. Önden giden hızlı bisikletçiler herhalde biz gelene kadar çamaşır yıkamışlar.
    Yeni arkadaşımız Melih Forumda mg_61 adı ile tanırsınız

Karainde soluklanıyoruz. Karnımızı doyuruyoruz. Dinlendikten sonra , küçük müzeyi gezeceğiz ve yalaşık 75 metre yukardaki mağaraları keşfe çıkacağız. Ama yol patika yayan çıkacağız.
    Şimdi dinlenme zamanı.

Bir kaynana dili bitkisi daha
    Az sonra Küçük müzeye 5 – 6 kişi giriyoruz. Diğer arkadaşlar daha önce gezmişler.
    Müzeden tek bir resim atıyorum.

Müzeye Ben , Ertan, Ersin, Melih, Tuncay bey, Ceyhun giriyoruz. İnşallah kimseyi unutmamışımdır.

Ben arkadaşlarımla olduğumda gülmeyi severim, daha doğrusu arkadaşlarımızda gülmeyi çok seviyorlar. Böyle hayat şartlarının zor olduğu günlerde gülmek kadar güzel bir şey yok.

2. Bölümde müzede koptuğumuzu anlatacağım. İnanın çok ilginç. Sanıyorum, daha bu müzede bu güne kadar böyle bir , komedi yaşanmamıştır. Müze görevlileri bile sanıyorum bizim gülmemize şok oldular.

İkinci bölümü yarın atacağım. Akşam üstü bisiklet turum bitince , birde kızımla sinemaya gittik , inanın çok yorgunum. Yarın komediyi anlatırım. Sözz.

Sevgi ve selamlarımla. Her günümüz böyle neşe içinde geçsin derim.

Hoşçakalın.

2. Tugfox

Tugfox Bisikletkolik

Seviye:
    Ilk yorum bana kismet oldu sanirim:) Pazar aksamlarini cok seviyorum once gelip yaptigimiz gezinin fotograflarini ekliyorum sonra da sizlerin gezi fotograflarina bakarak bi ayri keyifleniyorum:) Fotograflar icin tesekkurler Ender abim, iyi aksamlar:)

3. Tarık DUMAN

Tarık DUMAN Kıdemli Üye

Seviye:
    walla sizde ağzınızın suyunu biliyosunuz ender abi... bende karain mağrasına gitmeyi çok istemiştim ama şelalere doğru çok ters kalıyodu ondan zaman kalmadığından gidememiştim oraya.. ama alanyadaki damlataşı unutmadım :D
    karaini resimlerini görmek için can atıyorum... şimdik yarında olmas... ahh be ender abi.. şiimdik atsan nolcak sanki :)

Ender Alıcıoğlu bunu beğendi.
  4. basri

basri Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Ender abimiz her zamanki gibi bugünkü güzel geziyi toparlamış ellerine ve objektifine sağlık. Bugünkü gezi bayağı kalabalık, tempolu bir geziydi. Toplam 80 km yapıldı (altınkum'a göre) bacaklar açıldı.

2. bölümü mutlaka seyredin, hala gülüyorum :))

5. msconfig

msconfig Bisikletkolik

Seviye:
    sizin gezide guzel olmus, ozendim birden :)
    ozellikle kaynana dili kismi superdi :D
    antalyadada baya yerler var gezilicek insallah ileride oralardada gezmek nasip olur.
    gorusmek uzere
    tebrikler gezi icin

6. alicins

alicins Aktif Üye

İstanbul/Gündüz Yıldız Teknik Üniversitesi Gece Üs
    Seviye:
    2.kısmı 4 gözle bekliyoruz...

7. hdeveci

hdeveci Forum Bağımlısı

Seviye:
    ender abi'cigim harika bir gezi yapmıssınız ayaklarınıza saglık,mutlu saglıklı huzurlu pedallamalar dilerim saygılarımla :)

8. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    elinize sağlık ender abiçok ğüzel bir gezi olmuş.

9. Yetkin Şahin

Yetkin Şahin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    teşekkürler ender abi resimler için ...yine gelemedim geziye valla bisiklet bayadır yatıyo benim vitrinlik oldu ya.inş. bi daha ki sefere hoşçakal ender abi.bu arada mtb yakışmış sana;)

Ender Alıcıoğlu ve Ertan ABA bunu beğendi.
  10. Erkut Yiğit

Erkut Yiğit Forum Bağımlısı

Seviye:
    Fotoğraflar için teşekkürler. Eminim her forum gezisi gibi eğlenceli olmuştur. Nice gezilere...

Ender Alıcıoğlu ve Ertan ABA bunu beğendi.
  11. Ertan ABA

Ertan ABA Onursal Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    evet ender abi.gezi zevkli ve güzel geçti.bu arada benim baya az foto çıkmış.bunun nedeni de ceyceyle önden kopupu gitmemizdi galiba .:D

valla abi kırkgözlere gidemedik içim gitti yaa.oradadan da kırkgözlere geçicektk ne güzel olurdu.sağlık olsun.artık haftaya kırkgözlere bi tur çıkarırrız dimi abi?

bende yolda fazla resim çekmeye üşendim.kaptırdık ceyceyle tempoya kendimizi.morallerde bozuktu biraz iyi geldi .bisikletten çıkardık:p .

öbür resimleri abi inşallah biran önce atarsın.müzeyi iyi karıştırdık.haaa benimde orda manyak bir resimim vardı:D :D :D :D :D .

en kısa zamanda görüşmek üzere.:in:

12. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    yine çok güzel bir gezi ve çok güzel katılım olmuş...tebrik ediyorum hepinizi...ve devamını diliyorum...
    ayrıca 2.bölümüde sabırsızlıkla bekliyorum..
    bizde o saatlerde kayserinin ilçelerinden ilçelerine dağların etrafından dolaşarak gidiyoduk:)yakında eklerim resimleri...

Ertan ABA ve Ender Alıcıoğlu bunu beğendi.
  13. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Tuğberk'cim merhaba.
    İnan akşam cevabını okudum ama yazacak gücüm kalmamıştı. cevap bile vermeden yattım. Bütün gün temiz havada pedal bastıktan sonra akşam birde sinemaya gidince tam anlamıyla yoruldum.
    Sizin gezide süper olmuş. Resimlere bakmamazlık yapmadım. Bak şimdi acaba size cevap yazdımmı birden unuttum. Yazmadıysamda , hemen yazarım.
    Görüşmek üzere .
    Hoşçakal.

Tarık'cım merhaba
    Cevabına teşekkür ederim. Ben senelerce Karain tabelasının önünden defalarca geçmeme rağmen hayatımda ilk defa , Karain mağarasını gördüm. İlginç bir yer. Arkadaşların anlatımına göre, 2 sene önce gelenler söylüyor, kazı çalışmaları olduğu yerde sayıyormuş. Kurdukları iskeleler bile 2 sene önce aynı durumdaymış. Yazık.
    Dün akşam resimleri atacak gücüm yoktu. Hem sadece resim yetmiyor, araya tadı tuzu olan yazılarıda yazmak lazımdı. Hele ki, müzedeki komedi , çok önemli, araya sıkıştırmak olmazdı.
    Görüşmek üzere.

Tuncay Hocam merhaba

İnanın sizlerle beraberken , eğlendiğim kadar , hiç bir yerde eğlenmiyorum. Keşke eşimde yanımızda olsaydı. Onun da çok eğleneceğinden emindim.
    Gezimiz , bizim hızlı grubun yüzünden biraz, yüksek tempolu geçti. Halbuki bu günkü gezi performans gezisi değildi. Bizide kendilerine uydurdular ne yapalım.

Ama bir daha, bu geleneksel aylık gezimizde kural koyalım ve performansı biraz düşük tutalım.
    Sevgiler ve selamlar.
    Görüşmek üzere

Mustafa merhaba

Gezimizi beyendiğine teşekkür ederim. Hakikaten güzel ve tatlı bir gezi yaptık. Sizin gezide süpermiş. Küçük bir kaza geçirmişsin ama , birşey olmamış ya. Olur öyle şeyler. Geçmiş olsun.
    Dediğin gibi bu kaktüse Antalya'da kaynana dili adı veriyorlar dikenli birşey :D herhalde ondan demişler. Meyvasıda var ama elleyince adamın eline saplanan yüzlerce kılcal dikeni var. Eldivenle soyup yiyorlar.
    Gezinin 2. bölümünü az sonra atacağım. Esas gırgır orda.
    Selamlar sevgiler.
    Hoşçakal.

Ali merhaba.
    Cevaplarım bitsin hemen 2. bölüm. geliyor. Koptuğumuz anlar. :D :D

Merhaba Harun'cum

Sen nerelerdesin . Bayadır göremiyorum. Dün Aydosada gitmemişsin. Merak ettim. İstanbula' a gelmem yaklaşıyor. Hasta filam olma bak.
    Selemlar, sevgiler.
    Hoşçakal.

Nuri Merhaba

Nuricim daha birşey görmedin. sen 2. bölümü görde ondan sonra bana hak vereceksin. Bekle.
    Hoşçakal.

Yetkin'cim merhaba

İnan mazeretin olmasa, eve gelip seni silah zoruyla , geziye götürecem. Birde Ercan' ı . ama ikinizinde mazereti vardı. Onun için yırttınız.
    Her ikinizide gözlerimiz aradı. Aramızda olsaydınız, çok mutlu olurduk, inan.
    selam ve sevgiler.
    Hoşçakal.

Merhaba
    Sen esas ikinci bölümü bekle, hem resimler çok iyi hemde gırgır şamata. Ben de iyice dinlendim. Bir güzelde ballandırıp anlatırım artık. İnşallah, bir mani çıkmaz da az sonra atarım ikinci bölümü.
    Hoşçakal.

14. Jr.BMX

Jr.BMX Kıdemli Üye

Seviye:
    Forumda geziniyordum. Yeni mesajlara tıkladım

Aşagı dogru iniyorum Ender Alıcıoğlunun konularına bakarak..

İnanın ben burdan bakıyorum acaip keyif duyuyorum siz kim bilir o güzellikler arasında ne kadar zevk alıyorsunuzdur

Masmavi sular karain mağarası müzeler

Kaynana dili Denilen garip bitkiler ilk defa boyle bir bitki duydum.. sizede tesekkur ederim bunu bana ogrettiginiz icin.

Bir dahaki gezinizin fotograflarınıda bekliyorum..

15. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Ertan'cım merhaba
    Sizler, her zamanki gibi, önden kopup , ekibin temposunuda yükseltiniz. Millet kızıp, bir daha gelmeyecek diye korkuyorum. Dünkü gezi performans gezisi değildi. Ama, hız ikinizin içine de işlemiş, ne yaparsan yap, yavaş gidemiyorsunuz. Melihi' de kendinize uydurdunuz. ben size sorarım, bir daha aylık gezide gruptan kopmak yok haaa ona göre. :mad: :mad:

Gırgır , şamata bölümü az sonra. İnşallah bir işim çıkmaz. Eyvah bankaya ödemelerim vardı, ya napcaz şimdi. :eek: :eek:

Valla istersen senin o resmi atmayayım bak sonra çok gülerler forumda inan. Ben den söylemesi.

UUUfukkkk nerdesin. gelmedin işte böyle koptuk. Ersin anlatmıştır. Ama anlatmakla olmuyor. Yaşamak çok faklı. Aklıma geldikçe gülüyorum.:D

Selamlar , sevgiler.
    Hoşçakalın.
    Hoşçakalın.

Merhaba

Dediğin gibi, çok güzel bir gezi yaptık. Gezilerimizi, bundan böyle sadece , gezmek amaçlı değilde, birazda tanıtım amaçlı yapalım dedik. İnanın müze görüntülerini görünce anlayacaksınız. Herhalde bu güne kadar hiç bir müzede bu kadar tantana olmamıştır.
    Mağara içi ise muhteşemdi. İnşallah fotoğraflar güzel bilgi verebilir sizlere.
    Sizin yaptığınız gezi anlatımınıda merakla bekliyorum.

Sevgi ve selamlar.
    Hoşçakal.

Ertan ABA ve d.berkay bunu beğendi.
  16. Lütfü Çolak

Lütfü Çolak Bisikletkolik

Seviye:
    sevgili ender abi, tuncay hocam ve antalya grubu,
    çok güzel bir gezi yapmışsınız.
    hepinizi tebrik ediyorum.

2.bölümü merakla bekliyoruz.

17. Ender Alıcıoğlu

Seviye:

Merhaba

Gezi ve fotoğraflarımızdan zevk aldığına , çok mutlu oldum.

Hakikaten Antalya, güneyin bir incisi. Çok güzellikler var. En önemlisi, resimlerde gördüğün gibi, kış günü kısa kollularla gezebiliyoruz.

Kaynana dili konusunda haklısın. Bizde Çocukken Antalya' ya taşındığımızda, bu kaktüsü görünce şok olmuştık.
    Hatta, bizler evimizde saksıda,Kauçuk bitkisini ekmiştik, bilirsiniz belki, kauçuk bitkisi diye koca yapraklı bir bitki vardı, Antalya da bu bitki saksıda değil , dışarda toprakta yetişiyor ve ağaç oluyor. Biz bunu gördüğümüzde saksıdaki kauçuku söküp Orman dairesindeki sitedeki evimizin bahçesine dikmiştik. Şu anda dev gibi bir ağaç. Görsen şaşarsın. Bir günde bu kauçuk ağacını fotoğrafla tanıtayım sizlere.

Sen biraz sabret, bir dahaki geziden önce, bu gezimizin, şamata ve gırgır bölümü müze ve, ilginç tarihi mağara resimleri var. Sanıyorum, onları da çok beğeneceksiniz.

Selam ve sevgiler
    Hoşçakal.

18. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Lütfü'cüm merhaba

Senin dün kulaklarını çok çınlattık. Tuncay hocamla beraber. Senle bir ara telefonla konuştu, çok mutlu olduk. Sizde o sıra Aydosta imişsiniz. Bizde Karain yakınlarındaydık.
    2. bölüm inan çok gırgır. Müze bölümünde Ben , Tuncay hocam, Ertan, Ersin, Ceyhun ve Melih ile inan resmen müzede shov yaptık. sanıyorum, bu müze kuruldu kurulalı böyle birşey yaşamamıştır.

Senin şu bisiklete kurduğun fotoğraf makinası düzeneğini, çok iyi hatırladım. seneler önce yarışırken arabanın torpidosuna, bende kamera monte etmiştim. Sonradan evde seyredip yolu ezberleyim diye. Senin sistemi görünce , birden eski günler aklıma geldi. Süper bir buluş eller boşta tehlike yok.

Selemler ve sevgiler.
    Görüşmek üzere.
    Hoşçakal.

hdeveci ve Lütfü Çolak bunu beğendi.
  19. basri

basri Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Aylık gezilere farklı bisiklet, performans ve yaş gruplarından arkadaşlarımız geldiği için adına uygun yapılması doğru olur. Aksi durumunda önden giden grup terli terli beklemek zorunda kalıyor ve hem kaslar soğuyor hem de vücut şaşırıyor :)

Öteki türlü tempolu turlar zaten bir şekilde yapılıyor. Bunun için çıkışta iyice konuşup anlaşıp hareket etmeliyiz. Bir de gruptaki herkesin çıkış saatine mümkün olduğu kadar uyması iyi olacak. Günler zaten kısa, gezi tüm günümüzü almasın, diğer haftasonu işlerimize ve dinlenmeye de vakit kalsa iyi olur :)

Güzel turlarda görüşmek üzere.

NOT: Cumartesi günü hava uygun olursa Saklıkent yolunda Bakacak Beli'ne bir tırmanış yapmaya çalışalım. Orada ateşte sucuk çevirip ekmek arası yemeyi siz de denemelisiniz. Sota yerlerimiz vardır :D

20. Ender Alıcıoğlu

Seviye:

Hocam merhaba

Aynı şeylerden hoşnutsuzuz. Bu aylık gezilerde bizim hızlı gençlerin aslında gaz kesmeleri gerekiyor. Nasılsa , aylık gezi haricinde performans gezilerini kendi aramızda yapıyoruz. Orda tempolu gidilebilir. Ama bu her yaş grubu , gezisi olduğu için biraz daha yavaş, gitmemiz, bu bisikleti herkese sevdirmeyi kolaylaştırır. Bu geziye katılıpta , gruba yetişmeye çalışıp, bitap düşenler, bence bir daha bizim gezilere gelmezler. Bunun örneğini Aksu gezimizde yaşamıştık. Çok sevdiğimiz bir arkadaşımız, gruba yetişemiyorum diye, bir daha bizim gezilere gelmedi. Bu bence kayıp.

Aylık gezilere, hepimiz toplanıp , bir karar alıp, bu hızı düşürmemiz gerekir diye, düşünüyorum. Bakın, çok yakın geçmişte Bir ilkokul gezisi de yaptık. inanın banada çok yavaş geldi bu gezi, ama, küçüklerin hızına hep uydum. Yeri geldi önden gönderdim, arkalarından yetiştim, yeri geldi, hep onların hızıyla gittim.

Hızlı arkadaşlarımıda çok seviyorum. Onlara hiç ama, hiç kızmıyorum. Ama onlardan özellikle rica ediyorum, aylık gezilerde bundan sonra, grup olarak aynı tempoda gidelim diyorum. Zaten bu toplantılar ayda bir, yapılıyor. Sanıyorum, hiç birisi, bizleri kırmaz. Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Birde sabahki geç çıkşımızda önemli . O zaman bence bundan sonra buluşma 8.00, hareket 8.30 deyip , kimseyi beklemeden hareket etmeliyiz. Gelmek isteyenler, kimsenin beklemeyeceğini bilirse, herkes vaktinde gelir. Geç kalanlarda arkadan , yetişirler. Bence , buda bir kural olsun.

Hocam gelelim, şu muhteşem cumartesi sucuk partisine. İnanın şimdiden ağzım sulandı. Bana uyardı ve de süper olurdu. Ama kısmetse bu cuma bir haftalığına İstanbul'a gidiyorum. Bir sonraki pazara kadar yokum, yoksa menuniyetle ilk sırada yanınızdaydım. Kısmet sonraki güzel günlere diyeyim. Sizleri de şimdiden yapacağınız güzel gezinizden dolayı kutlayayım.

Sevgi ve selamlar.
    Hoşçakalın.