Antalya-29 Nisan 2007 Pazar Kepez üstü Gezimiz.

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Herkese merhaba

Geçen hafta 21-22-23 Nisan da yaptığımız 3 günlük geziden sonra, herkesin kondüsyonu bayağı bir arttı. Artık her hafta rahatça gezebilecek kıvama geldik.
Geçen hafta konuştuğumuz güzergahta pedal basıyoruz bu hafta.

1. güzergah:
Seleklerden saat engeç 9.30 da hareketle,
güllük caddesi, çallı kavşağı, Dokuma, ve kepezi dinlenerek tırmanıyoruz. Ankara yolundan yaklaşık 7-8 kilometre sonra Shell benzin istasyonunu geçince sağa köy yoluna girip, köy yollarından ve muhteşem çam kokuları içinde, çoğu yeri tatlı iniş ile Varsak Kasabasına iniyoruz. Sonrada Düden tarafından Şehre geri dönüyoruz.
Bu güzergahı ben ve eşim ikimiz yanlız başımıza daha önce yaptık.

2. güzergah:
Seleklerden engeç 9.30 da hareketle,
güllük caddesi, çallı kavşağı, Dokuma, ve kepezi dinlenerek tırmanıyoruz. Ya trafiğin az olduğu yoldan yeniköy yolundan devam ediyoruz, ya da alınacak karara göre geniş yol olan Ankara yolundan devam edip, Çubuk rampalarına yaklaşmadan, Kızıllı sapağından sapıp, gidebilirsek Ekşili göletini görmeye gidiyoruz. Dönüş yolunuda gene katılımın isteğine göre kararlaştırıyoruz. ben Ekşili göletine hiç gitmediğim için tam bilgi veremiyorum. Giden arkadaşlar çok güzel bir manzarası olduğunu söylüyorlar.
Bu güzergah, kilometre olarak uzun olduğu için katılım nasıl olacak bilemediğimden, direk bu güzergahı yazamıyorum.

Gezi sabahı, tüm katılan arkadaşların oyları ile bu 2 güzergahtan birisini seçeriz artık.
Bu her iki güzergahtada sadece Kepez rampası var. Gerisi genelde düz yol. Kepez rampasınıda, dinlenerek çıkarız.

Hareket saati : 29 Nisan Pazar günü saat 9.30 en geç.
Hareket yeri : Selekler karşısındaki Park.
Güzergah : Yukardaki 2 güzergahtan biri. O gün sabahtan karar vereceğiz.
Yol durumu : Benim bildiğim yer asfalt. Sanıyorum Ekşili gölet yoluda asfalt.
Yanımıza almamız gerekenler : Sıcaklar başladığı için yedek tişört, Bol miktarda su, Yolda yemek için yiyecek.

Tabi bunların yanında Kask, eldiven, gözlük, yama takımı, yedek iç lastik, pompa alınmasında, kendi emniyetiniz için fayda var.

Not: Bu hafta telefonla, hiç bir arkadaşa haber veremeyeceğim. Lütfen bu geziyi okuyan arkadaşlarımız, nete girmeyenlere haber versin.
Gezimize herkes davetlidir.
Geziyle ilgilenen arkadaşlarım, burdan cevap yazarlarsa , çok memnun oluruz.

Sevgi ve selamlarımla.

Scudo

Ertan ABA

Forum Bağımlısı
Tepki
3.909
Bisiklet
Lapierre
abi 2 ciyi seçiyorum:D yolun uzunluğu sorun değil. çümkü o gölet mükemmel manzaraları barındırıyor. etrafı tamamen çam ormanı ve ağaçlar nerdeyse hiç katledilmemiş.

yani doğal görünüyor.yol olarak ta ankara yoluna paralel giden Kızıllı yolundan arka yoldan gidersek süper olur. o yoldan daha önce 1 kaç defa gitmiştim,ama sadece kepez rampası var.

yolun gersi neredeyse düz denecek kadar yokuşu az.lara bandı kıyı şeridi yolu gibi. hafif tümsekler var.katılanlar zorlanmaz ve gidecekleri yeri gördüklerinde gittiklerinden pişman olmayacaklarına eminim.

tabii bu benim fikrim. pazar günü görüşmek üzere. ha bu arada göletin etrafı bir mtb parkuru resmen:D

sonra yol bisikletiyle gelipte ekşın yapamayan arkadaşlarüzlmesin. duyurulur.:D

zazoo

Daimi Üye
Tepki
136
Ben her iki güzergaha da uyarım, ama Ertan pek bi methetmiş ikinci yolu, gidelim bi görelim derim, pazar günü görüşmek üzere :)

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
sanırım 2 güzergaha da yol bisikleti ile katılamam :(

bakarız artık duruma göre!!

Ercan...

swunk

Daimi Üye
Tepki
59
Bisiklet
Dahon
2. güzergah yazılanlara bakılırsa daha cazip gözüküyor bende ondan yana kullanıyorum oyumu.
başka başlıkta yazdım ama alman bir çift ile tanıştım bisikletli mtb li:)
tarif ettim selekleri, 9:30 da gelecekler bu pazar sabahı belki.
9:30 dedim nede olsa dakik olur almanlar:)

swunk

Daimi Üye
Tepki
59
Bisiklet
Dahon
ercan ım al bi dandik jant gel mtb ile

solen

Üye
Tepki
3
Herkese merhabaaaaaa:)

Ben önce 1. güzergah demiştim ama Ender ağbi sen çakırlara geldin 2. güzergahıda tamamlarsın dedi.E bide arkadaşların 2. güzergah tercihleri var hatta Ertan öyle güzel yazmış ki kaçınılmaz artık ben de 2. güzergah diyorum.

Pazar gününü sabırsızlıkla bekliyorum

pelo-selo

Üye
Tepki
42
Merhaba,

Bende geliyorum, bisikletin ön kısmı nereye giderse bende oraya gitmek zorundayım :) , pazara görüşürüz.

• Beğen
Tepkiler: Ercan Bayram

Ertan ABA

Forum Bağımlısı
Tepki
3.909
Bisiklet
Lapierre
@Ercan Bayram

aaa ercan ayıp ettin.2. güzergahta asfalt tamamen.aynı geçen haftaki yol gibi.sadece göletin etrafı toprak stabilize.etrafınıda kamyonla çakıllar dökülmüş silindirler sıkıştırmış.orman içi ise mtb parkuru .:eek:

o yüzdern kafanda kuşku kalmasın.görüşmek üzere.

Ertan ABA

Forum Bağımlısı
Tepki
3.909
Bisiklet
Lapierre
@solen
methemek gibi değildi ama ana yoldan kamyonlar arabar posur posur geçiyor.

spor mu yapıyoz yoksa egsoz gazı mı yotuyoz belli değil.hemde 2. güzergahta etraf yeşillik,börtü böcek hemde temiz hava.

bu yoldan çok az araba geçiyor tenha asfalt ve rahat.pazar günü görüşmek üzere.

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@pelo-selo

hehehehe Bizim hanımda iyi yazmış ya, Tabi tandemin kaptan pilotu ne tarafa giderse co pilotta onu takip eder. :D

Eh o zaman sanırım 2 . rota kabul göreceğe benziyor.

Sevgi ve selamlarımla.

eniskaratut

Forum Demirbaşı
Tepki
159
ender abi ben bu hafta büyük ihtimalle geliyom bence 2. tercihe gidelim biz dahaönce ertangille gitmiştik süper bir yer

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Herkese merhaba

Güzergahı pazar günü kararlaştıracağız dedik ama, daha şimdiden oyların hepsi 2. güzergah yani Ekşili göleti tarafına daha ağır basmış

E artık o günde bir oylama yaparız. Heleki kepezi çıktıktan sonra trafikten de uzaklaşıyorsak süper olacak. Haydi şimdiden hayırlı olsun.
Duymayanlara duyuralım.
Sevgi ve selamlarımla.

Tepki
36
Merhabalar
Herkese gelecegim demistim ama önüme iki büyük engel cikti ,birincisi dizimi incittim biraz duzelir gibi olursa sorun degil ikincisi ise bu gece bursaya teknik gezi dÜzenleniyor dönüsü de cumartesi gecesi dediler ama gelisimiz pazar sabahina kayabilir.Bu iki sorunu halledebilirsem kesin geliyorum.

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@opelcalibra

Taylan'cım
Öncelikle geçmiş olsun diyorum. Dün Şölen ve Özer'den duydum, seni tıpta görmüşler, benim o günkü kazandan hiç haberim yoktu, onlardan duydum, çok üzüldüm.
Pazara katılırsan bizi çok mutlu edersin, ama yetişemez veya ağrından dolayıda katılamazsan üzülme nasılsa her hafta gezilerimiz devam ediyor.

Sevgi ve selamlarımla.
Hoşçakal.

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@HER

Enis merhaba

Gelecek olmana çok sevindim.
İnşallah kalabalık katılımlı bir gezi yaparız. Aslında artık gezilerin tam vakti. Sıcaklar tam basmadan.
Yarın sabahtan buluşmak üzere
Herkesi bekliyoruz.

Sevgi ve selamlarımla.

zazoo

Daimi Üye
Tepki
136
Ersin'in kazası dışında (ersin'in durumunun iyi olmasına çok sevindim, o kangalların sahibinin kulaklarını çınlatıyorum buradan tekrar) müthiş bi gündü, tabibi de lastik patlatma rekoru denedik ama guinness'den herhangi bi yetkili olmadığı için resmi kayıtlara geçemedik :) fotoğrafları en kısa zamanda ekleriz

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
:D @zazoo

Konur'cum merhaba

Ersin iyi diye, telefonla görüştüğümüzde öğrendim. Kangalların sahibini daha sonra görürüz.
Bu gün için beni affedin, eve gelince bir yorgunluk, bir yeme, içmeeee derken , gezi anlatımı ve foto uploadı için, bende can kalmadı, ama yarın akşama mutlaka atarım. Harika resimler çekmiş İlknur ablan.
Ama inan teker patlatma rekoruna ilk ben başladım ona göre, hemde daha dün aldığım Mtb dış lastiği yararak. Ne şans ya camın üstünden geçip dilberim dış lastiği yardık. Allahtan bastık bi yama dış lastiğe devam pedala. Sonramı her iki adımda bir başkasının tekeri patladı, ama genede süper bir geziydi.
Hani teker patlatmayı anladımda arka attırıcının işi neydi taa tellerin içinde .

Ben ve eşim aynen senin dediğin gibi, süper zevk aldık. Hele trafiğin az olduğu köy yollarında. Tabi içmiş magandanın tam gaz ve frenajını saymazsak. :mad:

Gelecek hafta Belek diyelim, şimdiden çalışmalara başlayalım .:)

sevgi ve selamlarımla.