Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antalya-29 Nisan 2007 Ekşil Göleti Gezimiz

Konu, 'Yerel/Bölgesel Bisiklet Grupları' kısmında Ender Alıcıoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Antalya- 29 Nisan 2007 Pazar Ekşili göleti gezimiz.

Herkese Merhaba

Pazar sabahı büyük bir neşe içinde Selekler parkına doğru yola çıktık. Bendeki fazladan duran bisikleti Ercan’ın bir tanıdığı kullansın diye hazırladık.

Seleklere geldiğimizde , kalabalık bir katılım bulduk. Hatta Almanya dan bisikletçiler bile vardı. Alman bisikletçi eşi ve kendisi bizim gezimize katılmak için gelmişti.
    Hedefimiz şehir içinde geçip, Ankara yolunu takip ederek Kepez rampasını çıkmak ve sonrada köy yollarına sapıp, Ekşil göletine gitmek. Hedefimiz gidiş yaklaşık 40-45 kilometre gibi.

Sabahtan grup olarak pozumuz, 2 kişide yoldan katılacak.

Güllük caddesinde yol alıyoruz.
    Bu gün ilk tekerlek patlatmak bana nasip oldu. Dün aldığım dişli ön lastiğimi cam kesti. Bende dış lastiğe yama yapıp yeni iç lastiği takıp kepezi tırmanmaya başladık.:mad:
    Kepez rampası bitince herkes sevinçli gerisi artık genelde düz bir yol.:)
    Köy yollarına saptık. Yol boyu acayip köpek saldırısına uğradık.:boese157:

Önden giden Sevgili arkadaşımız Ersine nazar deydi. Hızla yol alırken yan taraftan koca bir köpek koşması sonunda kayarak düşüp , kötü bir sakatlık tehlikesi atlattı. Kaskı iyiki kafasındaymış, yoksa kafasının yarılması işten bile değilmiş. Kask çünkü kırılmıştı.:mad:
    Onu ve Taylanı bir araba durdurup geri hastaneye kontrole gönderiyoruz. Ama çok üzüldük. Ersin e buradan çok geçmiş olsun diyorum. Sonradan telefon konuşmamızda kırık çıkık olmadığını öğrenip sevindik. Sadece adele ezilmesi varmış. Geçmiş olsun.
    Artık köy yollarındayız trafik kısmen azaldı. Yemyeşil bir görünümde yol alıyoruz.
    Alman dostlarımız.
    Bembeyaz elbiseler içinde Bora arkadaşımız. Görürüz az sonra ne beyazı olduğunu.

Ercan ve Mehmetali arkada kalınca geride olan bizler onları bekliyoruz..Ön hızlı ekip biraz ilerde.:eek:
    Bu resimden sonra Antalya nın havası değişti. Şimşekler çakmaya başladı ve yağmura yakalandık. Ama geri dönelim diyen kimse yok. Hedefimiz olan Ekşili göletine doğru devam ediyoruz.
    Yağmur altında Ekşili göletindeyiz .:mad:
    Gölete gelince asfalt bitti. Göletin etrafı komple çamurdan bir yol. Bizde yanlışlıkla gölete kadar iniyoruz. Ama çamurda, biraz daha beklersek geri dönme imkanımız kalmayacak diye birkaç kişi geri dönüyoruz. Yokuşu zorlukla çıkıyoruz. Nerdeyse balçık çamur olmak üzere.
    Göletin manzarası çok güzel ama yağmur aman vermiyor.:eek:
    Ekşili köyünde kahveye sığınıyoruz. Gelsin çaylar. ;)
    Yağmur bir ara kesilir gibi oldu. Hemen çıkıp dönüş yoluna başlıyoruz.

Hani Boranın üstündekilere beyaza sonra bakın demiştim ya, işte çamurdan beyazın hali.:D

Çamurda olsa yağmurda yağsa neşemize diyecek yok.;)
    Taylanın, yarışın yarılan dış lastiği yapılıyor.
    Köyden tanıdıklarımız Erol bir ihtiyaç varmı diye bizi görünce duruyor.
    Bu gün şansızlıklar peşimizi bırakmıyor. Taylanın lastiği yaptık daha 10 metre gitmedik, Alinin yol bisikletinin arka attırıcısı dönüp tellere takıldı.

Köy yolları yemyeşil. Sincapları ağaçlara çıkarken görüyoıruz, durunca fotoğraf çekelim diyene kadar gözden yok oluyorlar. :eek:
    Dönüşte yolumuzu değiştirip Varsak Kasabası yolundan iniyoruz. Yağmur yağıyor ve çok dik inişler var. Uzaktan Antalya şehri.
    Şehir içindeyiz. Gene lastik patlaması. Çekmediğimiz en az 3 lastik tamiri daha var sanırım. Bu gün süper gezdik. Bayağıda çok lastik tamir ettik.:mad:
    Millet birbiriyle dalga geçiyor. Herkesin sırtı çamura bulanmış halde. Konur un bir sırt resmi.
    Ekibimizin bayanları . Onlarda çamura bulandılar. Ama herkes gayet neşeli.
    Antalya da güneş açınca kuruduk.

İşte zevk. Neşe, dostluk, arkadaşlık, yardımlaşma içinde, güzel bir gezi yaptık. Ayrılmadan gelecek pazara gene aynı saatte ve aynı Selekler parkında buluşup, Belek Tarafına pedallamak üzere sözleşerek ayrıldık.

Katılan tüm arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz.
    Ersin e gene geçmiş olsun diyoruz ve iyileşir iyileşmez, onu da gene gezilerimize beklediğimizi söylüyoruz.

Bir müddet sonra bu gezimizi iyi bir havada bir daha tekrar etmemiz gerekir. Çünkü gölet çevresi çok güzel ve hepimiz çevresini dolaşamadık.

Tekrar pazara buluşmak üzere hoşçakalın.

Herkese sevgi ve selamlarımla..

2. Ersinseyda

Ersinseyda Yeni Üye

Seviye:
    gerçi dün hepinize teşekkür etmiştim ama forum şehirçi gezi başlığı altında değildi. Umarım kask takmayan genç arkadaşalarımıza ders olur bu gerçekten çok kötü bir kaza idi ucuz atlattım yanımda olupta desteğini esirgemeyen tüm arkadaşlarıma tek tek teşekkür ederim ama ayrı bir teşekkür için beni mazur görün hastaneden eve kadar yanımdan ayrılmayan yıllanmış şarap gibi olan can dostlarımdan biri olan TAYLAN' a ayrıca teşekkür ederim. En kısa sürede iyileşip tekrar buluşmak dileği ile hepinize katılamadığım geziler için şimdiden iyi yolculuklar.

3. mehmet_svm

mehmet_svm Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Yine harika bir gezi gerçekleştirmişsiniz Ender abi,göletin manzarası gerçekten çok güzel,yağmurda ayrı bir güzellik vermiş göle,paylaşım için teşekkürler,Antalyaya sevgiler...

4. Tuğrul

Tuğrul Onursal Üye

Seviye:
    Ender Abi......İlknur Ablanın replerini sen topluyorsun......

Ohh ne güzel fotoğrafları İlknur Abla çeksin,repleri sen topla :D:D:D:D:D

5. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Güzel bir gün olmuş Ender Abi, tabi arkadaşımızın kazasını saymaz isek. Buradan geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.
    Onun haricinde lastik patlaklarını tamir etmeyle geçmiş geziniz. :) Şanssızlık üst üste gelmiş. Ama hiçbişey neşenizi bozmamış.
    Paylaşım için çok çok teşekkürler...

Sevgiler...

6. boreas

boreas Forum Demirbaşı

Seviye:
    birhayli zorlu ve herşeye rağmen macera dolu bir gezi olmuş. yüzünüzden neşeniz, yüreğinizden bisiklet sevgisi eksik olmasın... paylaşım için teşekkürler...

7. Lütfü Çolak

Lütfü Çolak Bisikletkolik

Seviye:
    acısıyla tatlısıyla güzel bir gezi yapmışsınız gene ender abi,
    geziye katılan antalyalı tüm pedalşörlere tebrikler.

ender abi, bende tuğrul'a katılıyorum... :D

8. aylin-bisiklet

aylin-bisiklet Üye

Seviye:
    çok güzel resimler olmuş tebrikler sizleri

9. swunk

swunk Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    herkese teşekkürler
    artık vardığımız yerde daha çok vakit geçireceğimiz ip atlama, yakan top, mangal ve piknik dolu vs...geziler olsun:)

harbour of tears bunu beğendi.
  10. atteleia

atteleia Üye

Seviye:
    gezi çok güzel geçmiş, ersin arkadaşımıza geçiş olsun,
    Bu geziyede gelemedim bakalım artık hangi geziyi tutturcam:((

11. eniskaratut

eniskaratut Forum Demirbaşı

Seviye:
    arkadaşlar iki haftadır gezilere katılamıyom inşallah bu hafta katılıcam hadi güzel biryer seçelim

12. eYa

eYa Bisikletkolik

Seviye:
    Antalya'ya yaz çoktan gelmiş, hiç gitmiyor ki :D O tarafa yolumuz düşer mi bilmiyorum ama düşerse tanışmak güzel olur :)

Paylaşım için teşekkürler.

13. unlu

unlu Kıdemli Üye

Seviye:
    ooo güzel bi gezi olmuş heralde ormanlık alan heralde en keyiflisidir oksijen bakımından.biz izmirdeyiz buralarda geziyoruz ormanlık alan pek yok.yazın antalya ya gelme gibi bi düşüncem var inşallah gelirim arkadaşımla.size daha nice bol oksijenli geziler.
    İYİ SÜRÜŞLER.

Ercan Bayram bunu beğendi.
  14. Ercan Bayram

Ercan Bayram Onursal Üye

Seviye:
    Herkese yorumları için teşekkür ediyorum

Yeni bir misafirim yeni bir katılımcı dostum olduğu için biraz seyri geriden takip etsem de muhabbetlerden biraz uzak ve az sürat dolayısı ile az çamurlu kaldım :D

tonla teker patlaması ve kulakçık bükülmesi olayları bizi yıldırmadı
    ve turu tamamladık
    çok güzeldi

başka bir zaman daha güzel bir havada tekrar aynı yere gitmeyi çok isterim açıkcası
    Tabi EKİP OLARAK FAZLA DAĞILMADAN...

Malum çok fazla sapak yol ayrımı ve bol köpek var
    Ekibiz bir BÜTÜNÜZ

Öyle ise 2 den fazla bölünmememiz gerekmeli bence

Herkese Teşekkürler

Ender abi anlatım için
    İlknur abla Fotolar için Çoooooooooook Teşekkür ederim

ERCAN...

15. cobike

cobike Forum Bağımlısı

Seviye:
    ender abi süper gezi yine.. ne denir ki:) yalnız bu denli lastik patlaması yanısıra böyle gezdiyseniz helal diyorum..
    tüm lastik faciası yaşanlara geçmiş olsun ...

daha nice gezilerinize...

16. Azmi Taylan ULUOCAK

Azmi Taylan ULUOCAK Üye

Seviye:
    Sok! sok! sok! Sayin okuyucular son aldigimiz bir habere göre antalyali bisikletcilerin yaptiklari gezi faciayla bitti
    Günün bilancosu;
    Bir kask hayata gozlerini yumdu 6 ic lastik 2 dis lastik yarildi bir ultegra arka attirici agir yarali bir koreteknigi bisiklet kazayi hafif siyriklarla atlatti.
    Saka bir yana ersinin gecirdigi kaza cok daha kötü olabilirdi iyiki kaski kafasindaydi buradan bir kez daha gecmis olsun diyorum.
    Gezinin bence ilginc bi kismini da ben anlatayim
    Gezinin dönüs bölümünde lastigimi yardiktan sonra durduk tamir ettik tam yola cikacagiz derken arka attirici problemi yasadik onu da bi sekilde cozdukten sonra yola ciktik. 10 km ya gittik ya gitmedik bi lastik daha gitti.Ekibin tamami beklemesin diye 4 kisi kaldik digerleri yola cikti.Kafamizda lastigi cabuk degistirip öndeki bisikletleri yakalamak vardi ama tam isimiz bitti kenardan yola ciktik ve gelenek bozulmadi ve bir lastik daha indi.Pes etmedik onu da yamadik sisirdik ve yola ciktik.Cok gec kaldik ve ondekileri bekletmek istemiyorduk önümüzde cok dik inisler var (sag sol orman ve tarla, yol biraz bozuk ve virajli)tam basmaya baslayacagiz 50 metre gidemeden yagmur yeniden basladi hemen saganaga dönüstü.Hayatimda ilk kez saganak yagmur altinda 73km/sa hiza ciktim o anda kollarim bacakalarim yagmur damlalarinin carpmasindan dolayi aciyordu arka lastigimin eskiliginden dolayi yolda tutunamiyordu zaten bisikleti de yolda sabit tutamiyordum (malum yol bisikleti-bozuk yol birarada) durmadan zipliyordu ama bunu yazarak anlatmak imkansiz denemek yasamak gerekli.Asiri adrenalin salgiladigim bu cok zevkli birkac dakika beynimde unutulmaz anlar klasöründe yerini aldi.Yasadigimiz aksilikler disinda cok keyifli bi geziydi.
    Gelecek geziyi sabirsizlikla bekliyorum.

17. zazoo

zazoo Kıdemli Üye

Seviye:
    çok güzel mekanlardan geçtik ancak yağmakla yağmamak arasında kararsız kalan yağmur yüzünden çok fazla fotoğraf çekemedik, bunlar da benim seçtiğim bir kaç kare

18. Kemal Tecimen

Kemal Tecimen Kıdemli Üye

Seviye:
    ender bey merhaba yine güzel bir gezi mevsim geldi boş durmak yok diyorsunuz geziye katılan herkese paylaşımınız için teşekkürler

kemaltecimen

19. zazoo

zazoo Kıdemli Üye

Seviye:
    son karelerde benim kıza biraz torpil geçtim kusura bakmayın :p

20. ulas

ulas Admin

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    eh be Ender abi ha bire patlak yapmissiniz sonunda bisikletci olacaksin :)