Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antalya-27 Ocak 2008 Pazar günü Tanışma Gezimiz.

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Ender Alıcıoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Herkese merhaba :)

Forumda yayınladığımız, Pazar günkü saat 11 de Dilek Sabancı Kültür merkezi önündeki buluşmamıza, sabah erkenden kalkarak hazırlanmaya başladık.

Çooook uzun zamandır binmediğimiz tandemimizi sığınakta yalnız başına bulduk. Üstünü iyi ki örtmüşüz, hiç kirlenmemiş. Tabi tandemimiz, bizi görünce, çok sevindi. Tabi sevincinden lastik havalarını indirmiş bulduk. :D :D

O sıra Konur geldi hadi abi sizleri yalnız bırakmayım dedi. İlk iş benzin istasyonuna hava basmaya gitmek oldu. EE uzun zamandır binmeyince insanın içini çok güzel duygular kaplıyor. Çok özlemişiz, bisikletimizi. Yollar Pazar sabahı olmasından bomboş, hava soğuk ama güneşli. Gideceğimiz yer şimdiki evimizin tam ters istikameti yaklaşık 13 km pedallayıp herkesten önce buluşma mevkine geldik.

Ortalarda kimsecikler yok, ama biz tabi o sevinçle yarım saat erkenden gelmişiz. :)
    Resimler arasında kısa anlatımla devam edeyim.
    Buluşma yerine ulaşmak için pedallarken, Bey dağlarının uzaktan bir görünümü.
    Konur bize eşlik ediyor.
    Dilek sabancı önündeyiz.
    İlk gelen Ateze nickli arkadaşımız. Babasının bisikletini alıp gelmiş. Tabi Babası da bizlerle tanışmak, daha sonra o da aramıza gelmek için tanışmaya gelmiş.
    Grup toplanmaya başladı. Geçen senelerde ufacık olan , gençlerimiz, serpilip hepside birer delikanlı olmuşlar. Onları görmeyeli bayağı çok olmuştu. Hepsiyle kucaklaştık ve hasret giderdik. Onları çok özlemişiz.
    Asker Ertan’ımızı da çok özlemişiz. Abisi geldiği için geri dönecek ama, oda bizleri çok özlediği için sabahtan yanımıza gelmiş. . Çok teşekkür ediyorum.
    Yeni tanıştığımız, arkadaşlarımızla da hemen kaynaştık. Bisikletçi olup da zaten ters adam yok aramızda.

Eşim İlknur’unda keyfine diyecek yok. Oda özlemiş tandemimizi ve arkadaşlarımızı.

Yola çıkıyoruz. Migros kavşağında sevgili Doktorumuz Halim beyde aramıza katılıyor.
    Hedefimiz Konyaaltı plajları yanından Hurma, Çakırlar Pazar yerinde gözlemeleri yemek.
    Atahan’ın annesi Gül hanımda aramızda. İnanın hepimizi tek sıra götürtü.
    Hurmada Kaynak başında su molası veriyoruz. Ama koca kaynak kurumuş, tek bir damla su yok. Bu sene halimiz harap. Susuzluk had safhada olacak.
    Limon sarısı sevgili Tayyar arkadaşım ve yeni tanıştığımız Zeki kardeşim.
    Dr Halim bey bisikletini ayarlarken.

Evet sevgili arkadaşlarım. Uzun zamandır foruma resim atmaya, atmaya bu işi biraz unutmuşuz. Ve resimlerimizde, hep kendimizi çekmişiz. Doğadan hiç resim çekmemişiz. Kusurumuza bakmayın.
    Daha sonraki gezilerimizde daha çok doğa güzelliklerine yönleniriz.:(

Şimdilik hoşçakalın.:)

Sevgi ve selamlarımla.

2. Selay Yaman

Selay Yaman Forum Bağımlısı

Seviye:
    sayenizde bizde arkadaşları tanımış olduk =) paylaşım için teşekkürler sıcak bi kaynaşma olmuş.

3. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Ender abi, özlemişiz sizin turlarınızı ve keyifli anlatımınızı. Antalya'yı da sizin sayenizde şöyle bir turlamış olduk. Herkesin ayaklarına sağlık. Teşekkürler.

Ender Alıcıoğlu bunu beğendi.
  4. Atahan Akıllı

Atahan Akıllı Bisikletkolik

Seviye:
    ender abi hakikaten sizlerle pedallamayı özlemişiz. annem çok memnun kaldı. birdahaki sefere görüşmek üzere.
    saygılar

5. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Ender abicim o keyifli anlatımınla bu konuyu adeta bir roman okur gibi o sürükleyici atmosferine kapılarak göz gezdirdim.. :)
    bu güzel anlatımınızla fotograflar adeta olayları çok net betimliyordu ;)
    ve cd ye çekerek ölümsüzleştirdim
    Ender Bey sizinle ve yeni yüzlerle tanıştıgıma çok sevindim ve memnun oldum
    Bu organizasyonu yapan bir araya getiren sizlere ne kadar çok teşekkür etsem az..
    Sizlerle bir daha pedallamak dileklerimle...

6. Lütfü Çolak

Lütfü Çolak Bisikletkolik

Seviye:
    bu geziyi beyaz perdeye taşısak adını The Return of the Quenn and the King koymak gerekirmiş.
    özlettiniz kendiniz.
    katılan ve paylaşanlara teşekkürler...

7. Mustafa ÖZ

Mustafa ÖZ Kıdemli Üye

Seviye:
    gerçekten çok güzel gezi olmuş...
    bisikletimi getirmediğime işte şimdi pişman oldum...
    ayaklarınıza ve objektifinize sağlık...

8. Ender Alıcıoğlu

Seviye:

İlginize çok teşekkür ediyorum. Uzun bir aradan sonra, fotolarımızda hep arkadaşlarımızı çekmişiz. Ama bundan sonra gene doğa güzellikleri çekmeye çalışacağız. :)
    Sevgi ve selamlarımla.

Teberus merhaba.

Valla bizleri gururlandırıyorsunuz. Bizlerde çok özlemişiz, bisikletimizi ve bisikletçi dostlarımızı. İnşallah bundan sonra gene gezilerimize devam deriz.

Sevgi ve selamlarımla.

Atahan'cım sizleri, büyümüş akıllanmış, birer delikanlı olmuş olarak gördüğümüzde çok gurulandık. Her zaman , hep böyle kalın. Bizlerde seni ve anneni çok sevdik. :)
    Her zaman pedallamak üzere.
    Sevgi ve selamlarımla.

Alper'cim merhaba

Senlede bu gün tanıştık. İnşallah bundan sonrada hep beraber pedallarız. Grup ile gezmek hem güzel, hemde bir bakıma zor bir iştir. Yeri gelir, çok yavaş gidiliyor diye, sıkılanlar olur, yeri gelir , çok hızlı gidiyoruz diye kızanlar olur. Her zaman orta yolu bulmak gerekir.
    Bu gün tanışma gezisi olduğu için alçak tempoda gittik, iyiki de öyle yaptık. Bizde hiç kondisyon kalmamış. Sizler basıp gitseydiniz, hayatta sizlere yetişemezmişiz. :)

Sevgi ve selamlarımla.
    Hoşçakal.

Vay Lütfü'cüm.
    İnan seni çok özlemişiz. :p
    Gün geçmiyor, GPA resimlerimize bakmadığımız.
    Heleki o denizdeki kuğu balenizi çok sık seyrediyorum. Ne güzel günlerdi.

Valla Kraliçe ve Kralın dönüşü yakıştırmana İlknur ablanda acayip güldü. Sen çok yaşa iyimi. :D

En kısa zamanda tekrar bir arada olmak dileğimizle, yanaklarından öpüyorum. :)

Sevgi ve selamlarımla.

Merhaba

İnanın bu gün sizin bisikletiniz olmayıpta bize katılamadığınıza çok üzüldüm.
    İnan benim depo şimdi oturduğum eve yakın bir yerde olsa idi, akşamdan gidip depodaki 5-6 bisikletten birini gece canlandırmaya çalışırdım. Ama benim ev ile depo arası tam 13 kilometre, yani şehrin bir ucunda benim ev, diğer ucunda depo.
    İlk fırsatta depodaki bisikletlerimi şimdiki evimin sığınağına taşıyacağım.

İnşallah bir başka sefer beraber pedallayabiliriz.

Sevgi ve selamlarımla.

9. Mustafa ÖZ

Mustafa ÖZ Kıdemli Üye

Seviye:

çok teşekkür ederim. düşünmeniz yeter. aslında bisiklet de bahane ben sizinle ve grubunuzla tanışmak istiyordum. neyse artık başka zamana...

10. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Herkese merhaba Kaldığımız yerden devam edeyim.
    Resim aralarında ufak anlatımlarla.

Kaynak kurumuş dedik, çok susayanlar karşıda duran çeşme başına gitiler. Ateze, Atahan ve annesi Gül hanım, geri dönüyorlar.:)
    Neşe saçan bir anne ve oğul.:D
    Bayanlar poz vermişler.:p
    İki ihtiyar Tayyar bey ve ben, bir pozda biz vermişiz.:)
    Gözlemeciye gelmişiz. Gelsin kaybettiğimiz kaloriler geriye diyoruz.
    Tayyar arkadaşım daha önce düzenlenen caretta-caretta gezilerini bizlere anlatıyor.
    Geçen senenin genç Mert’i bu senenin delikanlısı olarak yanımızda yer aldı.
    Çok neşeli bir gezi olduğu yüzlerimizden belli olmuyormu?:D
    Geri dönüş başladı .:(
    Geleneksel foto çekim yerimiz. Arka fonda Antalya ve Akdeniz. Boğaçayı köprüsü üstündeyiz.
    Foto çekmeye doyamıyoruz.
    Gene yollardayız. Sağ tarafımızda Akdeniz.

Resmin en sağında gözüken burnun arkasında benim ev. Bizim yolumuz çok uzun. :cool:

Az önce en sağda gözüken burna yaklaştık. Belediye buraya bisiklet yolu yapmış ama, hem bisiklet resmi, hem koşucu resmi, hem de yürüyen vatandaşlar resmini yere logo olarak koymuş. Anlayacağınız, buradan bisikletle gitmek olanak dışı.

Eh artık eşimle yalnız başımıza kaldık.Daha bizim yolumuz devam ediyor.

Eve geldiğimizde kilometre saatimiz tam 60 km yi gösteriyordu. Uzun bir aradan sonra, bisiklete binince, biraz yorulmuş, popolarımız acımış ama yüzümüzde neşe, gülücükler ile evimize geldik.

Tüm katılan arkadaşlarımıza, bize bu güzel günü yaşattıkları için çok teşekkür ediyoruz. :)

Hepinizi çok özlemişiz. Yeni tanıştığımız arkadaşlar içinse, iyi ki sizleri tanıdık diyoruz. :p

Hoşçakalın.

Sevgi ve selamlarımızla.

11. Zeki Dönmez

Zeki Dönmez Kıdemli Üye

Seviye:
    :Dender ağbi herkez yorum yapmış gene ben sona kaldım ağbi sizleri tanımaktan büyük bir onur duydum ağbi bu gün nekedar sürçilisan ettiysem af ola sizden ayrıldıktan sonra yaptığımız tırmanışın fotoğraflarına bakıyorum senin çektiklerine ağbi bir dijital almak şart oldu artık
    :D :D :D :D :D :D
    saygılarımla

12. Ertan ABA

Ertan ABA Onursal Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Teşekkürler Ender abi.Abim benim için fırsattan istifade geldi.:p

Sizi özlemiştim.:rolleyes:

5 dakika olsun muhabbet ettik az da olsa:D

İnşallah haftaya turda görüşebilriz.:in:

13. Ender Alıcıoğlu

Seviye:

Zeki'cim merhaba

Bende sizlerle tanıştığıma çok sevindim. İmkan olsa bende gelseydim Geyik bayırına çok güzel olurdu, ama tandem zorlu yokuşlarda karınca adımı ile ilerliyebiliyor. Bir başka zaman, tekli bisikletimle çıkarız uzun yollara.

Dediğin gibi dijital makinalar çok farklı. Benimki biraz eski bir model ama halen iş görüyor.
    En kısa zamanda tekrar beraber pedallamak üzere.

Sevgi ve selamlarımla.

Ertan'cım düşünüp gelmen bile çok önemli.

Uzun zamandır görüşmemiştik, iyi oldu. Kısmetse gelecek haftaki gezinize gelmeyi düşünüyoruz. Yeter ki buluşma yerini haber verin tabi, saatini de.

Bizim kimseye bir dargınlığımız olamaz. Tabi tempoya ayak uydurabildiğimiz yere kadar sizinleyiz.

Sevgi ve selamlarımla.

ZekiAlper, Zeki Dönmez ve Ertan ABA bunu beğendi.
  14. Ertan ABA

Ertan ABA Onursal Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Abi ne demek?.Tabii ki herkesle aynı tempoda güzel bir tur yaparız.:p

Güzel bir parkur seçeriz.

Sizinle dolaşmayı özledim.:D

Şimdiden düşünüyorum.:D :D :D
    Haftaya pazar günü görüşmek üzere.

Zeki Dönmez ve Ender Alıcıoğlu bunu beğendi.
  15. Ediz Tevfik Özgan

Ediz Tevfik Özgan Bisikletkolik

Seviye:
    Abi ellerinize sağlik. İçimi ısıttın valla. İnan sesini yazılarını okurken kulaklarımda hissediyorum.,öyle canlı anlatıyonki.

16. ZekiAlper

Adı:
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Ben Ender abinin gittgi her yere giderim

Öyledir... :rolleyes: o da Ender abimizin farkı.:rolleyes: :rolleyes:

17. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Ediz'cim merhaba

Hepinizi özlemişim. Baya bir ara vermiştik, bisiklete ve foruma. Sebepler ortada ev değişikliği, telekom grevi dolayısıyla eve telefon bağlatamam, yeni bir işe girmem.
    Ama şimdi hiç olmazsa pazar günleri, gidebildiğim gezilere gideceğim. Evede şu anda adsl bağlandı, artık problem kalmadı, gibi birşey.

Artık gene hep beraberiz, anlayacağın.
    İlgine teşekkür ederim. :)

Sevgi ve selamlarımla.

ZekiAlper bunu beğendi.
  18. ZekiAlper

Adı:
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Abi seni pazar günleri aramızda görmekten büyük kıvanç duyarız,
    Bu Pazar ı(3 Şubat) 4 gözle :eek: bekliyecegim inş herşey yolunda gider .. :)

19. ateze

ateze Misafir

Bu güzel gezi için tüm Antalya ekibine tesekkurur bır borc bılırım, memleketımı ve memleketım ınsanının sıcak kanlılıgını özlemişim, ben Konya'da oldugum sure zarfında babam sızlere katılmek istiyor, yaz tatılıne gelırken ben de kendı velespitimle gelip gezılere katılırım, tabı o zamana dek bıraz kondusyonumu arttırmam gerekecek :) bu geziye babamın bısıkletıyle katıldım ve vıtes kolunda sorun oldugu ıcın hıc degıstırmeden hepaynı vıteste gıtmek zorundaydım yokus cıkarken zorlandım ama ınısler rahattı :) keske kendı bısıkletım olsaydı, daha verımlı olabılıırdım ama yıne de guzel bır gezıydı benım ıcın, donuste Gül Abla ile birlikteydik, meğer komşuymuşuz :) bu da gunun son suprizi oldu bana, tekrar gorusmek uzere, babam sızlerle takılmak ıstıyor forumdan haberlesırız, saygılar.
    Zep.

20. oktay tiryakioğlu

oktay tiryakioğlu Forum Demirbaşı

Seviye:
    ender abicim çok güzel bir gezi yapmışsınız. sıcak anlatımın ve fotolar için teşekkür ederim. yalnız sen git gide gençeleşiyorsun abi :) . maşallah diyelim. valla gokovaya göre 2-3 yaş genç duruyorsun. gökova sana yaramış hehe....

bu turu burada bırakmayın , gezilerinizin devamını bekliyoruz:) şu an eskişehirde 10 cm kar var. bizim turlar sizinkilere göre dondurucu oluyor genelde :) fotolara baktıkça içim ısındı hehe... tekrar teşekkürler... sevgiyle kalınız....