Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antalya- 27 Mayıs 2007 Pazar Doyran Göleti Gezimiz

Konu, 'Yerel/Bölgesel Bisiklet Grupları' kısmında Ender Alıcıoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    27 Mayıs 2007 Pazar Doyran Göleti Gezimiz.

Herkese merhaba

Bu Pazar 2 gün önceden keşfini Ercan ile yaptığımız Doyran göletine gideceğimiz için, sabahtan Selekler karşısındaki parka, yanımıza yiyecek ve içeceklerimizi de alıp gittik.
    Çok kalabalık olmamasına rağmen, yeni katılım fazlaydı. Yeni katılan bisikletli arkadaşları, dün Antalya da yapılan, 7 den 77 e bisiklet şenliğinde tanımış ve onlara bu günkü gezimizden söz etmiştik. :)
    Onlarda bunu duyunca sabahtan buluşma yerine gelmişlerdi. Ekibimizden bayağı eksikler vardı, herhalde işleri olduğundan gelememişlerdi. Gelemedikleri için haber veren arkadaşlara teşekkür ediyoruz. ;)

Sabahtan Selekler karşısı parktan bir poz.

Çok düzgün bir şekilde beach parktan geçip Boğaçayı köprüsü önüne varıyoruz.
    2 mola yeri Hurma köyü kaynağın yanı.
    O kadar az durduk ki, çok kısa bir sürede Doyran göleti yanına geldik. Herkes çok beğeniyor.
    Gölet yerinden manzaralar hakikaten, burnumuzun dibinde olan güzellikleri daha yeni keşfediyoruz. Demek daha bilmediğimiz bayağı yerler vardır.

Doyran göletinde balık avlamak serbestmiş. Sazan balığı avlayanlar vardı.

Kova içinde küçücük sazanlar. Bunlar aslında çok büyürler.
    Gölet bendinde ucuna kadar bir tur atıyoruz. Yeni katılan arkadaşlar gezi bittimi diye üzülüyorlar. Daha halbuki orman içi araştırma, toprak yol gezimiz var.
    Unutmamışsam yeni katılan arkadaşları saymaya çalışayım
    Hakan
    Musa
    Tolga
    Kıvanç
    Mert
    Atahan.
    İnşallah isimlerinizi karıştırmamışımdır.
    Şimdi gezinin ve MTB lerin en sevdiği yollar olan toprak ve orman içi yollarından, küçük su kaynağına gidişimiz. Bu yolu bize Ercan la geldiğimizde Doyran köyünden Bisiklet sever Vedat öğretmişti. Bu günde Vedat a baktım, telefon ettim ama o, telefona cevap vermedi. Onun için aramızda o yok. görüşemedik
    Ah keşke, bu yollar daha da yakınımızda olsa, insan hergün bu yollarda dolaşmak istiyor. Trafik yok, tertemiz hava, süper bir manzara.
    Yolun sonunda yüzmek isteyenler için dağın altından kaynayan kar sularının çıktığı, buz gibi serin bir yer gölet var.
    Herkese mayolarınızı alın dedim kendim unutmuşum. Şans işte ben giremedim. Ama su da buz gibi, belki de girmemem daha iyiydi. Ama bizim gençler hemen daldı sulara , bizlerde onları seyrettik.
    Gençlerin kanı kaynıyor, ne üşüyen var ne sıkılan.

Manzara da süper. Çam ağaçları içinde, çoğu kimsenin bilmediği bir yer.

Milleti zor sudan çıkartıyoruz.

İşte ilk bölüm.
    Hemen 2. bölüm geliyor.

nuriaktürk ve Lütfü Çolak bunu beğendi.
  2. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    2. Bölüm Doyran Göleti Gezimiz

Kimseye gezi şu an için yeterli gelmiyor. Hemen 2. planı devreye sokuyorum. Ercan la geldiğimizde girdiğimiz 2. orman yoluna. Bu yolun sonunda da, yıkılmış ama halen öğütücü taşları kıyıda duran su değirmenine götürüyorum, grubumuzu. Çok beğeniyorlar. Nasıl beğenmesinler. Yıkık değirmenin önünde bal gibi tatlı, dut ağacı hepimizi doyurmaya yetiyor.

Gene başka bir orman yolundan buraya geliyoruz. Ve bisikletleri bırakarak, patika bir yoldan yıkık değirmene ulaşıyoruz.
    Eskiden burada bir su değirmeni varmış. Tabi tarih olmuş ve yıkılmış.

Artık geri dönüş başladı. Şimdi sırada bir yerlerde oturup, karnımızı doyurmaya sıra geldi.

Gözlemeciden bir görüntü.

Geri dönüşte de, çok az durduk. Çok intizamlı ve tek sıra halinde geri döndük.

Bu günkü gezimiz bizler ve yeni katılanlar tarafından çok beğenildi. Sanıyorum. Herkes gene Pazar günlerini iple çekecekler.

Önümüzdeki Pazar bir aksilik olmazsa Yeniköy’deki Karain mağarasına, tarihi bir gezi yapacağız. Ben gördüm ama, istekler o doğrultuda olduğu için Önümüzdeki pazara Karain yolları bizi bekliyor. Herkes davetlimizdir.

İşte bir Pazar gezisi sonu. İzlediğiniz için teşekkür ediyorum.
    Yeni katılımın kaskları yoktu, :mad: ama onları uyardım ve hepsi hemen kask alacaklarını söylediler. ;)

Herkese iyi geziler diliyorum.

Sevgi ve selamlarımla.

3. Lütfü Çolak

Lütfü Çolak Bisikletkolik

Seviye:
    sevgili ender abi,
    siz başta olmak üzere tüm antalyalı pedalşörleri tebrik ediyorum.

içinde su olan her türlü geziye bayılıyorum.
    gölet bir harikaymış, insanın giresi geliyor.

paylaşımınız ve emeğinize teşekkürler...

Ender Alıcıoğlu bunu beğendi.
  4. mehmet_svm

mehmet_svm Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Yine harika bir gezi gerçekleştirmişsiniz Ender abi,her pazartesi adeta Cennet'ten köşeleri sunuyorsunuz bizlere,pedalınıza kuvvet,paylaşım için teşekkürler...

5. necod

necod Kıdemli Üye

Seviye:
    ender bey yine size katılamadım hayırlısı gercekten harika manzaralar yakalamışsın birde böyle yerleri iyi keşfediyorsun ben orayı daha bilmiyordum sayenizde öğrendim antalyada keşfedilmeyi bekliyen epey güzellik var sayenizde hepsini görücez bu harika fotolara ve katılanlara teşekürler

6. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Lütfü'cüm merhaba

Teşekkür ediyorum. Hakikaten şu yaz sıcaklarının yaklaştığı günlerde bu su kıyıları süper oluyor. Bende bu hafta içinde Ercan'la beraber keşfettik bu yeri. Bu güne kadar görmediğimize de yanıyorum.
    Sevgilerimle.

Mehmet'cim çok teşekkür ediyorum. Beni şevklendiriyorsun. Antalya da hakikaten araştırınca daha çok güzel yerler ortaya çıkıyor. Bundan sonra zaten, duyduğumuz yerleri önceden keşfederek yeni yerler bulmayı amaçlıyoruz.

Sevgilerimle.

Necip bey Merhaba

Sabahtan gözlerimiz sizleri aradı ama , herhalde işlerinizden dolayı gelemediniz. Grup olarak çok zevkli ve intizam içinde bir gezi yaptık. Gelseniz sanıyorum, sadece alçak süratten şikayetçi olurdunuz, ama inanın alçak süratte olsa tam bir gezi idi. Gezi demek zaten eğlenmek, gezmek, mutlu olmak değilde ne dir ki??

İşte böyle. Cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum.

Sevgi ve selamlarımla.
    Hoşçakalın.

7. kıvanç kaynak

kıvanç kaynak Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bu resimler süper Ender amca

8. Nedret Günaydın

Nedret Günaydın Onursal Üye

Seviye:
    bu kadar harkulade bir doğa ile bizleri tanıştırdığınız için teşekkürler...

9. kıvanç kaynak

kıvanç kaynak Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ender amca 2. bölümleri gönder artık

Ender amca haftayada karain mağarasına gidiyoruz değilmi?

10. Antalya_nuriye

Antalya_nuriye Yeni Üye

süper bi gezi olmuş ama ben katılamadıgım için çok üzüldüm:( haftaya nasipse sizlerleyim tolgamda çok memnun olmuş görüşmek üzere

11. ümit_levent

ümit_levent Forum Demirbaşı

Seviye:
    Merhabalar ender abi nasılsın geziniz çok güzel geçmiş harikasınız keşke pazargünüde bizim vaktimiz olsaydıda sizlerle sabahtan katıla bilseydik ama şansımıza küs vakit hiç yoktu cumartesi akşamı gece saaat 00:30 a kadar lara plajı taraflarını gezdik ondan sonrada konya altı plajında biraz dinlenip sohpeten sonra otele döndük pazar günüde deniz sefası falan lar filanlar saat : 16:00 da benim istanbula dönüşüm gerçekleşti . tekrardan antalyada görüşmek üzere kendine çok iyi bak ilknur ablayada selamlar c.tesi günkü fotoları bekliyorum .

Antalya bir harika degerini bilin :d

12. H.Can DEMİREL

H.Can DEMİREL Bisikletkolik

Seviye:
    Ender abicim merhaba,

Artık taşlı tozlu toprak yollara vuruyorsun tandem'ini.Gruba yeni katılan genç arkadaşlarla çok güzel bir gezi olmuş.İlknur hanım bizler için güzel fotoğraflar çekmiş.Paylaşım için teşekkür ederim abicim...

Saygılarımla...

13. melan_ser

melan_ser Misafir

Ender abicim yine harika bir gezi olmuş. zaten sizin olduğunuz bir gezinin kötü geçme ihtimali yok bence. biz muğla grubu olarak bu haftayı boş geçirdik:( ama fotoğraflara bakıp gezmiş kadar oldum valla:D sevgilerimi sunuyorum. ilknur ablama selamlar.
    serhat

14. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Merhaba Kıvanç
    Tabi bu resimler süper olacak, çünkü resimlerin içinde siler gibi pırıl pırıl gençler var. İyiki geldiniz. Hepinizi çok seviyoruz.

her zaman aramızda yer alabilirsiniz. Çünkü hiç sözümüzden dışarı çıkmadınız. Ve disiplininizi hiç bozmadınız. Yolda düzene dikkat ettiniz.

Bir dahaki gezilerde de görüşmek üzere. Ama sakın dersleri ihmal etmeyin.:eek:
    Karnesinde kırık not olanı bence gezilerimize götürmemeliyiz,:mad: ona göre. Herkes şu son sınavlarına iyice çalışsın.:)

Sevgilerimle.

Nikolaycım merhaba

Gezdiğimiz yerleri beğendiğine sevindim. Bir fırsat yaratın grubu toplayın gelin , hep beraber Antalya da o güzel yer bizim şura sizin deyip pedallayalım.
    Görüşmek üzere.

Nuriye hanım merhaba

Sizleride bundan sonra aramızda görmekten büyük keyif alacağız.;)
    Bizde gezi günlerinde, hızımız sadece gezi hızı.
    Amacımız sadece gezmek, eğlenmek, pedal çevirmek, sohpetler yapmak.

Herkes birbirine sahip çıkaraktan, alçak bir tempoda gezilerimizi yapıyoruz.
    Bizleri böyle keyif içinde görenler oldukça da , bisikleti sevdirip daha çok kişinin bu temiz ve doğaya saygılı aracı kullanmasını teşvik ediyoruz.
    Her haftada hep yeni katılımlar oluyor.

Forumumuza da hoş geldiniz derim. :)

Görüşmek beraber pedallamak üzere.

Hoşçakalın

Ümit'cim merhaba

İnan , Antalya da gerektiği şekilde sizlerle ilgilenemediğim için çok üzüldüm. Akşam çok yakın bir dostumun nişanı vardı, sabahta bir hafta önceden ayarlanmış, gezimiz vardı. Sizleri geziye de çağıramadım, çünkü Antalya nın pırıl pırıl denizine gireceğiz dediniz.
    Kısmet bir dahaki gelişinize diyeyim.

Sevgi ve selamlarımla.
    Hoşçakalın.

15. pelo-selo

pelo-selo Üye

Seviye:
    Doyran göleti gezimiz, gurubumuza yeni katılan gençlerimizle birlikte çok güzel anılarla geçti. Gezimiz çok disiplin içerisinde güle oynaya arada bir de meyve ağaçlarından dalından meyve toplayarak geçti. Katılan herkese çok teşekkürler, tekrar bir dahaki gezilerde görüşmek üzere.

16. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Can cım merhaba
    İnan Mtb lerin yolu işte tam bu resimlerdeki yol. Taşlık ve toprak yol. Ben buraya tekli Mtb ilede 2 gün önce geldim. Asfalttan çok daha iyi oluyor kullanması.
    Güzel bir gezi oldu. Herkes memnun ve mutlu ayrıldı. Hatta gelecek hafta Karain gezisini bile garantiye almak için ayrılırken plan yapıldı.

Sevgi ve selamlarımla
    Hoşçakal.

Serhat'cım merhaba

Teşekkür ediyorum , yazdıkların için. Ne o imtihan haftası filanmı gezmemişsiniz Muğlada. Bu güzel havaları kaçırmayın basın pedallara derim. Havalar çok ısısnınca geziler biraz yavaşlar.

Biz dün genç arkadaşlarla güzel bir gezi yaptık. Ama bu gençler çok bilinçli ve söz dinliyorlardı. Hiç bir taşkınlık olmadan çok güzel bir gezi yapıp bitirdik. ;) Bisikletin geleceği açısından genç nesile sevdirmek bence çok önemli bir görev diye düşünüyorum. :)
    Şimdi biz onalar gezi rotaları çizeriz. İlerde de onalr bizleri konuk bisikletçi olarak alır kendi gruplarıyla gezdirirler.;)

Sevgi ve selamlarımla. Hoşçakalın.

Teşekkür ediyorum İlknur hanım

Dediğiniz gibi sayenizde ve katılan tüm arkadaşların sayesinde çok güzel stressiz bir gezi yaptık. her hafta ben bu genç grubu aramızda görmek isterim. Tabi derslerinde en ufak bir gerileme, ya da kırık not gibi bir durum olursa , hemen önlemimizi almamız gerekir.

Sevgi ve selamlarımla.

Ercan Bayram bunu beğendi.
  17. melan_ser

melan_ser Misafir

sorma Ender abi yaa sınavlar başladı başlayacak şimdiden stresi sardı:)genç arkadaşları imrendirme olayına %100 katılıyorum. çünkü yeni nesle(hoş ben de çok eski sayılmam ama:) ) üzülüyorum. bilgisayar başında çürütüyorlar gençliklerini. bence her hafta alın onları da ki biraz doğayı sevmeyi öğrensinler. saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum.

18. İsmail Ağıllı

İsmail Ağıllı Onursal Üye

Seviye:
    ender abi merhabalar
    sizler çok şanlı kişilersiniz bir gezi içerisinde yeşillik, su, güneş herşey var daha ne olsun sonra gezide 7 yaşından 70 yaşına kadar kişi var tabiri caizse ne kadar güzel sizlerle o güzel bölgede pedallayacağımz gün kesinlikle gelecektir :)

19. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    her zamanki gibi güzel bir gezi gerçekleştirmisiniz paylaşım için teşekürler.

20. tolga_576

tolga_576 Yeni Üye

Ender amca resimlerimiz çok güzel olmuş ben tolga çok eglendim az yoruldum ama deydi.

kıvanç kaynak bunu beğendi.