Antalya-25-Kasım-2006 Bey Dağları-Altınyaka tarafı gezimiz.

Ertan ABA

Forum Bağımlısı
Tepki
3.909
Bisiklet
Lapierre
@yetkin

aaa dostum ayıpsın.sen gel istediğin her yere gideriz. söz. yeterki gel.

Scudo

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@Ender Alıcıoğlu

Antalyayı hiç yukardaki açıdan izlememiştim. Bu güzel şehri bize bisikletçileri ve doğasıyla birlikte tanıtıp gezdirdiğiniz için çok teşekkürler Ender Bey.. Sizlerle oralarda gezmek isterdim.
Sevgi ve selamlarımla..

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
2. Bölüm.

Geldik gezimizin 2. bölümüne. En son resmimiz Ercan’ın yıkıldı, yıkılacak tahta köprüdeki resmi idi. İnanın o köprü nasıl dayandı bizim Ercan’ a bilemem. Ama , ondan başka kimse çıkmaya cesaret edemedi.

Biz Ercan, Ertan ve ben önden zirveye doğru çıkışımıza devam ediyoruz. Tabi bu sefer resim çekmek için durmadık. Tabi biz durmayınca da arkadaki bizle dalga geçen ekip bize yetişemedi. Tepeye çok az kala, yaklaşık 800 metre rakımda son molamızı yaptık. Hava sıcaktı, biraz terlemişiz, üstümüzü soyduk ve güneşlenmeye başladık. Bayağı uzun bir zaman sonra bizimkiler eksilmiş olarak gözüktüler. Sadece Gökay ve Ceyhun gözüktü. Emre ve Tuncay bey işleri dolayısıyla geri dönmüşler.

Yalnız çok yükseklerdeyiz ya, güneşsiz alana girdiğimizde üşümeye başladık ve hemen yanımızdaki kuru giysilerimizi giyip , sarınıp sarmalandık. Az sonra yaklaşık 20 Km süper iniş başlayacak. Soğuğa tam önlemimizi aldık. Çantamızdaki yiyecek ve içecekleri de bitirdikten sonra, müthiş , iniş başladı.

Son tepeye varırken resimleri atayım. 20 Km iniş çok hızlı olduğu için sadece aşağıya yanaştığımızda bir iki resim çekebildik.

Ercan’ın meşhur köprü pozunu bir daha vereyim.(link)

Tepede son dinlendiğimiz yer(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

Yukarda hava o kadar soğuk oldu ki, kulaklıklarımı ve kazağımı bile üstüme geçirdim.
Yaklaşık 10 Km inişte 79 Km leri bile gördükten sonra hava aniden acayip ısındı ve mecburen durup soyunmaya başladık. O ara yeniden manzara resmi çektik.

(link)
(link)

İniş bitti. Hurma köyünü geçip, Konyaaltı plajlarının batı tarafına eriştik. Yukarda ki soğuktan sonra burası yaz gibi. Millet kıyıda, balık tutup, denize giriyor.
(link)
(link)
(link)
(link)
Hedefimiz Şehir içi Karaoğlan parkı. Beach parktan geçerken helikopter pistini görünce dayanamayıp, çocuklar gibi dönmeye başlıyoruz. (link)

Varyantın üstünde Bayrağımız nazlı, nazlı, sallanıyor.

(link)
(link)
(link)

Konyaaltı caddesinde falezlerin üstündeki park yeni açılmış. İşyerleri son rötuşlarını yapıyorlar. İlk defa giriyoruz.
(link)
(link)
(link)

(link)
(link)
(link)
(link)

Bu yeni park botanik bahçesi gibi. İşte bir muz ağacı
(link)
(link)
(link)

(link)

Bu bölümün son resmini atıyorum. Bu park yeni açılmış ilerde tam faaliyete girince burayı tam olarak tanıtırım. Şimdi şehir içinden geçip, Karaoğlan parkına varıyoruz. Bu son resimde batan güneşin olduğu dağların, 800. metresindeydik, kısa bir zaman dilimi içinde, ne kadar yer değiştirmişiz. Resimde ne kadar uzak gözüküyor. (link)

Bu parkta da, güzel güneşin batış ve dağların siluetinin resimleri var. Onları da 3. bölümde yayınlarım. Daha da Ertan’ın fotoğrafları var.

Hepinize neşeli, mutlu, güneşli, arkadaşlı, bol pedallı günler dilerim.
Hoşça kalın.

Ertan ABA

Forum Bağımlısı
Tepki
3.909
Bisiklet
Lapierre
abi resimleri gördükçe tekrar çıkmak geliyor içimden. insanın içi bir hoş oluyor yaa.süperdi.abi senin fotolar bitti.bitmemiş tüh.:D :D :D yani.iyi.2 güne sonra en fazla bende atarım.eline sağlık abi.

• Beğen
Tepkiler: Ender Alıcıoğlu

ufuks

Üye
Tepki
13
ender abi yine harika bir gezi geçirmişsiniz....
siz o tepeleri cıkarken bizler ne yazık ki beyaz saraya benzeyen aynalı binanın içinde harıl harıl çalışmaktaydık:boese157:
bir dahaki gezimizde görüşmek üzere....bu arada fotolardan belli, biraz üşümüş müyüz ne:) sevgiyle kalın.....

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
yetkin
yine ağlamak istiyorum kafamı duvarlara vuruyorum .....muhteşem harika bi gezi ama yine ben yokum malesef.
resimler telfi oldu yinede teşekkürler.inşallah bi daki karelerde olmak üzre hoşçakalın teekkürler

Yetkin'cim hakikaten çok zevkli bir gezi oldu. işin olmasa seninde geleceğine emindim. Kısmet sonraki gezilere diyelim.

ytse_jam
geziniz harika olmuş, manzaralar çok güzel ve tırmanışlarda cabası. keşke orda olup sizlere katılabilsek çok güzel geziler yapıyorsunuz. ayaklarınıza sağlık..

Eğer yolun Antalya'ya düşerse senle pedal çevirmekten bizde müthiş keyif alırız. Bunu bilesin.

LITLLE_PRINCE
Bu güzel geziyi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.

Bizim gezi ve fotoğraflarımızı beğendiğinize çok mutlu oldum.
Bu gün, arkadaşımızın biri, niye bu kadar çok resim atıyorsunuz diye, başka bir konuda, bize kızmışta. Sen moralimizi düzelttin inan.

Mesut Girgiç

Antalyayı hiç yukardaki açıdan izlememiştim. Bu güzel şehri bize bisikletçileri ve doğasıyla birlikte tanıtıp gezdirdiğiniz için çok teşekkürler Ender Bey.. Sizlerle oralarda gezmek isterdim.
Sevgi ve selamlarımla..

Mesut'Cum merhaba

İnan şu yazdığın cevap ve üste yazılan cevaplar bizi çok mutlu etti. Çünkü az önce başka bir konuda arkadaşımızın biri 64 resim atmışız diye bize kızmışta.

Senin şu yazın inan moralimi düzeltti. Antalya' yı bende ilk defa böyle uzaktan görüntülemişim.
Bizde senle, Antalya'dan geçerken, pedal çevirmekten büyük keyif aldık ve buraları da senle beraber pedallamayı da düşünmek bile müthiş keyif verici geliyor.

Hepinize neşeli, mutlu, bol pedallı günler dilerim.
Hoşçakalın.

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@ufuks

Ufuk'cum merhaba

İnan seni ve Ersin' i özellikle çağırdım. Ama işte olacağınızı Ersinden öğrenince, bizde üzüldük. Ne yapalım kısmet başka güzel bir güne diyelim.
Hoşçakalın.

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
Sevgi ve selamlarımla..

sizden cevap görünce çok sevindim :)

Mesut abi sen Antalyaya gel ama haberli gel bize de vakit ayır
biraz gezecek zamanımız olsun beraber de pedallayalım...
geçen gelişinde fazla muhabbet imkanımız olmadı :(

Tekrar bekliyoruz tabi içişleri bakanının onayı lazım önce :)

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
Antalya'dan bir kesit daha,sizleri seviyorum güzel insanlar.Tüm arkadaşlarımızın yüreklerine saglık.Sevdiğiniz insanlarla bir arada sevdiğiniz şehirde altınızla can yoldaşınız bisikletinizle...İnsan daha ne isteyebilir ki.

'''Her Saniye Değerlidir.''' L. Armstrong

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@Candede

Can merhaba

Daha öncede demiştim. Sadece güzel yerler dolaşmak , gezmek önemli değil. Dostunla, kardeşinle, arkadaşınla, canın ciğerinle gezmek önemli olan. İnsanın yanında can ciğer arkadaşları olduktan sonra, gezdiğin yerler daha bir güzelleşiyor, gözünde.

Ben çok mutluyum, böyle güzel dostluklarım ve arkadaşlıklarım var diye. Hepsini çok seviyorum. hepinizi çok seviyorum. Bisiklete binmeye başlamışım ki, böyle güzel dostlarım çoğalmış.

Böyle dostluk, kardeşlik ortamında, insan sadece, sağlık ve sıhhat ister.

Hoşçakal.

Ertan ABA

Forum Bağımlısı
Tepki
3.909
Bisiklet
Lapierre
@ufuks

dostum önümüzdeki pazara sağlam bir daha çırarırız.sen ersin yetkin gelemeyenlerin hepsi gelir. o zman daha da güzel bir tur geçiririz.

pedal kardeşliği.

Ertan ABA

Forum Bağımlısı
Tepki
3.909
Bisiklet
Lapierre
@Ender Alıcıoğlu

ender abi gerçekten de arkadaş gurubuyla gezmek kadar güzel bir şey yok.daha önce tek başıma çıkmıştım.bunun % 20 si kadar zevk almamıştım.butün turların böyle geçmesi dileklerimle.

pedal kardeşliği.

• Beğen

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
Ender abi yine muhteşem bir gezi yapmışsınız harika.Ayrıca MTB bisiklet sana çok yakışmış, gençlerden farkın kalmamış be abi.Paylaşım ve fotoğraflar için teşekkür ederim...

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@H.Can DEMİREL

Evet Can

Sana katılıyorum. İnsan olduğu yaşta değil, hissettiği yaştadır. Doğru demişler. Hiçbir zaman kendimi 50 li yaşlarda düşünmedim. Hep daha genç hissettim. Ama böyle daha mutlu oluyor insan. Hem mutlu, hem de sağlıklı.

Birtek içimde, bir MTB bisiklet alma isteğimi halen tamamlayamadım. İnşallah şu borçlar biterde , orta karar bir MTB olur. O gün kullandığım MTB Ercan'ın yedek bisikletiydi. Sağolsun, o gün kullanayım diye bana verdi. Donanımları çok güzel bir bisiklet. Ben o ayarda bir bisikletim olsa bana yeteceğini düşünüyorum.

Selam ve sevgiler sunarım.
Hoşçakal.

• Beğen
Tepkiler: H.Can DEMİREL

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
3. Bölüm.

Bey dağlarından hızlı bir şekilde inip, kıyıyı takip edip Antalya’nın göbeğindeki meşhur Karaoğlan parkına geliyoruz.
Şimdi buradan görüntüleri sizlerle paylaşayım.
Parkta dinlenmek için oturuyoruz.
(link)
Küçük pedalsever
(link)
(link)
(link)

Az önce karşıda gözüken falezlerin üstündeki yeni açılan parktaydık. Orda gözüken apartmanlar Konyaaltı Caddesi üzerindeler ve gözüken mahallede Bahçelievler Mahallesi.(link)
(link)

Güneşin battığı dağlarda Bey dağları . Birkaç saat öncede onların üstündeydik.
(link)
(link)
Güneşin son ışıkları artık.
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

(link)
Güneşin son ışıkları, hurma ağacı ve uçağın gökyüzündeki izi(link)
(link)
Buda son çektiğim resmimiz.
(link)

Bu son resimden sonra parkta bir tur atıp ikiye ayrıldık. Ceyhun ve Ertan Lara tarafında oturduğu için, onlar doğuya yöneldi bizlerde, Ben, Ercan ve Gökay Bahçelievlere doğru yöneldik, ama fazla gidemeden motorlu bir polis tarafından durdurulduk. Trafik polisi bize, parkta bisiklete binmenin yasak olduğunu söylüyor. İtiraz ediyoruz ama, yeni konmuş bir yasakmış. Polis o kadar kibar söylüyor ki, yasak olmasa bile insanın uyası gelir. İnip, bisikletler elimizde parkın çıkışına yönleniyoruz.

Bir günün hikayesi benden bu kadar. Ertan’da da daha resimler var artık boş kaldıkça o da ilave eder.

Bir başka gezimizde buluşmak üzere,

Hepinize neşeli, mutlu, arkadaşlı ve bol pedallı günler dilerim.

Hoşçakalın.

Ertan ABA

Forum Bağımlısı
Tepki
3.909
Bisiklet
Lapierre
oo ender abi son partinin ilk yorumu.:D harika resimler çekmişin abi de insan bi haber verir yacc? tipe bak benim :D :D :D

yemek yerken ağız 1 karış açık:D .

teşekkürler abi .en kısa zamanda bende bendeki fotoları eklerim.hafta sonu görüşmek üzere.

İsmail Ağıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
833
ender abi biraz geç kaldım çünkü memleketten uzaktaydım geziniz süper geçmiş resimlerden belli ne dene bilirki bu güzel ekibe ve manzara karşısında bayıldım tebrik ediyorum her zaman güzel turlar sürmesini ünit ediyorum teşekkür ederim sağolun :)

• Beğen

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@ismailağıllı

İsmail'cim merhaba

ben de merak ettim, bizim ismail nerde diye. Can ve Nuri ile gezidede yoktun. demek, uzaklardaymışsın.
cevabına teşekkür ederim. Hakikaten güzel bir macera oldu bey dağlarında.

Sevgi ve selamlar sunarım.
Hoşçakal.

@noktalıvirgül

Cevabına çok teşekkür ederim . Fotoğrafları ve geziyi beğenmene sevindim.
Görüşmek üzere .
Hoşçakal.

• Beğen
Tepkiler: İsmail Ağıllı