Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Antalya-24 Şubat 2008 Eşim ve ben pazar gezimiz.

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Ender Alıcıoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Herkese merhaba

Bu Pazar Antalya ‘ya baharın geldiğini gördük. Evde oturmaktan sıkılıp Öğlene doğru kendimizi tandem bisikletimiz ile hemen dışarı attık.

Yönümüz Evimize göre şehrin tam öbür ucu olan Liman tarafına gitmek.
    Karaoğlan parkından geçerken bisikletçi arkadaşlarımızı gördük, konuşup merhabalaştık, ama yolumuz uzak diye, devam ettk.
    İlk molamızı tramvay yolundan gideceğimiz için Antalya şehrinin tam Merkezi olan Kalekapısın da, tramvayların geçişini görmek için yaptık. Yoksa yola girince tramvay arkamızdan yetişecekti.

Antalya’nın sembollerinden bir Kalekapısı’ndaki tarihi saat kulesi.
    Antalya’nın en önemli sembolü Alaattin Keykubat tarafından yapılmış olan Yivli minare.

Kalekapısı’ndaki kale kalıntıları.

Eşim İlknur hanım.

Bendeniz. Bu gün 2 kişlik bir ekibiz, yani çekirdek kadro.

Nostaljik tarmvayımız makasta birbirlerine yol verdiler, takılıp gideceğiz şimdi arkalarından.

Antalya’ya baharın geldiğinin resmidir. Herkes kumsalda denize girenler bile vardı.

Ufukta Kemer tarafı

Liman yaptık, rüzgar var diye ara sokaklardan geri döndük. Limana giderken Akdeniz Üniversitesinin bisiklet gezisindeki arkadaşlarıyla tanıştık. Onlara sorduk bizi niye aranıza almıyorsunuz diye.
    Akşam çünkü forumda kimse gelemez bu geziye, sadece Üniversitede okuyanlar gelebilir diye ilginç bir yazı okumuştum. Yokmuş öyle bir şey, yoksa hemen üniye kaydımı yaptırmak için Öss sınavlarına hazırlanmaya başlayacaktım.

Geri dönüş eski mahallemiz Barbaros İlkokulu önü, biraz mola ve resim çekimleri.

Geldiğimiz taraf Konyaaltı plajları ve Bey dağları.

Ufukta görünen burnu dönünce yeni evimizin olduğu mahalle.

Barbarosun ordan son kare

Gördüğümüz burna gelmişiz. Fener mahallesi.

Eve dönüşte mahalle pazarımıza uğrayıp Pazar alışverişini de yaptık. Tabi pazarda soru bombardımanına tutulduk. Herkes başımıza üşüştü. Nerden geliyorsunuz nereye gidiyorsunuz, hello, mello uğraştık durduk.
    Tandem Pazar alışverişi sonrası evimizin girişinde.

Bu da parkların bahçelerin en sevdiğim çiçeği. Menekşe. ;)

İşte bir Pazar gezimizin sizlere aktarımı. :)
    Yaklaşık 50 kilometre pedal basmışız. Bu gün eşim ve ben biraz yorulduk. İkimiziz diye sanırım biraz tempoyu yüksek mi tuttuk ne. Sanırım çok az da mola verdik, ondan olsa gerek .

Herkese bizler gibi güzel geziler temenni ederim. Daha iyi geziler sizlerin olsun.

Sevgi ve selamlarımla.

2. Ercan Bayram

Ercan Bayram Onursal Üye

Seviye:
    antalya özlemimi giderdin abi çok teşekkür ederim içim ısındı ankaralarda

çook teşekkürler paylaşım için

herkese çok selamlar

Ercan..

Ender Alıcıoğlu bunu beğendi.
  3. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Ender abi sizin o akıcı anlatımınızla adeta insan gezdiginiz yerlerin havasını adeta içine çekiyor:) cok zevkli bir gezş olmus
    Ayrıca dile getirmiş oldugunuz "Liman yaptık, rüzgar var diye ara sokaklardan geri döndük. Limana giderken Akdeniz Üniversitesinin bisiklet gezisindeki arkadaşlarıyla tanıştık. Onlara sorduk bizi niye aranıza almıyorsunuz diye.
    Akşam çünkü forumda kimse gelemez bu geziye, sadece Üniversitede okuyanlar gelebilir diye ilginç bir yazı okumuştum. Yokmuş öyle bir şey, yoksa hemen üniye kaydımı yaptırmak için Öss sınavlarına hazırlanmaya başlayacaktım.
    " cümleler kampus grubuna katılmak isteyip de katılamayanlara ilaç gibi gelmiş olabilir :)
    Emeginize, gönlünüze, yüreginize saglık sevgili Ender abicm :)

4. emre arıkan

emre arıkan Onursal Üye

Seviye:
    ender abi fotolar için teşekkür ederiz hem bizim için hemde antalya nın tanıtımı için çok güzel kareler yakalamışsınız artı birde dediğinniz gibi akdeniz üniversitesi gezisine herkes katılabiliyo öyle bişey yok yani bizde tanıoştık arkadaşlarla akdenize gittik sabah daha turumuza baslamadan önce tanıştık sohbet ettik biraz işte öyle daha sonra bizim feslikan yaylası kar topu turumuz vardı yani kar oynamaya gittik çivili lastikler yaptık orada değiştirdik lastikleri biraz karın üstünde gittik tabi sonra yol tamamen kapandı durduk biraz sonra geri döndük aşağıya inerken bisikletlerimiz 80 km yi gördü rüzgarda arkamızdan esince bu hız kaçınılmaz oldu bugün bizde 75 km yol yapmışızmax 80.6 km hıza ulaşmışız sizi piramidin önünde gördüm hatta canla denize el salladınız bende karşıdaydım temponuz çok harikaydı neyse fazla uzattım bende fotolar için tekrar teşekkürler

Ender Alıcıoğlu ve ZekiAlper bunu beğendi.
  5. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Ender Abi, ayağınıza dilinize sağlık. Ne güzel memleket, ne güzel hava, ne güzel fotoğraflar. Nasıl özledim Antalya'yı. Bu arada komşu olmuşuz galiba. Biz de Astur'dayız :)

6. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Arkadaslarla kaynasıp sohbet etmene sevindim , bende gelicektim ama bazı engeller cıktı forumdaki yazılanları dikkate almadan oraya gidemezdim :)
    Kar görmeye hasret kaldım bir ara daglara gitmem lazım ya da fotolar çekildiyseniz forumda paylaşabilirseniz gitmiş kadar olurum ve sevinirim Emrecm kib by..;)

7. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ender abi , Sarıhan çifti olarak Alıcıoğlu çiftinin bu güzel gezisine ve fotoğraflarına defalarca baktığımızı bilmenizi istedim.
    Teşekkürler.

8. -erkan-

-erkan- Forum Bağımlısı

Seviye:
    Çok güzel, renkli bir gezi olmuş. Benim bir sorum olacak. V fren tandemi durdurmaya yetiyor mu? Yanlış anlamayın sorumu. Yalnızca iki kişinin ağırlığını durdurmaya yetiyor mu diye merak ettim.

9. oktay tiryakioğlu

oktay tiryakioğlu Forum Demirbaşı

Seviye:
    sıcacık antalya ve sıcacık anlatımın içimizi ısıttı ender abi. teşekkürler paylaşımın için... bol pedallı günler dilerim....

Selay Yaman ve Ender Alıcıoğlu bunu beğendi.
  10. ateze

ateze Misafir

Valla Ender Abi sen de olmasan memleket özlemimi nasıl gidereceğim bilmem :)
    Yıne cok şirin gorunuyorsunuz, İlknur Ablaya da selamlarımı ıletın lutfen, gorusmek uzere...

11. Emir Alaca

Emir Alaca Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ender abi her zamanki gibi yine çok güzel fotoğraflar çekmişsin.Çok güzel yerler.Devamını dilerim.

12. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Harikasınız İlknur Ablacım ve Ender Abicim,
    10-15 güne kadar Antalya'da olacağız. Umarım Pazar günü tatile denk gelir ve birlikte olabiliriz.
    Paylaşımınız için çok teşekkürler. Şuan Akyaka'dayım. Onun için sıcak havayı hissedebiliyorum. Her ne kadar Erzincan karlar altında olsada sıcakta olmaktan mutluyum. :D
    Görüşmek dileği ile...

Sevgiler...

13. jamssea

jamssea Kıdemli Üye

Seviye:
    Gerçekten bahar gelmiş Antalya'ya.Güzel bir günü çok güzel bir aktivite ile değerlendirmişsiniz.Paylaşım için teşekkürler.

14. TheCarpediem07

TheCarpediem07 Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ender Abi çok güsel bir gezi yapmışsınız fotolar çok güsel ayrıca bılgılendırme ıcın de sağolun iyi forumlar görüşmek dileği ile kendinize iyi bakın :)

15. Selay Yaman

Selay Yaman Forum Bağımlısı

Seviye:
    ne diyelimki yorumsuz yine harika fotolar,paylaşım ve anlatım ayaklarınıza sağlık
    çok teşekkürler hoşçakalın

16. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Asker Ercan'ım benim. Sen de olsan ne kadar güzel gezerdik. Terhisten sonra inşallah.
    Sevgiler:)

Sağolasın Alpercim Görüşmek üzere;)

Sağol Emre'cim Deniz'i gördüm sonrada Can'ı aynamdan gördüm ama inan seni görmedim. Deniz'e de son anda el sallayabildim.

Görüşmek üzere sevgiler. Sizde iyi gezmişsiniz.

Serdar'cım merhaba sizin evin oraları iyi bilirim. Orada eski firmamla çok iş yaptım. Yani yer döşeme işleri. Hatta bulursam önünüzdeki 16 katlılardan sizin astur un fotoları var bende bir ara atayım.
    Biz çağlayan mahallesindeyiz size fazla uzak değil. Gelince görüşürüz artık.

Sevgilerimle.

Soner'cim merhaba

Teşekkür ediyorum sağol. Bizde sizlerin uzun gezilerinizi merak ile hep takip ettik.
    Sana ve eşine sevgiler gönderiyorum.

Erkan'cım merhaba
    Soruna ancak cevap verebiliyorum. Bu güne kadar v frenlerim bana pek sıkıntı yaşatmadı. Ama tandemde gerçekleri konuşursak disk hidrolik fren olması gerekir ve en büyük disk çaplı olandan. Çünkü 10 km gibi dik bir inişte yazın neredeyse frenlerim tutuşacak ve cantım yanacaktı.
    Dikkatli kullanırsan v frende idare ediyor ama gerçeği disk hidrolik diyorum. Aldıktan sonrada üstündeki v freni kaliteli olanla değiştirdim ve çok farkını gördüm.

Sevgi ve selamlarımla.

Canım arkadaşım Oktay'cım.

İlgine çok teşekkür ediyorum. Özledik inan, yakınlarda olsaydıkta sık sık görüşebilseydik.
    Sevgi ve selamlarımla.

Zep'cim merhaba
    Senin olduğun yer olan Bozkurt'ta tabiki bu havalara daha çok zaman var. Yaza geldiğinde gene hep beraber pedallama ümidi ile.

Sevgi ve selamlarımla.

Emir'cim merhaba

İyisindir inşallah. İlgin için çok teşekkür ediyorum. Sağol benim kibar arkadaşım. En kısa zamanda tekrar beraber pedallamak üzere.

Sevgilerimle.

,

VAy Serkan'cım

Gene beraber olacağız desene. İnşallah gelişin Pazar gününe gelir. Biliyorsun çalışmaya başladık. Pazara denk gelsin.

Görüşmek üzere. Sevgilerimle.

İlginiz için çok teşekkür ediyorum. Hakikaten artık bahar geldi. Ama bu yaz çetin geçeceğe benziyor. Sonumuz hakikaten kötü.
    Sevgi ve selamlarımla.

Nejat'cım merhaba
    Pazar sizde iyiymişsiniz. Kum ormanını ağlatmışsınız.

Sevgi ve selamlarımla.

İlginize çok teşekkür ediyorum. Artık Antalya'ya bence bahar geldi. Pedallar artık daha çok dönecek herhalde.

Sevgi ve selamlarımla.

Tüm bakan, cevap yazan arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.

Sevgi ve selamlarımla.

17. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Ender abi merhaba, o "çirkin" 16 katlılardan Astur'un çekilmiş resimlerinden gönderirsen sevinirim. Komşu olduğumuz doğrulandı :) Antalya'ya geldiğimde muhakkak beraber pedallayacağız. Ben gelene kadar size iyi pedallar

18. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    [​IMG] [​IMG]

İşte Serdar'cım bendeki Astur resimleri ve Fener tarafının 16. katlardan görünümü.

Senin ev de belki fotoların içindedir.

Sevgi ve selamlarımla.

Serdar TEBER bunu beğendi.
  19. necod

necod Kıdemli Üye

Seviye:
    ender bey ilknur hanımı ve sizi kutluyorum pazar gününü cok iyi değerlendirmişsiniz bu aradada antalyanın şehir güzelliklerini göstermiş oldunuz sizleri kutluyorum devamlarını diliyorum hoşcakalın

20. Ender Alıcıoğlu

Seviye:

Necip beycim merhaba

Havalar iyileştikçe pedallıyalım diyoruz.

Yaz gelince biliyorsun sıcaklardan binemiyoruz. Hava soğuyunca soğuklardan binemiyoruz, havalar şu an, Antalya'da tam bir bahar havası gibi, bu günleri değerlendirelim diyoruz.

Sevgi ve selamlarımla.